Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

suezana
5. feb 2011

@envy no chcela by som ťa vidieť 😉 ale náladu máš veselú, tak to nebude hádam také hrozné 🙂

cicimotinka
5. feb 2011

@eva1979 my sme si vzali polorómske... v decembri nás zapísali do zoznamu, v januári sme vybrali a v máji už spinkal vo svojom u nás doma...mal 10 mesiacov...ale nečakali sme na telefonát, vyberali sme si z katalógov na úrade... 😀 😀 😀

eva1979
5. feb 2011

@suezana no ako vidím, mám sa ešte čo učiť 🙂 ale dúfam, že čoskoro budem dávať rady aj ja iným, ako teraz vy mne 😉 a tá interakcia čo znamená?

eva1979
5. feb 2011

@cicimotinka jééj, tak to bolo superrýchle 🙂

suezana
5. feb 2011

@eva1979 určite 😀 IA je stretávanie s dieťatkom, ktoré si si vybrala - buď v DD, alebo v nemocnici, alebo v profirodine. Zvykanie na seba - to vám všetko povedia na príprave, ale je fajn vedieť, o čo ide 😉

cicimotinka
5. feb 2011

@eva1979 to hej, ale ako hovorím, nečakali sme na telefonát, nabehla som na úrad a dohodla som si termín, potom sme tam sedeli skoro celé doobedie a listovali a listovali a porovnávali a ja som ich chcela všetky... nakoniec sme sa zhodli a už to fičalo... 28.1. sme ho videli 1.x a 20.5 bol doma... 😀 😀 😀 a je úžasnýýý

eva1979
5. feb 2011

@suezana no veď práve, aspoň budem mám (budem mať)lepší obraz o všetkom.
A ty máš adoptovanú aj prvú dcérku?

suezana
5. feb 2011

@eva1979 nie, to je moje bio 😉

eva1979
5. feb 2011

@cicimotinka pozerala som tvoje fotky, malý je úúúúžasnýýý!!! 🙂

cicimotinka
5. feb 2011

@eva1979 hej, je to úžasné dieťatko, robí nám veľkú radosť...strašný šibal... ďakujeme za pochvalu... 😉

suezana
5. feb 2011

@cicimotinka aj ja som pozrela, krásni ste 🙂

eva1979
5. feb 2011

@suezana a ty si v akom stadiu? kolko uz cakate?

cicimotinka
5. feb 2011

@suezana ďakujeme... 😉

misula4660
6. feb 2011

@envy Ďakujem...

5katarina7
6. feb 2011

@kanhwa u nás nič nové,chcela som volať teraz vo februári o koľko sme sa posunuli,ale keď sú beba a misula na tom istom mieste,tak ani my sme sa neposunuli,tak teraz nebudem volať.Tá teta mi aj tak hovorila,že mám volať až v lete.Zavolám keď už budú mať tieto baby bábenká.Mne to ide tak strašne pomaly,ani si neviem predstaviť,kedy budeme na rade.

suezana
6. feb 2011

@eva1979 zachvíľú bude rok, čo sme zapísaní v poradovníku. Ešte na jeseň som si myslela, ženja jar bude baby, ale keďže to teraz takto stojí, tak neviem... a rovnako ako Katka, ani ja nevolám, veď načo, keď vidím, že kočky na prvých miestach sa nehýbu... ja som v poradí tak do 30. Ale boli sme na vyše 80. keď sme začínali.

kanhwa
6. feb 2011

@5katarina7
@suezana
tak vy ste v rovankom kraji ako beba a misula? jooooj, to sa to ale u vas vlecie, snad sa to zas rozbehne, drzim palce 🙂
my sme v jan. 54, v novembri sme boli 64 - aspon vidim, ze u nas sa to posuva, budem volat zas v marci.
baby, uz len trpezlivost, vsetko stoji za to vydrzat - uvidite, onedlho tu uz budeme o babetkovskych zalezitostiach vypisovat aj my 🙂 🙂 🙂

suezana
6. feb 2011

@kanhwa už sa teším 😀 alebo tu vôbec nebudeme mať čas chodiť 😉

eva1979
6. feb 2011

Ahojte!

@suezana ako a kedy si začala malej rozprávať, že budete mať prírastok do rodiny? Pripravuješ ju nejako?

Utekám pre mojich šibalov, boli na víkende u starkých 🙂

Peknú nedeľu všetkým! 🙂

dadenka1
6. feb 2011

@beba1902 jasné rozumiem.. nebudem sa teda už na ňu vypytovať.. je to určite veľmi ťažké stále... Dúfam, že už čoskoro zahojí tú ranu vaše už ozaj vaše babanko..
Aj ja beriem euthyrox (75 a 100, vo štvrtok idem na kontrolu, vždy mi dr. zvíši dávku, stále to nevieme akosi ukorigovať)... Nevedela som, ale že už deti majú so ŠŽ starosti... Aj má Samko nejaké obmedzenia čo sa stravy týka?

mata71
6. feb 2011

@cicimotinka Ahoj,zaujalo ma to ako rychlo si mala syna 🙂 🙂 na akom urade sa to vybavuje?,,mne zamestnavatel nechcel ani prevziat tlacivo vlani na adopciu....tak potom sme to nechali tak... Viem ze treba ist na socialne pre papiere,tam nam daju co treba vybavit,,,,,moje by mohlo mat do 2 az 2,5roka.....Len ako sa Ti podarilo najst katalogy,kde su deticky 😀 dakujem za odpoved

tortelinka
6. feb 2011

katalog pokial viem je na urade a mozes si ho pozriet, ked budes zapisana v zozname

dadenka1
6. feb 2011

@mata71 treba ísť na Úrad práce, so. vecí a rodiny... Ale právo nahliadnuť do katalógov (neznášam ten výraz) máš až vtedy, keď podáš žiadosť o náhradnú starostlivosť a absolvuješ všetky peripetie okolo toho (doklady, príprava so psychológom...) Nám to trvalo cca pol roka. A potom, keď si oficiálne zaradená do Zoznamu žiadateľov, sa rozhodneš alebo čakať na telefón, alebo otvoriť katalóg momentálne právne voľných detí a vybrať si to, ktoré ťa osloví... Aspoň tak viem ja...

suezana
6. feb 2011

@eva1979 ani neviem kedy som začala, ale ona vedela, že som tehotná, keď mala asi 2-3 roky, tak sme jej povedali, že bábätko zomrelo... ona sa potom stále pýtala, kedy tam zas bude...potom, keď sme sa rozhodli pre adopciu, tak sme jej hovorili, že sú detičky, ktoré nemajú mamičku, že také si nájdeme...na ňu to veľmi zapôsobilo, že niekto nemá mamičku - u nej má mamičku všetko - aj veci 😉 stále o tom rozpráva, že kedy už zavoláme do detského domova, alebo nech ideme si zobrať... veľmi sa teší. Ona bola s nami aj na príprave raz a aj keď boli u nás na návšteve z úradu, tak bola doma, tak vie. Takže asi od 4 rokov som jej to začala hovoriť - vtedy sme začali s prípravou. Závisí aj od toho, či chceš, aby to okolie vedelo, lebo deti dosť porozprávajú 😅

dadenka1
6. feb 2011

@tortelinka No čo, ešte sme ťa nenakazili nákupmi?

suezana
6. feb 2011

@dadenka1 ahoj, u nás bude zasa burza v MC 🤐 zas sa vyšantím 😀 a práve som čítala článok o tých ekoplienkach...ma to celkom zaujalo... v januárovom Dieťati.

tortelinka
6. feb 2011

nie, mna to nelaka, naozaj, nie som schopna pozerat sa tie veci doma, a navyse ani neviem ake to dieta bude, tak neviem co by som vlastne mala kupit

dadenka1
6. feb 2011

@suezana Mňa tie ekoplienky akosi vôbec nelákajú.. či to nie je len zase biznis... Dobre sa vyřáď zajtra a daj potom foto, čo si nakúpila..

dadenka1
6. feb 2011

@tortelinka Veď jasné... Ja len tak rýpem 😉 Mne je to akosi jedno aké bude... Kupujem všetko len uni v poslednej dobe... Ale pokazilo sa nám auto, tak momentálne som dokupovala...

mata71
6. feb 2011

@tortelinka
@dadenka1 😅 dakujem kocky,,ja mam problem len od zamestnavatela dostat potvrdenie o zarobku,,,Manazerka mi tlacivo hodila spat ze v ziadnom pripade,ked som to poslal sama na centralu tak to odkladali a po 8mes,sa stratilo hm hm 😔 😔 😔 teraz marodujem,keby ze najdem inu pracu neviem ako by to bolo tam.... ☹ ☹ ....Potrebujem teraz ked schvalovali zakony ten papier o zarobku?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre