Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

bbbarunka
25. nov 2014

@tortelinka esteze mam flexibilny pracovny cas a ustretoveho zamestnavatela

tortelinka
25. nov 2014

@bbbarunka jasné, tak nech to dobre vypáli

bbbarunka
25. nov 2014

@tortelinka vdaka🙂

bbbarunka
26. nov 2014

@tortelinka tak som sa dnes dozvedela, ze v nasom pripade sud nerozhodne do 7 ale az do 30 dni:((( a vzhladom na to, ze ma sudkyna strasne vela prace to ani nemusi v tejto lehote stihnut:/ neviem, preco je to tak, ale pani z DeD spominala, ze matka sa na sude nevzdala odvolania. i ked dala na adopciu uz dve deticky:/

najjulinka
26. nov 2014

@bbbarunka zaleži na paragrafe podla ktoreho ste dali navrh.. lebo su predbežka okamžite, do 7dnia do 30dni...

a ak nedodržiavaju lehoty bezdovodne, tak su to prieťahy... a na to su aj penažne odškodnenia.... takže je dobre ak sa človek v takom dovode ozve...... aj to pohne vo veci

bbbarunka
26. nov 2014

@najjulinka tak ja skusim zavolat tej sudkyni, lebo neviem, kde by som sa mohla poradit. ten navrh je na predbezko do 30 dni, robili nam ho v DeD, my sme to len podali. ja som si to vobec neuvedomila, ze tam je tento rozdiel. robim to prvy aj posledny krat, takze som im uplne verila.

tortelinka
26. nov 2014

@bbbarunka tak to som vôbec netušila, že sú na to rôzne paragrafy ☹
@najjulinka a na čo si dať pozor?nám hovorili iba o 7 dňoch

cairka
26. nov 2014

@tortelinka , musíš dať obidva tieto paragrafy, samozrejme aj odstavec, písmeno... : Návrh na vydanie predbežného opatrenia podľa § 75 a §76. odst.1, písm. b) Občianskeho súdneho poriadku "

§76. odst. 1. písm. b - zverenie do starostlivosti : § 76
(1) Predbežným opatrením môže súd nariadiť účastníkovi najmä, aby
a) platil výživné v nevyhnutnej miere;
b) odovzdal dieťa do starostlivosti druhého z rodičov alebo do starostlivosti toho, koho označí súd alebo do striedavej osobnej starostlivosti,

§75 - treba udať celý, lebo celý je o predbežnom opatrení, ale práve odstavec 5 rieši tú lehotu :
(5) Ak súd rozhoduje o návrhu na nariadenie predbežného opatrenia podľa § 76 ods. 1 písm. b), rozhodne najneskôr do siedmich dní od doručenia návrhu, ktorý má náležitosti podľa odseku 2. Ak súd rozhoduje o návrhu na vydanie predbežného opatrenia podľa § 76 ods. 1 písm. g), rozhodne najneskôr do 48 hodín od doručenia návrhu, ktorý má náležitosti podľa odseku 2; do plynutia lehoty sa nezapočítava sobota, nedeľa alebo sviatok. Ak súd rozhoduje o návrhu na nariadenie predbežného opatrenia podľa § 75a, rozhodne najneskôr do 24 hodín od doručenia návrhu, ktorý má náležitosti podľa odseku 2. Uznesenie o predbežnom opatrení uvedenom v tomto odseku je vykonateľné dňom jeho nariadenia.

tortelinka
26. nov 2014

@cairka dakujem...a ešte otázka ohľadom RD, končí sa mi dňom kedy bolo vydané predbežko alebo až od dátumu právoplatnosti?@maznacik by možno vedela

cairka
26. nov 2014

@tortelinka , toto tu rozoberali nedávno a tuším záver bol, že aký kraj (aká socka 😅 ) , taký mrav ...

tortelinka
26. nov 2014

@cairka aha...no paráda 😕 , tá naša tvrdí, že od právoplatnosti

najjulinka
26. nov 2014

@tortelinka mne sa zda , že pravoplatnosť je rozhodujuci datum.... lebo aj od toho datumu su naroky na davky....

lalus
26. nov 2014

ja som nastupovala na MD dátumom vykonateľnosti a ten dátum aj považujem na ukončenie mojej RD 😅 😕

najjulinka
26. nov 2014

@lalus ano ešte ak je datum vykonatelnosti, tak to...

najjulinka
26. nov 2014

v podstate treba kuk od kedy davky priznali a od toho datumu to ratať... a je to jasne.. .človek nebude ukratený 😉

tortelinka
26. nov 2014

ok, tak si to idem zistiť nejako, očividne to každý inak má

siska25
27. nov 2014

@tortelinka Ahoj, prosím ťa zistila si niečo k tomu zrušeniu RD a opätovnému nástupu na MD. Ja som presne toto riešila dnes, telefonovala som aj na UPSVAR, ale teda nič jednoznačné som sa nedozvedela. Len to, že RD si mám ukončiť na úrade až keď budem mať rozhodnutie zo sociálky o priznaní materskej dávky. Len nikto mi už nepovedal, či si mám žiadať materskú odo dňa vydania predbežného opatrenia alebo až od jeho právoplatnosti. A tiež potrebujem to čo najskôr oznámiť zamestnávateľovi k akému dátumu končím RD a nastupujem na MD a to práve nieviem. Dokonca ani rodný list k malému nemám, lebo v domove čakajú na právoplatnosť a tým pádom ani neviem nič vybaviť.

najjulinka
28. nov 2014

@siska25 no a na aký papier mate dieťa doma? na hosťovsky? ked nie je pravoplatne rozhodnutie? hostovsky je len navšteva. takže na ten čas určite materska sa neberie.... a ked dieťa preberiete z decaku na furt, tak "priložia" k dieťaťu rodný list

vikad
28. nov 2014

@siska25 Ahoj, ja som podávala žiadosť o matersku v pondelok, kedy bola určená právoplatnosť predbežka, nie jeho vykonateľnosť ...

mata71
29. nov 2014

R.I.P maminke čo zahynula pri TRnovci a Jatovom..a jej 4 adoptovaným dcérkam.. a celej rodine ☹ ☹ ☹

raza
29. nov 2014

@mata71 mňa aj hneď napadlo, či to nebola maminka z tadeto, z tejto témy... strašné niečo 😔

najjulinka
29. nov 2014

@raza z tejto temy nebola....... ale poznam..... ☹

raza
29. nov 2014

@najjulinka je to hrozné, najstrašnejšie je to, že toľko životov naraz 😔 chúďa rodina, toľká strata ☹

najjulinka
29. nov 2014

@raza jej mamka prišla o pestunskeho syna pred 2 rokmi a teraz o dceru s vnučatami.... a ešte ostali po nej aj malde dospele deti... vzala so sebou najmladšie 4.... je to hrozne.. .a bola to pani učitelka a aj z tejto oblasi som len o nej dobre vedela.... a všetky 4 baby šikovné velmi.... no po mamke...... šikovne všetky kočky v tom aute... len jedno zle rozhodnutie.. len jedno.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ nemalo to takto dopadnuť..... velmi ťažke pre rodinu... .velmi

mata71
29. nov 2014

@najjulinka ☹ ☹ ☹ strašné kočky moje..
@raza ☹ ☹ ☹

raza
29. nov 2014

@najjulinka až mi slzy vyšli..

franzziska
29. nov 2014

@mata71 a jako vedeli hned media ze ma tie deti adoptovane vlastne? myslela som ze kde sa adoptuju uz to nie je v zaznamoch takto veřejných..

siska25
29. nov 2014

@najjulinka Viem, ze pocas hostovskeho sa neberie materska.Mam teraz vydane predbezko a datum vykonatelnosti je den vydania,tak papiere z domova by mi mali dat podla mba k tomuto datumu a nie k pravopkatnosti. Alebo sa mylim?

siska25
29. nov 2014

@vikad Prosim ta a k datumu pravoplatnosti si dostala aj deti alebo k vykonatelnosti? A este kedd si vypisovala ziadost k materskej tak si tam teda ako datum prevzatia dietata dala datum pravoplatnosti predbezka? A zamestnavatel ti potvrdil, ze naposledy si pracovala den pred predtym.Dakujem za odpoved.

najjulinka
29. nov 2014

@siska25 decak k mateerskej mi dal doklad, že ten a ten den som od nich prebala dieťa na zaklade rozhodnutia sudu....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre