Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

kiaramia
9. jan 2015

@fiona1234 ahoj, my sme prave v procese ziadosti, jedno bio mame a otvorene som vravela, ze pocas toho celeho procesu este jedno chcem stihnut (kvoli zdrav problemom som ani nedufala, ze sa mi to nakoniec aj podari🙂). Nikto ziadne 3roky nespominal, akurat jedna z pani uradnicok spominala, ze to nevadi, ze ked budeme vediet, kedy sa narodi, citujem "poprosime urad aby nas nejaky cas (rok) nekontaktovali z takeho a takeho dovodu". Takze ja to beriem tak, ze napr v juni 2015 im zavolam, ze v juni 2016 cakame od nich babatko😉 :-P No uvidime, aka bude realita 😉

kiaramia
9. jan 2015

Zienky, chcela by som sa spytat - kto z vas ma bio aj ne-bio? S maminkou mtls som uz rozpravala, ale chcela by som sa mozno aj inych popytat (kludne cez IP) tak vseobecne: na reakciu rodiny, surodencov, ako to zvladate a tak...
Mojim (nasim) snom je mat 2 bio a 1 adoptovane, asi romske, kedze sme si poziadavku na plet nedali😉. Sme v procese a skoro som odpadla, ked ma pani z UPSVaRu u nas doma zacala odhoravat, ze mat 3 deti je vela, ze je to tazke a ze romske deti maju iny temperament, ze pozna take a take☹ No pozerala som ako puk😀, ani som nevedela, co jej na to povedat, akurat ma napadlo, ze zvladli to ini, tak snad zvladneme aj my 😝 Rodina o tom este ani netusi a po tejto a dalsich podobnych reakciach ani nemam chut to s nimi riesit dopredu☹

fiona1234
9. jan 2015

@kiaramia aj ja som zvedava, co nam este povedia, ale nejako sa mi to cele nezda, ved surodenci zvyknu mat medzi sebou aj mensi vekovy rozdiel ako 3r. ci to teta mienila len ako radu, alebo odporucanie. 😖

fiona1234
9. jan 2015

@kiaramia nasi znami maju dokonca 3 vlastne a jedno romske dievcatko. ale detaily neviem, len viem, ze najskor bola u nich len v opatere, lebo otca ma, ale ten sa jej casom vzdal. len tam je celkovo velky vekovy rozdiel medzi surodencami , cize dvaja su uz teraz prec z rodiny. dievcatko je zlate, ale zaciatky boli tazsie, lebo k nim dosla z DD a nemala ziadne navyky, proste na dany vek zaostavala, tak ju museli vypiplat.

kiaramia
9. jan 2015

@fiona1234 u nas bude asi minimalny vekovy rozdiel, ale aj tak dakujem za info...uvidime, ako to nakoniec dopadne🙂 Ohladom toho vekoveho rozdielu, mne sa zda, ze je tu na Konikovi zienka, ktora nema ani 9mes rozdiel (myslim, ze len 6), ale uz si presne nepamatam...jasne, ze idealne je asi aspon tych 9mes, ale ide mi o to, ze ziadne definovane hranice tam asi nie su...

vinuslava
9. jan 2015

@kiaramia No my mame dve osvojene (asi poloromske). Najprv sme si zobrali chlapceka a tesne potom ako dovrsil dva roky, tak sme si vzali 5mesacne dievcatko, teda realne je medzi nimi rozdiel asi 1,5 roka, teda ak by boli moji bio, tak mam dve deti do roka. Co je na tom zle? Ak máte vážny záujem osvojiť si dieťatko, tak žiadneho úradníka nie je do toho absolutne nič, či máte doma deti s vekovým rozdielom 1, 2 alebo 20 rokov. Je to čiste na vás. A zase do osvojenia vás nikto nutit nemoze, ani vam to nemoze zakazat, moze tak akurat povedat svoj nazor a tym to hasne. Vy si len chodte za svojím a pesimistický postoj pustite jedným uchom dnu a druhým von. A áno, je veľmi ťažké vychovávať dve detičky s malým vekovým rozdielom, ale dá sa to zvládnuť. Chvíľku trvá, kým si deti na seba zvyknú a kým sa im zosúladí režim. A ako reagovalo okolie? Spočiatku boli šokovaní, že vôbec uvažujeme o osvojení a druhý šok prišiel, keď sa zistilo, že sú to deti rómske. O zámere osvojiť si dieťatko sme s nikým nedebatovali, pretože by mal každý k tomu čo povedať a všetci by boli "múdri" a takto nemali čas rozmýšľat nad blbostami, pretoze to rozhodnutie bolo len a len na nas. Oznamili sme im, ze nas zapisali do zoznamu, neskor ze ideme na prvu interakciu a nakoniec, ze sme na ceste do detského domova a ideme si po dietatko. A deti sa stali sucastou rodiny hned, bez akychkolvek tazkosti. Dieťa je kráľom v rodine. Tak len do toho. Držím Vám palce.

vinuslava
9. jan 2015

@bbbarunka Ano malo by to tak byt. Drzim palce. 🙂

kiaramia
9. jan 2015

@vinuslava Presne to mam na mysli...uz jednu podobnu skusenost mame - s manzelom sme sa brali sami dvaja na Kube a ja ze povedzme to, ved co...jooj, to bolo recii, odhovarania, hadok a slz😀 Nakoniec sme si aj tak spravili po svojom, ale uz by som im to nepovedala dopredu, usetrili by sme si tolko trapenia😉 ..a hlavne im 😝 A s adpociou to bude podobne🙂 Uz dlho nad tym rozmyslame a dietatko chceme, ale jasnacka ze niekedy ma prepadne strach a pochybnosti, ved nic nie je cierne alebo biele. A taketo reakcie vobec konstruktivne k nicomu neprispievaju, akurat tak podlamuju moj rozhodovaci proces🙂 Dakujem velmi pekne za odpoved.

bbbarunka
9. jan 2015

@vinuslava tak uz to mam v rukach, datum vykonatelnosti je 9.12. Velmi sa z toho tesim🙂 Dakujem za rady a podporu🙂

dioliana1
9. jan 2015

@bahary áno je to rýchlejšie, najprv dieťa nukaju iba v danom kraji a potom myslím po dvoch týždnoch ide celoslovensky a v neziskovkách... rómske deti v podatate ihned 😉

fiona123
9. jan 2015

Ahojte. Nemá niekto čerstvé info, ako je na tom BA kraj?

danicau
9. jan 2015

@fiona123 v BA stale riesia marec 2013 - nejako to stagnuje

dzordzina
9. jan 2015

v kosiciach tak isto za dva roky sme sa nic nepohli

hora_lka
9. jan 2015

@danicau
@fiona123 prave dnes som myslela, ci niekto nezavola na urad a neda sem info .. na zaciatku decembra to bol tiez marec 2013 ☹

vargatomas1
9. jan 2015

ahojte je tu neaka profesionalna mamina z okresu galanta ? potrebovala by som poradit dakujem

siska25
9. jan 2015

@kiaramia Ahoj, ja mam biologicku dceru a adoptovaneho syna, teda este nie je nas budeme mat predosvojitelsky sud. Rozdiel medzi detmi mam 1 rok a 9 mesiacov. Na maleho sme cakali 2 roky a 4 mesiace. Povodne nam vraveli, ze buduci rok na vianoce sa dostaneme na radu a ono to bolo uz tento rok 🙂

fiona123
10. jan 2015

@hora_lka no aj som dnes chcela volať, ale zabudla som 😀

kiaramia
10. jan 2015

@siska25 Dakujem, pisem IP🙂

vinuslava
10. jan 2015

@bbbarunka tesim sa s vami. drzte sa. 🙂

bahary
10. jan 2015

@dioliana1 Pani V na urade v BA nam vravela že je teraz málo detí. Aj pre to sa chceme pozrieť aj do zoznamov - majú 2 týždne na nakontaktovanie a spomínala že stihnú asi 2 ľudí osloviť... Tak ak to tak funguje aj v iných krajoch tak je reálne vysoká šanca že si práve takto nájdeme našu princeznú.

mana85
10. jan 2015

@bahary áno určite máte šancu nájsť si v zoznamoch dieťatko podľa Vašich požiadaviek je tam veľa detičiek len v tom aspoň v našom kraji mali dosť " bordel " aj sme si našli deti no buď už boli dávno osvojené alebo v procese to sa pani dozvedela až keď kontaktovala daný DD kde sa malo dieťa nachádzať 🙂 Určite to stojí za to - nás nakoniec kontaktovali len 19 dni po tom čo sme boli zaradení a prezerali sme si zoznam detičiek dostali sme novorodenca 😅 náš chuligán ma už 2 a pol roka 😵 držím päste k princeznej a možno Vás očarí aj nejaký princ 😉

dioliana1
11. jan 2015

@mana85 ten váš je naozaj úžasný, vždy som očarená z jeho fotiek 😀

mana85
11. jan 2015

😵 ♥ 😵 ♥ 😵 ♥ 😵♥ 😵

mana85
11. jan 2015

@dioliana1 Ďakujeme ...

continental
12. jan 2015

Ahojte🙂 🙂 .Nemá niekto čerstvé info,ako to pokračuje v Žilinskom kraji s adopciou?Ďakujem

fiona123
12. jan 2015

Nuž tak BA kraj ozaj dosť stagnuje. Stále vybavujú iba začiatok marca 2013 ☹
Pani V. hovorila, že sa teraz snažia umiestniť troch chlapcov 1-2 roky, tak kto nechce len bábätko, tak sa skúste poinformovať.

continental
12. jan 2015

Já viem,že ZA kraj nakoniec čo som volala a to bolo asi v novembry vybavovali rok 2011:'( :'( ach joooo.

lea101
12. jan 2015

Ahojte kočuľky, mnviete ako je to s pravomocami buduceho sdoptivneho rodica ked uz je dietatko zverene do predosvojitelskej starostlivosti? Sme my jeho zakonni zastupcovia ci stale stat? Ja sa pytam preto ze by som rada vedela ci mam plne pravo rozhodovat napr o ockovani... Alebo budem mat z toho problem s jeho koliznym.... Dakujem vopred pa .

tortelinka
12. jan 2015

@continental v novembri spomínali leto 2011 v ZA

tortelinka
12. jan 2015

@lea101 neviem presne ako je to s právomocami,ja som tiež uvažovala, ale kedže lekár dáva správu na súd, tak som sa celkom bála

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre