Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lenkove
4. feb 2015

Maminky, ktoré ste pri osvojení dieťatka menili krstné meno, aké boli podmienky?
mne telefonicky pani z okresnej matriky /kam ma prepojili z normálnej matriky/ tvrdí, že to máme robiť v mieste nášho trvalého pobytu, na žiadosť, naše rodné listy, rozsudok o osvojení (!) a trvá to mesiac... Keď som sa ohradila, tak ako že možno za týždeň. Aké máte skúsenosti? Ďakujem! Podotýkam, že nový RL /priezvisko, my rodičia, nové RČ/ je vraj už na matrike vystavený...

lenkove
4. feb 2015

@tortelinka vy náhodou ste nemenili?
@maznacik007 --- ďakujem...

tortelinka
4. feb 2015

@lenkove áno, menili sme, na matrike kde sa narodil, poslali sme iba žiadosť, kde sme napísali, že chceme zmeniť meno z.... na ......, dokladali sme rozsudok a to bolo tuším všetko...trvalo to pár dní

larinka133
4. feb 2015

@karkana uplne ti rozumiem, vsetky si tu tym prechadzame alebo sme si presli ... predstav si, obe moje svagrine boli tehotne naraz, potom aj druhe tehotenstva im vysli takmer naraz, proste obe po dve deti a my stale nic ... no a okolo samozrejme kopec kamaratok s bruskom, kolegyne atd. .... ale teraz, ked mame doma nasho drobceka - v pondelok mal 4 mesiace - vsetko sa zahojilo ... uz necitim lutost a smutok pri pohlade na tehotenske bruska, naopak ja sa citim vynimocne, nas "sposob" mi proste pride akokeby krajsi, vynimocnejsi ... som hrda na to, ze sme adoptovali ... som nesmierne poctena, ze nas chlapcek "isiel" prave k nam .. je neskutocne krasny, viem ze si to mysli kazda mama o svojom dietati, ze to jej je najkrajsie, ale ten nas je proste ozaj prenadherny ... vzdy som rozmyslala nad tym, ake pocity budem prechovavat voci jeho bio mame a teraz mam chut sa s nou stretnut a vyobjimat ju za to, ze nas nechtiac obdarila takym pokladom ... je pre nas ctou, ze sa mozeme snazit byt ti tymi najlepsimi rodicmi, syncek nas 🙂 sme velmi vdacni ...

lenkove
4. feb 2015

@tortelinka Ďakujem, nakoniec sa nám ospravedlnili, že si zle pozreli zákon a meno zmenili na matrike na počkanie..

maznacik007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anulkaba
4. feb 2015

@vikad ahoj, dakujem.Dlhsie som tu nebola ale pochvalim sa , uz sme zapisani do zoznamu cakatelov o dietatko. Volala som na urad, ze sme 70ty v poradi , ale ze to vidia na 3 roky cakania,lebo v poslednej dobe su na adopciu romske deticky. Hmm a o tie moc nie je zaujem. Zda sa mi to strasne dlha doba a co uz musim vydrzat

lenkove
4. feb 2015

@maznacik007 Nie, mala meno a priezvisko urcene sudom 😉 ALe uz je dobre 🙂

5katarina7
4. feb 2015

@anulkaba mne zas teta na úrade povedala,že teraz nie je problém s umiestnením rómskych detičiek,aj tých je málo...my máme v požiadavkách aj iné etnikum a už pol roka čakáme a stále nič.

tortelinka
4. feb 2015

@5katarina7 my sme na naše druhé romča čakali rok,nakoniec sme šli cez iný kraj, lebo by sme sa načakali...

tortelinka
4. feb 2015

@lenkove super, ach tety a ich znalosti

lenkove
4. feb 2015

@tortelinka ale zase overili si to a ospravedlnili sa. Asi nemaju osvojenia denne 🙂

tortelinka
4. feb 2015

@lenkove aj to je niečo, lebo ony sa zvyknú hádať do krvi, že majú pravdu

maminkaocinko2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anulkaba
4. feb 2015

@5katarina7 to zalezi od kraja. Ja mam info, ze v TT kraji je to takto

vikad
4. feb 2015

@anulkaba Ahoj, gratulujem k zapísaniu do poradovníka a veľmi držím palce, aby ste zvládli to čakanie. Prajem veľa trpezlivosti a podávaj info, ako sa hýbete 😀

anulkaba
4. feb 2015

@vikad ahoj,jasne, budem informovat. Nechce sa mi spatne citat,mas aj ty adoptovane? Ak ano, dlho ste cakali?

karkana
4. feb 2015

@lenkove my sa práve chystáme vybaviť nový RL, asi si zavolám radšej,,,,ja som myslela, že to bude na počkanie,?tú žiadosť si môžem zobrať aj v mojom meste,alebo aj na mieste vypíšeme ? čiže my ju zanesieme aj meno sme menili a znovu cestovať kedy povedia?ráno hned idem volať,,, 😨

karkana
4. feb 2015

@larinka133 mne nevadia už vôbec tehotné ,však teraz mám samé také kámošky, navštevujeme sa, aj ked mi rozprávajú o tom, ja som tiež hrdá, že mám iným spôsobom dieťatko,,,ale doma,vieš, to je iné, rozoberajú to každý deň a ja ked si pripomeniem, čo som prežila,,,,tak mi neni najlepšie,ale muž sa už postaral,,,aby sa rozplývali, ked tam nebudeme 😅,,,

mana85
4. feb 2015

@lenkove Nášmu písali pri každom súde aké bude mať krstné meno aj v rozsudku o osvojení bolo že maloletý ... ... bude zapísaný v novom rodnom liste ako Jakub S. akurát si spomínam že nám prízvukovali že po nový RL pri zmene mena musíme ísť obaja aj sa obaja podpísať že súhlasíme obaja s novým menom ...

larinka133
4. feb 2015

@karkana tak to je super, mas dobrého manzela 😉

vikad
4. feb 2015

@anulkaba Ano, mám, nás počkali dvojičky-dievčatká. Čakali sme 2 roky a 1 1/2 mesiaca. Keby sme ich nevzali, tak vraj čakáme dalšie 3 roky, lebo sa to teraz nejako pozastavilo ... Ale sme šťastní, že ich máme 😀 Je to krátko, ale lubime ich velmi velmi ...

anulkaba
4. feb 2015

@vikad jéééj, to fakkkt? super, takže máte double 😀

vikad
4. feb 2015

@anulkaba Ano. Zo začiatku som z toho bola trochu v šoku, ale sú zlaté ... už budú mať 3 mesiace 😀

anulkaba
4. feb 2015

@vikad to si ani neviem predstaviť, tiež by som bola v šoku, ale určite by som sa vytešovala

vikad
4. feb 2015

@anulkaba Budem držať palce 😀

anulkaba
5. feb 2015

@vikad díky 😉

karkana
5. feb 2015

volala som na matriku,ešte musíme počkať, kedy rozhodnutie doručia aj im,a že sa to aj hned vybaví, 😵

lenkove
5. feb 2015

@karkana 😵 super. TO som ti chcela napisat, ze si zavolaj, ci im uz prislo zo sudu. Sikulka! 😵

gelinka75
6. feb 2015

ahojte, dnes som sa bola informovat na urade a pani bola velmi mila, ze vobec sa necaka roky na dietatko, v BA kraji sa to ze vraj teraz dost pohlo...tak tolko info

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre