Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dadenka1
6. feb 2011

@mata71 Uf tak to je fakt nanič.. Ani u nás v robote neni až taká pohoda, ale zato šéfka sama je matka a chápe...
@tortelinka Aj mm je skvelý, mnohí chlapi by ado neprijali, ja s to vážim a čakám, že ho snáď raz presvedčím.. Ale na druhej strane ho chápem.. U nás v dedine by rómske dieťa malo veľa trápenia ☹ My sme veľmi prísna a čudná dedina v tomto...

dadenka1
6. feb 2011

Musím ísť dievčence.. Krsniatko malo meniny idem zagratulovať... Ale o hodku som späť.. 😀

mata71
6. feb 2011

@suezana no ked jej nasiju porusenie discipliny,alebo manko na kase,,Velke obchody si mozu dovolit vsetko 😖 ja som tam veduca smeny,,tak radcej volila ze podpisala. 🙂 Vlastne ked skonci marodka tak ma vyhodia lebo som dlho PN 🙄 🙄
@tortelinka zato sa pytam ze nad tym uvazujem,nova praca,alebo urad prace a lahsia cesta k dietatu.... 🙂 aj to je riesenie 🙂

mmacca
6. feb 2011

Zajtra ideme na úrad. Som strašne nervózna. Čosi už o dieťatku vieme, uvidíme, čo sa dozvieme nové. Najviac sa bojím rozhodovania.

mata71
6. feb 2011

dakujem za nazory,,,,teraz musime cakat a potom poriesime adopciu aj umele oplodnenie a samozrejme aj doma s manzelom 🙂 🙂 🙂 este raz dakujem

tortelinka
6. feb 2011

@mmacca vela stastia 🙂

suezana
6. feb 2011

@mmacca ideš si pozrieš dieťatko? Tak držím palce nech preskočí iskra 🙂

mmacca
6. feb 2011

Som viac-menej rozhodnutá, ale ešte nie na 100%. Čítam, že nakupujete výbavu. Ja na to nemám odvahu. Ani pri prvom.

mmacca
6. feb 2011

Inak tie eko plienky aj mňa lákajú. Len tá prvotná investícia ma odrádza.

beba1902
6. feb 2011

@dadenka1 on je Davidko 😉 ano nemoze vela papat lebo pribera jemu malo pracuje sz 😒

cicimotinka
6. feb 2011

@mata71 Ahoj, je to presne, ako ti napísala @dadenka1... treba si dať žiadosť, oni si vypýtajú k tomu potvrdenia - bytové pomery, zdravie, peniaze atď...prídu kuk k vám domov, potom treba čakať, kým sa otvorí "skupina" prípravy...v tomto sme my mali šťastie, lebo sa otvorila cca 8 dní potom, čo sme dali potrebné doklady...ale niekedy sa čaká aj 1-2 mesiace, pokiaľ sa nazbiera dosť párov. Školenie bolo cca 2,5 mesiaca (aj to niekedy trvá dlhšie, švagrovcom trvalo pol roka), potom nás zapísali do zoznamu žiadateľov... no a tu sme sa rozhodli, že si tie katalógy predsa len pozrieme. Mali sme požiadavku 6-18 mesiacov. Inak to bolo jedno. Vybrali sme si pôvodne dievčatko, boli sme za ním, žiaľ po rozprávaní sa s lekárom nám ho nedoporučil, nakoľko bolo vážne mentálne aj fyzicky choré. Tak sme sa pýtali, ako to z tých katalógov môžeme poznať, lebo na úrade je síce lekárska správa dieťaťa, ale úradníčka ani my tomu nerozumieme... tak nám povedal, že máme ísť na východ, pokiaľ nám nevadí rómske... rómske sa odkladajú zdravé kvôli chudobe rodičov...tak sme šli zase do katalógov a kukali sme východ a našli sme...no a potom to už išlo...aj keď sa to vlastne zdržiavalo... ak chcete biele novorodeniatko, nebude to tak rýchlo... mám to vďaka šťastiu trvalo od prvého vstupu na úrad po donesenie domov 8 mesiacov... manžel sa smeje, že to by sme nedokázali ani keby bolo naše... 😀 😀 😀

suezana
6. feb 2011

@mmacca ja som to práve pozerala v bazári teraz a zistila som, že sa v tom absolútne nevyznám 😅 ale tie mäkučké bambusové sú krásne 😵 takú by som si aj ja dala 😀 😀 😀 🤐

mata71
6. feb 2011

@cicimotinka dakujem krasne 🙂 🙂 urcite to poriesime, rozhodne tak si ma nabudila svojim pribehom ze az 🙂 🙂 teraz musim sa dat dokopy ale urcite ideme do toho 🙂 🙂 dakujem este raz 🙂 🙂

kanhwa
6. feb 2011

@mata71 preco by ti zamestnavatel mal preberat tlacivo? nerozumiem...od zamestnavatela akurat potvrdenie o prijme potrebujes, ale vobec tam nemusi byt napisane na aky ucel, takze ani to zamestnavatelovi nemusis vobec oznamovat.

mata71
6. feb 2011

@kanhwa No chceli na aky ucel,aby sa to nezneuzilo na pozicky,,,,tak to chodi,maju to tak zariadene 🙂

kanhwa
6. feb 2011

@mata71 na to zamestnavatel nema pravo, pozadovat informaciu na aky ucel. a co sa tyka poziciek, tiez nemoze byt rec o zneuzivani, ked da pravdive potvrdenie. ci na zaklade toho dostanes pozicku alebo nie uz nie je vec zamestnavatela. to povazujem za uplny vrchol drzosti. zamestnavatel ma povinnost vystavit ti taketo potvrdenie a akurat tam moze doplnit,. ze potvrdenie sa vystavuje na ziadost zamestnankyne. to je vsetko, nemala by si sa dat odbit.
co sa tyka toho, ze by si odisla z prace a prihlasila sa na UP, pokial manzel dost zaraba nie je to problem. ved ked pride dietatko aj tak jeden z rodicov pravdepodobne musi byt na MD a strati prijem. my sme tiez davali ziadost ked manzel bol evidovany na UP a kedze moj prijem je dostatocny, nikto sa nad tym nepozastavoval. my si to napriklad tak zariadime, ze manzel bude na MD a ja budem zcasti pracovat doma.

mata71
6. feb 2011

@kanhwa moj zamestnavatel to berie ako pritaz,,,,citala som dodatok k zmluve a musim informovat o zmanach co sa tyka materstva,popripade ineho sposobu nastupit na Md,,,,,,,lebo zamastnavatel si musi zaskolit za mna nahradu,,,,,nemam s tym len ja skusenost je nas viac,ani staznosti nepomohli,ani kontrola,,,proste Velke obchody to maju zmaknute,,,na tych co chcu ist na adopciu,,,kolegynu nepustili ani na umele oplodnenie,mala nahlasenu dovolenku,a 2dni pred tym jej prerobila manazerka harmonogram a musela ist do prace,,,,,,a nepomohla si....tak veru, 😒

eva1979
6. feb 2011

@suezana ano, aj podľa našej malej má maminu každý. ja som to tak spomenula (nie že si adoptujeme, ale že sa mi narodí z bruška) pred ňou prvý krát asi 4 mesiace dozadu, no ona ani počuť, že ona nikoho nechce. potom som začala rozprávať, že si zoberieme z detského domova, zasa nič a po čase mi sama povedala, že si môžeme zobrať, ale že ona chce sestričku 🙂 teraz to už nechávam zatiaľ tak, presne preto, aby o tom nerozprávala (zatiaľ) pred druhými. Zatiaľ o tom nehovoríme nikomu.

Baby, nie je tu niekto z okr. Nové Mesto nad Váhom?

cicimotinka
6. feb 2011

@mata71 budem vám držať palčeky, aby sa to aj vám tak podarilo... ja si už teraz neviem predstaviť, že by sme ho nemali... 😀 😀 😀

cicimotinka
6. feb 2011

@eva1979 Trenčín...

cicimotinka
6. feb 2011

@mata71 inak aj my sme s manželom hlásili, na čo to potrebujeme, ale v oboch zamestnaniach sa k tomu postavili super a fandili nám 😲

mata71
6. feb 2011

@cicimotinka 🙂 🙂 dakujeme

mata71
6. feb 2011

@cicimotinka 🙂 je to tak nie kazdy zamestnavatel je v tomto ustretovy,,,,vela veci zalezi od postoju nadriadenych..... 🙂 🙂

cicimotinka
6. feb 2011

@mata71 inak počula som o tom, že niektorí zamestnávatelia robia problémy, lebo tí, čo čakajú na mimi potom odchádzajú prakticky zo dňa na deň... a verím, že nie každý zamestnávateľ si dokáže zohnať kvalifikovanú silu na záskok... robila som v obchode, poznám... ale keď som skončila s nohou v sadre, tiež sa musel šéf nejako zariadiť zo dňa na deň, takže... nechápem, prečo je to v tomto prípade taký problém, najmä keď ide o dobro malého opusteniatka... 😉

mata71
6. feb 2011

@cicimotinka presne aj ja robim v obchode,,,robia naozaj prietahy ako fras,,,ked som tahala aj nocne aj 12h bolo vsetko o.k.......a ked mi praskla zila na nohe,prehadzovala som bednu hore na stojan,nezaujimalo nikoho ako sa mam,,ci som v poriadku,ale kedy pridem do roboty,,a este na nocnu musela ist moja sestra,lebo ja som zostala doma...lepsie povedane ze ma brala zachranka........presne ako pises,obchody typu hyper,super,,je to otras,,,,,ale teraz si to nedam,idem si riesit ,,,Decky smiech,pohladenie po tvaricke nasho dieteta 🙂 🙂

misula4660
6. feb 2011

@mata71 ja som tiež nemala potvrdenie o príjme, pretože u nás by to zase dlho trvalo, pretože zamestnávateľa som mala 200km od nás a keby som mu to poslala poštou, tak by mu to veľmi dlho trvalo, takže teta na úrade mi povedala, že stačia aj moje výplatné pásky za posledné 3 mesiace.....

misula4660
6. feb 2011

@mata71 a keby som bola na tvojom mieste a zamestnávateľ má taký prístup ku mne, tak by som ho ani neinformovala o mojom úmysle a postavila by som ho až pred hotovú vec, keď mi zavolajú, že mám bábo, že proste odchádzam....

mata71
6. feb 2011

@misula4660 dobry typ,,,to mi nenapadlo,to je tiez super riesenie....dakujem krasne

misula4660
6. feb 2011

@mata71 😉

tortelinka
6. feb 2011

@mata71 chod prec z takej prace, ved urcite ti nevyjdu v ustrety ked budes potrebovat napr. navstevovat dieta

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre