Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

goralenka
24. mar 2011

@dioliana1 preco myslis? 🙂
inak, tiez som chcela byt profi mama, ale skoncila som ako ucitelka v MS.... z osobnych dovodov.

dioliana1
24. mar 2011

možno by ti to pomohlo...ja sa vždy teším na akékolvek stretnutie s náhradnými mamami "rovnako postihnutými" ako ja 😀

goralenka
24. mar 2011

@dioliana1 asi nepomohlo, ja by som nezvladala ani keby to male bolo u mojej vlastnej mamy 😀
asi to chce len cas a nechat to vyzriet....

dioliana1
24. mar 2011

@goralenka ja naopak chcem dieťa iba z profirodiny a nie z dd....

goralenka
24. mar 2011

@dioliana1 z dd ani ja.. ja najskor z toho utajeneho porodu - aspon zatial.... aj s rizikom, ze o biomame nebudem mat ziadne info.. ale rizika su tam aj tam aj tam....

goralenka
24. mar 2011

@dioliana1 proste take, co vezmem z porodnice a nebude si so sebou nic vlacit.... teda bude si so sebou vlacit toho co najmenej....

dioliana1
24. mar 2011

@goralenka je zaujímavé, ja som najprv robila učku v MŠ a teraz profimamu už tretí rok 😉 a chcem byť pestunka aj keby som mala stretká s biomamou toho dieťaťa...

cairka
24. mar 2011

@mariana78 , presne tak, čakala na vás 😉 😵

miminap
24. mar 2011

ahojte. dakujem za rady na zaciatok vsetkym babam. mam mm na sluzobke v zahranici, takze cakam s navstevou uradu na neho. chcem, aby sme cely cas vybavovali vsetko ako rodinka 🙂

suezana
24. mar 2011

@mariana78 kupujeme len keď nevieme odolať 😵 ja kupujem akože pre šušu (bábika chouchou -) takto som kúpila asi tri čiapočky 😉 zatiaľ využíva bábika, neskôr bábätko, a ak nie, tak veci darujeme niekomu. Ja aj keď som bola tehotná, tak som kúpila niečo, čo sa mi strašne páčilo a nevyužili sme 😉
@cairka máš pravdu
@natia ja som tiež bola prekvapená, ale je to tak - normálne kravské mlieko a výrobky z neho môžu takto zapekať - kamarátka s tým mala veľký problém a nepomáhalo nič - veľa sa natrápili a nakoniec sa toto zistilo - a iné problémy dieťa nemalo - teraz má zo stravy vylúčené mlieko a mliečne výrobky. Ja som si myslela, že mlieko spôsobuje len preháňanie...

eva1979
25. mar 2011

@miminap ahoj, vyzerá to, že budem aj ja tvoja spolupútnička, som tu tiež nová. z ktorého si kraja?

a baby, trenčanky, vy ste tiež odovzdavali papiere niekde na nejakom úrade pri stanici?

miminap
25. mar 2011

@eva1979 ahoj, ja som z presovskeho kraja. a tiez som 1979 🙂 len nema deticky ☹

natia
25. mar 2011

@eva1979 áno, konkrétne je to krajský úrad práce, sociálnych vecí a rodiny 🙂 a je to na prvom poschodí, len nespomeniem si teraz na meno ten ženy, lebo ja patrím k inej, lebo som priamo trenčanka 😉

goralenka
26. mar 2011

Tak teraz bola hodina zeme, tak dufam, ze o 9 mesiacov sa brutalbe zvysi porodnost a nejaki drobci sa ujdu aj naaaaaam vsetkym tu 😵 😀

najjulinka
26. mar 2011

@goralenka obavam sa že niektorí maju každý rok rok zeme... 🤐 🤐 🤐 takže čakaj stále a nie len na Vianoce 😉 😀

tortelinka
26. mar 2011

@najjulinka no to dufam, ze sa ujde kazdemu 🙂

cicimotinka
26. mar 2011

@eva1979 ahoj, hej, kúsok od stanice je úrad práce, tak tam sa to vybavovalo... 😀

suezana
26. mar 2011

@najjulinka 😀 😀
@goralenka čo si to skôr nenapísala, mm už drichme 😝 😀 😀 😀

najjulinka
26. mar 2011

@suezana pri drychmani asi tiež nesvieti 😀 😀 😀 to je podstata hodiny zeme . .to nesvietenie.. .niekto počas toho spí a niekto "spí"... 😀

suezana
26. mar 2011

@najjulinka jáááj 😅 tak som to nepochopila 😅 😀 😀 😀 do kelu 😝 aha, to sa nemalo svietiť, že? 😅 ja som niečo iné myslela, že ako plodnosť je vyššia 😲 😀 😀 😀

goralenka
26. mar 2011

@suezana
@najjulinka
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ja som nesvietila, ale verite ze ma ani len nenapadlo zviest si draheho? 😀 😀 😀 😀 nevadi, niekto si to odmakal dnes za mna a ja si pojdem len pre mimino 😀

natia
27. mar 2011

Poteším možno niekoho... včera sme videli krááásneho maličkého blonďáčika adoptovaného a čakali na neho v trnavskom kraji rok a pár dní 🙂)

pelikan8
27. mar 2011

@natia Ahojte!Jaj pre mňa je to taká dobrá správa!!!!!Budem mať dnes lepší krajší deň!

dadenka1
27. mar 2011

@eva1979 Aj ja so z TN kraja... Tak držím palce .. Je to tam, kde aj nezamestnanecké, akurát na poschodí... My sme žiadali pred dvoma rokmi, sme ale nie priamo z TN, mala nás Ulmanová, ale teraz je tam miesto nej nová.... Neviem moc aká je, ale v telefóne bola milá.... V júli ideme na aktualizáciu prípravy, tak uvidíme ako sme postúpili a možno aj nejaké bábo pre nás bude... Dúfam... V júli bude dva roky od zaradenia do zoznamu žiadateľov... Prejdeš cez svetelnú križovatku, čo je ešte pred stanicou a si tam... Veľa šťastia...

dadenka1
27. mar 2011

@goralenka
@dioliana1 koľko učiek z Mš ( a bývalých) nás tu je... Nepoznáte nejakú stránku pre učky MŠ?

dioliana1
27. mar 2011

skus pohladať v batolatách a predškolákoch, neviem či také niečo tu je...

dadenka1
27. mar 2011

om omylom rozpísané poslala...
@goralenka Mám trochu otázku mimo témy...Nepoznáš nejakú dobrú stránku pre učky MŠ? Takú čo má nápady s edukačnými akivitami a kvalitnými odbornými článkami ohľadom reformy? Tie metodické centrá majú všetko moc komplikované... to tak na odreagovanie od myšlienok na bábo..
Inak ja mám nakúpené veľmi veľmi veľa, ale to je taká úchylka moja.. Niečo mi padne do oka a beriem.. A potom rozdávam.. A zase kúpim... a tak.. zrovna včera som bola s kam. čo o 6 týždňov rodí a dostala aspoň dudušku.. Takú krásnu modrú... lebo to je od 1. dňa dieťaťa... tak to ja asi nevyužijem.. a keby náhodou áno.. nevadí.. mám totiž to ešte 2 dudky doma aj modrú aj ružovú... 😀 taký úchylok môj...

dioliana1
27. mar 2011

daj do googlu čo hladáš, sna´d ti dačo vyskočí

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre