Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

pemimigo
20. nov 2011

@cairka no ono tie detske otazky vedie volakedy dost zaskocit cloveka... a aj ked som bola sice v domove raz sa ma chlacek o ktoreho som sa starala opytal ze preco ho mam radsej ako jeho mama a preco som neni jeho mama ja.... a verte fakt som bola v koncoch a jedine co zomna vyslo bola odpoved: vies ja mam iba 16 nemozem byt tvojou mamou a viete deti a ich klasicka otazka preco 🙂 fuuu radsej som rychlo zmenila temu ...no co by ste nato odpovedali ???? a este v takom veku aky som mala....

cairka
20. nov 2011

@pemimigo , no, ťažká otázka 😔 a ešte ťažšia odpoveď

pemimigo
20. nov 2011

@cairka ved prave to ale tak zazila som aj srandovnejsie 🙂 napriklad ja som pouzivala tampony a raz sa ma opytalo take dievcatko ze naco to mam tak som jej v rychlosti odpovedala ze ked mam hnacku si to davam do zadocka no a viete si asi predstavit ked ta mala svojmu bratovi chcela dat moj tampon :D

matax
20. nov 2011

@pemimigo mna sa jedno dievacatko, ked sme boli so synom na návšteve za deťmi v ded, spýtalo, že prečo si aj ju nezoberiem? a ešte : "že či aj ja malého vrátim, lebo ju už vrátili"..... to mi zostane navždy v ušiach..aj ked to dievca je uz pri nových rodičoch.. bolo okolo mna veľa deti, nevedela som, co povedať..aj ked som mala uz 2x16rokov...

dia6
21. nov 2011

@karkana od kedy ste už v zozname žiadateľov?

vandijan
21. nov 2011

@pemimigo viem, že to nie je vždy jednoduché, ale nikdy by som sa malého nevzdala, nikdy mu neklamem a každý večer mu pred spaním poviem, ako ho ľúbim. Nie je to vždy ľahké, ale spolu bojujeme. a z každej jeho výhry mám radosť aj ja. Mrzí ma, čo si prežila, niekedy to rodičia aj bio nezvládajú. Pokúsim sa po prečítaní toho tvojho príbehu ešte viac nesklamať môjho syna aj ďalšie dieťatko, ktoré by sme chceli. a želám veľa šťastných chvíľ s tým tvojím bábätkom 🙂

dia6
21. nov 2011

@pemimigo ahoj, je mi to celé ľúto. My si ideme tiež zobrať dieťatko do pestúnskej starostlivosti. A verím a dúfam, že nikdy nespravíme takú chybu, ako tvoja pestu keď si bola malilčká. Počula som už o takýchto prípadoch, ale nikdy nie od toho komu sa to stalo. Vždy z druhej ruky.
Chcem sa ťa spýtať, či by som mohla tvoj príbeh prečítať na kurzu v Usmev ako dar. Myslím, že by to bolo poučné pre všetkých budúcich rodičov.

dia6
21. nov 2011

@matax fúha, to muselo byť ťažké - tá návšteva v ded. Ja by som asi normálne začala rozmýšľať, či si ju nevezmem. Samozrejme, že to nie je také jednoduché.
😒
Vy chodievate na návštevy? Má tam súrodencov, či len tak?
🙂

vandijan
21. nov 2011

@dia6 tiež by som asi rozmýšľala , či si ju nevezmem 🙂

pemimigo
21. nov 2011

@dia6 jasnacka mozes 🙂 heh usmevaci taka velka rodinka deciek z Ded :D vzdy sa snazia na maksimum no niekedy bohuzial to zrovna nevyde tak ako si to zelamu oni a vsetci..... Ale drzim im vsetkym palce a dakujem im co premna spravili 🙂

matax
21. nov 2011

@dia6 ahoj, skor sme chodievali, nie nemá tam nikoho, ja som tam chodievala , ked sme ho este nemali, on tam nebol, bol v profi..ale papierovo tam bol... no s ním uz som tam bola len párkrát, stále to akosi odkladám, nie že nechcem, ale neviem.... nestihme, ked uz si spomeniem a by sa dalo, malý je chorý, alebo su chore deti v ded... a teraz , ked uz máme aj malicku, tak neviem, kedy sa tam vyhrabeme:D. ale pojdem, je tam uz málo detí, uz poznám asi len tri, z tých co tam boli.. tomu dievcatku som povedala, že určite aj ju si nájdu noví rodičia, ona tomu rozumela, viackrát ju vrátili... my sme mali oliho len krátko, takže druhé som si nevedela predstavit vtedy, ale aj ja som na nu stále myslela a veru aj ma to napadlo, ze k nám..ale neviem, ci by to vtedy dobre dopadlo. uz má pestunov, kde je jej dobre, maju vraj staršie svoje deti a tak sa jej mozu vela venovat, to ona velmi potrebovala...ja by som sa jej tak nemohla, uz mala asi 6 rokov vtedy..no ale tie otázky mám stále v hlave, a pri tej otázke, ci ho vrátim ma mrazi este doteraz a je tomu uz asi 3 roky... ešte sa ma pýtala, či sa mi narodil.. ja že ano zo srdiecka, musela som jej to vysvetlit... on tam bol pocas dovolenky profi, tak si ho pamatala....ona bola "vrátená" vraj viackrát, určite ju to velmi ranilo, také male dievacatko..a ked este videla, ze iné deti idu do rodiny:CCC no nastastie je v rodine, len som pocula, ze je ok, tak sa teším. na tie návštevy som chodievala rada, vzdy som bola velmi vystavená, vsetky deti chceli byt so mnou a na mne:DD... tá jedna návšteva bola fakt ťažká, nezabudnuteľná..ale z dobrým koncom :D

matax
21. nov 2011

a bola aj u nás na návšteve, tak si to tu pamatala nechápala, ze naco máme detsku, ked nemáme deti... to sme uz chystali pre malého:CC ale uz je to jedno, hádam jej rany z "vrátenia" vyliečia pestuni:DD

karkana
21. nov 2011

@dia6 ešte nie dlho od 13oktobra,už len čakať 😉 niekedy v apríli zavolám,čo nové v poradovníku

dia6
21. nov 2011

@vandijan 🙂 to človeku proste nedá. Len niekedy to asi nejde.

dia6
21. nov 2011

@pemimigo Aj ja ich tam mám rada. Tento rok, ešte v lete som u nich začala aj robrovoľníčku robiť. Tak som rada, myslím, že to dá veľa... tieto životné príbehy.
Ďakujem 🙂

dia6
21. nov 2011

@matax Ja to chápem, jednoducho si človek nemôže zobrať vštky detičky, aj keď by sme niektorý možno chceli. 🙂
Aspoň, že už má rodinku. To je fajn.

dia6
21. nov 2011

@karkana a povedali vám aj približne koľko by to mohlo trvať? Vlastne až do toho veľkého dňa?

pemimigo
21. nov 2011

@dia6 je tak to je super ked si a v ktorom regione si ???? ja som stravila vela casu z dobrovolnikmi z TT :D a nezabudnem na nase domovacke tabory alebo NKR alebo vianocny usmev kedy sme sa stretli aj z deckami iz inych regionov...

dia6
21. nov 2011

@pemimigo som v BA... v Studienke. Bola som aj v tábore a teraz bude Vianočný koncer v decembri, tak sa veľmi teším.
🙂

pemimigo
21. nov 2011

jee v zeleznej studienke som bola v kojeneckom :D

karkana
21. nov 2011

@dia6 ťažko povedať,rok dva alebo aj skôr ,neni až tak veľa čakatelov pred nami,tak v lete dúfame,že sa ozvu,

kanhwa
21. nov 2011

@pemimigo ahoj - smutny pribeh, ale so stastnym koncom 🙂 zo srdca ti prajem, nech ta uz postretaju v zivote len same dobre veci 🙂

Ozyvam sa kocky po dlhsom case, lebo nic nestiham, malicka nas totalne vycerpava. Je to zive striebro, nechapem, kde sa v nej berie tolko energie, dokaze byt v pohybe aj 5 hodin v kuse. Veselo sa uz kotula po celej izbe a skusa sa uz postavit na styri. Rozpravame kazdy den inou recou, uz boli aj normalne slabiky a pokusy o slova, ale teraz je len brmkanie pusinou zasa a striekanie slin na vsetky strany 🙂 je uplne svetova, hrozne podarena, neskutocny smejo a pozitivne naladeny clovek. Miluje spolocnost a nikto mi nechce verit, ze ked som s nou sama - zial, nemozem sa jej v kuse venovat, lebo mam aj ine povinnosti, ako krmenie divej zveri (syna) a pod. - tak je zla ako cert. Ale hlavne ze je zdrava, ma sice hemangiom v licku (dost velky), pojdeme zrejme na operaciu (pokial dovtedy este nejaki lekari ostanu v nemocnici) ale inak vsetko ok, vdaka tomu hemangiomu sme absolvovali vsetky mozne aj nemozne vys. vr. sona mozgu a bruska, neurologiu atd. a vsetko je ok 🙂))) prosto jedno nadherne uzasne dietatko, o akom sme snivali, ba este uzasnejsie. Nielenze naplnilo nase ocakavania, ale ich predcilo o 1000 % - dakujem Bohu kazdu sekundu za to, ze nam ju poslal.
No a este nieco, a to je velmi dolezite - ona tu nie je preto, ze ju niekto nechcel, ale preto, ze ju niekto strasne chcel 🙂 Pre mna je jej bio matka len zena, ktora ju porodila a vobec to nie je podstatne, akou cestou sa ku nam K. dostala. Prosto prisla preto , ze sme po nej tuzili, milovali sme ju uz niekolko rokov predtym, ako sa narodila (dusicka nasa cistucka uzasna) a jedinym nasim cielom je to, aby bola zdrava a stastna 🙂 🙂 🙂 🙂 Vsetci ju miluju a kazdeho si ziska, a my sme ti najstastnejsi rodicia na svete. A je pre nas uplne prirodzene, ze sa narodila zo srdiecka, lebo nemohlo byt to dieta viac vytuzene (zial, necitila to v prenatalnom zivote, ale snad to rozchodi) a nemoze byt viac milovane a my sme jej jedini rodicia 🙂

kanhwa
21. nov 2011

no a tu je 🙂
ale nejako zle to z toho mobilu vyzera ☹

kanhwa
21. nov 2011

tak este raz 😉

kanhwa
21. nov 2011

uz ta maminka asi uplne odementnela - tak treti pokus, vdaka za trpezlivost 😉 zial neviem, ako tie predosle nevydarene pokusy vymazat, asi to nejde....

kanhwa
21. nov 2011

no konecne - huraaaaaaa

pemimigo
21. nov 2011

@kanhwa jeee ta je zvatunkaaa a tie jej okaaaale :D nadherna gratulujem 🙂

kanhwa
21. nov 2011

@pemimigo dakujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 stale tomu nemozem uverit, ze sme si zasluzili taketo stastie 🙂

suezana
21. nov 2011

@kanhwa toto sú najkrajšie slová, myšlienky a city aké som kedy počula 😵 😵 😵 😵 😵 nevieš si predstaviť, ako krásne sa to číta 😵 😵 😵 😵 ako si ma fantasticky naladila 😵 😵 😵 😵 ďakujme Bohu za naše detičky, za lásku, ktorú nám dávajú, za zmysel života 😵 😵 😵 😵 😵 prajem všetko dobré a hlavne veľa zdravíčka 😵 😵 😵 😵

suezana
21. nov 2011

a samozrejme - krásne dievčatko 🙂 🙂 🙂 ale nech by bolo akékoľvek, vždy bude pre svoju mamičku najkrajšie na svete 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre