Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lilienkalilina
8. aug 2016

ahojte baby, z tt kraja mam info.je pred nami 26 ludí,v maji bolo 27 😒 ale ze su tam ludia ktory maju odklad,alebo pestunstvo.ja som si myslela,ze pestunstvo je zvlast.teta hovorila,ze nevie kedy nas bude kontaktovať,možno o tyžden,mozno o mesiac.to by bolo fajn,len aby nebolo z toho ešte rok,alebo aj viac.večšinou majú staršie deti,súrodenci,alebo romske

karkana
8. aug 2016

@bellabelluska ahoj, takže čakáte aj na druhé? 😉

grasska
8. aug 2016

Len pre zaijimavost, v Za kraji teraz sa ludia zapisuju v poradi 135 a minuly rok sa adoptovali len 2 deti do 1 roka. Tento rok zacali vybavovat ziadosti z roku 2011 ... Vyzera to tak na 6-7 rokov pri terajsich zapisoch ....

bellabelluska
8. aug 2016

@karkana ci cakame na druhe? nie , cakame na prve 🙏🏻 ale asi to nepatrilo mne... 🙄

vanillaskyy
8. aug 2016

@grasska tak na jednej strane fajn ze sa nerodia deti do nechcených rodín ale na druhej čakanie rodičov na adopciu je nekonečne :(

erio
9. aug 2016

@grasska Áno je to presne tak, len najsmutnejšie je, že deti v DD ešte pribúdajú. ☹

continental
9. aug 2016

@grasska ,až mi zimomriavky naskočili.My sme začínali s číslom 149 a to pred 5-timi,rokmi.Takže sa nič nezmenilo.....je to stále rovnaké.Minulý rok boli 3 adopcie,ale chvála Bohu,tento rok sa to hodne pohlo 😉 ,snáď to bude takto pokračovat.....držíme si palce.

mana85
9. aug 2016

@continental To čakáte už 5 rokov ? 😨 a medzi krajovo ste neskúšali ? ak si dobre pamätám chceli ste staršie dieťatko či ? ono ani v našom kraji TN nebolo na ado. dieťa vo veku okolo 2 rokov keď sme boli zapísaní do poradovníka , tak nám našli v inom kraji ...

continental
9. aug 2016

@mana85 ahoj 🙂 ,máš perfektnu pamäť,ano chceme dieťa do 10 rokov,ale biele a to nás tak velmi brzdí.Romske si adoptovali v rodine - moja sestrenica.No bolo nádherné to dieťatko,ale len do puberty.Potom s Deniskom začali velké problémy....kradnutie z domu a zašlo to hoooodne ďaleko.Tak romske nechceme.Z iného kraja nám môžu ponuknuť len tie deti,čo už nik v tom kraji tieto detičky nechce a su to väčšinou romske a polorómske.Takže nám neostáva nič iné,len čakať.

grasska
9. aug 2016

@continental a teraz ste kolki v poradi ? Za kraj ? Pohlo sa tento rok - ake mate informacie - o kolko miest

tortelinka
9. aug 2016

@continental uf, to je šialené číslo čakania, my sme tiež boli prvý raz zapísaní v 2011, ak máte také veľké vekové rozpätie, skúsila by som otravovať aj medzikrajovo

mana85
9. aug 2016

@continental Jej do 10 rokov ? uff no ja by som sa viac " bála " 7 ročného bieleho dieťatka ako 3 ročného tmavého 😅 A sesternica Vás priamo odrádzala že tmavé nie , tak zanevrela ?

continental
9. aug 2016

@mana85 ,nie ona neodrádzala 😉 ale drží palce.Len poznáme nejeden pripad okrem tohto.....ale to neznamená,že všetky rómske deti su rovnaké.Určite budú niektoré tieto detičky super,ale my si radčej počkáme. 😉

continental
9. aug 2016

@grasska od januara do júna dali 6 detičiek,alebo lepšie povedané,podali sme sa o 6 miest behom pol roka a to je už pekné 😉

continental
9. aug 2016

@mana85 ,a to staršie sme chceli pretože už máme s manželom obaja už dávno po 40-tke,tak preto.A keby sme boli mladší,možno by sme zvažovali aj rómske,len už namáme tolko trpezlosti"manžel bude mať už 47 😉a dlho sme sa nemohli rozhodnuť s adopciou.Potraty,umelé oplodnenie .....a roky utekali.

mana85
9. aug 2016

@continental Držím päste 😉

grasska
10. aug 2016

@continental sk sa mozem opytat, po tych 5 rokoch cakania, ste teraz ktori v poradi z?

continental
10. aug 2016

@grasska ,jasné že môžeš 😉 naposledy sme boli na 8-smom mieste,ale možno sa to už odvtedy zmenilo,lebo odvtedy som tam už nevolala.Zavolám až tak o 2-3 mesiace.Potom dam info 🙂 ahoj

bosorka31
11. aug 2016

Ahojte chcela by som sa spýtať či neviete kde sa informovať o tom na ktorom mieste sa nachádzate?Ba kraj.ci Je jedno kam zavolám alebo je konkrétna osoba ktorej sa vola?a neviete ešte prosím ako je na tom Ba? Dakujem krásne za pomoc...čakáme od decembra 2015

kikuska_wedge
11. aug 2016

@bosorka31 BA I-V má na starosti p. Špaleková Zuzana, Mgr. 02/204 54 811 a okresy MA, PK, SC má na starosti p. Haťapková Zuzana, Mgr. 02/204 54 812. Keby si sa chcela informovať osobne tak pozor, sťahovali sa z Vazovovej na Svoradovu 1.

bosorka31
11. aug 2016

kikuska_wedge dakujem strašne moc zajtra budem volať

kikuska_wedge
11. aug 2016

@bosorka31 nemáš za čo. Keby si aj v budúcnosti potrebovala, kontakty sú zverejnené na stránke upsvar bratislava, treba hľadať pod skratkou nrs (náhradná rodinná staroslivosť).

gelinka75
12. aug 2016

@bosorka31 prosim ta nehodila by si mi potom info? lebo my sme november 2015, dakujem

bosorka31
12. aug 2016

gelinka75 vybavujú ziadosti z novembra 2013 tak ešte si počkáme

gelinka75
12. aug 2016

@bosorka31 no super, ide to velmi pomaly. dakujem za info 😉

karkana
13. aug 2016

@tortelinka ,,,,,,,,,,čo mi na urade ukazovala súrodencov,čo nam ponukali,mal ešte troch v DD, toho posledného súhlasili na adopciu,tie tri nie, čo myslím, že aj tetušky na urade by mali viac naliehať,,,aby sa to riešilo adopciou,boli už okolo 7 a menej rokov,krásne deti,,,,pokial by bio aspoň niedke bývali,,a tak,,ale ked sú to bezdáci čo fakt človek vie, že vždy aj budú,,,,,,,,,,,,,,,a nechajú rozhodovať takých o dalšom živote pekných zdravých detí,nech rozhoduje ten, kto sa stará,,tým pádom,,,ale to asi nikto nezmení,,,,,,,,,,,,,,toľko detičiek v DD zbytočne, ked môžu byť v rodinách

vanillaskyy
13. aug 2016

Neviete ci mi psychologickú prípravu budu v praci akceptovať ako priepustku?

torpilla123
15. aug 2016

Ahoj vsetky cakatelky, ale aj mamicky, ktore uz svoje dietatko maju doma. Chcela by som sa informovat hlavne o prvych krokoch pri adopcii dietatka, a to hlavne v Kosickom kraji. Po neuspechoch 5 rokov prirodzene sme si uz za posledne dalsie 3 neuspesne roky cez IVF povedali, ze po 2 potratoch a 2 dalsich neuspehoch a pobytoch v nemocnici skusime ponuknut domov a hlavne lasku dietatku, ktore biol. rodicia "nechceli". Som z Kosic, KVP, a hladala som info o UPSVR v Kosiciach, kam sa vobec vybrat za informaciami a kde podat ziadost, no som zmatena z tych info na nete. Neviem najst konkretne tel. cislo, kde vobec zavolat, kontaktov je privela,a neviem, ci je urad prave na Popradskej ulici, alebo inde. Su tu nejake kosicanky, ktore by mi poradili, ako vobec zacat, kam sa vybrat? Ale beriem aj vsetky skusenosti, ako ste to vsetko zvladli, a zorganizovali, a hlavne citovo sa vyrovnali s tym cakanim. Z toho jedineho mam takpovediac "strach". Dakujem. 🙂

torpilla123
16. aug 2016

@all Ahojte, dnes som bola na urade po prvotne informacie ohladom osvojenia si dietatka, bolo toho naozaj dost, a nestihla som si vsetko vyjasnit este. Bolo to prve rychle stretnutie. Chcem sa vas opytat, ake potvrdenie o majetkovych pomeroch ste udavali? Mam si nieco vypytat zo zamestnania? alebo ako to funguje? Dakujem za kazdu radu. pekny den. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre