Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mana85
21. feb 2014

@mata155 Ak máte na mysli žiadosť na súd o osvojenie tak poväčšine ho spíšu na úpsvar-e nám písali predbežné , predosvojitelskú žiadosť a tak isto aj o osvojenie ... pokiaľ potrebujete aby v tej žiadosti bolo niečo čo by kurátorka podla Vás neuviedla tak si to spíšte a požiadajte ju aby to do toho zahrnula .. Nám v správe na súd spísala kurátorka toho dosť : meno detského lekára ,zdravotný stav , hodnotenia od zamestnávateľov , kedy a ako dopadla ich kontrola u nás a dokonca aj odhad počtu hračiek 😀 a celkové zhrnutie pobytu malého u nás .Keby si to mám doma pripraviť, sformulovať tak by som to tak dobre isto nenapísala .
A Vy ste si písali sami žiadosť aj o predosvojitelsku st. ?

lenkove
21. feb 2014

@mata155 No teda, ze spisat sami a pritom to nie je nejaka bezna vec... V podstate ano, vsetko ako pri navrhu na zverenie do starostlivosti bud. osvojitelov, iba navrh na rozsudok iny... A ten je najdolezitejsi ,ten zaver, priblizne - dieta xy sa od pravoplatnosti rozsudku stava osvojencom ako spolocne dieta osvojitelov zy.
Posli mi v IP tvoju mailovu adresu, mozem ti poslat to nase, ja som pisala podla navrhu od bab tu a tychto z netu
http://www.epi.sk/vzor-zmluvy-a-pravneho-podani...

lenkove
21. feb 2014
lenkove
21. feb 2014

@hencidlo Ja viem, ze iba v CR, neviem ci uz aj na SR... Hlavne tu:
https://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-4-51

matax
21. feb 2014

@lenkove cele som to necitala,ale vyzera to dávno písané, ja len aby to niekoho nepomylilo, pojem zrušiteľne a nezrušiteľné osvojenie u nas nie je, ani to,ze do roka nemôže byt dieťa osvojene neplati-aj ked pri našich sudoch to tak je. Ak by bolo dieťa osvojitelne ako 6tyzdnove, alebo 2 mesačné, môže byt zverene do predosvojitelskej 9 mes. statostlivosti a teoretický ako 11 mesačné osvojene, ale to je ,žiaľ, teoreticky,lebo súdy "pracuju" pomaly

mana85
21. feb 2014

@matax Kubko mal 9,5 mesiaca keď bol odsúdený na doživotie 😅

matax
21. feb 2014

@mana85 hej a v tom článku píšu,ze do roka sa nedá ;) .ostatne som uz len tak prebehla, ked na začiatku pisu blbosti, ale možno potom uz je to ok🙂

najjulinka
21. feb 2014

@matax no ak vezmu z porodnice na predbežko do NOSky a už sa to rata do tých 9 mesiacov a po 9 mesiacoch osvojit.... vsetci sa vzadju odvolania na mieste a fakt do 10 mesiacov to ide.. .takmer teoreticky,a le výnimky potvrdzuju pravidlo. .takže tak ako mana pisala 9 a pol mesiac sa da.... ale teda pri našich sudoch je to vynimka... 😔

mana85
21. feb 2014

@matax
@najjulinka
No my sme mali šťastie a všetko šlo hladko akurát že som bola pár krát robiť prievan pani tajomníčke lebo to zdržiavala 😠 keď sme čakali na predosvojitelsku st.

lenkove
21. feb 2014

@matax áno, aj mňa tá informácia, ktorú spomínaš zarazila, aj ja tak viem, že to už neplatí.. Rovnako ako na konci info kurzívou, že sa to dá urýchliť, ak si sami nájdete dieťatko.. Zavádzanie 🤐 Lebo povedia A a nedodajú BCD 😝 😝
je to oficiálny portál, ministerstva či ústredia, asi im treba napísať, nech si opravia... 😅

cairka
21. feb 2014

Baby, toto poznáte? http://www.martinus.sk/?uItem=147879 Celkom fajn knižka, väčšinu knihy píše o 2 zo svojich detí - jedno autistické a druhé s MR a poruchou pripútania, ale opisuje aj zážitky s ostatnými a je tam pár pekných myšlienok. Ja mám z knižnice, takže nemôžem požičať 🙂

vargatomas1
21. feb 2014

ja tu knižku tiež mám a je naozaj dobrá

mata155
21. feb 2014

@mana85 my sme ziadost pisali sami, dostali sme iba vzor, body co tam mame opisat a zoznam priloh co treba. Asi sme to zvladli dobre, tak teraz nedostaneme nic 🙂

mana85
21. feb 2014

@mata155 Ahá no tak keď už viete ako na to 😅 Ja by som sa bála že niečo zabudnem alebo dopletiem - a veru ani si nespomínam že by nám kurátorka povedala že si to môžme aj sami zlátať ...

matax
21. feb 2014

@najjulinka ano..miesto druheho teoreticky som mala dať slovo malokedy 😉

mata71
22. feb 2014

Ahojte kočky ::::: NITRA.:::::::::::18,2.2011 sme dali žiadost,potom priprava....tak zaradený sme od 28,7.2011 a 19.2.2014 nám volali že mame pozriet chlapčeka 3,5tt.....tak sme šli hned sme ho videli ,nechali nás s ním samych...ja som bola zablokovaná ale muž cely vytešeny....mala som problemy ale teraz viem čo vlastne chceme...to je nadlho...v pondelok 24.2 ,idem pozriet nášho drobca ,,panika,chaos že nič nemáme vecičky,,a tak,,ale kamoši pracuju a všeličo už doma je aj bolo 😵 ...už máme spisané predbezko tento tyžden pojde na sud a maly bude cca 2tt u nás doma ,,ako zo 6tt už pojdem na kontrolu už ja MAMA,,,k deckej s ním u nás JA.... 😵

opicka2
22. feb 2014

@mata71 jéj, teším sa veľmi s tebou 🙂

janakjk
22. feb 2014

@mata71 super aj ja uz chcem mat taky chaos 🙂🙂🙂

lubka1709
22. feb 2014

@mata71 tešim sa s tebou

fiona123
22. feb 2014

@mata71 gratulujem a teším sa, že vznikla nová rodinka 🙂

majka21
22. feb 2014

@mata71 Supeeer, teším sa s vami a gratulujem. Tak už sa blížime aj my. My sme v poradovníku od 11.8.2011.

tamaratamaratamara
22. feb 2014

@mata71 blahoželám moc

erikadodo
22. feb 2014

@majka21 ano majka aj my sa tesime tiez sme 11.8.2011 a mati moooc drzime palce

dzordza
23. feb 2014

jej blahozelam dufam ze aj my sa dockame

zuzkasu
23. feb 2014

Ahojte mamicky,buduce mamicky mala by som dotaz som maminou dvoch synov a chceli by sme este tretie dievcatko, ale vzhladom na zdrav. Problemy uz nemozme mat dieta prirodzenou cestou. Poradite mi prosim ako kde, si mozem pestudovat o adopcii? Tuzim pomoct dietatku ktore nikto nechce,nemusi byt babatko ale radi by sme dievcatko. Moc Vam Dakujem

mana85
24. feb 2014

Ahoj tu sú super publikácie dajú sa stiahnuť ...@zuzkasu
http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=57efd95ef711d...

belaanabela
25. feb 2014

@mata71 panika chaosss 🙂 to som zažiala ale tak že vo štvrtok volali tak sme šli pozrieť malu do pôrodnice a piatok rano sme ju brali domov 😉 !? a ja čo mam super imunitu som prave bola chora no dess tak si vieš predstaviť cca. čisteho 12hod. zariadiť malej izbu vecičky, kozmetika...

janakjk
25. feb 2014

@belaanabela júúúj, to by bolo super 🙂 🙂 🙂 🙂

majka21
25. feb 2014

@belaanabela juuuj, taky chaos by sa lubil aj mne.

dzordza
25. feb 2014

tak veru keby to uz bolo musel to byt skvely pocit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre