Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vesticka
14. jún 2012

@mysiak001 Júj Miško tááák sa teším, až sa mi oči spotili 😅 . Tak veľmi Vám držím palčeky, nech už nečakáte dlho. 😵 😵 😵 Tak šup šup chystať výbavičku. 😀

matax
14. jún 2012

@natia už rocne maju ist-len zapisat a zoznamit sa s prostedim.. lebo potom, ak nebude mat napr. dvojrocne dieta preventivku, tak v tom roku zivota, ti neuhradi poistovna pripadnu potrebnu liecbu, cize potom, keby niečo treba ošetriť, tak na priamu platbu
preventivka je nutná na uhradu osetenia/vysetrenia v buducom kalendárnom roku
kedysi sa chodilo az so skolkarmi, ale tusim 4 roky dozadu to zmenili

ale zas, ked sa staras o zubky, asi je malo pravdepodobne, ze bude take male dieta potrebovat osetrenie 🙂

neviem, ako je to pri uraze, ci aj toho sa to týka..

my chodime, ale fluoridovat nedávam

strasne moc zálezi od lekára, aký pristup k dietatu zvoli 😖

matax
14. jún 2012

@marketka1 som az potom citala, ze si to uz dala 🙂

lulucertik
14. jún 2012

@mysiak001 wau gratulka tak to čoskoro bude a šup sa na výbavku 😉

lubka1709
14. jún 2012

@mysiak001 gratulujem

lenkove
15. jún 2012

Gény - výchova ?
Pohľad od Macešky 😎
http://www.rodina.cz/clanek5843.htm

lenkove
15. jún 2012

jemine a k tomu jej reakcia, pridavam sem, aby ste nehladali...
šak ode mě je to taky jenom úvaha 🙂
Hlavně teda o tom, že se my dospělí pořád rejpeme v tom, aby to pro nás nebylo moc těžký, to přijetí dítěte, jeho dospívání, jeho zátěž, jeho geny, jeho temperament atakdále, doplňte si dle libosti, a ono je to nejmíň stejně, ale spíš ještě mnohem víc těžký pro ně. Navíc se, na rozdíl od nás, NEMŮŽOU rozhodnout, kde a s kým budou žít...
Právě proto, že nemůžou mít odstávající ouška po tetě Magdaleně ani rošťáctví v krvi po strejdovi Ruprtovi, kterej sice prožil bouřlivý mládí, ale usadil se a teď má báječnou rodinku, to mají těžší než my. Když se mluví o dědičnosti v souvislosti s nimi, je to téměř vždy něco nelichotivého, protože jejich strejda Ruprt skončil v kriminále a roztomilá ouška tety Magdalény přispěla k její promiskuitě. Musí být mnohem silnější než ostatní děti, protože jim život rozdal horší karty.

Ale jinak jsem tuhle úvahu psala někdy před rokem, a fakt už na tohle téma končím 🙂 (myslím tím téma "těžkého dospívání" naší dcery)

yukki
15. jún 2012

@lenkove ty už máš zbaleno že tu ľabdžiš? Noha na plyn až na podlahu a rafem rafem smer juhovýchod!

mana85
15. jún 2012

@mysiak001 Gratulujem a trošku zavidim ale len v tom najlepšom 😉

mysiak001
16. jún 2012

@mana85 viem presne ako sa cítiš 😵 ale neboj vsetko bude ok

cicimotinka
16. jún 2012

@natia My chodíme do U.S.Centre asi od roka a pol... majú tam ohromný prístup k deťom (aj k dospelým)... ono to nie je o zuboch, len sa povozí na kresle, doktor si pokreslí rukavicu, kukne, čo sa mu podarí, mňa sa spýta, či vidím dajaký problém pri jedení, umývaní a pod.... som tam spokojná... 😀

lubka1709
17. jún 2012

@mysiak001 To asi každý z nás sa tak citi ale výsledok stojí za to aj keď treba dlho čakať.

natia
17. jún 2012

@cicimotinka a to je kde?

cicimotinka
17. jún 2012

@natia je to pri kruháči pri kerame... smerom na Juh na ľavej strane, je tam taký zelený a modrý panelák, tak medzi nimi... inak google ti to nájde pod tým U.S. Centre komplet... 😉

homeopatka
18. jún 2012

Ahojte 🙂 prosim viete mi niekto poradit kde je lepsie absolvovat pripravu? Navrat ma termin az na februar, Usmev Januar. Na urade by som vedela zacat od augusta, len neviem ci to nema niake uskalia. Som tu nova 😎 dnes som akurat odovzdala ziadost a vsetky papiere. Dakujem 😵

tortelinka
18. jún 2012

@homeopatka uskalia uradu su tie, ze robia iba tak do druhej, takze neviem ako si s casom, ale nam sa to nedalo vobec

matax
18. jún 2012

@homeopatka ahoj 🙂 a pýtala si sa vo vasom návrate, lebo ten pri nás návrat mal zacat pripravu v lete a potom aj na jesen 😕 , ale to más daleko..skus zavolat priamo do vasho návratu..drzim palce

jáj a este ma napadlo, ze návrat robi pripravu tak, ze skupinova je cez vikend a to hned 8+8 hodin, cize zostane len 10 na individuálnu (párovu) pripravu

tortelinka
18. jún 2012

@matax navrat nerobil tu skupinovu cez vikend, aspon nie v BA

matax
18. jún 2012

@tortelinka aha, no v ziline mi tak povedali 🙂 asi vsade inak...najlepsie je asi zavolat priamo tam

homeopatka
18. jún 2012

Tak zavolam. Na urade prace mi povedali, ze Navrat V Bratislave otvara najblizsie az vo Februari co sa zda fakt velmi dlho a Navrat ma na stranke pre Bratislavu januar. Ja som casovo OK lebo pacientov si objednavam sama takze sa viem zariadit 😉

cairka
18. jún 2012

@matax , hej, Žilina robí tak.

matax
18. jún 2012

@homeopatka ja som pre kamosku zistovala a malo byt az na jesen a neskor mi povedali, ze aj v lete, dla záujemcov, aby bolo na skupinu 🙂

fontana
20. jún 2012

@homeopatka mi absolvujeme prípravu na up a zatia je to ok.Mali sme 4 stretnutia po 3 hodky sami a na týžden máme 4- te sedenie skupina.Možno už aj posledne.Začali sme v máji,stále po 3 hodiny.

fredinek
20. jún 2012

ahojte chcem sa spytat na vaš nazor ako reagovala vaša najbližšia rodina ked ste im oznamili že si chcete adoptovat dietatko?

afrika
20. jún 2012

@fredinek všetci nás podporujú 🙂 . rodina aj známi. a tešia sa s nami 😉

5katarina7
20. jún 2012

@fredinek tak naša rodina nie je nadšená,a už čakáme v poradovníku skoro dva roky,ešte mám nádej,že to malé ich očarí 🙂

yukki
20. jún 2012

@fredinek že "...ja som vedela, že k tomu skôr či neskôr určite dojde...."...teda ako že normálka, jasné, v poriadku,a segra že huráááááááááááááááááááááá 😉

fontana
20. jún 2012

@fredinek Aj naši su nadšení,fandia a podporujú nás.Oni vedia,čím všetkým som prešla o to ,ako mat vlastné dieťa,no kedže zázrak sa nestal,držia nam prsty,aby sme čo najskor mali to adoptívne.Aj mi sa už na babo tešíme,aj ked vieme,že je to na dlhé trate. 🙂

dioliana1
20. jún 2012

@fredinek ja síce neadoptovala ale do pestunstva som vzala, a mamka bola so mnou, keď som si vybrala malú 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre