Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mexx
5. nov 2012

Ono to velakrat zalezi naozaj od uradu, ake informacie vam poskytne a co ako urobi. Aj my sme kedysi uplne na zaciatku podostavali take info, ze som nechapala (TT kraj). 😅 Ale potom sme si to vyjasnili, dali sme najavo, ze my mame nejake znalosti o tom, ako to chodi (ale velmi slusne, ziadna drzost), a odvtedy je to uz len dobre. No je pravda, ze som si uz viackrat povedala, ze ak tam pride niekto menej rozhladeny a problematiky neznaly, tak si odnesie take vedomosti z uradu, ze to radsej cele vzda. 😅

patrikmisko
5. nov 2012

@mana85 a to mi pritom povedali obe uradničky v Trnave, a tiež v ded. domove 😒

dalia246
5. nov 2012

@vikad dnes uz neni nic spravodlive,co uz 😒 ako dlho uz cakate?

mana85
5. nov 2012

@patrikmisko ktovie iný kraj iný mrav ale nejaka ta ochrana údajov musí hádam všade fungovať jedine ak ide o pestúnstvo tam vedia bio- kde sa dieťatko nachádza 😔

larati
5. nov 2012

ahojte 🙂 rada by som sa spytala na trenciansky kraj, podarilo sa uz niekomu adoptovat dvojicky? my sme aktualne na 85 mieste, o este sa nacakame....

matax
5. nov 2012

@larati kamoske, pocas cakania na maleho v tn kraji, nukali2 x dvojicky 😉

larati
5. nov 2012

a kolko cakali na synceka? mne sa zda to 85. miesto ako nekonecne dlhy cas....lebo som sa pytala na urade ako to ide, ked nas zapisali, a povedali, ze tento rok sa to moc nepohlo. no kazdopadne sa tesime, raz to istoiste pride 🙂

dalia246
5. nov 2012

baby tak ma napadlo,mozno blbost,ale je mozne dietatku zmenit meno?

matax
5. nov 2012

@dalia246 u malych ano, ked este nevedia ,ako sa volaju..

matax
5. nov 2012

@larati to bolo asi tri roky dozadu a cakali 3/4 roka, teraz sa caka dlhsie ..pozitovne na tom je, ze deti zostavaju v svojich rodinách 🙂 a my sme boli 69. pred 2. rokmi a volali nam hned po zaradeni do poradovnika o romske novorodene dievcatko.. zalezi, kolko nechcených deti sa narodi... a tie starsie deticky, tie su v zoznamoch 😒

vesticka
5. nov 2012

@lenka_21 gratulujem k rozhodnutiu aj k dalsej dcerke 🙂. Tak som nejako dufala, ze si ju vezmete..Ved mozno si malicka vybrala prave vas 😵. Prajem vam nech to vsetko vybavovanie dobre dopadne a nech mate malicku uz u seba. No a este vela sil a lasky pri vychove drobcov 🙂

kanhwa
5. nov 2012

@lenka_21 gratulujem k rozhodnutiu a pevne verim, ze je spravne a ze budete vsetci spolu velmi, velmi stastni 🙂

lenka_21
5. nov 2012

@vesticka k mixu, nie dalsej dcerke, lebo bio je chlapcek 😀

lenka_21
5. nov 2012

Ja som to zistovala na UPSVaR a bolo mi povedane, predbezko sa dorucuje matke, osvojitelnost uz nie ... tak budeme musiet pockat na osvojitelnost 😖 😒

A este jedna otazka ... budem mat narok na MD ked dostaneme cca 6-7tt babetko? Ak ano, predpokladam, ze dlzka MD sa vypocita ako alikvotna ciastka z teraz stanovenych 34tt. Je to tak, alebo sa mylim?

vesticka
5. nov 2012

@lenka_21 joj to som myslela tak, ze teda k dalsej clenke rodiny a dcerke. No som blondina, cize moje vyjadrovanie ma sem tam medzery 😀

dioliana1
5. nov 2012

@lenka_21 MD pri prijatých je 28 týždňov od právoplatnosti rozsudku 😉 , čiže ked ti skončí MD so synom , možeš si uplatniť MD s dievčatkom 😵 a možno posudia ako dvojičky a ti predlžia MD o nejaký ten týždeň

lenka_21
5. nov 2012

@dioliana1 Pravdepodobne nie, lebo MD mi konci tento mesiac (tusim predposledny/posledny novembrovy tyzden) 😀 , ale aj tych 28tt potesi...

dioliana1
5. nov 2012

@lenka_21 aj mne tak končí MD 😀

mana85
5. nov 2012

@larati my sme boli v Tn kraji na 73 mieste 6.6 2012 a o 19 dni sme boli prvý 😝 ( to poradie sa meni podla požiadaviek na dieťatko )

suezana
5. nov 2012

@lenka_21 takže si NR kraj? pohlo sa to? 🙂 🙂

vikad
6. nov 2012

@dalia246 No, nie dlho, sme zaradení do poradovníka od 19.9.2012, takže o chviľku to budú 2 mesiace. Ten čas inak dosť rýchlo letí, lebo sa venujem práci, popritom chodím do školy, takže ma čakajú skúšky, o chviľku tu budú Vianoce a Nový rok a zase letný semester ... Takže predpokladám, že nám to prejde dosť rýchlo a čo nevidieť nás oslovia, aby sme sa prišli na nejaké bábätko pozrieť. Ja v to verím 🙂

lenka_21
6. nov 2012

@dioliana1 No ale skusim sa opytat ... co ked 😉 Ja mam dobru MD a tak by par tt navyse pomohlo 😀

@suezana Ano som a neviem ci aj nie posledna z r.2009 😅

dalia246
6. nov 2012

@vikad vy ste absolvovali pripravu na urade? bolo to pravidelne kazdy tyzden,alebo take striedave tie stretnutia?

vikad
6. nov 2012

@dalia246 Absolvovali sme na úrade a bolo to na základe dohody so psychologičkou. Vychádzalo to zhruba na každý druhý týžden. Chodili sme tam cez leto. Nebolo to nič zložité.

dalia246
6. nov 2012

@vikad trvalo to 3 mesiace? drzim vam prsty,aby ste babo mali cim skor 😵 pisala som jednej pani uradnicke,ktoru mi spomenula @yukki,ze ci to uz nechat na januar,alebo sa da prist este pred vianocami,tak dufam,ze sa ozve 😉

ikuska
6. nov 2012

@larati Ahojky, aj my cakame, neviem na akom sme mieste ale sme zapisani od 3.10.2012. Verim ze nam to rychlo ubehne ....

mata71
6. nov 2012

@lenka_21 gratulujem k rozhodnutiu,,, 🙂

mata71
6. nov 2012

NR dnes som zavolala tak sme na 30 mieste a asi v polovičke na chlapčeka,,,,
takto sme postupovali...28,7.2011........80
19,9.2011........62
23.1.2012.......45
19.4.2012.......41
24.5.2012......35
6.11.2012.......30
na pripravu sme zacali chodit vo februari 20111..............za 15 mesiacov postup o 50 miest. neviem čo urobim ked nám konči priprava 28.7.2013.........normalne rozmyšlam....Čaute.

belaanabela
6. nov 2012

@mata71 ja sa chystam volat koncom mesiaca v septembri sme boli 6 takže ked Lenka21 bola pred nami tak minimálne 5 miesto to isti,,,, 😒 a čakame už 2roky a 3 mesiace /august 2010/ a nekontaktovali Nás ani jediny krát... 😖

mata71
6. nov 2012

@belaanabela no mi sme z toho celeho znechutení,,a popravde sa nejak prestavame citit na dieta,,,,ja budem mat 41 a manzel 47 v januari,,,,,premyšlame že ked nás nebudu kontaktovat do konca pripravy 28,7.2013 budu 2 r, asi ju neobnovíme a dame sa vyradit,,,,,,,,,,,,,,, 😔.............. nám v 2011 volali za dvojičky ale zobral si ich iny pár pred nami...a to sme nechapali ako nás mohli kontaktovat,ked pred nami bolo kopa rodin,,,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre