Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tortelinka
10. dec 2012

@ginalu u nás to šlo rýchlo, predosvojteľstvo týždeň, osvojený bol keď mal rok...s úradmi to bolo najhoršie na začiatku, potom to už šlo dobre

yukki
10. dec 2012

@ginalu aj ja si myslím, že niečo podobné sa môže diať aj v poniektorých profi a nemusí diať v každom DD-lenže nech by už to bolo v tej profi akokoľvek-je to vždy tá istá tvár, ten samý hlas, ten istý celý človek, ktorý k tomu dieťaťu prichádza-a to je to kľúčové.

milenka74
10. dec 2012

@yukki este zavisi aj odkial sa do profi dostane a kolko casu tam dieta stravilo. Mali sme deti co isli z rodiny,z dojcaku,z DeD a aj v tom bol rozdiel.

yukki
10. dec 2012

@milenka74 samozrejme! aj o to, čo v tej biorodine prežívalo....ako sa dokázalo vyrovnať so stressom spojeným z presunov, z frustrácie v DD...aký bol jeho zdravotný stav...to je mnoho, mnoho vecí, ktoré to ovplyvňujú.....

ginalu
10. dec 2012

@cairka hmm presne o tom hovorim že tak male detičky potrebuju stále tety a nie panie na aktivačný z uradu práce a práve take tam robili a to je ten problem podla mna tam nemaju čo robiť. aj my mame si taký problem ako ty s malou, prvý rok som v škôlke nepočula nič pozitívne na syna len negatuivne a tak ma to dojalo že som ho davala len sporadicky... minulý ork sme mali super učitelky ktoré su naozaj učitelkami ale tiež mali problem že sa nevie začleniť a že je agresivny tk sme to začali s manželom riešiť a boli sme na konzultacii a mame hyperaktivitu a ADHD niekedy je ako medik a niekedy ako jedik 😉 maly ma 6 rokov, a trošku sa to už lepši buduci rok ide do školy a bojim sa ako to všetko dopadne pretože sa nedokaže sústrediť a motorika tiež koliše ale pekne cibrime a cibrime a robime pokroky, )Dverka bude mať tri roky terz koncom decembra a to je uplne ine dieťatko... ked to porovnam so synčekom tsak nebe a dudy.. hmaty, motorika rozprávanie, citlivosť emocie... ale všetko pojde len je to na dlhšiu trať...

yukki
10. dec 2012

@ginalu jéééééj....aj moja staršia má 6 rokov a hádam všetky "horeuvedené" problémy..a tiež na rok ideme do školy, uf uf...

milenka74
10. dec 2012

@yukki veru vela veci to ovplyvnuje.

@ginalu ty si to tak krasne napisala 😀 niekedy je ako medik a niekedy ako jedik 😀 skoda ze sa tu neda dat palec hore 😀 si to vystihla.
No tu len trpezlivost. Mam to doma 😉

ginalu
10. dec 2012

@yukki no som možno zla ale som rada že neme len my také problémy... ale naozaj je to všetko o ludoch jedna učitelka ho už chcela dať integrovať lebo je neprispôsobivý v kolektive a čo ja viem ešte čo tak osm navrhla aby napisali ako škôlka žiadosť do DIC centra a tam nech sa vyjadria a zostsali smutne poniektore ked im prišla odpoved že navod na neho nedostasnu a ž ho netreba vyčlenovať z ničoho práve naopk pretože to čo sa učia terez predškolaci čo sa tyka matiky apodobne už ovlada jeho to nudi a potom jasne že vyvadza ked sa nema čim zaujať len dúfam že v škole to nebude totsal pohroma alelen mierna 😉 ved ani my sme neboli v prvom druhom ročniku suproví, Či??

yukki
10. dec 2012

@ginalu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 že rada...že nemáte len vy! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Nie, nemáte...kopa "ježkov" ich má, a teda ich rodičov! A tieto hyperaktívne problémy sú ešte také tie lepšie.....

yukki
10. dec 2012

@ginalu dáme dakedy vo februári-marci nejakú spoločnú sánkovačku, nech sa tí dvaja predškoláci zoznámia.

cairka
10. dec 2012

@ginalu , no my sme v škôlke nemali jediný problém, za to v škole od septembra priebežne niečo riešime 😝 tým, že tam nie je ten dozor taký ako v škôlke, tak je aj viac príležitosti zlostiť 😝 U nás to ide tak, že buď je úplne fajn, samé pochvaly, všetko super...a potom sa niečo udeje, a malér je na svete....a potom zas chvíľu seká dobrotu až jej prepne a tvrdo odmietne vychoške tancovať na besiedke 😝 dnes že bola fajn, uvidíme do kedy zas 😅 a to teda u nás ani ADHD nie je, sú veci, kde sa dokáže super sústrediť, na výtvarnej (krúžku) od učiteľa len počúvam, aká je kľudná a super oproti tým ostatným diviakom (to si vždy len pomyslím, že keby počula triedna, alebo vychovávateľka z družiny, tie by oči pučili 😀 )

ginalu
10. dec 2012

presne tak aj unas. len s tym rozdielom že u vas je to dnove alebo niekolko dnove a u nas je to tak poldnove.. 🙂 ale ako berie ten sirup tak je to zatial v norme aspon mne sa to zda kedže je teraz chorý doma tak nie je taky rozlietaný a vie si aj sam najsť bez toho aby som mu to povedala nejaku prácu a nevyžaduje tolko pozornosti a a ni neutočí tak na sestičku čo je zááázrak... ale zase na druhej strane tejmalej čertici to asi chyba a dopichuje do krajnosti takže zase na druhej strane musim ju krotiť nech ho necha na pokoji a nech ho necha robiť to čo chce a ro ho zaujima.. takže ked jeden v poho druhýznova rožky vytrča a stále dokola.. už sa naozajn iekedy tešim ked pojde aj mala do školky a ja pacovať lebo niekedy mi to doma pripada ako v nejakom blazince... 😉 😅
a v školke je to tak isto že niektoré deti si už zvykli že Samko je vždy nachybe a ked nie tak to povedia lebo to niekedy tak bolo a to su také typy že sa mi ježia vlasy a aj z ich mamičiek ked nedopustia na svoje dieta ved si mysli že každa mamina si svoje dieťa pozna a vie kedy klame a kedy hovori pravdu a mala by bť kriticka aj k svojmu...či ni?? 🙂

ginalu
10. dec 2012

@yukki ved to že keby sme mali len hyperaktivitu tak to skáčeme po plafon niekedy na to nebola diagnoza a docela dobre sa stym dalo žit len dnes ma už asi všetko diagnozu pomaly už aj ja 😀

jaron
10. dec 2012

keď vás tak trochu čítam, tak sa mi zdá, že my máme úplne bezproblémové dieťa 😀, ale samozrejme nie je to celkom tak (a možno prídu väčšie problémy neskôr), len sme možno ešte pri príprave na pestúnstvo a predstavách o dieťati si radšej predstavovali to najhoršie (veľké zranenia dieťaťa, agresivita a pod.), ako som už písal, svoje si asi za nás viac odskákala profi mama

z tých terajších "problémov" by som spomenul aspoň taký zápas malej s nami, nielen že, keď jej niečo povieme, že to nesmie, že si to neželáme, tak to neposlúchne, ale ešte aj fyzicky dokáže v tej veci s nami zápasiť, napr.:
otvorím šuflík, niečo vyberám, ona povie: môžem zatvoriť?, ja, že nie, a ona aj tak zatvára, ja chytím šuflík, poviem, že nech nezatvára, ale ona aj tak zatvára 😀, pretláča sa so mnou

je možné, že je to zvyk, keď bývala v rodine s viacerými chalanmi (a samá baba 🙂), s chalanmi je niekedy normálne sa pasovať, niečo si vydobyť
uvidíme, ako sa nám bude dariť ju pomaly, trpezlivo od toho odúčať 🙂

najjulinka
10. dec 2012

@jaron možno len obyčajná tvrdohlavosť 😀 😀 😀 😉

najjulinka
10. dec 2012

čo teda nechcem tým napisať, žeby to s takou obyčajnou tvrdohlavosťou bolo lahké......... 😅 (ani so mnou a ani s našou luckou to určite lahké nie je 😀 🤐 )

jaron
10. dec 2012

@najjulinka môže byť 🙂

jaron
10. dec 2012

@najjulinka bude ju treba určite zamestnať, vie ísť za svojim cieľom, tak to usmerňovať na dobré
ešte som zvedavý, keďže je rómka, či sa v nej prejavý nejaké hudobné nadanie, my sme skôr mali obaja s manželkou sklony v rodine k malovaniu a pod., to ide vlastnej dcére super, Simonke nič moc, ale zase sa mi zdá, že keď spieva Simonka, že to nie je falošné, (čo zase sa nedá povedať o Natálke),

viem, že pre väčšinu z vás je to už samozrejmé, ale pre mňa, keďže je to iba druhé dieťa, je to také zaujímavé vidieť, ako je každý iný

vikad
11. dec 2012

@vesticka Ďakujeme pekne, ja verím, že to pôjde rýchloooooooo 🙂

kacena4
11. dec 2012

@jaron s tym dotahovanim sa so suplikom, si myslim, ze to bude skor o snahe pomoct, byt s vami v danej chvili a robit t,o co vy - mam dceru v rovnakom veku a ta je vsake s nami a robi vsetko co mi 😀 😀 proste musi, je to obdobie ucenia sa podla dospelych, ak ma dospely v ruke metlu musi mat aj ona a zametat (viac rozhadzovat ako zameta 😀 ) ked varim, aj ona chce varit... ale pripomenulo mi to nasho domovacika, ktory je u nas kratko a tak chce byt s nami vsade, vsetko robit. proste zdielat sa, hlavne nase "veci, pracu" takze ja robim kolac, aj on, vcera piekol muz oplatky na vianoce aj on musi nechapal, ze je to nebezpecne, horuce platne... proste musel a dotahuj sa s nim, ze to tam nemoze vylievat lebo sa popali.. nezaberalo nic proste beriem to tak, ze nove podnety, prostredie a chce vcetko dobehnut o co prisla bez vas, takze aj suplik ti zatvara ked nechces, treba len trpezlivost a vysvetlovat a vysvetlovat a fakt zamestnat, ked robime kolac najmensi mi vazia, vysypaju, miesaju.... drzim palceky s malickou babikou. aspon viete co pod stromcek - hudobne nastroje 😵 😵 😵

jaron
11. dec 2012

@kacena4 určite je aj to, ako píšeš, to sme si uvedomili už minule, neviem, či som to sem písal, že je aj obzvlášť manuálne zručná, oveľa viac ako Natálka - pri napr. !vysávaní" má veľmi dobré ťahy a pod., že ju musíme nejako dobre usmerňovať a "zamestnávať"
ale samozrejme je v tom aj trochu tej jej tvrdohlavosti, čo však môže byť normálne, veď je to dieťa 😀

kacena4
11. dec 2012

@jaron alebo obdobie vzdoru 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ach tie nase deti to moje druhe ma 7 a tiez ma stale obdobie vzdodru 😖 😀

jaron
11. dec 2012

@kacena4 ešte ju máme krátko, takže časom možno budeme múdrejší (alebo ešte menej 😀)

vikad
11. dec 2012

@lubka1709 Určite to bude skôr 🙂

lubka1709
11. dec 2012

@vikad tak to by bolo super ale nemyslim že to tak bude ale človek sa na take niečo počka

vikad
11. dec 2012

@lubka1709 Mojko, treba veriť. Ak sa to posunie hoc len o jeden mesiac a bude to o dvoje Vianoc a pár mesiacov, aj tak ste výhercovia, lebo ste mali trpezlivosť čakať a dočkáte sa 😀 Ja tomu verím a snád to všetko dopadne dobre a v prospech všetkých, ktorí tu sme a túžime starať sa o bábo a zdieľať s ním jeho starosti a radosti 🙂. držme si navzájom palčeky.

lubka1709
12. dec 2012

@vikad to áno ja som počkam aj mnoho dlho na anjelika našho na to sa oplatí čakať a ten čas letí tak rychlo že sa nenazdame a budeme už traja 🙂

matax
12. dec 2012

@najjulinka a nemal by ist do rodiny? "aspon" do profirodiny?

najjulinka
12. dec 2012

@matax no urad ho odovzda do decaku... a tá ho da do profi rodinu... profirodina je ustavna starostlivost podla zakona 😝 😀 Ja si myslim do akeho decaku ide a asi potom aj tušim do akej profi...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre