Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

najjulinka
12. mar 2013

@karkana ano

fantinka
12. mar 2013

@5katarina7 rozkosna je velmi.

5katarina7
12. mar 2013

@fantinka ďakujem 🙂

vikad
13. mar 2013

Ahojte dievčatá. Neviete náhodou, ako sa to hýbe v poradovníku v KE kraji?

pelikan8
13. mar 2013

@5katarina7 Krásná je!!!!!!

5katarina7
13. mar 2013

@pelikan8 ďakujem 🙂

mysiak001
13. mar 2013

@vikad od nasho Maťatj. od novembra sa vratili 3 pary a dietatko bolo 1.

vesticka
13. mar 2013

@mysiak001 ☹ takym tempom tak mozno za 2 roky kocikujeme...Juj jak vam dobre Misko, ale velmi vam to prajem 🙂 . Zatial sa budeme vytesovat s priatelmi, co su uz ovesani deturencami 🙂

vikad
14. mar 2013

@mysiak001 Ďakujem. No, ja viem, že sa vrátili, lebo z 15.miesta sme sa dostali na 18. miesto, ale teraz sme znovu na 15. mieste na chlapčeka. O dievčatku ani neuvažujeme pomaly, lebo tam sme na 35.mieste. Ja len jednému nerozumiem, prečo keď majú pozastavené poradie a ked sa vrátia, ich dajú na začiatok. Ved bud dieťatko chcem alebo nie. Či?

mysiak001
14. mar 2013

Neviem ci sa Vam Michal stihol pochvalit, ale od vcera mame prvy zub :D Martina

papajka76
14. mar 2013

@vikad ono je to tak že počas čakania sa ti môžu prihodiť rôzne životné situácie ( choroba jedného z partnerov príp. bio dieťatka, finančné problémy kedy môžeš nadobudnúť dojem že by si nezvládol zabezpečiť dieťatko, narodenie vlastného dieťatka kedy vekový rozdiel by bol veľmi malý a pod. ) a tak požiadaš o pozastavenie ale počas tej doby ponúkajú ostatným žiadateľom ktorý sú pred tebou a aj za tebou detičky a tak sa automaticky posúvaš dopredu a ked sa vrátiš tak si z najväčšou pravdepodobnosťou na prvých miestach v zozname a preto to robí dojem že ich tam niekto posunul ale oni sa tam za to obdobie od kedy boli zapísaný posunuli.

vikad
14. mar 2013

@papajka76 TOmu rozumiem, len potom si pripadám ako JOJO, raz dopredu, potom dozadu ... 🙂 😉

lillik3
14. mar 2013

@vikad ...je to bieda ☹ je to fajn, že biolog. rodičia sa starajú, ale....tak snáď začiatok budúceho roka bude úspešný 😉

vikad
15. mar 2013

@lillik3 Radšej nech je úspešný koniec tohto roka 😀

lillik3
15. mar 2013

@vikad ....som realista 😀

vikad
15. mar 2013

@lillik3 Ved ja viem, že treba brať všetky alternatívy ... ale v kútiku duše treba veriť v tú lepšiu 😀 tak si držme palčeky 😉

pelikan8
16. mar 2013

Oplatí sa čakať!

5katarina7
16. mar 2013

@pelikan8 strašne zlatá,krásna je😵 😵 😵

123sabrina
16. mar 2013

@pelikan8 ahoj to ale ide uz ma kristinka 8mes? my sme zaradeni rok aj 2mesiace a sme na 26 mieste a na chlapceka asi 20 som sa tesila ale ci to bude tento rok ani sama neviem uz by sme moc chceli

morisa
16. mar 2013

@pelikan8 nadhernu dcerku mate 🙂

fontana
16. mar 2013

@vikad ja som volala tesne po novom roku a boli sme na 11 mieste na chlapceka a na 28 na dievcatko.v poradovniku sme od 6.8.2012.od vtedz nic nove...

suezana
16. mar 2013

@mysiak001 tak vy ste nás predbehli ešte aj so zubami 😕 😕 😕

suezana
16. mar 2013

@pelikan8 krásne dievčatko 🙂 🙂

kochanka
16. mar 2013

babulky je tu aj niekto s trenčianskeho kraja?? my sme boli v piatok v trenčíne sme 72 že sa vybavujú žiadosti z roku 2009. Ukázali nám jedno dievčatko o ktoré není záujem tak uvažujeme silno ale bojíme sa lebo je možné že zdedila chorobu po matke ale ešte není isté že je aj ona chorá a navyše má nasadenú preventívne už liečbu takže by to malo byť ok. Takže držte palčeky aby bola maličká v poriadku

matkacapkova
16. mar 2013

caute kocky ja mam doma 38 mesacneho sarvanca krasne chalana bol aj v casopise robil modela 🙂 dieta z neba 🙂 so vsetkym sme cakali nanho 1,5 roka prisiel k nam ako 5 tyzdnovy

matkacapkova
16. mar 2013

teraz cakame na diecatko uz 2,5 roka a sme siedmy takze ratm pol roka a mamemalu pinu doma je rozdiel aj ked sa caka na biele dieta a romske poloromske to dostanete skor

matkacapkova
16. mar 2013

ked sme si podavali na syna ziadost o osvojenie boli sme cca na 30 mieste v roku 2008 ako posledny za dva roky sa pocet ziadatelov 4-nasobbil a teraz ked sme si v roku 2010 podavali na druhe boli sme na 120 mieste to cakanie ma ubija 😒

matkacapkova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karkana
17. mar 2013

boooože, ja mám dnes den 😔 😔 , sesternici sa narodil rano synček, tak u nás sem tam zaznie, konečne som už prastarká, lebo -u mladych -čiže u nás už ani dúfa, plačú od šťastia, aj svokra moja,tak ona mlada a už má, a my 14rokov spolu a nič,,, jajajajaj zbláznim sa toto počúvať, netušia , ako ma to aj muža bolí,, ☹, vždy som snívala, že raz budem mať a rodiť,musím sa ísť vyplakať, cudzie deti mi nevadia, ale v rodine je to na nervy, ☹musím ísť niekde sa prejsť a nejak sa pripraviť , ako stale bude u nás s tým malým, a ja budem len ticho závidieť, moje nervyyyyyyy,normálne ma to rozhodilo, už nech mi volajú, lebo ...... 😢

janakjk
17. mar 2013

@karkana ☹ ... veď to, často si naši najbližší neuvedomujú, čím nám ublížia ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre