Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lenkove
22. dec 2010

@ml1976
rado sa stalo 🙂 Dalsie stretnutie je v januari, oficialne v Navrate. Ak si z blizkeho okolia ZA mozeme sa stretnut aj neoficialne 😀 ak by si chcela. My byvame v KNM 😉 Ja mam svoj zazrak uz domka, akurat sladko spinka a musela som jej na spanie obliect "pimomo" teda pyzamko 😀 ale to RUZOVE 😀
Len pekne zistuj informacie, bude sa ti potom lahsie vybavovat 🙂 🙂

lenkove
22. dec 2010

@saskah7
Ahoj 🙂 Teba vidiet je zriedkavost 🙂 Dufam, ze sa mate dobre a nazivate si v zdravi a pohode 😉

suezana
22. dec 2010

@beba1902 to spomínané dievčatko si berie moja kamoška - a sú ňou nadšení 🙂

suezana
22. dec 2010

Ešte prosím ťa, za tie mesiace ti neponúkli ani jedno dievčatko podľa tvojich predstáv?

beba1902
22. dec 2010

@suezana ahoj nie neponukli povedali ,ze nemaju podla nasich poziadaviev a to dievcatko myslis Lenku ktora sa narodila v auguste???? a je zdrava ako je na tom teraz ona bola v KOmarne

kanhwa
22. dec 2010

@natia na temu predkozky sme sa bavili prave dnes na teme na babetku.sk a tak ti sem skopirujem moju skusenost

"uz to bolo sice davno, ale predsa len varovanie. Moj syn mal asi pol roka, ked nas poslali k urologicke, ze treba riesit fimozu. isli sme tam vlastne len na kontrolu a posudenie, a ta doktorka bez toho, aby cokolvek so mnou konzultovala, zobrala nejaky nastroj a tu prekozku mu nasilim oddelila. Vysledkom bol neskutocny rev nielen pri zakroku, ale este par dni az tyzdnov pri kazdom cikani, hrozny zapal a nutne podavanie antiobiotik. Ked sme s tym sli k pediatricke, strasne sa rozculila, ze to sa uz davno takto nerobi (bolo to pred cca 17 rokmi!), lebo je to skodlive a je to zastarala metoda. Vacsinou sa to aj same upravi, len to treba kontrolovat a zakrok sa robi len v nevyhnutnom pripade ked je chlapec starsi (uz si nepamatam v akom veku). takze bacha na to" no myslim, ze urcite neskor ako v dvoch rokoch sa to riesi, ale mozno to zavisi od zavaznosti pripadu...

no a co sa tyka vasej debaty o biorodicoch - tak ja urcite v pripade nasho osvojenia, ale to je samozrejme iny pripad, nebudem mat ziaden zaujem o styk s biorodicmi. samozrejme, v pripade ze dieta prejavi v neskorsom veku zaujem, tak mu nebudem branit, ale urcite to neplanujem nejako podporovat. pretoze pri osvojeni ide prave o to, ze dieta sa stava tvojim vlastnym dietatom aj podla zakona, takze ja osobne nevidim dovod, preco by tam nejaki ini rodicia mali byt vobec v hre. to mi pride dost schizofrenicka situacia...ved to bude nase dieta rovnako, akoby som ho porodila...ale je to vec nazoru, samozrejme.

vsetkym prajem krasne a pokojne sviatky 🙂

beba1902
22. dec 2010

ano mi chceme len dievcatko do 2 rokov ja uz syna mam tak preto sme sa rozhodli pre dievcatko🙂 😵

natia
22. dec 2010

@kanhwa ďakujem za info...už je to asi jedno riešiť, že čo a kedy, už je to tam proste... inak dnes oveľa lepšie... teda ráno to bol des, ale potom sa už pýtal cikať sám a hovorí, že pri cikaní už nebolí...samozrejme, keď mu to chytáme, tak zúri a nervuje, ale sa nám zdá, že skôr od strachu, lebo hovorí, že pindík už nebolí ... 🙂 no uvidíme ako ďalej... bolo tam v čakárni viacero chlapčekov, teda ešte 3 s nami, najstarší mal 3 roky a hovorila tá mama, že ju mrzí, že to nedali spraviť skôr, že to nemuselo zájsť až takto ďaleko... ako ´daleko, to mi už nestihla povedať, lebo už ich volali... ale tak evidentne sa názory rozchádzajú...

a s tými biorodičmi ja viem, že som v úúúúplnej menšine a že väčšina ľudí vôbec nechce mať s bio rodičmi kontakt... a pri adopcii by som ho ani ja nijako zvlášť nevyhľadávala, keďže tam je dieťa právne voľné a na to sú určité podmienky, ktoré musia byť splnené, aby právne voľné bolo a jedna z nich je nezáujem rodičov. my sme cielene chceli pestúnstvo nie kvôli príspevkom, ale práve kvôli tomu, že chceme dieťa vychovať, nie vlastniť...

natia
22. dec 2010

@beba1902 takých tu už bolo 😀

beba1902
22. dec 2010

co tym myslis??? nerozumela som tvojej odpovedi!!

dioliana1
22. dec 2010

@beba1902 ja rozumela, každá z nás má predstavu, a tú zmení... 🙂

natia
22. dec 2010

@beba1902 aj my sme chceli len a len a len dievčatko ... a pozri mi do pasu 😉 😀

natia
22. dec 2010

aha, vlastne už tam nemám celé meno... tak proste a každopádne máme chlapca 😉 človek mieni, pánboh mení...

lulucertik
22. dec 2010

@natia dobre napísané človek mieni, pánboh mení ... svatá pravda 😵 😉

kanhwa
23. dec 2010

@natia , ale to neznamena, ze kto si chce dietatatko osvojit, tak ho chce vlastnit 😉 to je predsa nezvratny pravny akt a je s tym spojena obrovska zodpovednost...nas biologicky syn ma 17 rokov a zatial som si teda nevsimla, ze by sme ho vlastnili 😉 a pravdu povedaic, nikdy nas ani nenapadlo sa o to pokusat.

natia
23. dec 2010

@lulucertik áno, áno, vy tiež o tom viete svoje 😉

ml1976
23. dec 2010

@lenkove
jasne mozeme sa stretnut.. ked to bude aktualne a budem moct rada sa stretnem...

kresne viacnove a vela ruzoveho.. / mam neterku a ta stale len ruzove, ružove../

ml1976
23. dec 2010

@natia tak to je ina vec. mala som pocit, ze si jeho adoptivna maminka a teraz to takto riesís.. to je potom samozrejme a podla mna vyborne. krasne vianoce.. dievcata

maznacik007
24. dec 2010

@kanhwa
@suezana
@ml1976
@lulucertik
@dioliana1
@natia
a ostatne kocky... cakatelky.... Prajeme vam stastne a vesele... a nech to Vase babetko co najskor zaklope u vas v srdieckach.... a je co najskor u vas v postielke... a o rok tu chcem vidiet krasne babetkovske fotecky.... baby... 😀

misula4660
24. dec 2010

Vianočný stôl prestretý, stromček v kráse odetý,
každý čaká ten čas, ktorý vráti pokoj, lásku medzi nás.
Sú slová, ktoré nevyslovíme, radosť, ktorú neprecítime
a priatelia, na ktorých nezabudneme.
Všetko dobré prajem Vám všetkým baby a hlavne prajem, nech už takto o rok máme všetky pri sebe svoje vytúžené dietky ..... 🙂 🙂 🙂 🙂

5katarina7
24. dec 2010

Keď uvidíte svoje sny kráčať v snehu a na srdiečkach pocítite nehu,keď snehová vločka zacengá Vám na nose,nech tíško znejú slová:Prajem Vám krásne Vianoce!

smejka
27. dec 2010

a kde ste?
ja som pred vianocami kupila prve oblecko pre nasu buducu krasavicu 🙂 ...mm sa sice pozeral na mna divne....ale nedala som sa odbit 😉

dioliana1
27. dec 2010

@smejka 😉 😀

najjulinka
27. dec 2010

@smejka my sme v utorok boli s Nikuškou na neurologii a lekarka jej pochválila oblečko... a ja som vyšla lekarke s pravdou von, že to oblečko mam z čias, ked som ešte ani manžela nepoznala, že raz ked budem mať dievčatko.... 😅 😅 😅 😅 😅

smejka
27. dec 2010

@dioliana1 🙂
@najjulinka to si ma potesila....lebo ked na mna mm kukal nechapavo tak chvilami som i ja zapochybovala o spravnosti mojho kroku 😀 😀 .....ale ja si myslim ze niekde trebalo zacat 😉 ....potom to uz pojde sup sup 😵

dioliana1
27. dec 2010

ja mám výbavu pre dievčatko od narodenia po rok 🙂 a aj pre chlapčeka, ak by sa nejaký pritrafil 😀

smejka
27. dec 2010

dio fiha 🙂 ...ty si kus predomnou 🙂 ....a ja vsetko od roka hore....a nieco i dvojmo 🙂 ....no len chalosske 😉

morisa
28. dec 2010

baby no ked uz tu tak klabosite o tych vecickach tak aj ja sem pridam svoj ulovok ktoremu som neodolala 🙂

5katarina7
28. dec 2010

@morisa strašne chutné 🙂

vivien2505
28. dec 2010

Ahojte a pekné sviatočné dni 😵

@smejka dobrý začiatok 😅 😉

@dioliana1 všetko najlepšie k meninám 😵 😉

@najjulinka všetko je tak ako má byť ak si to tak vysnívala 😅 😉

@natia aj my patríme k menšine ohľadom bio rodičov 😉 a mám na to rovnaký názor ako Ty 😵
ak nesúhlasia s osvojením a chcú kontakt s deťmi tak je povinosťou stretávať sa 😉
nakoľko máme staršie deti tak nám vedia na to povedať aj svoj názor a pamätajú si 😉
ozaj a ohľadom nášho súdu my sme si už súdení 😵 😵 😵

@pre mamičky čakateľky 😵
3/10 zápísaní do zoznamu
4/10 právoplatní a cez Návrat sme šli kuknuť do spisov
5/10 prvý ultrazvuk...v dd a zaľúbenie
6/10 porodené na základe vykonateľného predbežka a viezli sme ich domov
12/10 rozsudok súdu sme ich rodičia

Šťastný nový rok prajeme aby Vás prekvapil tým čo si najviac želáte 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre