Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vandijan
8. nov 2011

@alicag aj ja zo ZA, veľa šťastia 😉

alicag
9. nov 2011

@vandijan ďakujeme dúfam,že to pôjde rýchlejšie 🙂 dnes budem volať kvôli 😒 poradiu

vandijan
9. nov 2011

@alicag dúfam že to bude ok, držim všetko čo mám 🙂

alicag
9. nov 2011

@vandijan 🙂

lenkove
9. nov 2011

baby, ze dve nove zo ZA 🙂 ! tesim sa! 😀 My sme zapisani este pred tortelinkou, tak sa to tu rozrodi naraz 😉 😉

karkana
9. nov 2011

tak u nas v Bystrici je to lepšie 23čakatelov, 😲 neveim či vydržím nevolať či sa to pohlo

tortelinka
9. nov 2011

@lenkove to som teda zvedava, ale teraz to fakt stoji nejako 😒

alicag
9. nov 2011

Tak nám bolo dnes povedané,že tak dva-tri roky na biele dieťa až viac a poradie nam povedia v januári presne 😠 😠 😠 😠 bože nech sa to zrýchli.

tortelinka
9. nov 2011

@alicag to sme aj my poculi to iste, akurat som si myslela ze 2-3 roky je na biele dieta ☹

alicag
9. nov 2011

No možno sa to zmení a bude to skôr.Ved mi mame v požiadavkách do troch rokov.To sú není deti?Ved tvrdia,že je 6000 detí v domovoch.Tak o čom to je? 😖

alicag
9. nov 2011

A prečo sa všetko vybavuje v rámci krajov?To je tiež veľmi divné a potom to vyzerá takto v BA je určite viac detí 😀 čo sa máme sťahovať? 😠

alicag
9. nov 2011

Ved áno byrokracia a naťahovačky 😖

najjulinka
9. nov 2011

@alicag jeeee... však si vezmi.... pubertalne, surodenecku päticu, osmicu alebo rovno tucet.... alebo nejake postihnuté............ na výber je dosť.. fakt z cca 6000 deti možeš vyberať....

saskah7
9. nov 2011

pripadne este do pestunstva take, co o nich biorodicia "javia" zaujem 🙄 takze nemozu ist do adopcie a trcia v decakoch ☹

alicag
9. nov 2011

@najjulinka ved ja viem.To by asi nešlo 😉 Zostáva len čakať a modliť sa...

najjulinka
9. nov 2011

novorodenci su do domova "dodavaný" ako sólo kusy, pripadne dvojičky.. ale väčšie deti už mnohokrát idu v surodeneckej skupine......

yukki
9. nov 2011

a tiež z tých 6000 povedzme si na rovinu je podstatné percento deťúreniec černookých, o tie slováci majú pramalý záujem...

tortelinka
9. nov 2011

@alicag asi tak, to si asi nikto len tak netrufne taku partiu si adopovat 😉

yukki
9. nov 2011

@najjulinka dnes je trend, že aj keď dodajú do DD deti-súrodenci- ktoré sa nikdy nevideli a ani sa nepoznajú, aj keď sa k ním "dorodí" súrodenec, ktorý samozrejme nemá páru o súrodeneckých vzťahoch...že sa spájajú do balíkov.

lenkove
9. nov 2011

joj, jak ja by som jeden spojenec k tomu co mam doma, brala... Asi mnohe z vas 😉 Len niekde to viazne 😀

alicag
9. nov 2011

ved to rovno partiu to nie 🙂 Ale aj tak to trvá všetko dllllho.

lenkove
9. nov 2011

K tomu pomalemu poradiu.. No ja by som zavolala kolki sme v poradi, ale este nemam gule 😖 Pockame po Novom roku.. Upinam sa k nemu ako ruza k plotu 😨

lenkove
9. nov 2011

@saskah7 ja som si to pred prvou adopciou nevedela predstavit... Zobrat si dietatko, o ktore bio javia zaujem.. Teraz uz viem a spracuvam mm na nejaku cernulku do pestunstva.. Do trojlistka 😎 Ale to tak o desat rokov 😨 To budeme stale mladi, ze ano 😎

alicag
9. nov 2011

@lenkove a bude veselo 😉

tortelinka
9. nov 2011

@lenkove ani nevolaj! teta ani nebude hovorit, az v novom roku

alicag
9. nov 2011

@lenkove 😀 😀 😀 😀 😀 tak preto som taká razčertená dneska ja po telefonáte 😀

yukki
9. nov 2011

@lenkove k tomu parťákovi...prvý rok môže byť tvrdý, ale potom už len žneš...výhody...z parťáctva....

najjulinka
9. nov 2011

@yukki ano,a le aj realne, ked už vyberaju dieťa z osady, tak vyberaju všetky čo su.. a to ked rodia každý rok alebo minimalne každý druhý, tak ich je plno aj ked najstarší ešte ani do školy nechodí 😔

yukki
9. nov 2011

@najjulinka no, napríklad...alebo matka doroďuje postupne do DD a keďže ani prvé ešte nebolo pri rýchlosti byrokratickej mašinérie poriešené tak súrodenecká X-tica rastie a rastie....a keďže je momentálne trend ponúkať ich len vedno ...

najjulinka
9. nov 2011

@yukki no to už je na decaku ako to porobí........ u nas ponukali dva kusy, aj ked boli oba dodane postupne, ale boli dodane do jednej profi postupne a tak tú väzbu ozaj mali.... ale ich starší surodenec šiel ako solo kus - stihol sa minuť........ tesne...... a viem, že zas sa rozdelovali surodenecke skupiny aj do profi a nasledne aj do nahradky, aby aspon niektore mali šance.. ale ono to rozdelia na dvojice, trojice.... dvojice najčastejšie, lebo to ešte šanca je........ nerozdelia na solo kusy............ to nikde by na solo kusy nedelili velmi..... zas chápem.. lebo ozaj dvojica ma šancu ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre