Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

yukki
9. nov 2011

@najjulinka áno, dvojica má šancu, a je to aj dobré ak idú spolu.

najjulinka
9. nov 2011

@yukki tak tak.. .viem aj o tom že najmladšie ponukli ako solo,a le to fakt zaleži na surodeneckej konštelacii,lebo ak je velky vekový rozdiel, tak to malé aj tak je kdesi inde v decaku a pod......
ale dvojica je super.. aj ma šancu a aj biologický surodenec ostane blizko ....

inak toto bude tiež sranda, že ako to surodencov teraz budu do tých domčekov (decakov - satelitov) brať.. lebo bud vyprazdnia domček a tým budu deti furt stahovať,a lebo ich proste aj tak porozdeluju ako pride, kde je volne....... a tak budu pokope surodenci... papierovo v jednom decaku.... a 10kilometrov od seba, budu chodiť na ine školy, školky............ ale papierovo budu v jednom decaku....... toto som zvedava.. lebo zas aj stahovať ine zabývane deti furt je o ničom...

yukki
9. nov 2011

@najjulinka ale nie, veď všade nechajú nejakú kapacitu voľnú hádam...v tom...satelite...nie že presne 10 detí, ale 8-12 terbars, nie...a zaplnia to na 8 a bude tam vôľa na príchody súrodencov...nie? A keď píšeš že novoprijdeté novorodené môže byť dané do adopcie ako solo kus-tak asi až taký pohyb tam už nebude, keď kdesi zabývajú 5 súrodencov od 5-14 rokov, a všetci ich mladší ktorí prídu budú ponúkaní ako solokusy-ak píšeš, že sa to tak dá robiť...

najjulinka
9. nov 2011

@yukki od 5 po 14 to je takmer 10 deti... 5,6,7,8,9,10,11,12,13,14 😀 😀 😀 😀 😝 akože poznám profi, kde ich je 8 surodencov naraz vynatých.... satelity podla zakona maximalne na 10 deti budu... a každý satelit bude prense daný na kolko deti... od 8-10..... jasne že ked decak bude mať volnu kapacitu 5 detí , tak možu prist piati surodenci. .ale pochybujem, že 5 miest sa uvolni naraz v jednom satelite.. stať sa može.. ale skor to bude aspon v dvoch, troch.. .alebo aj štyroch....
každý satelit ma svoju kapacitu zvlašť.... a ako deti budu odchadzať, tak tak sa bude uvolnovať miesto.........
taký jeden decak košický ma 7 domčekov... 3 ma v jednej mestskej časti a potom každý uuplne inde (aj mimo mesta)..... takže ak bude miesto ešte v tej jednej štvrti, tak akože ti surodenci sa uvidia.. ale tak asi tak, že 3 v tej jednej mestskej časti, 1 domček v inej - vzdialenejšej mestskej časti a 3 domčeky každý v inej obci..........
taka realna predstava ako tam šupnu 5 a viac surodencov naraz......... a toto nie je nič zvlaštne, že su domčeky po roznych obciach rozhádzane......
u nas v decaku prvý domček mimo areálu a tiež uuplne v inej obci..........

yukki
9. nov 2011

@najjulinka kukaj ja sa nejdem hádať, ale verím, že by sa to dalo vyriešiť tak, aby proste decká v konečnom dôsledku boli spolu. Kde je vôľa tam je cesta.

najjulinka
9. nov 2011

@yukki ano.. 2 možnoosti bud šupnu spolu deti,a le to prestahuju ine, alebo rozdelia aby nestahovali ine... akože može sa stať... ale to by bola fest nahoda, že sa objavi surodenecka skupina a mali poloprazdny alebo rovno prazdny domček.... 😅

najjulinka
9. nov 2011

ale v podstate tak ako stahovali medzi skupinami, tak asi budu medzi domčekami. len to bude pre tie stahované deti väčšia zmena......

yukki
9. nov 2011

No ak sa to uzákoní, tak uvidíme, nie? 😉

vandijan
11. nov 2011

@marketka1 ak by si ešte mala tú knižku, tak ja by som mala záujem

vandijan
11. nov 2011

konečne som vás dočítala, niekoľko čŕt máme spoločných, všetky sme si prežili tuie pokusy o dieťatko, a všetky sme sa nevzdali nádeje, že niekde pre nás v nebíčku je aniel, ktorý k nám príde 🙂
ja už jedno dieťa mám a teraz chcem dievčatko vo veku 2-4 roky
Pri prvom som sa ani nezaujímala o zdravotný stav, proste som ho hneď ľúbila, "láska na prvý dotyk a pohľad",
a viem že teraz to bude to isté 🙂
ozaj viete že dnes je vraj magický dátum?

mata71
11. nov 2011

@vandijan ahoj krasne si to napisala,,normalne som sa usmiala,o dotyku,, 😵 😵 😵 mi cakame na prve,,alebo dvojicu či dvojičky,mi ich lubime už teraz,,,ked bude jedno tak určite poziadame o druhe starsie,,,prve cakame syna 😵 😵 a potom budeme cakat dceru........ak pravda nepridu spolu ako surodenci naraz,,,, 😵

vandijan
11. nov 2011

@mata71 veľmi ti to prajem, ono to príde keď to budeš najmenej čakať a o to to bude krajšie, lebo to bude také čakané, nečakané..... 🙂 proste malý zázrak 😉 🙂 🙂

karkana
11. nov 2011

@vandijan a prečo ste sa teraz rozhodli pre väčšie dieťatko?prečo nie malé? 🙂

vandijan
11. nov 2011

@karkana prvé sme mali rovno z pôrodnice, a chceli sme si pri prvom vychutnať celé to detstvo od bábätka, pri tomto už sme múdrejší, tak chceme väčšie, tieto väčšie nemajú až takú šancu, ako tie miminká, a aj ku našemu chalanovi by to bolo vekovo ok, ved ten sa už teší, že sa bude mať s kým hrať. My sme nad toto alternatívou premýšľali hneď pri prvom, že druhé už väčšie akosi automaticky. 🙂

karkana
11. nov 2011

@vandijan aha,to je pekné,a chlapček už vie je adoptovaný?dá sa to v pohode zvládnuť taká správa 🙂

vandijan
11. nov 2011

@karkana áno vie, povedala som mu to, keď sa na to pýtal, mal 5 rokov, nejaká dobrá teta mu to vravela, keď som mu to vysvetľovala, plakala som, a on mi povedal , že veď to nevadí, že vie že ho veľmi ľúbim a som najlepšia maminka na svete, a viac sa na to nepýtal. Akurát keď minule videl tehotnú kamošku, tak si mi ľahol na bruško a počúval či tam neni bábo, ale potom mi povedal, "ja viem že máš choré bruško a že ste ma dostali a narodil som sa ti v srdiečku 🙂 🙂 🙂

alicag
11. nov 2011

@vandijan Veru,pekne si to napísala až mi slzičky vyhŕkliVšetko je to riadené zhora 🙂 a bude ako má byť či skôr,alebo neskorej.
Tiež je dobre,že si to malému povedala a dobre to prijal vždy sa nájde nejaká dobrá duša 😠 ktorá predbehne rodičov a potom má dieťa z toho zmätok Ale všetko sa dá zvládnuť.Držkajte sa a nech nám to rýchlo ubehne 🙂 🙂 🙂 .

vandijan
11. nov 2011

@alicag veru, nech nám to rýchlo ubehne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mana85
14. nov 2011

Pomoooc prosím Vás v dotazniku o osvojenie je potrebne zadať čislo poistenia a sumu poistenia ako to mame zistiť alebo nam to potvrdia na uradoch to sa mi nezdá hadam by nam na to dali iny formular či ? poradte až viete čo s tým ...

poka
14. nov 2011

@mana85 nam povedali, ze to nemame vypisovat, udajne su to stare tlaciva......tak netusim, ja som to este neodovzdala

mysiak001
14. nov 2011

@mana85
manzelka vypisala podla toho co plati ako SZCO. A ja som povedal nech si to zistia u zamestnavatela 🙂. A priamo na urade sme dopisali zivotnu poistku a podobne veci co sme nepochopili. Teta to snami presla a podoplnala aby dobre bolo.

karkana
14. nov 2011

@mana85 my sme to nevyplnili,a ked som papiere odniesla,tak som sa jej pýtala,povedala, že to nemusí byť, 😉

5katarina7
14. nov 2011

@mana85 ani my sme to nemuseli vyplniť,dopredu nám to povedali 😉

alicag
14. nov 2011

tiež sme to nevyplnili a bolo to o.k. 🙂

mana85
14. nov 2011

Ďakujem všetkym za rady tak to necháme prázdne uvidíme už mame všetky potvrdenia a mame si vraj doniest aj zdravotne dokumentacie tak ešte k lekárom a v stredu to už dufam zanesieme a bude to komplet až tete zase nepríde zase niečo na um čo nam zabudla povedať... ďakujem ešte raz

mana85
14. nov 2011

Nechcela som zase otravovať tak som si spetne čitala príspevky k testom u psychologičky a neda mi neopytat sa že to sa tam fakt kreslí no mna zrejme pošle za dvere neviem nakreslit ani rovnu čiaru teda s tych testov mam obavu obaja s manželom mame len sou-čky netvrdím že sme nejak tupý ale predsa čo ak nam da nejaku otazku na ktoru nebudeme vedieť odpovedať 😨 ach jaj už teraz mam s toho vrtulu v bruchu...

yukki
15. nov 2011

@mana85 ale čo si že by si si nevedela vybrať zo štaroch odpovedí, z ktorých každá je v podstate správna....veď to nie je test z dejepisu, kde je správna len jedna odpoveď! A strom v prírode je málokedy rovný! Nakreslíš dajakú metlu, tak jak vieš a dobre, oni nekukajú na umelecký výtvor majú tam svoje znaky ktoré si všímajú a ktoré tam môžu byť úplne rovnaké či kreslí ten strom akademický maliar alebo úplné umelecké drevo

yukki
15. nov 2011

oprava-štyroch odpovedí... 😝

vandijan
15. nov 2011

@mysiak001 dobrý ti s tým časopisom Nebyť sám 🙂
http://www.anr.sk/?page_id=27

Ďakujem, sú tam niektoré veľmi zaujímavé info

mysiak001
15. nov 2011

@mana85

testov sa neboj ani kreslenia my sme mali len jednokrokove otazky ano/nie a odpoedaj tak ako ta napadne prva odpoved otazky sa opakuju a nezapamatas si ich vsetky 🙂

@vandijan

nie je zac ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre