Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

magimary
24. nov 2011

a toto je náš romček (podľa sociek):

matax
24. nov 2011

😀 ja z vás odpadnem:DD

maznacik007
24. nov 2011

aj my mame cistokrvneho roma

lenkove
24. nov 2011

No ze ste to vy 😀 😀 Toto je nase zdrave romske dievcatko 😵 😵 (este pred operaciou ocneho viecka ;) teraz je uz kocka absolutna!)
@magimary ale ako moze byt Taddy romcek, mi je zahadou 🤐 😀

magimary
24. nov 2011

@lenkove a ako môže byť to tvoje princezniatko?!?, ani nehovorím 😅 😉 😀

lenkove
24. nov 2011

@magimary heeeej? Tak ako to moje aj tvoje? 😀 U nas je matka ista, a ta je romka... vraj, papiere povedali..

magimary
24. nov 2011

@lenkove u nás (vraj) detto 😉

lenkove
24. nov 2011

@akim ja by som rada prisla na klub (ved som ti pisala), ale mam podobny problem ako cairka... Dnes mala nespala popoludni, isli sme na navstevu, kde sa nespravala podla predstav hostitela 😅 (nechcela ist k nikomu inemu na ruky, radsej si buchala hlavu o podlahu 😅 ). V aute sme cestovali s neskutocnym revom, ktory pokracoval aj doma a este k tomu sa v posteli v chvilke ticha povrackala (a ja som bola rada, ze je ticho. Netusiac, co je za tym) ... 😕 Takze ak prideme, tak az na klub po vyspati. Posli mi, prosim, adresu (neviem ci tam este raz trafim) 😅 😅

matax
24. nov 2011

romovia su biela rasa, tak ako my, teda aj odtien pokožky je rozny, moja kamoška je napr. o veelmi vela tmavsia od oliho a nie je romska...ale ved to je jedno, aký má kto odtien... ja sem foto nedám, ale máme vraj poloromskeho, podla mna romskeho chlapceka:D ale myslím, že viem, co ste tým chceli asi ukázať, že niekedy to nie je poznateľne? ci iné niečo?

lenkove
24. nov 2011

@matax ja osobne som sa len chcela pochvalit, ze mam pekne dieta a ze kazdemu take prajem 😵 😵 😀 😀 😀

matax
24. nov 2011

áno aj to som z toho pochopila, preto som dala páči sa mi to:DDDD

yukki
24. nov 2011

Maťa
@matax ty neodpadávaj, tvoje multietnické deti ťa potrebujú bdelú!
Moje sa už učia, v škôlke, vďaka 100%tnej učiteľke, ktorá má rozumu viac ako ktokoľvek....že cigán je rovný gadžovi! A toť obe, obe MOJE. 😵

lenkove
24. nov 2011

@yukki krasne su tie tvoje!

cairka
24. nov 2011

@matax , aj my sme sa chceli pochváliť 😀 ale áno, prvotný impulz bol ten ukázať, že rómske dieťa môže byť také, že okolie to vôbec nemusí tušiť (ak niekto nechce kvôli prijímaniu okolia) a že polorómske môže vyzerať rómskejšie ako to celo-rómske

matax
24. nov 2011

som len tak slovne odkvacla 😀 , moje multi uz spia :D tak som netipla správne dovod?

matax
24. nov 2011

@cairka tak tipla:DDD

yukki
24. nov 2011

Ja osobne som chcela ukázať, že aj inoetnické deti disponujú dvomi očami, nohami až po zem, ruky majú na koncoch rozstrapakané...môžu mať modré oči a bielu pleť, alebo aj nemusia, vedia sa usmievať...

magimary
24. nov 2011

@yukki napísala si to za mňa... nemusím sa opakovať 😉

matax
24. nov 2011

@yukki tvoje deti maju ucitelku v skolke, ale kto to nauci dospelákov, ktorí to nevedia ? :C

yukki
24. nov 2011

@magimary a nos majú medzi očami, to si predstav! 😝

matax
24. nov 2011

:D 😀

lenkove
24. nov 2011

@yukki kym im z neho niekto neodhryzne, POZOR na to! 😀

emily76
24. nov 2011

Baby, nejak mi preskocili riadky a hodilo ma k vam... Uzasne deticky uzasnych maminiek. Kiez by takych bolo viac. 🙂

marketka1
24. nov 2011

Ahojte aj ja pridám jedno poloromske a jedno romske a strašne sa ľúbia ako skutočný súrodenci. 😉 Láska je dôležitejšia ako farba pokožky 😉

matax
24. nov 2011

@emily76 ahoj, kazdá maminka je úžasná pre dieta.ked je s nim... no a veru náhradných rodičov by mohlo byť viac, nech deti nie su v domovoch.alebo aspon profirodicov, keby det. domovy viac prijimali...

akim
24. nov 2011

@lenkove , posielam IP 😉

dadenka1
25. nov 2011

@akim ja sa moc ospravedlňujem,. chcela som ísť na klub, aj by som z práce stíhala, ale my máme dnes stolára, tak sa mu musím venovať.. Budem sa snažiť, aby mi to ten ďalší piatok už vyšlo

dia6
25. nov 2011

@pupaviena My končíme 30.11. kurz na pestúnsku starostlivosť a vraj je pestúnov strašne málo, no a detičiek veľmi veľa. Tak dúfam, že nám dajú dieťatko hneď. Len teraz neviem či ich nebudem otravovať, keď tam budem chodiť (prípadne volať) a vypytovať sa kedy a ako.... atď.
Len sa tak tešíme, že by sme najradšej už do Vianoc mali nejakú tú "radosť".
Nevieš ako sa to dá urýchliť - papiere, a tak?

lenkove
25. nov 2011

@dia6 Odpoviem ti ja 😉 Urychlit sa to asi neda 🤐 Ale deticiek do pestunstva je v BA kraji vraj naozaj vela, ostatne pestunky vraveli 😉

dia6
25. nov 2011

@lenkove Aj ja som tak počula... veď aj preto sme sa rozhodli pre to a nie pre adopciu. Lebo chceme pomôcť dieťatku, ktoré by inak asi zostalo v ded. 😒
Tak proste budeme čakať... prípadne skúsime aj zavolať, čo a ako.
🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre