Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

yukki
25. nov 2010

@zuzu205 akože všeobecne na 10 detí je 9 bielych a 1 cigánča alebo táto štatistika vypovedá o deťoch matiek, ktoré sa o ne nechceli/nedokázali starať-teda na 10 "odložených" detí je 9 bielych a 1 rómske? 😕

lenkove
25. nov 2010

ja si osobne yukki myslim, ze sa tato statistika tyka anonymnych porodov, alebo vzdania sa pri porode...
@zuzu205 ahoj, vitaj a blahozelam k dietatku 😉
a co sa tyka mesiaca, co si nepoznala svojho syna a ako ti ten mesiac chyba.. tak ti verim 😔 😔 ja mam takych mesiacov 9 😔

yukki
25. nov 2010

dobre, čiže...ak jednému Krajského úpsvaru sa v jeho územnej pôsobnosti vyskytne ročne povedzme 30 detí z anonymných pôrodov, tak 27 ich je bielych a 3 rómske? Dobre som to pochopila? A približne koľko z tých 27 je teda "vybavených" nelegálne? To ma zaujalo.....

smejka
25. nov 2010

@zuzu205 odvazne slova o tych korupciach....hm no mozno pravdive...

mariana78
26. nov 2010

čaute, o tej korupcii som počula aj ja. Ževraj stačí mať peňazí a dieťaťko z pôrodnice ide rovno k Vám. Neviem, ale ja by som mala celý život pocit, že to dieťatko som si kúpila ako v nejakom supermarkete. Ešte, že sme na tom 8 mieste a nebude to dlho trvať aspoň dúfam.

zuzu205
26. nov 2010

@smejka Korupcia...tak aby som veci uviedla na spravnu mieru...z korupcie nikoho neobvinujem ani som neobvinila, aby to tu niekto zle nepochopil.......Len som tym chcela vyjadrit svoj nazor ze toto existuje vsade...koniec koncov vcera to davali v televiznych novinach.....a dajme si vsetci ruku na srdce keby Tvoja sestra robila na UPSVaR no nepomoze ti k vytuzenemu babatku????Ja by som mojej sestre urcite pomohla......🙂))

zuzu205
26. nov 2010

@yukki tu sa neda hovorit o nelegalnych detoch.....to nie je dokazane..........proste poznam ludi, kt.boli v databaze neskor ako ja a o par tyzdnov mala babatko biele doma z porodnice.........takze iba dedukujem ze to bolo po znamosti a este raz upozornujem upsvar neobvinujem z korupcie............vazne to je moj nazor......a nech si kazdy urobi ten svoj.......kedze chcem este druheho chlapceka mat doma dalej to tu nebudem rozmazavat......."cert nikdy nespi
".....🙂))

zuzu205
26. nov 2010

@yukki tak mi to vyslo.........niekedy to tak nebolo...teraz sa rodi vela bielych deti.........viac ako romskych........ked som nebola zasvatena do tejto problematiky myslela som si presny opak.........

kanhwa
26. nov 2010

@5katarina7 ved my tiez tych veci nemame zatial nakupenych extra vela, ale aspon take malickosti pre radost obcas, potom si ich par tyzdnov vystavujeme a pozerame a ked strcime do skrine, tak si kupime zas nieco dalsie 😉
@zuzu205 my sme tiez uviedli biele zdrave male, a este k tomu dievcatko. preto novorodenca, aby sme neboli pripraveni ani o chvilku navyse s nim. pekne si to napisala, su a budu to nase vymodlene a zelane deti, takze nase so vsetkym, co to obnasa 🙂

Baby, mne kocka z ineho fora na konikovi, ktora robi na upsvare priamo s tymito vecami hovorila, ze poradovnik sa neda vobec nijako preskocit,v ziadnom pripade, tak neviem, ze ako to teda je. snad v pripadoch, ze podla poradovnika nema nikto zaujem, tak potom si mozu pozriet rodicia zoznamy deti v domovoch alebo postupovat cez navrat alebo usmev. Ale ze by niekto dostal rovno novorodenca po protekcii???? nuz - v nasej skorumpovanej spolocnosti je asi vsetko mozne 😠

zuzu205
26. nov 2010

@lenkove No ja som chodila za malym do DD do TO skoro mesiac aj s muzom.......a ked sme mali maleho doma a videla som tie nadherne pokroky ja neviem no osbne ja som si dala druheho chalana uz len z porodnice......ak to pojde🙂)) A ty si si brala 9 mesacne babo????

kanhwa
26. nov 2010

Baby,
vcera davali vecer v spravach, ze vraj pri osvojeni su biologickej matke poskytnute mena a bydlisko adoptivnych rodicov???! To je akoze fakt pravda? Myslela som najprv, ze ide o pripady pestunskej starostlivost, ked zrejme je umozneny a mozno aj podporovany kontakt s biologickymi rodicmi. ale pri osvojeni? to sa mi zda nejake cudne.
Povedzme ze si osvojime novorodenca, ktoreho sa biologicka matka vzdala: my dostaneme len nejake zakladne udaje o matke resp. zdravotnu anamnezu a ona dostane nase mena a adresu?
Napiste prosim, ak viete, ako to je.

zuzu205
26. nov 2010

@kanhwa Bavime sa o korupcii......alebo mozno to zle nazyvame......o znamostiach je mozno lepsie..........to iste sa deje aj v zdravotnictve......kto koho pozna ten je uprednosteny..........ja osobne som sa tiez pytala na UPSVaR a tv rdia ze sa poradovnik neda preskocit...........logicke nie toto tvrdenie???? Ale ked sa nieco chce aj motyka vystreli 🙂......Ako pisem tazko o tejto teme pisat, nas smrtelnikov sa netyka a myslim ze ani uradnicky na UPSVa R si toto nemozu dovolit......podla mna chapadla siahaju omnoho omnoho vyssie a hore hore hore.........uradnicky s tym nemaju nic spolocne.......Ale ved popisaneho tu bolo dost mi to aj tak nevyriesime ale radsej sa tesme na nase deticky........my uz mame podane na druheho chalana, vsetko mame absolvovane a uz len cakame........sme na nejakej 93 pozicii 🙂 takze sa nacakame 🙂

zuzu205
26. nov 2010

@kanhwa Nie to nie je pravda, iba pri pestunskej starostlivosti.........napr. ta co porodila mojho syna ani nevedela co porodila, lebo sa ho vzdala pred porodom......blbost.....je to prave naopak my mame vsetky udaje o nej bydlisko, meno priezvisko, vek, datum narodenia, proste vsetko.....ona o nas nevie nic.......

misula4660
26. nov 2010

@5katarina7 áno, čakáme na novorodeniatko 🙂

smejka
26. nov 2010

@zuzu205
@lenkove chapem vase pocity lutosti nad tym ze ste so svojimi detickami neboli od zaciatku...ja som tiez nad tym casto smutievala ale cas nevratime....tiez som tuzila pri starsom zahrat sa na carovnu vilu a oslobodit ho z dd co najskor 😔
pri dvojickach som rada ze mury dd ani neokusili a boli v milujucej rodine....
chcela by som si zazit vsetko od zaciatku....priniest doslova dietatko z porodnice.....mozno sa nam to raz podari
ale viem ze pre nase su srdieckove narodeniny strasne dolezite...ved odvtedy su u nas navzdy 😵 ....a laska premoze i "strateny cas"

misula4660
26. nov 2010

@smejka naozaj krásne napísané.... 🙂

lenkove
26. nov 2010

@zuzu205
ano, mala mala devat mesiacov, ked sme si ju priniesli domov 😉 z tych deviatich ma bolia najma tie prve styri, ked bola v nemocnici a cakala na pravoplatnost rozhodnutia o ustavnej staroslivosti 😔 a nemame z toho casu nic.. fotku, zmienku aka bola.. nic.. tie dalsie su vtlacene do srdiecok ludi, ktori sa o nu starali (profirodina) a tie teda stratene nie su 🙂 😵
a podla zakona by biorodic nemal ziskat spominane informacie, na to by mal dbat sud a urcit dietatu kolizneho opatrovnika, ktory by dieta zastupoval.. A ako pise zuzu, ano my mame dost informacii o biologickych rodicov a neviem ci oni tusia, ze my existujeme 😕 dufam, ze nie 😎 radsej ich vyhladam sama akoby mi tu mali prist na navstevu 🤐

zuzu205
26. nov 2010

@lenkove Jasne ja toez budem maleho prirodzene vychovavat a ked sa bude pytat ci je z bruska tak tajit mu to nebudem.......a ked bude chciet spoznat biologickych tiez mu v tom branit nebudem......ale podla statistik 90% deti to vediet nechcu a povazuju za svojich rodicov tych co ich vychovali a 10 %??? To je v "Pošte pre teba" 🙂

zuzu205
26. nov 2010

@lenkove A poviem ti ze no 9 mesiacov tak keby to bolo moje prve dieta tak neviem az tak o com vsetko som prisla ale kedze mam prve dieta ako mesacne druhe nechcem nijak inak iba z porodnice......ani mesacne ani dvoj mesacne.......

zuzu205
26. nov 2010

@smejka pekne si to napisala...jasne netreba sa az tak vrtat v minulosti lebo tu nezmenime.......ale ja nie som nadsena ani z profi rodin...mozno preto ze poznam dve profi rodiny a to mam asi smlolu a tie deti tam trpia..........proste mam smolu na zle skusenosti preto som taky pesimista na tieto veci.......preto nechcem aby moje druhe dieta islo do profi neexistuje, lebo tie rodiny co poznam ja, poviem Vam strasne spravanie k detom......... ☹

zuzu205
26. nov 2010

@smejka Smejka a pises pri starsom a dvojickach......mas tri deticky????

magimary
26. nov 2010

@zuzu205
add príspevok: 15:24-tak toto zabolelo... 😔 😔
nie kvôli tomu, že ja poznám oooobrovské množstvo skvelých, úžasných a požehnaných profirodičov, čo by za dieťa aj zomreli, ale preto, že kvôli dvom, ktorých poznáš ty, by si ne(do)priala detičkám v kamenných budovách lásku milujúcej náruče čím skôr po narodení... 😔 😒
škoda...
chápem to ako názor sklamanej osoby, ale nechápem to, prečo by sa malo všetko generalizovať
kvôli jednej čiernej škvrnke na veľkom bielom papieri

zuzu205
26. nov 2010

@magimary ale prepac jasne nie je dobre aby som hadzala vsetkych do jedneho vreca ale ja som ostala po mojich zlych skusenostiach tak trocha pesimista .........ale mas pravdu v niecom sme len ludia..........pa

magimary
26. nov 2010

@zuzu205 hej, chápem tvoje sklamanie, ale naozaj to všetko má aj druhú stránku....
sú mnohí profirodičia, ktoré s dieťatkom prežijú jeho najhoršie chvíle, plačú, keď plače ono v záchvatoch a abstinenčných kŕčoch, hľadajú pomoc všade možne, keď sa im "ich" dieťatko dusí a opúšťajú svoje tri deti, keď s ním treba letieť do nemocnice, snažia sa tieto dietky akceptovať, vychovať a milovať s ich ťažkými infekčnými chorobami (syfilis, hepatitída C, čo ani mnoho náhradných rodičov nedokáže, resp. si netrúfne! a my sa o takéto deti staráme bežne a s láskou! a pritom ohrozujeme aj zdravie a život našich biologických detí, a i TAK to robíme!!!, lebo vieme, že tieto dietky by ostali opustené, ubolené a samé v chladných kovových postieľkach...)... a je ICH rozhodne VIAC ako tie dva prípady, ktoré poznáš ty... 😔
nevyčítam ti tvoj pesimizmus a sklamanie, len Ti krátko opisujem aj tú druhú stranu, o ktorej mnoho "nezasvätených" ľudí ani len netuší... 😔 😉

smejka
26. nov 2010

@zuzu205 ano mame tri deti...ak chces kuk do pasu 😉
my mame osobnu a dobru skusenost s dvomi profirodinami....uzasni ludia....bez nich by boli deti uplne inde 😔 ....tak ako pise magimary v kamennych budovach bez laskavych podnetov....
a poviem ti aky je velky rozdiel mat dieta z DD a z profi....mali sme moznost porovnat pri nasich detoch
skoda ze mas taku negativnu skusenost..

smejka
26. nov 2010

a my sme druhe dieta povodne chceli tiez novorodenca....no ja som nedokazala tolko cakat 🙂

zuzu205
26. nov 2010

No vidite a ja som si po mojich zlych skusenostiach bola na istom ze detom je potom asi lepsie v DD...........aj ked viem ze v DD je na 10 deti jedna sestra a oni placu to bolo strasne ich pocuvat a ona nema sancu si kazdeho pritulit a polaskat.....tuto profesiu by som veru ja robit nemohla.....

zuzu205
26. nov 2010

@magimary no ty simala ale tych deti🙂))

zuzu205
26. nov 2010

@smejka a vsetky tri mas osvojene???? Ja by som tiez prijala ale muz by si najradsej nechal iba to nase jedno male srdiecko.....tvrdi ze ho strasneee miluje a nevie ci bude vediet aj druhe..... 🙂 chlapi

kanhwa
26. nov 2010

@magimary odo mna klobuk dolu, velmi si vazim a ocenujem, co Vy, profirodicia pre deticky robite. mne sa to zda velmi narocne nielen po stranke starostlivosti, ale najma po emocionalnej, investovat tolko lasky, citu a energie do dietatka, ktore potom odovzdas niekomu inemu. teda jeho naozajstnym rodicom, ktori si ho vybrali...ja by som najma tuto stranku asi nezvladala. To musi byt dane asi ako poslanie,, aby to clovek dokazal a robil. Vsetka cest a dakujeme za vsetkych rodicov a deticky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre