Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

matkacapkova
19. mar 2013

@matax prepac asi som mimo reality nerozumiem co ste mali a co nemali, normalne som sa tu zaregistrovala a zapojila do fora....takze nechapem......a tiez nechapem to chytanie za slovicka myslela som si ze tu komunikuju normal ludia a nie ludia co len hladaju šparu kde zavrtnut.......a co ma spolocne že predavam dievcenske veci.....nie su moje ale to je jedno ako s tym suvisy to co pisem do fora.........takze tebe nevadi mne vadi lebo fakt tomu nerozumiem..........co mam pisat to co vyhovuje mase???? ja si pisem za seba svoj nazor a svoj postoj a skusenosti s adopciou aku mam ja a ake info som dostala ja ........a akou cestou sme si presli a to ze ma niekto inu skusenost neznamena ze to co pisem je blud alebo nepravda.........a to ze mas osvojene romske dieta je tvoja vec, tvoje rozhodnutie, ja ti ho neberiem a je logicke že sa biješ za svoje dieťa tak ako ja sa bijem za svoje.....veď ja to tvoje chovať a živoť nebudem tak mi je cimpr-campr nech by bolo aj z Marsu.....ty si jeho mama ....takže prosím kľud a nehádž ma do jedného vreca neviem ským..........vidíš...a píšeš že ludia su zli a že posudzujú ale ty si teraz urobila somnou to isté takže sa môžeš zaradiť k nim....lebo posudzovať ma že som tu registrovaná krátko a že predávam dievšenské veci je trápne a nízke...... 😲

dorota23
19. mar 2013

a este jedna otazka - naschval oddelujem, ak vam niekto z UPSVARu volal s ponukou o dieta, nemali ste tu skusenost, ze vam ponukli aj romske/poloromske dietatko, ak ste ho aj nemali v poziadavkach? pytate sa v telefone, ci je neetnicke? mojej znamej ponukli poloromske dietatko, ale v telefone jej to nepovedali. prosim vopred sa ospravedlnujem za rasisticky prispevok ☹

dorota23
19. mar 2013

@matkacapkova chcela by som sa opytat, ak mozem, aky vek u dievcatka ste si davali? dakujem.

matkacapkova
19. mar 2013

@dorota23 nie je rasisticky...my ked sme cakali na syna mali sme vyslovene poziadavku na biele dieta a zdrave a dva krat nam volali ze pre nas maju dieta jedno bolo poloromske a druhe malo retardovanu bio matlu ale nam to do telefonu nepovedali az ked som sa spytala ja ci je biele povedali ze nie.......takze potom nam volali po treti krat a to uz bol moj syncek, krasny biely zdravy chlapcek...... 😀

matkacapkova
19. mar 2013

@matkacapkova ked som sa potom na to pytala preco nam volali tak odovodnenie bolo take ze ked niekto napriklad caka na dieta 2-3 roky a mu zavolaju tak maju skusenost ze nakoniec zoberu aj polo alebo romske........no ved skusaju...... 🙂

dorota23
19. mar 2013

@matkacapkova dakujem za obe odpovede, ono to je asi fajn, ze skusaju, len sa treba zorientovat 🙂

matkacapkova
19. mar 2013

@dorota23 syna sme mali do 6 mesiacov.....dievcatko sme mali poziadavku iba novorodenec do 2 mesiacov a teraz po 2 rokoch sme si to zmenili do 2 rokov, lebo uz ma nebavi cakat, nemozem sa normalne zamestnat, materska mi skoncila tak sme sa rozhodli ze zoberieme aj 1,5-2rocne a ked nam ho daju a budem uz zamestnana tak zial pojde rovno do jasiel, aj ked som takuto predstavu teda nemala ale ine vychodisko nebude....lebo sice sme v prevej desinke ale trvat to moze dalsi rok........

beba1902
19. mar 2013

@dorota23 ja mam syna 10 rokov a dcerku osvojenu 2 roky 😉

matkacapkova
19. mar 2013

@dorota23 ale zaujimave je ze nam bolo povedane ze take deti 1,5-2 roky nie su, ze skor dostaneme mensie ako vacsie .....lebo deti 1,5-2 rocne nemaju sancu tak dlho byt v DD lebo nestihnu do toho veku ani dorast a hned idu na adopciu.......to jedine ze by bola nahoda ze ho niekto da na osvojenie uz takto velke alebo mu ho odoberu alebo ostane sirota.......takze myslim ze k 1,5-2 rocnemu sa asi nedopracujeme a budeme mat male babo..... 😀

dorota23
19. mar 2013

@matkacapkova uprimne ja tomu tiez nerozumiem, davaju rozne informacie, nam vraveli, ze vacsinou ponukaju deti do 1 roka, ze potom to je i tak s tymi detmi tazke (nesuhlasim, citujem, kamoska ma od 3 r a super). znamej vraveli ine. my cakame rok a tristvrte a volali nam s ponukou, ze sme na rade, ale islo o etnicke, to viem od znamej, my sme na UPSVARe neboli, teraz si dorabame pripravu kvoli zmene v rodine. ale my by sme chceli dievcatko a podla toho, co pises, tak az tak na rade asi nie sme. tiez nam rovno povedali, ze minimalny rozdiel musi byt 1 r a ze musi byt od nasho mladsie.

matkacapkova
19. mar 2013

@matax wau cez 3000 prispevkov........aj sa stihas venovat rodine????? 😉

matkacapkova
19. mar 2013

@dorota23 no to povedali aj nam.......ale zo zakona to nie...to maju oni take nepisane pravidlo....tiez sa na to velmi hnevam...lebo keby isli na adocpiu napriklad surodenci 4 rocne a priklad 2 rocne nemame sancu lebo to starsie je o rok starsie ako moj syn....blbost ...lenze sa snimi nedohadas.....musis iba sediet a cakat......napadnes ich za to???? dieta uz nikdy neuvidis.....poznam take pripady co pisali staznost a aj na to doplatili.....my sme si tiez teraz par krat otvorili usta no tak sme aj dopadli daju si velmi zalezat na tom aby sme si dalsi rocik pockali.......na tieto fora chodia aj uradnicky upsvar co som pocula a ked nieco pises proti systemu ako funguje adopcie tak dostanes normalne upozornenie ze mas sklapnut lebo vedia narobit problemy.........toto je nas stat...keby som mohla ja vykricat cim vsetkym svinstvom sme si presli......tak ufff riadne by sa rozvirila hladina...takze teraz som ticho a cakam.......rozky uz radcsej nevystrkujem aj ked mi to nie je po voli ale chcem dieta tak musim drzat hubu a krok.... 😖

cairka
19. mar 2013

@matkacapkova , ono keď sa niekto nový zapojí do témy, tak sa snaží zaradiť do skupiny a nie provokovať a určovať pravidlá, kto z dlhoročných prispievateľov môže, alebo nemôže do danej témy písať 😉 ak to nie je provokatér
a kľudne kukni môj počet príspevkov, ale aj dátum registrácie 😝

matax
19. mar 2013

@matkacapkova si predstav, ze ano🙂 som sikovna :D končím s tou debatou, je to mimo temu

matkacapkova
19. mar 2013

@matax ok mimo temu bolo aj to co si napisala o mne...pa maj sa ja koncim tiez s tym.... 🤐

matkacapkova
19. mar 2013

@cairka a cim akoze provokujem.......pozri vsetky moje prispevky co som napisala.....mam sa zaradit do skupiny ze budem suhlasit so vsetkym???? a nemat svoj nazor???? to zrovna mozem odovzdat OP.....ano teraz som sa trocha nechala vyprovokovať matax ....ale prva zacala ma posudzovat a aj tak do teraz nechapem na co narazala........

matkacapkova
19. mar 2013

@cairka aha narazas na magimary???? no tak ked dostanem info ze 95% deti v DD su romske tak preco hned naval zlosti ze to nie je pravda...ja som taku info dostala priamo z UPSVR.......tak preto som zareagovala ze nech sa len pekne venuje profi detickam.........

mexx
19. mar 2013

Ale viete co, baby, ja sa tym uradnickam niekedy ani nedivim. 😅 Otvori si Modreho Kona, trosku sa rozhliadne, a hned sa docita, ze niekto tu caka na dieta a chcel by mimino, lebo to je tak pre neho najlepsie, ale kedze ho nebavi tak dlho cakat, tak to hadam prezije a vezme aj take vacsie, 1-2-rocne...ved kaslat na to, ze to nie je fer voci tomu decku, ze si ho vlastne len z nudze vyberaju, lebo chceli ine...a smolu ma, ze bolo tak drze a dovolilo si byt starsie, tresk ho do jasli ci do skolky. Ved nevadi, to je take fajn, "vypestovat" si doma dieta s ukazkovou poruchou priputania, a ked zacnu prve problemy, tak sa "velkohubne" pridat k zastupu kydajucich, lebo ved adopcie su take a za to urcite mozu aj geny... 😝 Ak je ta uradnicka co len trochu pri rozume a ma ake-take socialne citenie, tak len dobre urobi, ze necha ziadatelov este trochu pockat, zvysuje tym sancu, ze dojdu k rozumu. Potom je to vlastne dobrym skutkom. Ziadatelia sice frflu, ale ja by som jej tusim aj premie navrhla. 😎

matax
19. mar 2013

@matkacapkova k teme:prijate dieta nie je vhodne umiestnit po priajati do jasiel, hrozi porucha priputania, aspon cas s nim zostan, nerypem, radim. kukni si nieco o adaptácii v rodine, kým cakáte, mozes si nastudovat

cairka
19. mar 2013

@matkacapkova , už si sa navážala aj do magi a niekoľko vyslovene provokačných príspevkov bolo 😝 aha, pozde som napísala, sama si na to prišla.

matkacapkova
19. mar 2013

@matax ale ved to ja viem ......mam doktorat z psychologie ..ani neni vidiet že??? 😀 neviem ......zvladam vnotorny boj......a uvidim ci budem mat este nejaku moznost inu...mozno do mesiaca nam zavolaju a uvidime...aj tak sa este len chystam tak od oktobra a dovtedy sa mozno podari a ostanem na materskej to je jasne.......

luttka
19. mar 2013

@dorota23 ahoj, na rade asi ste, v BA na urade nehovoria poradie na ktorom su ziadatelia ale mesiac a rok ktory vybavuju, mne pred mesiacom povedali ze vybavuju ziadosti z jula 2011 a je to tym ze maju malo deti momentalne - co je pozitivne ze deti zostavaju s mamami. A co sa tyka toho ze volaju aj ked nemaju dieta presne podla Vasich poziadaviek tak je to tym ze hladaju rodicov pre deti a nie naopak ale ak trvate na svojom a odmietnete nic sa nedeje, volaju dalsim.

matkacapkova
19. mar 2013

@cairka nie vazne nemam tu v umysle provokovat....aj ked ten prispevok tak vyzera...umysel nie je 🙂

yukki
19. mar 2013

čítam spätne-Magi dala strohú neutrálnu info, žiadny nával zlosti...za čo bola novopríchodzou vykázaná z témy...a teraz opäť 😅 😅 😅 😅 😅

matkacapkova
19. mar 2013

@yukki a zase chytanie za slovicka.......nepokakajte sa z toho že napisem aj nieco ine ako sa ocakava..... 😝 som rebelka 😝

magimary
19. mar 2013

@matkacapkova citujem ťa:
"...no tak ked dostanem info ze 95% deti v DD su romske tak preco hned naval zlosti ze to nie je pravda..."

tak mi, prosím, vysvetli, o akom NÁVALE ZLOSTI hovoríš vzhľadom k mojej maximálne faktickej vete, ktorá neniesla ani len NÁZNAK emócií a už vôbec nie HNEVU...
myslím, že faktickejšie sa to už ani nedalo napísať, že ten číslený údaj nebol adekvátny...
ak za tým chceš vidieť nával hnevu,
tak ten potom asi musíš hľadať na inej strane, lebo ten (ani žiaden iný!) na mojej strane rozhodne nebol 😉 😎

yukki
19. mar 2013

myslím že bližšie ako k pokakaniu mám k pogrcaniu

cairka
19. mar 2013

@magimary , to vieš, človek s doktorátom z psychológie vie o tebe občas viac, ako vieš ty sama 😉 😀

yukki
19. mar 2013

@magimary a ty sa tu nevypisuj a prataj k profideťom! A von z témy! Čo ty vieš o tŕnistej ceste žiadateľa!

magimary
19. mar 2013

@cairka jáj, tak áno, tak potom len:
smékam klobúk!
prorok a psychológ v jednom...
lepšiu diagnostiku už nikde nedostanem...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre