Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

zujka2
15. máj 2013

@tortelinka no uvidíme. cítim sa ako keď si žena nájde dve čiarky na teste. len ja budem čakať dlhšie ako 9 mesiacov

tortelinka
15. máj 2013

@zujka2 hej, presne tak som sa citila... 😉

zujka2
16. máj 2013

@tortelinka tak sme na 123 mieste 🙂

vandijan
16. máj 2013

@zujka2 my sme boli pred mesiacom na 83. mieste

zujka2
16. máj 2013

@vandijan tak to je pekný rozdiel. no ale čo už. hádam to pôjde rýchlo 🙂 a to čakáte ten mesiac či už dlhšie?

vandijan
16. máj 2013

@zujka2 už rok aj čosi

zujka2
16. máj 2013

@vandijan uff, tak to ide "rýchlooo"

vandijan
16. máj 2013

@zujka2 myslíš? nie som si až taká istá

zujka2
16. máj 2013

@vandijan preto som to dala do uvodzoviek, akože ironicky.

vandijan
16. máj 2013

@zujka2 ved to, už som zistila že aktualizácia ma neminie, len dúfam, že to bude len jedna. 😒

tortelinka
16. máj 2013

@vandijan to ide dost pomaly...no co uz..drzim palce

vandijan
16. máj 2013

@tortelinka Ďakujem, skúsim tam zajtra zavolať, či sa to nejako nezmenilo za ten mesiac 😉 potom dám vedieť

tortelinka
16. máj 2013

@vandijan a za rok ste sa kolko pohli?

zujka2
16. máj 2013

@vandijan hovorila mi teta dnes, že nejakí vypadli. no nám to hneď dali najavo, že aktualizácia bude.

vandijan
16. máj 2013

@tortelinka vraj o 30 miest, takže len po kvapkách a keď som sa pýtala, že ak by sme šli cez návrat alebo úsmev, lebo mi by sme aj väčšie , povedala mi že aj tak musím byť v poradí, skôr to aj tak nemôže byť, čiže nechápem 😢 , ale čo už, a keď som sa pýtala na návštevy v detských domovoch, prípadne na ďalšie možnosti, keď nám by sa bublinka pozdávala aj okolo troch-štyroch rokov tak mi povedali, že je to komplikované, len žiaľ asi pre nás v Žiline ☹, proste máme smolu.

@zujka2 dúfam že sa nám to obom bude rýchlo približovať, bola by som rada. Musíme sa len vyzbrojiť veľkou dávkou trpezlivosti 🙂

tortelinka
16. máj 2013

@vandijan to len tetám sa nechce riešiť, samozrejme, že môžes aj Návrat a tak..len sa netreba nechať odbyť

vandijan
16. máj 2013

@tortelinka minule som volala s pani z návratu, má mi zavolať naspäť, ideme si dohodnúť stretko, tak uvidím 🙂

yukki
16. máj 2013

@vandijan klame. Do Návratu či Úsmevu môžeš ísť keď sii zapísaná v Zž-ak teda za účelom hľadania dieťatka, ony podebatujú a ak majú nejaké dieťa zodpovedajúce vašim požiadavkam, ukážu ti jeho spis

vandijan
16. máj 2013

@yukki Ďakujem aj som si to myslela, len keď s tou pani, čo nás má nastarosti je veľký problém komunikovať, minule bola chorá a bola tam iná pani miesto nej a tá bola úplne milá a ochotná aspoň mi povedať poradie,
uvidím čo poriešim v návrate, vraj niektoré záznamy nemusia byť aktuálne, ale nevadí, aj tak to chcem vyskúšať.

yukki
16. máj 2013

@vandijan hej, to je zasa pravda, aj mne dávali papiere k chlapčekovi, s ktorým sme sa stretli na pobyte-on už s novými rodičmi......toto, že sa hneď na to nenaviaž ako na definitívu, ony tam majú aj staré záznamy a zrejme sa nik neunúva im oznámiť, že to a to dieťatko je už v náhradke... takže ak by si si aj vybrala, ony budú ešte volať na príslušný úrad si to overiť, a môže sa stať, že aj tri zo 4 detí už nebudú voľné...ale cho´d, môže to byť riešenie.

vandijan
16. máj 2013

@yukki Ďakuej za podporu, určite to skúsim, myslím, že ak ma doteraz nič neodradilo, už ma len tak niečo neodradí 🙂

karkana
16. máj 2013

@vandijan aj jafnka tu písala, , sú zapísaní na úrade a Návrat im ide hľadať dieťatko, tak len to skús 😉

belaanabela
17. máj 2013

@5katarina7 papiere na social. poist. podane tak uvidime čo stoho zide, a prvý súd ohladne predosvojitelskej starostlivvosti zanami 🙂

belaanabela
17. máj 2013

5 katarina7 ked nam pridu papiere zo sudu tak by som chcela malu nahlasiť u nas na pobyt,,,nepametaš si aký bol postup ?

5katarina7
17. máj 2013

@belaanabela my sme ešte nenahlasovali,ja som tak vedela že až po osvojiteľskom súde treba.

lubka1709
17. máj 2013

@yukki Ano je to tak ako piše Yukki.Ja s manželom sme tak boli aj v Návrate aj v Úsmeve mala som lepši pocit z Úsmevu ako z Návratu len sme mali smolu všetke deťičky podľa našich požiadaviek boli už v rodine.Čakame ďalej. 😉

zujka2
18. máj 2013

@vandijan čas tak letí, že to bude čo nevidieť. ako sa hovorí trpezlivosť ruže prináša 🙂

afrika
18. máj 2013

@vandijan ahoj, volala som včera ako som na tom...takže som tri roky zapísaná, pri zápise som bola myslím, že 76 a teraz po troch rokoch 21 :( otras

belaanabela
18. máj 2013

@5katarina7 hej až po osvojitelskom ? som netušila . . . a mala ma akože kde adresu ? budem to musieť ešte prezistiť ako to je, lebo to ma tetula s upsvar nahovarala aby som ju skusila prihlasiť na našu adresu na predbežko aby mala našu adresu ale na predbežko mi to nespravili...tak neviem.

5katarina7
18. máj 2013

@belaanabela malá má našu adresu aj v zdravotnej poisťovni tam som jej vybavovala,lebo nemala kartičku len taký papier a ja ju nahlásim až po osvojiteľskom ale môžeš skúsiť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre