Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

karkana
6. júl 2013

😝 no ja už mám kočík, moja prvá vec, pre malé, juuuj, ale dala som ho ku sestre, lebo nemáme veľa mieste a bolo by to blbé, mať ho v obyvačke prázdny,taký slabo modrý , hodí sa aj aj 😉

mana85
6. júl 2013

@5katarina7 Krásne dievčence 😵

5katarina7
6. júl 2013

@mana85 ďakujem 🙂

zwalsh
6. júl 2013

@5katarina7 no obe sú krásne babiky 🙂 celá mamina 🙂 nech sa Vám dari.

zwalsh
6. júl 2013

@vargatomas1 a ako dlho potom ste ju mali? Bola si s ňou v porodnici predtým? Ďakujem

5katarina7
6. júl 2013

@zwalsh ďakujeme 🙂

peja
7. júl 2013

Ahojte, boozinku, dievcence, co ste sem dali fotky vasich drobcov - velmi vam dakujem, kazda fotka ma posuva vpred v rozhdnuti. Stale nie som si 100% ista tym, ze to zvladnem, ake je to cim dalej lepsie 🙂 Vase deticky su krasne, vsetky 🙂 Dakujem aj za popisy pocitov, aj som si tu pofnukala 🙂 A Zwalsh, velmi sa tesim s vami z malinkej babiky 🙂 Krasnu nedelu vsetkym !

vargatomas1
7. júl 2013

@zwalsh malý bol v nemocnici mesiac a ja som tam bola s ním hospitalizovaná posledný týžden

zwalsh
7. júl 2013

@vargatomas1 Super takto to chceme urobi5 aj my. Zajtra dam vediet co a ako.

vargatomas1
7. júl 2013

@zwalsh držím palce aby bolo všeko ok a hlavne gratttttttttttullujeme

vargatomas1
7. júl 2013

mám taký problém že malý mi nechce k nikomu ísť na ruky ani inak ani ked sme tam my ani k svojim pras. rodičom ktorých pozná a chodíme tak aj 2x do týždna zažili ste to aj vy? má 14 mesiacov a trvá to už od mala

yukki
7. júl 2013

@vargatomas1 iný problém by zasa bol, keby nechcelo ísť decko na ruky k tebe, ale ku každému inému by šlo, a jačalo byy, kebyy si ho chcela odtrhnúť a držalo by sa ako kliešť...odhliadnuc od toho nakoľko cudzí-aj úplne cudzí-ten človek je. Tvoje dieťa je pripútané k vám, to je dobre. Možno je to kus prehnané pripútanie, ale vždy lepšie ako tie opačné prejavy....

maznacik007
7. júl 2013

@vargatomas1 jednak je to v istom obdobi vyvinu uplne normalne aj u biologickych deti resp. u takych co nezazili presuny a odmietnutie, a jednak je to jedna z faz v procese priputania, tvoje dieta sa potrebuje uistit ze k vam patri a ma pravo na taketo spravanie, ja by som to nesilila nenutila ho ist k inemu a prastarym rodicom vysvetlila ze je to proste tak ako to je...

moja bio dcerka tiez bola takato ona nechcela ist ani k tatkovi, malemu dopracovat sa k takemu to spravaniu trvalo roky... 😝

vargatomas1
7. júl 2013

hej aj sa tomu teším že je to takto len sa bojím čo bude pri nástupe do škôlky alebo tak neviem či je to následok niečoho a nerada by som niečo zanedbala vo výchove ale dakujem za odpovede potešili 🙂

vargatomas1
7. júl 2013

@maznacik007 a prešlo to samé alebo ste tomu neako pomáhali ani ja to nechcem robiť nasilu len som sa chcela spýtať či sa tomu dá neako pomôcť tak prirodzene

maznacik007
7. júl 2013

@vargatomas1 prirodzene asi len tak ze budes podporovat priputanie k sebe a malicke potom skor bude schopne si tymto obdobim prejst ...

podporovat priputanie mozes napr. detskymi masazami, kontaktom koza na kozu, ritualmi a predvidatelnym spravanim, ...

zwalsh
7. júl 2013

@vargatomas1 ahoj my sme riešili s malou tak že sme babku vzali spoločne k nám a objali sa a ona potom získala odvahu a vedela že patrí k nám. Ale neboj toto je naozaj normálny jav.

zwalsh
7. júl 2013

@vargatomas1 a ešte ako to bolo papierovo? Čo a kedy si posielala a ako to bolo do rozhodnutia súdu? Trochu nechápem ako dlho to trvá a kedy je možné požiadať o rodičovský či materskú? Vďaka

fiona123
7. júl 2013

@5katarina7 krásna bábika a tie veľké oči ska nádherné

5katarina7
8. júl 2013

@fiona123 ďakujem 🙂

suezana
8. júl 2013

@vargatomas1 moja staršia biodcéra bola taká istá 😀 😀 a ja som si to vychutnááááávala, že nikto ju nechcel, lebo sa už od cca 5 mesiaca každému rozplakala na rukách a chcela len svoju mamu 😵 😵 😵 😵 😵 tak sa vôbec netráp, že by si niečo zanedbala (inak trvalo to dlllllhhhhoooo, nakoniec to bolo aj tak, že keď sa ona napr. hrala vonku a ja pri nej sedela, bol to anjelik, ale akonáhla suseda, že poď zahráme sa bedminton, šak deti sa hrajú pekne, tak nastalo peklo - na zemi revala, ako tur 🙄 🙄 ... no ale všetko raz prejde 😉 )
a mladšia tá zas ide na ruky, kto ju vezme a ja už každému hovorím, aha hľadá ma už, dajte mi ju naspäť 😅 😅 😅 (lebo ona neplače, len občas to vidím v pohľade, že nie)

larati
8. júl 2013

dobre ranko, neviete nahodou co je s malou Veronkou, ktoru nasli v Hniezde zachrany v TN?
🙂 zwalsh 🙂 - gratulujem k babatenku 🙂, a drzim palce so vsetkymi vybavovackami.

vargatomas1
8. júl 2013

@suezana
@maznacik007 dakujem veľmi pekne už som sa ukludnila že je to normálne ešte raz dakujem za pomoc

vargatomas1
8. júl 2013

@zwalsh tak ja som bola posledný týžden s malým v nemocnici v den ked nás prepustili sme dostali predbežko a od toho dna som mala nárok na materskú len na rodinné ešte nie

opicka2
8. júl 2013

@larati Ahoj 🙂) ani ja neviem, a predstav si, že včera, keď som zaspávala, mi to napadlo, že či už má skvelých rodičov 🙂), verím, že bude šťastná, veľmi jej to prajem 🙂

zwalsh
8. júl 2013

@vargatomas1 Dˇakujem, a v nemocnici si bola ako na PN alebo na dovolenku? Teraz som volala so sociálkou, povedali mi, že to bude spisovať sociálna tam kam dieťa patrí. Len neviem, či by som si to nechcela napísať radšej sama. Lekárka v nemocnici vravela že ma kľudne môže vypísať gynekológ.

zwalsh
8. júl 2013

@larati niekedy sa dá pozrieť na stránky hniez záchrany a oni tam uvádzajú čo je s dieťatkom.

larati
8. júl 2013

@zwalsh dakujem skusim pozriet 🙂

vargatomas1
8. júl 2013

@zwalsh ani neviem či by si to sama mohla spýsať a podať aj nám to spisovala pani na socialnom kde malý patril a doniesla nám už hotové predbežko zo súdu v den ked sme išli domov ale od začiatku sme s nou boli v kontakte skus jej zavolat my sme hned ešte v ten den išli za nou ako sme videli malého a rozhodli sa.

larati
8. júl 2013

@opicka2 ahoj🙂 pozrela som na stranku, a nie je tam nic pisane, ani meno dokonca tam nie je . Len ze - dievcatko - , tak kto vie, co je s malinkou. Kazdopadne som rada, a tesim sa naozaj, ze hniezda zachrany dokazuju svoj obrovsky vyznam.🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre