Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

matax
3. feb 2014

@zuzu205 v poslednej dobe sa viacerí pytali, ci im konci rodicak tretím rokom veku dieťaťa,ze na uosvate im to hovorili

tak nie, rodicovsky príspevok je od rozsudku zri roky, keďže ma vaša mala skoro 2r,tak pri našich sudoch dajme tomu, ze vám bude zverena ako 25 mesacna.
môžeš pri nej poberať materskú, 65% z platu a to 28 tytdnov, nárok je aj od pravoplatneho predbetneho opatrenia..
, potom približne od jej veku 2r 7mes, mas nárok na rodičovsky príspevok do jej 5r.1 mesiac,skratka tri roky od zverenia sudom
to len,ak si o moznosti poberať materskú nevedela, ta sa dá max. do veku dieťaťa 3roky

matax
3. feb 2014

Uosvate..upsvare...zri ..predbežného

zuzu205
3. feb 2014

@matax nie nikto nepovedal ze stacia dva mesiace je jasne ze nie, ale aspon nieco....a obornikov je vela, tak isto aj nazorov je vela na tuto problematiku.......to by sa tu museli viest dlhe diskusie....budem robit hlavne to co je potrebne a ako to budem citit a hlavne aka bude malicka.......mam rodinu kt. ziju v zahranici a tam je materska 3 tyzdne niekde 6 tyzdno v amuseli ist do prace deti opatrovatelkam a nikto to neriesi ..samozrejme nejdem to porovnavat s adopciou a ziju........myslim ze na zaciatok somspravila maximum a nebudem sa trapit nazorom ci je to dost alebo malo alebo som zla mama za to ze idem do prace...zial musim nemam na vyber..... 🙂

zuzu205
3. feb 2014

@matax vedela som pri malom som to mala tak isto..sudy u maleho prebehli velmi rychlo tak hadam aj pri malej..maleho som si brala ako 5 tyzdnove babo 🙂

yukki
3. feb 2014

@zuzu205 a pôjde do jaslí? či ju vezmú do MŠ? či uvažuješ nad opatrovateľkou?

Možno napokon keď ju budeš mať doma mesiac -dva, sama zistíš, či je pripravená ísť zasa do iných rúk, alebo potrebuje ešte najviac mamu...

zuzu205
3. feb 2014

zatial to budeme riesit babkou ktora je hned pri nas a potom sa uvidi..vsetko nechavam otvorene.....uvidime ako mala......

marketka1
3. feb 2014

Ahojte niektoré perly tu vedia pekne zaperliť 🤐 Niet divu že sa potom hovorí o niektorých prípravách že sú na .... 🤐 Zodpovedné tety, by sem mali prísť na "školenie" a prečítať si pár strán, aby pochopili kde majú diery a čím skôr ich začať " plátať"😝

hencidlo
3. feb 2014

dievcata takze dnes nam prislo pravoplatne rozhodnutieeeeeee :o)

lenkove
3. feb 2014

@hora_lka A ak sa mozem opytat, preco by ste chceli starsie dietatko? Iba kvoli cakacke, alebo mate aj ine, osobne, dovody?
Nam sa podarilo zobrat si babatko z porodnice a je to uzasne. Nikdy som netrvala vyslovene na novorodencovi, aj ked teda poziadavku sme mali do roka, ale tuzila som skor po mensom dietatku. Ale aj rocne by sme brali vsetkymi desiatimi. Starsiu sme dostali 10 mesacnu a veru, adaptacia bola tazka, trvala tak rok a pol.. Milujem ju nadovsetko, je to hlboka sucast mojho vnutra, proste moje PRVE a nesmierne milovane dieta, ale ten rok a pol mi zobral desat rokov zivota... Ini by to mozno zvladli lepsie, samozrejme. Je to maly neurotik, ak pride podnet, ktory nevie spracovat jednoducho vidno, ze sa vracia kamsi do jej vnutra, no jednoducho neda sa s nou... Mladsia je temperamentnejsia, placlivejsia, motoricky zivsia ako starsia, ale je to s nou jednoduchsie.. Lebo, jednoducho, je vnutorne v pohode, vyrovnana... Je nadherne prijat do rodiny dieta akehokolvek veku samozrejme a vsetkym, ktori si trufli este na starsie dietatko ako my a krasne to zvladaju skladam poklonu... Ja za seba hovorim, ze som vdacna za tu moznost mat malinke babatko a ze je to krasne.. Tak vydrz, nebud smutna, to pride 🙂 Mozno ti je sudeny prave novorodenec 🙂

matax
3. feb 2014

@zuzu205 nakoniec idete do pestunstva,ci je to iné dievcatko, alebo už je osvojitelne? Pri pestúnstve je ešte príspevok 130 € mesačne, plus materská 65% z platu a po nej rodicak 200, plus daňový bonus, prídavky.

.teda pre teba: Dve deti, rodicak, pridavky sú okolo 383€...
Dve deti materská, pestunsky, prídavky - viac..
To len ,ak ta ísť do práce motivuju peniaze..tieto zranené deti si zasluzia nápravu, aká sa najviac da a ta je blízkosť starajucej sa osoby, získať istotu, ze už sa prostredie nezmeni,..ved., aké hrozne je pre niektorých dispelakov sťahovanie, ci nastup do novej práce..
co tie deti v krátkom živote prežijú si vieme len predstaviť, ale nevieme naisto,aké hrozne neistoty ich trápia 😖

teda, je to tu podľa názvu o adopcii, ale ja tuto tému beriem ako o celej nahr. starostlivosti a často sa formy prelínajú ci v jednej rodine sú viaceré.
@hencidlo takže uz si cakatelka 😉

zuzu205
3. feb 2014

@matax idem do osvojenia a na mateřskou nemám nárok kedze pred prvou so synom som odisla z práce dala som vypoved takže do práce musím ale samozrejme je tu ešte pár inych dovodov ktore tu nebudem rozoberat. 😉

matax
3. feb 2014

@zuzu205 aha, ja som myslela,ze si mala materskú pri synovi a doteraz si bola na rodicaku so synom, to by si nárok mala.. Tak možno moje info o príspevkoch a materskej pomôžu niekomu inemu;)

hencidlo
3. feb 2014

@matax ano uz od 2.1.2014 😀

zuzu205
3. feb 2014

@matax bola som na materskej a rodicaku ale kedze som uz na materskej nebola v pracovnom pomere nemam nnemam narok na dalsiu

hora_lka
4. feb 2014

@lenkove ahoj, dali sme si do poziadaviek dieta do 4 rokov, ja viem, ze to bude tazke a mozno este tazsie ako si viem predstavit, je to urcite aj kvoli cakacej dobe, uz mame s manzelom po 40tke a nechceme cakat teraz 3-4 roky, samozrejme co najmensie babo by bolo najlepsie, viem, ze nic mi nenahradi a bude mi luto, teda vlastne uz aj je, ze mozno nikdy nezazijem to obdobie uplne malinkateho baba, ze adaptacia cim vacsieho tym horsie .. nechceli sme presne vymedzit nase poziadavky, dat si striktne ze do 6 mesiacov a viac ani den .. tak dufam, ze ked pride ten spravny cas, dokazeme dat tomu nasmu dietatku domov, budeme robit vsetko pre to .. len niekedy uz neviem vydrzat ☹

dzordza
4. feb 2014

jje to pravda cakanie je najhorsie a rocky furt pribudaju

mana85
4. feb 2014

@hora_lka Neboj 😉 my sme mali v požiadavkách že do 3 rokov a v súrodeneckej skupine môže byť i staršie a dostali sme 8 dňové ak počítam aj deň telefonátu ...

hora_lka
4. feb 2014

@mana85
@lenkove
@dzordza dakujem, ste zlate 🙂 ja viem, ze sa dockam 🙂 chvilu to asi potrva, ale verim tomu ..

dzordza
4. feb 2014

potrva veru nam povedali ze vraj bielich babetiek je velmi malo musime cakat.lenze tri styri roky dost dlha doba

hora_lka
4. feb 2014

@dzordza ano bielych babatiek je malo, a este ani na svete nie su ...

dzordza
4. feb 2014

ved to a cakat a cakat ale tri roky je dost

hora_lka
4. feb 2014

@dzordza odkedy ste zaradeni?

dzordza
4. feb 2014

od novembra 2013 a v januari 2013 sme si podali ziadost o adopciu do kosic

lillik3
4. feb 2014

....dievčatá, ja sa uz asi zblaaaznim.... ☹ každe vibrovanie môjho telefónu má dostáva do krca či to je naša tetuska... @mysiak001 kde je tvoja zázračná kocka?

suezana
4. feb 2014

@lillik3 ach, na toto nikdy nezabudnem .... ako som sa do 10 minút od telefonátu obliekla, aj malú a letela do NR - ešte aj autobus stál na zastávke 😅 😅 😅 akoby čakal na nás 😵 😵 😵

suezana
5. feb 2014

samozrejme, že milá teta mi "vynadala" že načo som preboha v piatok pred obedom prišla 😖 😖 ale ja som si nevedela predstaviť víkend bez toho, aby som tú fotku nevidela 😵 😵 😵 😎 😎 to tie tetky nikdy nepochopia 😝 😝 😝 😀 😀

dzordza
5. feb 2014

veruze clovek caka v strehu kedy to uz bude

hora_lka
5. feb 2014

@dzordza no my sme od decembra 2013 .. riesili sme uz adopciu v roku 2011 ale ja som sa upla na umele oplodnenie .. mozno keby som vtedy isla sucasne aj s adopciou, jedno by vyslo alebo aj obidve .. keby, keby 😉
asi to ma byt takto

hora_lka
5. feb 2014

@suezana jaaj tak to si narusila ich zabehany system v statnom uradnictve .. obed a poobedna kavicka je nedotknutelna 🙂

suezana
5. feb 2014

@hora_lka no, bolo mi povedané, že často v piatok pred obedom už tam nebýva, že môžem byť rada, že som sa netrepala zbytočne 😝 ale ja som vtedy vôbec nerozmýšľala 😎 😎
nakoniec nám nielen fotku ukázaala, ale hneď aj papier dala na pondelok do dd - nech nemusím znova chodiť 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre