Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

janus24
30. mar 2015

@magimary dakujem krasne za odpoveď.

bodka4
31. mar 2015

@beka22 ahoj ja volam len raz do roka v auguste sme boli 67 a pres 2 tyzdnami som volala kvoli aktualizacii a boli sme asi 54. Tak neviem ci to je vela alebo malo

beka22
1. apr 2015

@bodka4 ahoj my sme na 5 mieste, tak ja už volávam častejšie a to bola len moja zvedavosť lebo teraz, keď som na začiatku tak sa to zaseklo. Aj keď je to super, že mamka sa rozhodne a nájde možnosť ,ako mať bábätko pri sebe. Síce ma to veľmi teší, ale túžba by bola mať už mimčo doma. 😉

continental
2. apr 2015

@beka22 Ahoj.Ja som volala do Žiliny pred 2 týždňami a dotyčná pani mi povedala,že stačí zavolať tak raz do roka,pretože detičky nie su a stále od novembra "že vraj" nedali ani jedneho drobca na adopciu.Je to stále na mrtvom bode a takýmto tempom počitam,že sa už bude čakavať v Žilinskom kraji nie 4 roky,ale 5 rokov.Vravia,že záleží ake si dáš podmienky.My máme žiadosť na biele mimčo,na pohlavi nezáleži-do 6 rokov.Žiadne iné podmienky nemáme a čakame vyše 3 rokov.....a mám zavolať o rok.Tak asi tak 😔

yukki
2. apr 2015

Škoda, že to teraz tak sprísnili, s tými neziskovkami......že nechcú hľadať deti pre tých, čo si robili prípravu inde..... biele dieťatko do 6 rokov by sa možno niekde v spisoch po celom Slovensku potulovalo, ale na úradoch o tom prehľad nemajú a neziskovky najnovšie nechcú pomáhať tým, ktorí u nich nerobili prípravu.

zwalsh
3. apr 2015

Ahojte dievčatá veľmi dlho som tu nebola minulý mesiac sme si boli robiť aktualizáciu po 2 rokoch. Včera nám mali dať správu ale vraj k nám musí prísť opäť sociálka. Aj u vas to tak pri aktualizácii bolo? Boli sme tiež v neziskovke popozerať databázu ale dievčatko do 3 rokov akékoľvek tam bolo len jedno až sa mi to zdá nepravdepodobné. Na sociálke s nami teraz ani nekomunikujú dokiaľ nebudeme mať správu, vraj aj tak by nám nemohli sprostredkovať interakciu lebo nám končí právoplatnosť v máji. No nech žije Slovensko ktoré robí všetko pre dobro občanov a detí.

najjulinka
3. apr 2015

@zwalsh vsak do maja mate pravo nahliadnuť a snad v maji už zas budete mať pravo.... 😠

jahanka
3. apr 2015

Ahojte, nemate niekto skusenosti s obvodnym sudom BA4, zaciatkom januara sme dali ziadost o osvojenie ale zatial nic, ziadna odozva. Kolko sa asi caka na vytycenie pojednavania? Dakujem pekne za info.

najjulinka
3. apr 2015

@jahanka no maju na to pol roka.... takže do jula sa určite dozviete... 😅 🙄

karkana
3. apr 2015

@zwalsh Ahoj 😉 my keď sme robili aktualizáciu u nás nebola sociálka ,,,,,asi je to všade inak,,,

zwalsh
3. apr 2015

Ďakujem no ani nahliadnuť nemôžeme a na sociálku máme čakať tak uvidím

belaanabela
3. apr 2015

@zwalsh ani u Nás nikdo nebol s upsvar keď sme mali aktualizaciu...podla mňa by málo byť všade rovnako v týchto social. Veciach, ale ja to beriem tak že v tejto republike je bordel vo všetkom hlavne že to papierovo "sedí"

jahanka
4. apr 2015

@najjulinka Dakujem, no tak si este pockame 🙂

zwalsh
5. apr 2015

@belaanabela ďakujem za odpoveď hej papierovo im všetko sedí len počet detí na adopciu sa zmenśuje len ja zaujímavé koľko detí je stále v domove. Im je predsa jedno či to dietǎ čaká 1 deň alebo rok oni to nemusia vidieť a papier znesie všetko. No uvidíme kedy k nám dorazia tety a čo nájdu iné než pred 3,5 rokmi. Zrekonštruovanú kúpeľňu 🙂 a novú kuchyňu 🙂 to by snáď malo byť plus

krristin
6. apr 2015

@continental
ahoj tiez som zo ZA kraja 26.9.2014 sme boli zapisany boli sme na mieste 109 21.01.2015 som volala a boli sme na 100mieste za tri mesiace 9 miest tak sa to pomaly hybe
Co viem tych adopcii alebo ziadosti na adopciu je teraz menej ako kedysi tak nam bolo povedane tak pocitam 3roky..4cca
este ked ste vy ziadali bolo ziadatelov vela teraz menej..

krristin
6. apr 2015

Bol par na aktualizacii tych 50-30 miest sa posuva rocne oni boli pri zapisani az na 160 mieste...

krristin
6. apr 2015

@continental my mame 0 az 3rocne ale na rovinu nam povedali ze to bude novorodienatko
Nezufajte pevne nervy kazdej jednej a rychle ubehnutie casu do dna D
my s manzelom budeme cakat na nase stastie 8-10r ako za trest ale velmi sa tesime
hlavu hore!

continental
6. apr 2015

@krristin ahoj.Máš pravdu,ono sa to hýbe.Keď sme boli s manželom na 87 mieste tak sa to naozaj hýbalo,pretože s tolkých párov si to medzitým hodne rozmysleli s adopciu, alebo niektoré žienky otehotneli,alebo niektoré ešte šli na umele oplodnenie a takto sme sa akosi aj vďaka tomu dostali bližšie k nášmu číslu.Ako sme preskočili číslo 50,tak sa poradovník magicky zastavyl 😔 .A doteraz stoji a aby sme sa pohli len o jedno miesto,tak čakáme niekolko mesiacov....ale ozaj hlavu hore 😵 .Kto si počká,ten sa dočká 😵 .A my si počkáme.Držím nám všetkým palce,až nám to rýchlo ubehne 😉

beka22
6. apr 2015

Ahojte sme čakatelia v ZA kraji od 5.1 2011 a boli sme na 75 mieste. Teraz sme na 5 mieste. Aktualizáciu máme teraz v piatok a od novembra stojíme. Chcem skúsiť zavolať v polke mesiaca či sme sa pohli aspoň o jedno miesto. Všetkým nám prajem veľa trpezlivosti lebo potom nás čaká niečo, po čom veľmi túžime. NAŠE ŠŤASTÍČKA!!!!!

kikuska_wedge
6. apr 2015

Ahojte, neviete ake su cca cakacie doby v Bratislavskom kraji?

kikuska_wedge
6. apr 2015

@krristin my sme si tiez dali 0-3 roky. Mozem sa spytat na dovod, preco vam povedali, ze to bude novorodeniatko?

bambulkasofinka
6. apr 2015

Ahojte, chcem sa spýtať či niekto nevie aká je čakacia doba v Trenčianskom kraji?

opicka2
6. apr 2015

@bambulkasofinka približne 3 - 3,5 roka

bambulkasofinka
6. apr 2015

@opicka2 Ďakujem manžel sa tam snažil dovolať, že ako sme sa posunili za rok a nikto nedvíha asi už sviatkovali minulý týždeň 🙂

opicka2
6. apr 2015

@bambulkasofinka je to možné, že mali dovolenku 🙂, odkedy ste zapísaní v zozname? 🙂

bambulkasofinka
6. apr 2015

@opicka2 neviem presný dátum ale nejako od máj 2014 🙂 a vy už dlho čakáte?

dzordzina
6. apr 2015

my sme kosicky kraj a stojime furt v poradovniku na jednom mieste neviete ako to je kolko sa caka v kosickom kraji

krristin
7. apr 2015

@beka22 drzim vam palceky🙂 no vidite 4rocky a uz to mate cochvilka🙂
zelam vam krasne dietatko ktore vam vyplni vase srdiecka i vy jemu🙂) krasne rocky plne lasky🙂

krristin
7. apr 2015

@continental schvalne som napisala verejne ze teraz je menej ziadatelov o adopciu ako kedysi je plno parov ako my len ten cas ich ubija...oplati sa pockat o 5r budeme kazda jedna s dietatkom plna stastia dufam v to
neboj sa ide maj lasky cas babetiek bude opat dost🙂 a zacne sa to hybat🙂
my sme v r 2014 boli iba dva pary na adopciu

krristin
7. apr 2015

@kikuska_wedge
Pretoze pov.davaju do rodin praveze novorodencov biele deticky na adopciu v DD nie su....ktore mozu ist...zakaz od bio matky atd...preto utajene porody hniezda zachrany atd...odtial idu rovno do rodin

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre