Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

karin415
26. máj 2015

Ahojte 🙂 prislo nam konecne vyjadrenie ze sme zaradeni do poradovnika na osvojenie, myslie, ze mozem zavolat na urad a pytat sa uz na poradove cislo? Myslela som, ze to bude uz v tom oznameni. Aspon tak orientacne by ma to zaujímalo

marcelarefat
26. máj 2015

@karin415 jasne ze mozes sa opytat kolka si v poradi. A potom priebezne ako sa posuvate.

karin415
26. máj 2015

@marcelarefat Dakujem 🙂

karkana
26. máj 2015

Naše slniečko 🙂

magimary
26. máj 2015

@karkana 😵 😵 😵 😵
och, krásna!
OPLATILO SA!!! 😎 😵 🙂

karkana
26. máj 2015

To teda áno,máme z nej veľkú radosť 🙂 🙂 toľko lásky nám dáva 😉 😉

beka22
26. máj 2015

@karkana veľmi pekná slečna prajem veľa radosti a nádherných chvíľ v kruhu rodinky 🙂 🙂

katka1981
26. máj 2015

@jafnka, a vsimla si si ako sa podobate?

pelikan8
27. máj 2015

@karkana prekrasna bambulka!pusinka! 🙂

jafnka
27. máj 2015

@karkana ahoj. aj my budeme za chvíľu krstiť 🙂 ešte nevieme presný dátum lebo farár je akurát odcestovaný

jafnka
27. máj 2015

@katka1981 veru, všetci nám hovoria, že ju nezaprieme 😀 a keď potom povieme, že je adoptovaná tak len oči vyvaľujú 😀 raz darmo, boli sme si súdení

alicag
27. máj 2015

@karkana krásna bambuľka užívajte si to 🙂 🙂 🙂

katka1981
27. máj 2015

@jafnka, no mnohe mamicky nemaju take stastie, ze sa ich dcerka na nich podoba 🙂 hoci je to ich krv. Inak moj otec ma kamarata a adoptovali si syna. Kazdy si myslel ze je ich, lebo bol cely otec. Tiez ked sa dozvedeli ze je adoptovany, tak nechapali. Ze sak je cely Peter 😀 Darmo, vsetci mame tych istych predkov 🙂 Ste rodina tak ci tak.

dellfi
27. máj 2015

@karkana Gratulujem, krasna je!!!!

julinka79
28. máj 2015

milé mamičky. Aj my sa chceme podeliť O radosť že máj bol mesiac kedy nám bola zverena do osvojenia naša krásna dcérka. Vďaka za toto fórum lebo vždy som tu našla pomoc a útechu V čase čakania. Síce som sem neprispievala ale chodila som sem pravidelne. Ďakujem že to tu funguje 🙂 A pre tie ktoré ešte čakáte tak prajem veľa sily. Držíme všetkým palce.

julinka79
28. máj 2015
julinka79
28. máj 2015

A to je naša dcérka. Ešte by som chcela vás skúsenejšíe poprosiť O radu. Keď sa nám zmenilo rodné číslo I priezvisko, ako to potom vyzerá so zdravotnou dokumentáciou u pediatra A iných odborných lekárov? Vydali vám nové karty alebo ako? Ďakujem za odpoveď

zibi
28. máj 2015

@julinka79 je nadherna 😵 ako dlho ste cakali?

zibi
28. máj 2015

@karkana jej maly smejo 😵 zlata je 🙂

zibi
28. máj 2015

@karin415 si volala kolky ste v poradovniku?

zibi
28. máj 2015

@najjulinka uz ich dali nejakej rodine ?? ake boli stare ..som to nepostrehla nejako 😝

beka22
28. máj 2015

@julinka79 je fakt krásna. A veľmi ma teší, že je znova ďalšia rodinka, ktorá je úplná. Prajem rodinke veľa zdravia a šťastia v spoločnom živote a babuľke veľa radostných chvíľ s rodičmi. 🙂 🙂

karin415
28. máj 2015

@zibi volala ale nedvihali mi... ☹ skusim este zajtra ak budem stihat

karkana
28. máj 2015

@julinka79 nový rodný list - zaniesť kopiu detskej dr. a aj do zdravotnej pois., a dali nám novú kartu poistenca,ináč nič,,,len sme jej boli nahlásiť trvalé bydlisko 😉

beruska1523
28. máj 2015

Daju mi dieta ked nemam partnera a som telesne postihnuta a zijem v byte s rodicmi

applede
28. máj 2015
beruska1523
28. máj 2015

Ale musi existovat riesenie aj pre slobodne zeny

yukki
28. máj 2015

@beruska1523 nie je to vylúčené - závisí na tom, ako sa so svojim postihom dokážete vysporiadať s výchovou dieťaťa-do úvahy by boli zrejme braní všetci členovia spoločnej domácnosti.

magimary
28. máj 2015

@beruska1523 problém nie je tvoja sloboda (v dnešnej dobe je NRS už otvorené aj pre slobodné osoby),
skôr môže byť problém tvoj telesný handicap-samozrejme všetko závisí od jeho miery a tvojej sebestačnosti...
ani to, že bývaš so svojimi rodičmi nemusí byť problém, ak je v dome dostatok miesta na ďalšieho člena domácnosti (konkr. miesto na posteľ/postieľku/písací stôl)

beruska1523
28. máj 2015

Moje postihnutie je take ze by to neoplivnovalo vychovu dietata
A by mi dali dieta do pestunskej starostlivosti ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre