Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

silvik1
12. jan 2016

ahojte. vedeli by ste mi prosím napísať, BA-kraj vybavuje žiadosti z ktorého roka + mesiaca ? hýbe sa to ?
ďakujem za info.

sincerity
13. jan 2016

@silvik1 ahoj. Aktuálne info za BA kraj je, že vybavujú 08/2013. Za december 2015 boli napr. len 4 deti..... 😒

beka22
13. jan 2016

Ahojte akurát som volala do na sociálku do Žiliny tak sme sa posunuli o jedno miesto sme PRVÝ🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂

lilienkalilina
13. jan 2016

ahoj,tt kraj neviete ako je na tom?

tortelinka
13. jan 2016

@beka22 koľko ste čakali?

continental
13. jan 2016

@beka22 tešim sa s tebou.V Za sa dočkať prvého miesta......😉 to chce naozaj hoooodne trpezlivosti 😵

silvik1
13. jan 2016

@sincerity ďakujem za info. aj keď ma moc nepotešilo 😖 odkedy si v zozname ak sa smiem opýtať ?

sincerity
13. jan 2016

@silvik1 ti verím 😉 .. v zozname od 02/2015, tak ako sme si písali IP dávnejšie ...

sheenka
13. jan 2016

Babule ako je na tom Nr? Su tu nejake cakatelky?

sophina
13. jan 2016

@sincerity
@silvik1 a mozem sa opytat o ake babo ziadate? Ci vam je jedno ci aj romske ... ze na romske deti volne na adopciu sa caka menej ...

my zajtra ideme do NAVRATU.

beka22
13. jan 2016

@tortelinka čakáme 5 rokov a 2 týždne ale ešte sme neskončili tak som zvedavá na aký čas to dotiahneme😉

solyka
13. jan 2016

@sheenka ahoj! sme okres Komárno, NR kraj. teraz budeme skoncit, chyba nám uz len návsteva od sociálnej. tak asi o mesiac ti viem povedat nieco blizsie o zozname.

opicka2
13. jan 2016

@beka22 prajem vám, nech je to čo najskôr 🙂 🙂 🙂 🙂

sheenka
13. jan 2016

@solyka aj my sme na tom rovnako 🙂 kolko rockov ti zatial cca hovorili?

sophina
13. jan 2016

@beka22 kokso to je sialena doba ... A ake dieťatko by ste chceli ?

tortelinka
13. jan 2016

@beka22 uf, no to doba, my sme boli prvý raz zaradení v 2011,...tak nech už to odsýpa 😉

beka22
13. jan 2016

@sophina biele zdravé a do 3mesiacov

beka22
13. jan 2016

@tortelinka pokiaľ tam bola pani Holá tak to odsýpalo ale prišla nová a my sme sa za rok posunuli o 3 miesta na začiatku sme boli na 75 mieste ale teraz už neverím že to ide ako má vrď za 4 roky 72 miest a teraz rok o 3 miesta to je už na palicu ja sa nečudujem že veľa ľudí to nezvláda a vzdávajú sa my máme doma ešte bio babu a nejdeme sa dočkať čo také páry čo nemajú ani jedno. Je to choré ale držme sa

beka22
13. jan 2016

@opicka2 ďakujeme

silvik1
14. jan 2016

@sophina keďže nemáme vlastné tak by sme chceli čo najmenšie (tak do 8 mesiacov), zdravé a "biele". netrúfam si v dnešnej dobe a svete na rómske dieťatko.

sincerity
14. jan 2016

@sophina do 6 mesiacov, relatívne zdravé, "biele" ....

sincerity
14. jan 2016

je to tiež zvláštne aj s tým BA krajom. Pri príprave to boli 2 roky.... a včera mi pani povedala, že ešte 3 si počkáme (takže dokopy to budú 4 roky)... no modlím sa za trpezlivosť.....

mana85
14. jan 2016

@sophina Napíš ako ste v návrate dopadli ... My čakáme na list o zaradení už sa nemôžem dočkať pani na úrade hovorila že k našim požiadavkám ma dosť spisov detičiek tak som zvedavá nervózna a zvedavá 😉

tortelinka
14. jan 2016

@beka22 hej, tiež som počula, že je to celé divné...my sme už poradovník od 2011 otočili dva krát 🙂

tortelinka
14. jan 2016

@mana85 tak zasa bude rýchlovka? 🙂

jane107
14. jan 2016

ahojte, chcem sa opýtať pred prípravou som si dala kritéria, čo sa týka veku dieťaťa, teraz končím prípravu, dá sa s tým ešte niečo robiť?

mana85
14. jan 2016

@tortelinka No uvidíme 😅 tento raz aspoň máme doma dostatok veci pre dieťa a nebudeme musieť všetko zháňať za pochodu ako keď sme s malým v perinke kupovali všetky potreby a radili sa s predavačkou čo ešte treba tá sa na nás dívala a nechápala 😀 určite jej chodilo po rozume že " čo robili doteraz " 😉

yukki
14. jan 2016

@jane107 nás sa ešte raz...po príprave pýtali ako prehodnocujeme svoje kritériá,a či trváme na pôvodných....tuším pred napísaním záverečnej správy o žiadateľovi...

nikadomi
14. jan 2016

@jane107 urcite, psychologicka bude vypracovavat zaverecnu spravu a co je v nej, to je podatatne. Takze s nou to treba prebrat, ona by sa vas aj mala sama na to pytat a dat to tam 🙂 drzim palce

tortelinka
14. jan 2016

@mana85 no veru, až po pôrode sme sa zobudili 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre