Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

yukki
27. apr 2016

@mata71 tak na zápis ísť môžte 😝 a potom sa rozhodneš......ono, keď mamka nastúpi do roboty...už nikdy tak nebude, ako keď bola na materskej......ako spieva Ráž-aj keď bez peňazí, máme krásnych 7 dní v týždni-ale ja som si to tiež uvedomila až po opätovnom nástupe do zamestnania

mata71
27. apr 2016

@yukki presne tak. ešte pripada do uvahy že rodičak mi pojde cca do 3/2017 a tých pár mesiacov do 9/2017 by sme prežili hádam s malým rozpočtom....alebo sa uvidí čo bude... 😵 😵 možno nás bude viac...

mana85
27. apr 2016

@yukki No ja som nastúpila naspäť do roboty keď mal malý 11 mesiacov na 4 hodín zamestnávateľ mi umožnil aby som mohla chodiť na smeny a striedať sa tak s mužom doma pri malom úprimne ak by u nás boli jasle využila by som ich na tie 4 hodiny 😔 ono je rozdiel či sa dá ešte uskromniť alebo už živoriť 🤐
@mata71

yukki
27. apr 2016

@mana85 asi hej, no....Ja si pamätám že žiť celý mesiac z toho rodičáku 190 eur....nebolo bars radostné, ale zasa tu sa drevo dá zohnať lacnejšie, auto som ešte nemala takkže do obchodu pešo 3km alebo vlakom....a sem tam mamkka mi nakúpila tie mlieka chleby jogurty.....inakk to, čo sme dopestovali a dochovali a tých 190

mata71
27. apr 2016

@yukki
@mana85 jasné máš tato má vyplatu a ja rodičak ,, varím podla starých materí ,a ide to zatial...s odretými ušami. tešíííííííím sa teším...

majka3891
27. apr 2016

Tak konecne sme sa dockali. V pondelok nam telefonovali z uradu. Mame dievcatko, dnes sme ju boli pozriet v porodnici, je uzasna. Zajtra ideme na urad po predbezko a buduci tyzden si pojdeme do porodnice pre malinku. 🙂

lalus
28. apr 2016

@mata71 ak ťa netlačí ozaj vážne rozpočet, tak ja by som ho do tej škôlky v 2,5 roku nedávala. Až o rok.

aj vy si užijete spolu, aj malý bude oveľa zrelší a pripravený na škôlku a kamarátov... a ako správne yukki napísala, po nástupe do zariadenia a Teba do práce už nikdy nebudeš mať na dieťa toľko času ako na RD a ani ono na Teba 😖

rebekazpekla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liwka
28. apr 2016

@majka3891 gratulujeeeem 🙂 je to úžasné. koľko ste čakali?
presne minule som čítala štatistiku za NR kraj, že cca. každé piate dieťa sa nenarodilo, bo tehuľka šla na UPT. normálne mi z toho smutno prišlo, keď si vezmem, koľko vás tu je, čo by ste dali tým deťom všetko na svete.
http://novezamky.sme.sk/c/8177035/v-nitrianskom...

mata71
28. apr 2016

@majka3891 gratulujem maminke a tatinkovi 🙂

mata71
28. apr 2016

@lalus
@yukki aj preto zavžujem školku aspoň na 4h že si prejde všetkými chorobami a môžem byť ešte s ním doma ,keď nastúpim do práce by to nešlo ☹ a bol by v kolektíve malých detí ,vedel by sa zahrať a nadviazať malé kamarátstvá,,, musím nad tým všetkým porozmýšlať ,ale tie 4h by boli také optimálne ..

majka3891
28. apr 2016

@liwka dakujeme velmi pekne. 🙂 čakali sme 3 roky. Veru tak, je to smutné, že koľko nás čaká, čo by sme dali deťom všetko na svete a mnohé ženy nedajú tým detičkám šancu na život.

majka3891
28. apr 2016

@mata71 ďakujeme veľmi pekne. 🙂

nikadomi
28. apr 2016

@majka3891 jeej, užívajte 🙂

majka3891
28. apr 2016

@nikadomi Ďakujeme. 🙂

beka22
28. apr 2016

@majka3891 gratulujem už nič nebráni tomu aby ste si mohli povedať mamka a ocko teším sa s Vami my si malého užívame dva mesiace. Je to presne to po čom my rodičia čakatelia túžime celé roky. Keď to prídte nejdeme sa nabažiť preto želám obom rodičom aby ste si malú užili čo najsilnejšie🙂🙂🙂

fajciarkakokotov
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majka3891
28. apr 2016

@beka22 Dakujeme velmi pekne. Aj vam veeeela radosti s malym prajem. 🙂

beka22
29. apr 2016

@majka3891 ďakujeme

ofinka
29. apr 2016

zdravim adop maminy a chcem sa spytat, ci niekto ziadal o predlzenie rodicovskej kvoli diagnozam, alebo len s posudkom psychologa, ze deti su osvojene a nie su emocne pripravene na zaradenie do kolektivu a ci ste boli uspesni a ponechali aj rodicovsky prispevok. dakujem.

najjulinka
29. apr 2016

@ofinka podla mna ak lekar na zaklade klinickeho psychologa da papier, tak by to prejsť mohlo.... 😅

ofinka
29. apr 2016

@najjulinka dakujem za odpoved, len neviem, ci sa psycholog Navratu rata za klin. psychologa.

magimary
29. apr 2016

@ofinka ak má svoje razítko, tak je jedno, kde pracuje (myslím ten psychológ),
ale asi by bolo jeho tvrdenie ešte lepšie podporiť aj "súhlasom" lekára, napr. neurológa,
vtedy by to mohlo celkom pekne prejsť.

ofinka
29. apr 2016

@magimary dakujem, mame aj ine, opakovane obstrukcne bronchitidy, zvacsenu nosnu mandlu, pneumolog aj ORL odporucaju odklad, tak vypytam od nich spravu s odporucanim, to bude asi istejsie.

magimary
29. apr 2016

@ofinka tak to určite áno 😉

liwka
29. apr 2016

@ofinka ak chodíte k viacerým lekárom, vypýtaj od všetkých- ak je lekár ochotný, dopíše doslova vetu, že neodporúča kolektív. v tomto prípade platí, čím viac posudkov, tým lepšie. 😉
držím palce- a ak by to náhodou nevyšlo, treba si podať odvolanie, občas zvyknú robiť problémy

najjulinka
29. apr 2016

@ofinka tak ako radia.. ked nie len psych, ale aj orl, tak všetky papiere kde len zmienka alebo proste mierne stav mimo normu doložiť a je to.... myslim, že je to prejditelne 😀 😀 😀

liwka
29. apr 2016

neviem, ako v iných krajoch, ale viem, že u nás s tým posledne robili problémy a nechceli schvaľovať...potom podaktoré mamičky navštívili s dieťaťom psychológa (lebo dieťa "má" problém) a schválili dodatočne...ja sa tým mamičkám čudujem (poznám viaceré, čo to zneužívajú) a potom na to doplatia také, čo majú fakt problém, príp. ako v tomto prípade osvojené dieťa, ktoré by malo byť čo najdlhšie v domácom prostredí....
držím palce, nech to prejde bez problémov

ofinka
29. apr 2016

dakujem vsetkym, chcem byt s malymi (dvojcata) co najdlhsie doma, aj vazbu si tvorili velmi postupne, tak si myslim, ze mame co posilnovat este v domacom prostredi, kym pojdu realne do MS. dakujem za nazory. 🙂

dellfi
29. apr 2016

@janik72415 ja dávam dcerku od jeden a pol roka. Psychicky to zvláda na počudovanie dobre, ale je furt chora! Ale fakt, že furt. Normalne rozmyslam, že sa na celú pracu vykaslem. Nikto v práci na to neberie ohľad, že mám dcerku a ten finančný prínos je draho zaplatený mojim vnútorným utrpením. A pevné verím, že nie nie dcérskymi. Veru uz som mala zopár fakt slabých chvíľ a nikto na to v práci nebral ohľad.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre