Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

janakjk
9. feb 2013

@mata71 🙂 🙂 🙂

zujka2
10. feb 2013

Ahojte, začali sme s prípravou. Neviete čo zahŕňa presne tých 26 hodín? prvé stretnutie, testy máme sa sebou. čaká nás vyhodnotenie testov a čo potom. neviete? tých 26 hodín je pre oboch či na jedného? ďakujem

mmacca
10. feb 2013

@zujka2 Pre oboch 26 hod.

evasova
10. feb 2013

@martinaxx reagujem na otázku spred pár dní k poradovníkom - v piatok som sa dozvedela, že naozaj neexistuje špeciálny poradovník pre pestúnsku - je jeden spoločný zoznam žiadateľov (adopcia aj pestúnstvo). Akurát ak sa ÚPSVaR snaží umiestniť dieťa, ktoré nie je voľné na adopciu, ale môže ísť do pestúnskej, stane sa, že pestúni "preskočia" poradie, ak sú pred nimi len žiadatelia o adopciu (alebo ak majú žiadatelia podmienky, ktoré dieťa "nespĺňa"), a tak od zapísania do zoznamu po prijatie dieťaťa pestúnmi môže naozaj uplynúť krátky čas.

evasova
10. feb 2013

Máte prosím niekto skúsenosť s adoptívnym dojčením?

shalila
10. feb 2013

Ahojte dievčatá, za chvíľu budeme 2 roky zaradení v poradovníku na adopciu, ako prebieha aktualizácia? Vyzvú nás z ÚPSVaRu písomne, alebo to máme robiť z vlastnej iniciatívy, čo presne to obnáša?

mata71
10. feb 2013

@shalila ahoj nám pada doba 2 r koncom jula a máme sa psychologičke ozvat začiatkom juna,pokial budeme chciet aktualizaciu/ chceme/ alebo nebudeme dotial oslovený....len si všetko zhrnieme asi tak na pár sedeniach a porosprava me sa čo máme v živote za zmeny,,papiere nepovedali že treba doniest,,,

5katarina7
10. feb 2013

@shalila my sme začali aktualizáciu trošku skôr,aby sme to stíhali do tých dvoch rokov.A keď sme ju mali za sebou,vtedy nám došla výzva na aktualizáciu 😀 trošku zmätok v tom majú tety.My sme mali len jedno sedenie,povedali sme si aké zmeny nastali,my sme sa sťahovali a trošku sme si pokecali a to bolo všetko 😉

jomini
10. feb 2013

Prosim, kde ste si robili pripravu a cca v akom case sa konala? na urade nas odporucili na externe priprava s tym, ze sa zacinaju kazde tri mesiace. Dakujem za info.

lalus
10. feb 2013

@evasova ja, už som tu o tom písala...alebo v tej druhej téme. skúsim pohľadať, na ktorej strane to bolo. ak máš otázky, kľudne píš do IP 😉
...no našla som to... základné info je na strane 380 v tejto téme...ale pýtať sa môžeš aj ďalej samozrejme

shalila
10. feb 2013

@mata71 no tak to si musíme švihnúť, myslela som, že to nás vyzvú, dúfam, že to nebude dlho trvať. Dik za info

mata71
10. feb 2013

@shalila nie vraj par krat sedenie... 😵

martinkasl
11. feb 2013

@luckada Ahoj 🙂 my sme zaradení od októbra 2012 a sme cca 68mi,vraj je "čakacia doba" 2roky...

luckada
11. feb 2013

dakujem za odpovede, takze ratam s dvomi rokmi 🙂

mysiak001
13. feb 2013

@jomini No my sme robili prípravu v mieste pod slnkom a vedeli sme sa dohodnúť na sedeniach tak ako nám vyhovovali dokonca sa dalo aj 3 sedenia spojiť v sobotu. U externistoch je všetko o dohode. Príprava bola skupinová boli sme na nej 3 páry.

sisab
13. feb 2013

@mata71 akurat to davaju v TN ☹

iwusa
13. feb 2013

@mata71 no to je strašné... bohužiaľ to nebol asi taký pohodový chlapec ako ho opísala suseda, takéto niečo normálny človek nikdy v živote neurobí!!!
som zvedavá, kto sa bude teraz zodpovedať? ako je robená príprava profi rodičov, keď dokáže takto reagovať? ako môže niečo také uniknúť psychológovi? och, hrozné, hrozné... bohužiaľ, bola to len otázka času. nie všetci si toto zamestnanie vyberajú preto, lebo ho vnímajú ako poslanie. veľa ľudí sa pre neho rozhodne z dôvodu vysokej nezamestnanosti v danom kraji a toto je proste pravidelný mesačný príjem. jedna veľká katastrofa!!!

mata71
13. feb 2013

@sisab
@iwusa ved toto normalne som z toho v prdeli,teraz mám normalne takú depku že ja čakam na syna a niekde male stvorenie prišlo o život,,,viem že asi nebolo volne na adopciu ale aj tak mi z toho na niččč. ☹

monika15
13. feb 2013

@mata71 :((((((((((((((((((((((((((((((((
radsej by mali uvolnovat na adopcie ako takto dopadnut,
drzim palce.....

maznacik007
13. feb 2013

@iwusa bohuzial aj subjekty ktore robili pripravu pre profi ich nemohli posudzovat len si odsedeli pripravu a hotovo proste zakony boli take ... to je rozhodnutie riaditela domova koho prijme ako profi 😖 😖 😖

sisab
13. feb 2013

ja nechapem, ako mohli dat 3deti 22rocnemu chalanovi, ved to ziadny psycholog nemoze podpisat, ze on je vyzreta osobnost.

iwusa
13. feb 2013

@maznacik007 @monika15 @sisab @maznacik007 ale to je práve chyba štátu, že máme možnosť aby hocikto robil takto silne špecifickú prácu! a v reportáži povedali, že oni posudzujú záujem žiadateľa, ako sa zapája, prejavuje... nech sa nehnevajú, ale takú pretvárku vie nahodiť bárs aká sviňa a takých svíň bohužiaľ behá veľa aj v mojom okolí. Preto som veľmi, ale skutočne veľmi skeptická čo sa týka profi rodičov. možno ma bude niekto kritizovať, ale vypočula som si negatívne skúsenosti z blízkeho kruhu s tromi odlišnými profi mamami, nebudem to tu rozmazávať, nie je to v mojej kompetencii. Hlavne, že sa stále hovorí, že všetko je robené pre dobro detí... no chudíčik tento malý 😒
sisab ako hovoríš, dat 3 deti 22-ročnému? prečo? viac by už nemohol, oooooooooooch zasa tu hrali rolu prachy, PRACHY.

iwusa
13. feb 2013

a ešte mi nedá doplniť, nedávno sa tu totiž riešilo, že jeden pár si chcel adoptovať dieťatko a pritom mal svoje bio vo veku cca 6 mesiacov. bola tu debata k tomu, že by mal byť rozdieľ medzi deťmi min. 9 mesiacov, prirodzene rozdiel 6 mesiacov medzi súrodencami proste nemôže byť. Ja osobne som bola toho názoru, že to nie je problém, ale to je teraz vedľajšie. ja sa len pýtam, ako mohol mať chalan vo veku 22 rokov v opatere 11-ročného??? to je profi rodič? veď vekovo to mal byť skôr profi brat! ktorí debili túto jednu hroznú kombináciu proste dovolili, jedna informácia horšia než druhá. je mi z toho zle!

monika15
13. feb 2013

@iwusa :(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

matax
13. feb 2013

@iwusa profi je zamestanec ded, cize kto ho prijal.. riaditelka.. 3 prijate deti su aj pre skusenych rodicov moc...smutny pribeh

martinkasl
13. feb 2013

Milí a zlatí ľudkovia.K téme profi rodiča Fera... Ja toho chalana poznám osobne,nebudem rozoberať ako to bolo v pomere DeD a on ako profi rodič,ale jedno viem isto.Tie bludy čo dávali v telke sú nepravdivé.On to dieťa nezabil,mal rád všetky 3deti.Keby ste vedeli ako im chystal Vianoce, darčeky ako sa snažil ich posunúť niekam vyššie,ako sa vždy pýtal čo sa môže,čo je dobré pre ne...Je to slušný,poriadny chalan.Vie prečo to chcel robiť,vyrastal tiež v pestúnstve a váži si to čo iní ľudia pre neho spravili,že ho vychovali a dali mu vzdelanie atď...Tak prosím nesúdte hneď,my tu nie sme od toho...

iwusa
14. feb 2013

@matax ja viem, ze profi rodic je zamestnanec DeD, to bola rečnicka otazka.
hmm... a ze ho odsudzujem? Zomrelo dieta v jeho opatere v dosledku krvacania do mozgu... Tym padom sa nieco muselo stat.

cairka
14. feb 2013

@martinkasl , a ja ti poviem ináč. Fera nepoznám, hoci myslím poznám jeho pestu rodinu, trocha, stretli sme sa. Ako sa to stalo naozaj si netrúfam súdiť, ak tvrdí, že padol, nemám dôvod silou mocou presviedčať, že nepadol sám, ALE toto čo si napísala ako dôvod, že to urobiť nemohol, že to je super chalan a tie deti miloval...Všetci tu, alebo aspoň tí, čo už máme nejaké to dieťa z domova aspoň kúštik odrastené batoľaciemu veku vieme, že žiaľ to, čím si prešli v prvých okamihoch života (či počas tehotenstva, alebo po pôrode) na nich zanechá stopy okrem iného aj v tom, že v KRÍZOVEJ situácii reagujú neprimerane. Mládenca (profiotca) nepoznám, ale ÁNO, viem si predstaviť, že malí chlapci mali naraz veľa požiadavok a na profiotca toho bolo moc a zareagoval neadekvátne. Na druhú stranu mi príde, že pokiaľ to bolo takto by nemal dôvod zatĺkať, všetci sme len ľudia a on si to tak či tak ponesie do konca svojho života, jedine on vie, či mohol, alebo nemohol zabrániť tomu, čo sa stalo.

Zas nevidím dôvod pre jeden prípad zatracovať celé profi, vplyv profi vidím doma dnes a denne (jedno dieťa domovácke, jedno z profi)

yukki
14. feb 2013

@martinkasl aj ja poznám iba rodinu a iba z pobytov a súhlasím s vetou nesúďme, nie sme tu od toho. A
@cairka súhlasím s myšlienkou, že jedine on vie, či tomu mohol zabrániť a ako....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre