Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dioliana1
14. feb 2012

@mexx ja mala IA s malou v dd iba... ale moje čo odišli mali iba jednu IA v DD a ostatné som ja dovolila u mňa doma, po žiadosti žiadatelov a riaditeľa či s tým ja súhlasím 😉

magimary
14. feb 2012

@zuzik242 to sú zase reči "svetaznalých"...
PREČO generalizuješ tvoje skúsenosti s jednými profirodičmi na všetkých???!
to ako keby som ja teraz posudzovala všetkých náhradných rodičov podľa teba...
a...

zuzik242
14. feb 2012

@magimary moja ja negeneralizujem, konštatujem ako to je a ani ma nezaujima tvoj profi nazor, hmmm ja som len pisala kočene co caka,že nech si vybojuje navštevu, čím skor to bude mat za sebou, tým skor može dat navrh na sud ta ja to beriem s tej druhej strany ked nie profi rodič čaka kým si profi najde čas a donesie dieta do DeD

mexx
14. feb 2012

@zuzik242 A ak nie su plateni od toho, kolko maju doma deti? 😅

zuzik242
14. feb 2012

@dioliana1 ale mojka ja som zásadne za IA v DeD

zuzik242
14. feb 2012

@mexx ja som sa pýtala ako to je?ja osobne proti profi nič namam

magimary
14. feb 2012

@zuzik242 a koľko poznáš profíkov, , keď tvrdíš, že negeneralizuješ?
ako ty vieš, ako TO JE??! keď si zažila jedných profíkov?
ako vravím..."svetaznalí"... vedia všetko
našťastie @dia6 nás pozná oveľa viac, ako si ty vieš vôbec predstaviť, takže návštevu si poľahky dohodne, som o tom presvedčená 😎

zuzik242
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magimary
14. feb 2012

a ešte maličké psychologické okienko do duše malého dieťatka, bábätka:
je preňho 1000x lepšie, ak sa môže s CUDZÍMI ľudmi stretnúť v známom, domácom prostredí,
je to preňho o polovicu menej stresu a napätia...
takže VIVAT profíkom, ktorí umožnia IA vo svojej domácnosti!
/ak sa to, čo i len trochu dá/

magimary
14. feb 2012

@zuzik242 nerob si vrásky, všetky deti na nete sú už odovzdané a ich rodičia VEDIA o tom, že sú tu 😎

zuzik242
14. feb 2012

@magimary samozrejme ved ako inak ale vedia o to je tiež odvažne hmm.....pekný deň a ešte niečo na ukončenie v tejto teme je zaujimave ako sa profi rodič zapaja do tem ktore ani nevie posudit, ja len pisem ako by mali rodicia pred osvojením úplne ignorovat profi a riešit len cez DeD je to lepsie a profi rodiny len natahuju celý proces osvojenia, mali by im vyčlenit take kompetencie aby do tohto procesu vobec nezasahovali

mexx
14. feb 2012

@zuzik242 A ake maju podla teba profirodicia kompetencie v tomto procese? 😕

zuzik242
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
najjulinka
14. feb 2012

@zuzik242 odovzdane deti na net možeš dať ak s tým suhlasi rodič ku ktorým išlo................. ja tiež mam nejake take sice len odzadu a tak,a le mam... a suhlasila nova mamka..... 😉 dokonca aj take, že do novin a pod....... a tiež som žiadala novu mamku o suhlas a odsuhlasenie foto, ktoré dam - možno prave take, kde sa moc na seba nepodobá 😉

kochanka
14. feb 2012

ahojte najde sa tu niekto kto si adoptoval dietatko v trencianskom kraji?? ako dlho ste cakali?

najjulinka
14. feb 2012

no ja zíram, že kompetencie profi..........

cairka
14. feb 2012

V Pezinku je len jedna profi? 😅 😝
@zuzik242 , to máš ako všade, aj medzi profíkmi sú profíci, aj plebs 😝 😝 Ja vcelku chápem, ako myslíš, že profi naťahujú ten čas, mala som tú česť, nebudem to tu rozoberať vo verejnej, baby zo súkromnej vedia. Každopádne ani jednanie s DeD mi nepomohlo, pretože DeD sa postavil na stranu profi, jedine psychologička vedela profi povedať, že má prísť v tedy a vtedy...lenže s psychologičkou boli IA 3, zbytok už bol v réžii profi...Takže smerom k našej profi mám určité výhrady, ale nedovolila by som si napísať, že všetky profi sú také....

zuzik242
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzik242
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tortelinka
14. feb 2012

no ja sa nestiham divit co za diskusia sa tu zasa rozbehla... 😒

beba1902
14. feb 2012

@zuzik242 ale ,ale vobec to nie je pekne ako sa to tu zasa pise ... preco sa vsetky zasa hadzu do jedneho vreca ? aj oni su len ludia a kazda je ina 😕

zuzik242
14. feb 2012

@cairka ja som hned na upsvr-e povedala ze ma nezaujima profi u kt.je chlapec a ona ochotne konstatovala ze vporiadku a mala som IA bez profi snad ma nebude sledovat pri IA niaka zena co je len zamestnanec a bolo po mojom

zuzik242
14. feb 2012

@tortelinka ja som to tu zacala ale som sa len pytala co maju profi zaplatene podla poctu deti?a nebolo mi odpovedane,zaujimalo ma to a takto sa obhajuju

mexx
14. feb 2012

@zuzik242 Aha, no to vela vysvetluje. 😔

maznacik007
14. feb 2012

Interakcie kde budu tak o tom v prvom rade rozhoduje riaditel DD on ma na to tie kompetencie .... su riaditelia ktori trvaju na tom aby interakcie prebehli v domove a dokonca ani nesuhlasia s tym aby sa nahradni rodic stretol osamote s profi rodicom...
ale podla mna je uplne idealne pokial je moznost aby interakcie prebehli u profirodica a aj nahradny rodic mohol dostat tie najaktualnejsie info a cele to mohlo prebehnut v pohode najma pre to dieta... sak ano...
zasa chapem aj profi ze niekedy si chrania sukromie a zasa chapem aj nahradnych rodicov ked niekedy s tym maju problem pri stretnuti sa s profi najma ak profi natahuje cas co sa niekedy realne moze stat.... tak ako su kvanta a ja si dovolim povedat ze vacsina profi rodicov je prosto clovek s velkym srdcom a s ochotou urobit nieco pre tieto deti a naozaj ze robia maximu tak su aj ti druhi... ale rovnako je to aj s nahradnymi rodicmi ....

ako este by som sa vyjadrila hadam k tej poslednej vete od zuzik ze co ju ma sledovat pri IA zena co je len zamestnanec... tak ta zena sa o vase dieta vasho noveho syna starala, menila mu plienky krmila ho uspavala a lubila....

maznacik007
14. feb 2012

@zuzik242 co sa tyka platov profi tak to je rozne od domova k domovu a od kraja ku kraju.. niekde davaju babenko najma so zdravotnymi problemami za plny uvazok, niekde sa rataju dve deti za plny uvazok atd... max. pocet deti na jedneho profi je 3.

zuzik242
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mata2
14. feb 2012

jj beba,kazda je ina,ale keby kazda bola ako magi,tak by to hned inak vyzeralo 😉
zuzik,ja som brala deti od magimary,takze som tu asi jedina "kompetentna" sa k jej praci profi vyjadrit.. ..pred IA sme sa vôbec nepoznali,IA bola u nej doma,dokonca som u nich doma spala...svoju vlastnu postel mi dokonca uvolnila,a deti sli so mno domov hned na druhy den...a to vsetko len vdaka jej dobrej vôli..
o nic som nemusela bojovat,o nic sa jej prosit,a uz vôbec nenatahovala proces odchodu deti..

moje deti su zdrave,bezproblemove a za to do velkej miery vdacim prave magi,a jej obrovskej starostlivosti,ktoru im venovala,a ktora by sa im v DeD urcite nedostala..
vies si ty vôbec predstavit,co znamena starat sa o svoje 2 male deti a popri tom vypiplat dvojcata narodene v 31tt z diagnozami na A4??
neni su vsetky profi svetice,ale byt tebou,tak si neotvaram usta na niekoho,o koho praci vies prd..

jaron
14. feb 2012

@zuzik242 ahoj, prepáč, ale píšeš trochu, neviem ako to presne nazvať, či nemiestne alebo urážajúco iných.
Neviem, čo si sa tak rozbehla tým smerom. Možno ťa nejaký profi rodič naštval, stane sa. Ale vidieť teraz všetkých kvôli tomu kriticky, navážať sa do spôsobu platu a pod. sa mi nezdá práve najrozumnejšie.

zuzik242
14. feb 2012

@mata2 ja som sa len pytala a preto lebo sa mi zda ze profi natahuju prichod dietata a nie co aka robi ci je to su moje skusenosti

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre