Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tortelinka
13. nov 2014

@vikad neviem o aké pravidlá ide, ale neviem že by bol zakázaný kontakt..my sme tiež brali drobca z pôrodnice, a vyšli nám v ústrety, dali nám dokonca jednu miestnosť, kde sme si ho brávali, dali nám ho vonku kočíkovať(vždy povedali kedy sa máme vrátiť),

vikad
13. nov 2014

@tortelinka To fakt? Tak ja neviem teda ... ale skúsim sa pozhovárať s tou pani primárkou, vyzerá taká milá ... no, uvidíme ...

5katarina7
13. nov 2014

@vikad držím palce aby vám to dovolila,to je niečo krásne keď si ich môžeš popestovať...mám to v živej pamäti,každý deň sme išli k profi,aby som si ju mohla vystískať 🙂

tortelinka
13. nov 2014

@vikad skús to, je to o ľuďoch, prines, kávu...snáď porieši a čoskoro budú baby doma

karkana
13. nov 2014

@vikad aj nám ho hned prvý deň dali do náručia, aj sami sme boli s ním, a na druhý deň sme si ho už boli sami zobrať medzi tými detičkami, aj sme ho prebalili nachovali,,každý deň sme chodili 😉 ,,,dali nás do jednej miestnosti, aby sme si ho užili boli sme s ním kolko sme chceli,

lenka_21
13. nov 2014

@vikad co sa ti podarilo zistit o tom dorucovani predbezka a sudu o odobratie rodicovskych prav? Zaujma ci to je to iste co nam...

tromboska
13. nov 2014

Zeny, ako ste prezivali tie prve stretnutia s babatkom? Ja mam pocit, ze od stastia by som preplakala prvy tyzden 🙂))

vikad
13. nov 2014

@tromboska AHoj, no, moje stretnutia prebiehajú tak, že včera sme tam boli len chvilku s manželom. Dnes som bola s dvojičkami skoro hodinku, ale nemohla som ich brať na ruky, ani nič zatial, vraj nové previdlá, tak som sa nehádala, bola som rada, že môžem s nimi byť. Spinkali, boli spokojné, napapané, prebalené. Zdalo sa mi, že jednej sa niečo snivkalo, lebo sa tvarila najprv zamračene, potom niečo akoby cmulala a potom sa usmiala. Pani doktorka mi povedala potom, že to detičky robia, maju take nepodmienené reflexy, ale ja som presvedčená, že sa jej niečo snivkalo a možno vnímala prítomnosť niekoho, kto ju už teraz veeeeľmi lubi 🙂 a druhá spinkala ako zarezaná 🙂 No, su krasne. Videla som kopec detí kamaratok a tak, ale mám samozrejme pocit, že tieto sú najkrajšie, chichichi, asi už začínam mamičkovatieť 😀

tromboska
13. nov 2014

@vikad kraaaaaasne si to napisala ;) drzim celej rodinke palce a zelam vsetko dobre ;)

vikad
13. nov 2014

@tromboska Ďakujem. Všetci, čo maju detičky, mi hovoria, že nech sa vyspím, ešte teraz, ked možem a nie su doma, lebo potom to už nebudem vedieť ...ale ked ja ani teraz už neviem spať ... a dostavaju ma do paniky, že či to budem zvládať a následne na to mi povedia, že to isto zvládnem ... no čo dodať, mám v hlave chaos ...ale teším, teším 😀

jenoveva
13. nov 2014

@vikad blahoželám k dvojičkám, najkrajší predvjanočný darček. Aj my čakáme na takýto darček ale asi najskôr o rok 😖 Ak by si chcela viem Ti poslať číslo, na jednu známu s Úsmev ako dar, {KE } možno ti dá rady ako postupovať. Nam hovorili ze môžme si babo zobrať aj na ruky, vidieť zdravotnú dokumentáciu o zdravotnom stave a pod. Neviem ci sa niečo za rok zmenilo, ale nám to dosť tak vraveli nech sa nebojíme ze mame nato pravo. Ja by som nevydržala tam stat a sa pozerať 😎 ja bz som tam brala asi všetky deti 🙂

najjulinka
13. nov 2014

@vikad mená vybrané? 😉

vikad
13. nov 2014

@jenoveva No, kludne mi pošli to číslo do správy. Ja som bola rada, že tam môžem s nimi apson byť, mala som tendencie ich spon pohladiť, ale tak krásne spinkali, že som sa bála, že ich zobudím. TAk som sa na ne dívala a usmievala sa, lebo sa fakt krásne ksichtíkovali 🙂 Aj som si k nim sadla, ale stačilo, že jedna zamrnčala a už som ju okukovala ... Počas mojej prítomnosti tam sa narodili dve dalšie bombulky, dievčence ... asi je čas na rodenie dievčatok ... po iné roky vraj prevládali chlapčekovia ...

najjulinka
13. nov 2014

@vikad no jedna konikarka ježkova tu ma novembrove dvojičky dievčata tiež... 😉

vikad
13. nov 2014

@najjulinka kde ju nájdem? a aké sú staré?

mana85
14. nov 2014

@zuzka_puska No neviem ako stým " klobúkom dole " ak môžem za seba povedať tak nejak sme sa nezaoberali s manželom tým že ideme pomôcť nechcenému dieťatku šlo nám v prvom rade o pomoc nám a našej túžbe po dieťati ono sa to tak vezie ruka v ruke že keď sa dieťa dostane do rodiny tak mu to môže pomôcť k lepšiemu životu niekedy možno ani nie všetko je o vzťahoch , povahách a už verím aj na gény 😅 čo sa týka tých bio-matiek to je ťažko hádzať ich do jedného vreca pre mňa je skôr nezodpovedný štát keď nezabráni rodiť 6,7,8 a viac deti v osadách a pritom úrady vidia ako tam musia žiť 😔 za socíku chodili kontroly ešte pred pôrodom a aj po pôrode zapisovali si v akom stave je dom či byt počet izieb a všetko teraz nikoho nezaujíma to do akých pomerov príde dieťa na svet (ak nepočítam žiadateľov o adopciu či pestúnstvo ) možno som divná ale za " starých čias " bolo o deti a rodiny lepšie zo strany štátu postarane ...Ak nepočítam automatické delenie súrodencov do ústavov podľa vekových skupín mnoho súrodencov sa vďaka tomu systému už nikdy nestretlo a áno je to ťažké z vlastnej skúsenosti môžem povedať že na súrodencov myslím dennodenne 😔 teraz sa snažia ponechávať súrodencov spolu to je jedná z dobrých zmien ...

ivka228
14. nov 2014

@vikad Vika, blahozelaaaaam k bambulkam. Občas sem pozriem do tejto skupiny ako sa ti darí a teraz čítam, ze budete mat dve krásne princezničky. Je to úžasná sprava. A az sa mi Tisnu slzy do oči ako čítam, ze vyzera byt všetko v poriadku, dievčatka sú zdravé, krásne a vaše. 🙂 virtuálne posielam zlatickam pusinky a tebe veľa pozitívnej energie. Určite to zvládneš a ako čítam, tak uz teraz si mamina telom aj dušou. Môj Filipko mal 10.11. Dva roky a teda tiez je novembrový a ja si to neviem vynachváliť. Zimné prechádzky, ked bábätko spinka v kociku sú balzamom na každú únavu, ktorú budeš zažívať. Vianoce budete mat úžasne a budete si ešte malé bábätka krásne užívať. Proste úžasne. Držím palce pri vybavovackach a tes sa z novej rodinky. 🙂

zuzka_puska
14. nov 2014

@mana85 veru mas pravdu , ziadna kontrola... aj kopec drogovo zavislych zien ma deti, samozrejme nechcenych... a tie osady, to je na zaplakanie, okolo jednej osady chodievam do skoly - v zime, deti bose, hole, behaju po ceste pomedzi auta.... mne to je tak luto, no co z nich uz moze vyrast.... a to, ze surodencov davaju spolu... ale adoptovat sa daju 3 deti nie??? ci aj viac?? len co ked niektori ludia nechcu viac deti, len 1- 2... a surodenci su rozdeleni... ale zas to uznavam, tie adopcie, aspon maju deti nezodpovednych zien sancu zit lepsie... aj ked musi to byt zvlastny pocit, nevediet odkial som, kto ma porodil, preco ma nechcel.... a tak. takze ked vychovavate dietatko adoptovane, je to normalne, nic tazke???

2210sgr
14. nov 2014

@vikad ty vies ze ti zavidim, ale v dobrom a neskutocne sa s tebou tesim...strach a pochybnosti ma predsa kazda zena ked ma priviezt na svet dietatko. neboj niesi v tom urcite sama 😉
a co sa tyka rodenia dievcatiek, bodaj by si mala pravdu a uz aj my by sme sa mohli takto tesit ako ty teraz 😀
a neboj, stale sa najdu ludia, co si ta radi vypocuju, alebo aj pomoct pridu ked bude treba 🙂

vikad
14. nov 2014

@ivka228 Ďakujem krásne. Tak maličký je už teda veľký fešák, fíha... No, ten čas rýchlo letí ... Počkaj, ja s amlými o chvilku pojdem do školy, chichichichi sranduje sa mi zatiaľ celkom fajn ... uvidmíme, aké budú moje správy tu, ked už budú bábätká doma ... dnes za nimi idem znovu 😀

vikad
14. nov 2014

@2210sgr Ďakujem za povzbudenie 🙂 V rodine máme malinké detičky, tak v pondelok idem na "kurz" ku švagrinke, ona má 3-mesačného synčeka. Všetko mi po vie a ukáže a mám ju hned po ruke 😀 Všetkým vám tu dakujem, od utorka ste mi velmi pomohli, povzbudením, radou a hoci aj len tým, že sa so mnou tešíte .... Do dnešného dna som počula len jedinú negatívnu reakciu na to, že berieme dvojičky, aj to od človeka, od ktorého sa to viacmenej dalo čakať, hoci to možno nemyslel hned tak, ako to povedal, ale vypovedané slovo sa už vrátiť nedá .... tak ho ani neriešim 😀

fiona123
14. nov 2014

@vikad veľmi dobre sa čítajú takéto milé správičky. Gratulujem a teším sa 🙂 Mať dvojičky bol môj tajný sen, ale u manžela mi to neprešlo 😀

jenoveva
14. nov 2014

@vikad ja by som brala hneď, aj dvojičky bez váhania 😉 neboj sa to zvládnete 😎 bude vám veselo, a možno sa stane ešte jeden zázrak 😎

lillik3
16. nov 2014

@2210sgr ... noooo bodaj by sa ujo bocian zastavil aj na vasej novej streche....lebo Adamko sa uz tesi na kaaaaamosku 😀

karin415
17. nov 2014

baby viete mi poradiť? ideme odovzdať papiere na osvojenie a nepamätám si ako nám vravela pani na úrade keďže sme tam boli dávnejšie. Dotazník vypisujem každý zvlášť to si pamätám ale žiadosť dávame len jednu že? Ďakujem 🙂 🙂

ofinka
17. nov 2014

@vikad ahoj, my mame osvojene dvojicky a sme stastni ako blsky. 😉 pozajtra je presne rok, co su u nas. nebudem sa tvarit, ze to nie je obcas narocne, ale to je aj s detmi, medzi ktorymi je vekovy rozdiel. 🙂

ofinka
17. nov 2014

@vikad a pockaj, ked ich budes uspavat. jednu ruku mam v jednej postielke a hladkam jednu hlavicku a druhu v druhej postielke. obcas to vyzera, ze veslujem. sedim na nocnom stoliku. 😀

vikad
17. nov 2014

@ofinka Už teraz mám strach a to ešte nie su doma ...

nikadomi
17. nov 2014

@karin415 ahoj ano, ziadost len jedna podpisana oboma 🙂 aj s datumom 🙂 my sme papiere odovzdali minuly utorok, drzim palce...

ofinka
17. nov 2014

@vikad ja som schudla 10 kil za prve 2 mesiace, ale uz som sa o 2 kila zase popravila . 😀 ja proste s odstupom fakt mozem povedat, ze to stoji za to dvojnasobne stastie sa neda nicim vyvazit. ja som bola stresor a uzkostny typ aj bez deti, takze u mna sa v tomto nezmenilo nic, len ta ohromna radost prisla do zivota, co sa dvojmo prehana po dome a robi ramus ako valiace sa kamene. 😀
no uz len to som chcela, ze cokolvek by si sa potrebovala poradit, alebo len pocut povzbudenie, tak sa ozvi. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre