Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vargatomas1
31. máj 2013

@lussy461 ahoj a vieš mi povedať ako to že to dostala , lebo aj my sme si adoptovali chlapčeka novorodenca a nemali sme nárok len na tých 151 eur z ktorého je kraja alebo ako to vybavovala nevieš? dakujem za odpoveď

maznacik007
31. máj 2013

@lussy461 to nie je mozne ... zo zakona na tento prispevok narok nie je .... a ani narok nikdy nebol myslim na priplatok k prispevku ....

to muselo byt nieco ine ... bola to dieta osvojene, neslo nahodou do pestunskej atd... ale na priplatok k prispevku pri narodeni proste narok neni ... by ma zaujimalo ako splnila zakonnu poziadavku na dokladovanie gynekologickych prehliadok od 4 mesiaca pocas tehotenstva 😉

lussy461
31. máj 2013

Ahoj no ona je z trnavskeho kraja ale to by som sa jej musela spytat ako to vybavila, ale viem, ze po dlhom vybavovani ich dostala! Spytam sa jej a urcite dam vediet. Ale to je pekne svinstvo, ze tie peniaze nedaju!

lussy461
31. máj 2013

No a to teraz fakt neviem, ci si osvojili,ale len zobrali do pestunskej starostlivosti. Urcite sa jej to spytam!

zwalsh
31. máj 2013

No tak som dnes skúsila opäť volať na kraj. Chcela som vedieť aký veľký je rozdiel pri zmene "kritérií" (hnusné slovo). Tak v prešovskom kraji je čakateľov na majoritné zdravé mimčo od 0-6 mesiacov 166!!!! Ak by sme chceli chlapčeka miminko a nezáležalo by na majoritnom etniku, tak ho môžeme mať hneď. Na obdobné dievčatko čakajú pred nami iba 4. Tak som v nerozdýchateľnom šoku.

cairka
31. máj 2013

@zwalsh , no, to je smutné 😒

yukki
31. máj 2013

@zwalsh prečo si v šoku? že 166 ľudí chce pink a 0 až 4 ľudia brown?

tortelinka
31. máj 2013

@zwalsh to je tak skoro vsade, ZA je na tom podobne

zwalsh
31. máj 2013

Len ma to úplne šokovalo. My chceme dieťa. Aj preto bol možno ten úvodný šok, že keď sme išli podpísať paiere na zaradenie do poradovníka, tak nám hneď ponúkli 3 miminká. 1 chlapčeka (krásneho, čokoládového) a dvojičky, biele. Viem spisy ale Sú TO DETI. No čo, aspoň máme nádej, že možno za pol roka už budeme piati 🙂 v našom dvojizbovom 🙂

zwalsh
31. máj 2013

Prišli na SK vlani vo februári. A ke´d som sa dozvedela, že už nebudeme mať ďalšie mimčo, rozhodli sme sa pre adopciu. Nie sme naivní tak sme hneď vedeli aké deti budú na nás čakať a tak sme sadli do auta a obchodili kolónie okolo. Spoznali veľa skvelých ľudí (oni s nami nemajú problém, že sme cudzinci), Pink priateľov tu tak veľa nemáme a brownies nám uľahčili príchod na SK 🙂

zwalsh
31. máj 2013

@tortelinka Ak si prešla adopciou alebo čakáš, pridaj info o ZA kraji do tabuľky. Už ju mám v Exceli ale neviem kam ju mám uložiť a potom dať link.

zwalsh
31. máj 2013

vikad (34 r.) Registrovala sa 14. februára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 580 príspevkov. Okres Košice. Snažíme sa otehotnieť
vikad PREŠOVSKÝ........ 2.5.2013.......................30.5.2013.........................166
TRNAVSKÝ........... 4.5.2011........................30.5.2013..........................D-3., CH-1. (pred nami sú aj pozasatavené, nerátam ich)
TRENČIANSKY.....30.10.2012...................30.05.2013........................68
KOSICKY................7.2.2012......................30.5.2013..........................D-15,CH-2
KOSICKY................19.9.2012......................30.5.2013..........................D-34,CH-20, dvojičky - 2
BANSKOBYSTRICKý............15.10.2011...............5.4.2013......4

tortelinka
31. máj 2013

@zwalsh uz necakam, presne cisla sme nikdy nevedeli...ozvem ked budeme cakat v druhom kole

yukki
31. máj 2013

@tortelinka vy budete zrejme predbiehači...... 😝

tortelinka
31. máj 2013

@yukki asi hej, na drzovku ideme 🙂

yukki
31. máj 2013

@tortelinka protekčne...s úplatkami...takých máme najradšej! 😀 😀 😀 😀 😀 rovno z 167 miesta na prvé! To je potom jasné, že sa tak dlho čaká.... 😝
Ta len ty choď do roboty veru na čas, že zarobíš na totu tučnú obálku 😅 😅 😅

zujka2
31. máj 2013

@zwalsh ja som žilinský, 13.5 .13 123 miesto 🙂

zwalsh
31. máj 2013

@zujka2 akedy ste boli zapísaný do zoznamu?

zujka2
31. máj 2013

@zwalsh toho 13.5

zwalsh
31. máj 2013

Aha tak ste noví 🙂 Tak aspoň je vidieť ako je to v ktorom kraji. Oproti prešovskéhu je tam o 30 žiadateľov menej. Tak držíme palčeky, nech to rýchlo odsýpa.

tortelinka
31. máj 2013

@yukki ako inak? jedine hruba obalka!

dadenka1
31. máj 2013

@zwalsh ten link normálne hoď sem, my ktoré chceme si ho odkopirujeme a hocikedy potom kukneme a doplníme... ´
to číslo je hrozné, tomu verím...

zujka2
31. máj 2013

@zwalsh no ja to vidím aj na 5 rokov. tak nech to teda beží ako má 🙂

bodka4
31. máj 2013

Ahojte, prosim vas, ked mi domov prislo rozhodnutie o zapisanie do zoznamu ziadatelov, boli ste este na UPSVaR aj nieco este podpisat? Lebo ja som to pochopila, ze mi len oznamili ze sme zapisani...

bodka4
31. máj 2013

@zujka2 aj my sme zilinsky od 18.3.13 ale akosi som este nemala odvahu volat na akom mieste sme, aby ma to nezdeptalo 🙂

vikad
31. máj 2013

@zwalsh Ja som sa asi pomýlila, ja som košický kraj 🙂 prepáčte 🙂

karkana
31. máj 2013

@bodka4 ani my sme neboli podpisovať, iba domov nám prišlo že sme zaradení, že netreba,nám bolo povedané 😉

janakjk
31. máj 2013

Je tu niekto z NR kraja, zapísaný tento rok?

belaanabela
1. jún 2013

@lillik3 nie "My" nemame nárok na príspevok vo výške 800€ pri narodení dieťaťa - žial štát s nami takto vybabral a nas nieako inteligentne vynal a v zakone sa takto forma rodiny nespomína 😒 trapne ale je to tak. Máme len nárok na ten príspevok v sume 150€ ludovo sa to vola kočikove.

matax
1. jún 2013

@bodka4 ahoj🙂 tak uz ste zapisani🙂 myslim,ze som bola na vasej priprave🙂 ked vam pride o zaradeni, nemusite nic podpisat, len ak sa chcete vzdat odvolania, no to uz ste neurobili.. tak ste pravoplatne zapisani 🙂 drzim palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre