Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

beka22
27. apr 2015

Keby som vedela na koho sa mám obrátiť, aby to mohol prezrieť, hneď by som tam volala. Ale nik mi nevie poradiť. Smola koho??? No naša!!! 😠

mata155
28. apr 2015

@siska25 asi je to naozaj individualne. Nas sa pri predosvojitelskom sude sudkyna vyslovene pytala, ci chceme osvojitelsky sud presuvat alebo nie. Co sa tyka terminu podania navrhu na osvojenie, my sme podavali kratko po pravoplatnosti rozhodnutia o predosvojitelskej star. A osvojitelsky sud prebiehal iba 7 mesiacov od pravoplatnosti predbezka. V ziadosti sme 9-mesacnu starostlivost dokladovali suhlasmi z DeD o navstevnych pobytoch a sudkyna nam to zapocitala.

jafnka
28. apr 2015

Ahojte. Na matriku po nový rodný list treba aby sme išli obaja alebo stačí aby šiel iba manžel?

mana85
28. apr 2015

@jafnka Obaja sú potrební k podpisu na matrike ak meníte aj krstné meno ...ale kludne si tam radšej zavolajte aj či už majú právoplatný rozsudok zo súdu ... my sme sa dva krát prehnali zbytočne 😝

zwalsh
28. apr 2015

Ahoj dievcatka, straaaasne dlho som tu nebola, mame obnovenu pripravu po 2 rokoch. Tak prinasam aj info ako to ide s nami v Presovskom kraji. Pred dvoma rokmi 166 miesto po roku 123 a vcera 80. Ale musim priznat, ze sme pozreli aj do databaze ked sme tam vcera boli. Tak drzim vsetkym cakatelkam palceky.

maruska_maru
29. apr 2015

no tu v trnavskom kraji nám volali tesne pred obnovou prípravi,boli to skoro dva roky čo sme čakali,ale chceli sme dieťatko aby nebolo z hniezda záchrany ani z utajovaného pôrodu,volali nám v decembri a ešte stále ho nemáme pretože naše súdy

zwalsh
29. apr 2015

@maruska_maru tak to je smutne. drzim palce

maruska_maru
29. apr 2015

@zwalsh dakujem,viem ze nie sme jediny par co takto caka na nase sudnictvo

tortelinka
29. apr 2015

@maruska_maru vy ste nakonataktovaní na dieťa od decembra a nemáte ho doma? 😕 ani na predbežko?

fontana
29. apr 2015

Ahojte dievčatá,dlho som sa neozvala.Mám jednu otázku,neviete mi povedat,ako je to s rodičákom pri ado.Dava sa do 3 rokov veku dietata,alebo do 3 rokov od je kedy je dieta v predosvojitelskej starostlivosti? Budem vdačná za odpovede.Malého máme od 4.10.2013,to mal 11 mesiacov. v septembri by som ho chcela dat do mš a teda či ešte možem poberat rodičák.Dakujem

sentoza
30. apr 2015

@fontana ano, rodicovsky prispevok budes poberat dalej

maruska_maru
30. apr 2015

@tortelinka ano nemame ho doma,lebo neprebehol sud aby bol pravne volny,predbezko nemozeme podat,nakolko nechceme aby jeho matka o nas vedela,takze ho mavame na pobyte kazdy druhy tyzden,je to na nervy

lenkove
30. apr 2015

@maruska_maru 😔 😔 to teda je 😔 😔 držím palce, nech sa to čím skôr vyrieši 😔 och, smutno mi je z vecí, ktoré sa stávajú v tom našom systéme, kde je "všetko v najlepšom záujme dieťaťa"... 😔

maruska_maru
30. apr 2015

@lenkove ďakujem,je z toho smutno,hlavne keď si spomeniem že bľaboce tam a nie u mňa doma,ale utešujema to že už ho ako tak máme na ceste,niekto ešte stále čaká na adopciu,u nás je to ,,rozbehnuté,,

zwalsh
30. apr 2015

Ahojte dievcatka, napisete mi niekto kto si bral dietatko okolo 1.5 roka ake to bolo? K vlastnemu? Rady?

yukki
30. apr 2015

@zwalsh ja, a nie k vlastnému. Jedno bola také a druhé onaké....nedá sa to nijako zhrnúť.

lenkove
30. apr 2015

@zwalsh mam gratulovat? 🙂
Myslim, ze viacero bralo starsie deti, ci uz k adoptivnemu/biologickemu dietatu... Určite viaceré profimaminky, nespomínam si presne na nicky, skús napísať do Prišli k nám ... Napadá mi @maznacik007 aj ked ten ich chlapcek mal rok, nie 1,5r...

dzordzina
30. apr 2015

ahojte mame uz od januara rozsirenu aj ziadost na pestunsku ale stale nic do asi akeho casu by nam mali najst babo

zwalsh
1. máj 2015

@yukki
@lenkove vdaka dievcatka zatial ziadnegratulacie len uvazujeme skor som chcela nejake rady alebo co mam cakat. Vdaka

dioliana1
2. máj 2015

@zwalsh Kolko rokov má to vlastné? Kamarátka brala dve staršie pestunske deti k svjim velkým a k PR menším... rivalita, žiarlivosť, ale po čase partia na voloviny poriadna 😀 😝

zwalsh
2. máj 2015

@dioliana1 dakujem, bude mat v lete 5 a PS teraz rok a 2 mesiace. Ocakavam ziarlivost a rivalitu (ak sa to vobec da ) ;)

borsanh
2. máj 2015

Ahojte dievčence z NR okresu, dostali Ste niektorá alebo ozvali sa Vám že je dieťa teraz horizont cca mesiaca?? Lebo som bola v NZ na úrade u tetušky čo to tam má na starosť a bola tam dievčina čo ide dávať dieťa na adopciu a bola v takom štádiu že už asi aj porodila... 🙂

martinkasl
2. máj 2015

@borsanh Ahoj,my sme momentálne šiesty,čiže ak sa ozvali tak niekomu pred nami,tak som i ja zvedavá či a komu sa ozvali 🙂

milenka74
2. máj 2015

@zwalsh my sme profi od maleho 3rokoch a pri kadom na zaciatku ziarlivost ale vdy to prejde po case.To len na zaciatok.

borsanh
2. máj 2015

@martinkasl Preto sa pýtam lebo som sedela vedľa kým sa zo slečnou - mamičkou rozprávala 🙂

kikuska_wedge
3. máj 2015

Ahojte. Ak ste robili pripravu v Navrate, ako dlho vam trvali individualne hodiny? My sme teraz zacali, absolvovali sme tu skupinovkou (2x8hod.), tak ma zaujima, ze cca kedy mozem ratat, ze to dokoncime.

mata71
3. máj 2015

u nás náš najmenší žiarlil 2 mesiace a dá sa povedat že zo dňa na deň prestal a su kamoši a to som priniesla domov 3 deti naraz... 😉 😉

zwalsh
4. máj 2015

@mata71 vdaka, no uvidime, ani neviem ci ist na IA s malou alebo najprv nie.

magimary
4. máj 2015

@zwalsh na prvú nie,
tam si vy všetko "ocajchujete", zhodnotíte, zanalyzujete a ak sa rozhodnete ísť ďalej, tak až na druhú vezmete aj ju.
toto je najlepší postup 🙂

gelinka75
4. máj 2015

@kikuska_wedge ahoj, ake to bolo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre