Adopcia novorodenca

petra204
18. apr 2016

Ahojte mamičky, tehotné, snazilky.
Chcem sa spýtať, ako to funguje na SVK s adopciou novorodenca, ked matka "výnosí" niekomu dieťa. Som tehotná a z vela dôvodov neni možné sa o to dieťatko postarať. Rozmýšľala som o interupcii, ale je mi to moc ľúto a nedá sa to, tak by som to chcela riesit, aby si nejaký šťastný pár, ktorý nemôže mat detičky, adoptoval. Ďakujem za odpoved

erio
20. apr 2016

@petra204 Chcem Ti iba napísať, že je to od Teba krásny čin, dávaš dieťatku šancu na život a to je úžasné. V dnešnej dobe interupcií, kde sa vražda považuje za normálnosť, je Tvoj skutok krásny prejav lásky. Držím Ti palce a nemusíš sa báť, my náhradný rodičia si uvedomujeme vážnosť situácie a berieme rodičovstvo veľmi zodpovedne. 😉

dianapasi
29. aug 2017

Ahojte ja by rada mala deti ale nemôžem preto by som si chcela adoptovať dieťa ale neviem ako alebo kto by nechcela dajte mi vedieť prosím

nelinka2009
5. okt 2017

No ja len nechapem ty ho nechces... Tak preco nedas sancu dietatku aspon zit s vlastbym tatom ak on chce???

pretozetalubim
19. nov 2018

@liaka lenze súd automaticky pridelí za otca dieťaťa manžela a ani sa nebude zaujimat či je alebo nie je bilogickym otcom,veľmi jednofucho si to predstavujete.....napr aj po rozvode manželského paru by súd uznal este do niekolkych mesiacov za otca dieťaťa bývalého manžela ,čiže v rodnom lište dieťaťa by znelo priezvisko ex muža a bolo by úplne nepodstatne že žena už má iného partnera a babo čaká s ním....

najjulinka
19. nov 2018

@pretozetalubim no mal by aj exmanžela,a le neurobi to... take fajnove 3 a polročne ťahanice čo som ja bola svedkom, že diky pekne... lebo DNA bolo treba a pod... a otec mohol talafatku kým nebol v rodnom liste (bol cudzí kým nebol v rodnom liste)....

kittykat22
19. nov 2018

@petra204 pokial mas zaujem dat dieta inemu paru tak do RC napises meno otca z paru ktoremu chces dieta dat a potom sa vzdas prav na jeho vychovu. On si ho osvoji, osvoji si ho nova matka a je to. Takto to funguje aj pri vynoseni dietata. Je na to cesky dokument, a da sa to normalne spravit legalne. Problem by jedine bol, keby si sa neskor rozhodla, ze svoje rozhodnutie lutujes, tak sa to neda zobrat spat. Inak v porodnici sa mozes vzdat mimina a urady sa uz postaraju aby sa dostal do spravnych ruk - cakatelov je habadej. Len aby si bola v obraze, tak dieta ktore das adoptovat sa ta s velkou pravdepodobnostou pride v 15 spytat preco. Dieta ma od 15 rokov pravo nahlliadnut do papierov kto je jeho biologicka matka, a je takmer iste ze to spravi. Len aby si bola pripravena na to, ze ked ho das prec, tak to nehasne. To dieta pravdepodobne pride spat s otazkami. Ved uvidis, ako sa rozhodnes. Kamratka bola presvedcena ze nechce dieta a mala pripravene adopcne papiere, a ked sa mally narodil tak nepodpisala, dala ho do domova ale chodi ho navstevovat aby jej ho neskor dali. Snazi sa zariadit si byvanie a zivot, aby to islo.

najjulinka
19. nov 2018

@kittykat22 ano takto to ide...

zuzicek88
19. nov 2018

@petra204 co by som ja dala za taky ruzovy batoztek,vsetko na svete,zialnejde to.Uzasne je to,ze ste nechali dietatko zit,drzim palce silno

istela
23. jan 2019

fuj si blb

pretozetalubim
23. jan 2019

@istela to komu patrilo? Ak nemáš čo povedať, tak radšej nepíš nič, ako napísať hlúposť!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre