Adopcia. Príbehy matiek

martinjasen
14. mar 2012

Pre niektorých je toto slovo jedno z mnohých, no pre tých, ktorí ho začali žiť je jeho podstata možno aj zmyslom života. A práve Vás by som rád pozval do tejto otázky, aby ste zdieľali svoj príbeh adopcie. Mnohí možno stoja pred rozhodnutím adoptovať si dieťa a váš príbeh im môže pomôcť.

Adopcia nie je jediná možnosť, pozývam tu aj všetkých nahradných rodičov, profirodičov, pestúnov, povedzte svoj príbeh. Ďakujeme.

milus777
30. nov 2019

@janinuska ano presne tak ale pri predcastnom ovarialnom zlyhani postupne je menstruacia nepravidelna az uplne vymizne. Nemam menzes bez liekov od 27 rokov... Akonahle vajecniky uplne zlyhaju amh je 0 tak ani menstruacia uz nieje kedze vajecniky nepracuju... Bez ohladu na vek

janinuska
30. nov 2019

milus777 Mne pred 3 rokmi namerali amh 0,09, menštrucia mi stale chodi, ale teraz poslednu dobu už velmi nepravidelna, počitam, že za chvilu uplne vymizne. Teraz veru neviem ake mam amh.

milus777
30. nov 2019

@janinuska tak ak ti este chodi ms je to dobre, mne zacala stale meskat ale este aj pri meskani som mala hormonalny profil v norme, ale nikto mi neurobil amh co predpokladam uz bolo urcite nizke. Ked neprichadzala ms dva mesiace dr zobrala krv a bola zhrozena, amh 0,14 estrogen nizky, fsh 191 uplne ako v prechode ale nie na zaciatku ale ked uz je prechod par rokov... O dva mesiace uz amh 0.02 a to bolo uz uplne v pitli. Navaly tepla som mala uz asi dva roky a to aj pri pravidelnej ms. Uz to nieco znamenalo aj ked profil oki.keby som mala uz aspon 35 tak nepoviem ale v 27 rokoch :( kolko mate rokov ak sa mozem opytat?

sofinaa
30. nov 2019

@milus777
😂😂😂

sofinaa
30. nov 2019

@milus777
A kolko ste nemali deti?

sofinaa
30. nov 2019

@janinuska
Aha ja mam problen z vajickovodmi mam ich malicke

milus777
30. nov 2019

@sofinaa snazili sme sa asi 3 roky...

sofinaa
30. nov 2019

@milus777
Aha mi uz 8 rokov

milus777
30. nov 2019

@sofinaa ved si pisala ze mas 24 tak chcea povedat ze ste sa snazili od 16?trocha mi to nesedi prepac...

sofinaa
30. nov 2019

@milus777
No ano v 16 som mala fr a tak ...potom ked som mala 18 tak uz sme uvazovali o babo a odvtedy nic. Tuzila a aj tuzim poto

sofinaa
30. nov 2019

@milus777
Viem ze to bolo skoro ale stalo sa 😞😞

milus777
30. nov 2019

@sofinaa co znamena fr?

sofinaa
30. nov 2019

@milus777
Ze mala som v 16 frajera potom potom v 18 som mala svadbu a od vtedy tak

tecko28
30. nov 2019

@sofinaa a manzel je ochotny si adoptovat?

sofinaa
30. nov 2019

@tecko28
Tak som mu uz to povedala zesi chcem adoptovat ale odkladal to dufa ze otehotniem normalnou cestou ale pochybujem😂😂

janinuska
30. nov 2019

@milus777 Mam 39, mam syna 12rokov, prirodzene, ale druhe sme bohužial nemohli mat, ked sa patralo po pričine, tak mi tam vyskočilo to extremne nizke amh.

sofinaa
30. nov 2019

@milus777
A vas manzel by si chcel adoptovat??

sofinaa
30. nov 2019

@tecko28
Ja by som si rada adoptovala

milus777
30. nov 2019

@sofinaa ako poslednu moznost ano ale ako som uz pisala hore chce ist do ivf este raz

sofinaa
1. dec 2019

@milus777
Aha tak to skuste este raz snad sa podari drzim palce❤❤

milus777
1. dec 2019

@sofinaa dakujem krasne aj vam drzim palce

sofinaa
4. dec 2019

@milus777😗😗😗

mojaznama
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
badat
18. mar 2021

Adopcia problemy

tecko28
19. mar 2021

@badat aké?

gabriela198
21. júl 2021

@ivka2007 mozwm vediet ako dlho ste cakali na schvalenie ci vas zapisu do cakaciej lehoty mi si chceme tiez adoptovat dieta len nevieme ako dlho sa na to caka dokym to schvalia a trochu sa bojim ze nam to nevijde ale ja budem mysliet na to aby to vyslo

miriamkaaaa
22. júl 2021

@gabriela198 ahoj, neviem ci uplne spravne chapem otazku a ci ti ju zodpoviem tak ako potrebujes. My sme prvy krat boli na urade po info a ziadost zaciatok 03/2020 a celu pripravu sme skoncili 11/2020 ( v to obdobie riadila korona cize aj urad pracoval v nudzovom rezime a cakali sme kym sa opatrenia zmierna Marca az Jun) a riadne sme boli zapisany do cakatelov na osvojenie 12/2020 cize cele nam to trvalo 10 mesiacov. Aj s tou nutenou prestavkou.

gabriela198
22. júl 2021

@miriamkaaaa najprv ste prechadzali tymi hodinami a az potom vas zapisali do vakacej doby nie hned na zaciatku ked dobre rozumiem

rebekarebekova
23. júl 2021

@gabriela198 po priprave psycholog napise spravu a az potom zacnete oficialne cakat.
Drzim palce.

valerya
6. aug 2021

@badat
@gabriela198
@miriamkaaaa Dievčatá, adopcia je zdĺhavá preto, lebo dieťa, ktoré je právne voľné je to dieťa, čo už má za sebou všetky súdy. Čo je problém a hlavne teraz, keď bolo všetko zavreté a pozastavené kvôli tej pandémii. Ale detí je strašne veľa, obrovské množstvo a čakajú a čakajú. Každé dieťa môže ísť do pestúnstva. Rodičia sa aj tak neozvú, o to sa báť nemusíte. A po roku podáte žiadosť na súd o zrušenie rodičovských práv, súd vám vyhovie a následne podáte návrh na adopciu a máte to výrazne skrátené to čakanie. Takže podajte si žiadosť o pestúnsku starostlivosť, vyberte dieťa, vybavte predbežko a do mesiaca máte dieťa doma 🙂 A ostatné neskôr vybavíte 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre