Adopcia v Žiline. Máte skúsenosti s vybavovaním?

kikina666
12. mar 2009

Ahojte všetky Žilinčanky,

chcela by som sa popýtať a poinformovať, ktoré ste si v poslednej dobe adoptovali dieťa alebo resp. dali žiadosť čim ste si museli prejsť v žiline a čo kde treba vybaviť, za kým treba ísť a ako to všetko prebiehalo

Budem Vam velmi vdacna za vase informacie a skusenosti

Dakujem

Kikina

macocha
18. mar 2009

Kikina, príď k nám do témy Detičky narodené zo srdiečka:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
ja teda som z Bratislavy, ale nájdu sa aj Žilinčanky.

Alebo ešte je aj iná téma: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
ale tu si sa nejako stratila 😉

smejka
19. mar 2009

kikina no zaklad je ist na UPSVa R na hurbanovu ulicu 4 poschodie...tam ti daju zoznam ktore potvrdenia ti k tomu treba....ked to budes mat skompletizovane tak podate ziadost o osvojenie a vsetko zanesiete na urad....odtial vam pride vyrozumenie o zaciatku pripravy....pripravu mozte robit na urade(my sme tam robili a boli sme spokojni)....je tam mlady psycholog...
alebo teda v Navrate na predmestkej ulici... Usmev ako dar je az v DK
ked absolvujete pripravu tak budete cakat do zapisania do zoznamu ziadatelov.....ked vas zapisu tak uz budete cakat na to vase dietatko....vela stastia 😵

lenkove
19. mar 2009

Kikina
ja neviem, ale v predchadzajucej teme ti uz asi odpisali vseky adopcianky.. este aj adresy a poschodia tu vidim uz po piaty krat 😀

ralanka
23. máj 2009

Kikinka tak to by bolo na dlhý príbeh aspon čo sa týka nás už čakáme na adopciu 2 roky a ešte stále sme dosť vzdialení od cieľa sme 7dmi v poradovníku a mala som šancu 2x sa pokúšať vybaviť si adopciu ked sme si dieťatko našli, pokúšali sme sa to vybaviť aj cez úsmev ako mnohé píšu ale aj tá pani čo nám chcela pomôcť povedala , že v ZA sa to proste jednoducho nedá lebo sú tam také "úúúúžasnéé" tety , že ti jednoducho povedia že nie ste prvý v poradí teda nemáte nárok na to dieťatko aj ked ste si ho našli že idú podľa poradovníka aspon čo sa týka bieleho miminka ale keby sme si vybrali s jej šanonov kde sú romske, poloromske deti staršie deti alebo súrodenecké dvojice tak tam nie je problém s poradovníkom. 😠 😠 😠 😠 . Nechápem tomu ak napr. to "naše" vyhliadnuté dieťatko aj tak tý uchádzači pred nami nebudú chcieť zbytočne bude trčať v DD a kým sa niekto ďalší v poradí nájde a kým sa všetko vybaví tak dieťa už bude mať určitý vek kde si ho ťažšie niekto zoberie pretože zväčša každý chce miminko od narodenia do roka max do dvoch preto sa tak dlho čaká tak môj názor je taký že keby to tak nekomplikovali bolo by to rýchlejšie a deti by nemuseli ostávať v DD. Ešte jedna zaujímavosť všade sa to dá že ide dieťa cez úsmev alebo návrat alebo z kraja do kraja bezproblémovo len v ZA ti tvrdia že každý kraj si dieťa rieši v rámci svojich kompetencií že deti málokedy chodia na adopcie v rámci iných krajov a iné žvásty prosto kdo žije v ZA kraji nech si pripraví poriadne nervy na to, že bude na biele dieťatko do 1 roka čakať 2-3 roky to je realita bohužiaľ ☹ ☹ ☹

lenkove
26. máj 2009

Ahoj Ralanka mas IP 😉

ake "stastie" ze som tiez zo Zilinskeho 😎 normalne sa asi prestahujeme.. nekupite dvojizobovy byt na Kysuciach? cena cez IP 😀 😀 😀 😀 (to ma byt vtip, jasneeeeeee 😀 😀 )

ml1976
16. dec 2010

ahojte dievcata. aj ja som pocula co a ako v rámci adopcie v ziline. ked som volala do Navratu pre info tak mi sama pani povedala , že sa caka tak rok-dva. Je to pravda? A ako prebieha príprava. Rada by som oslovila nejaku "mamičku " co uz ma adoptovane dieta aby mi poradila. Neviem ako to chodi. Je nejaka navsteva aj v DD alebo cakas ak na teba pride rad...

olivova
16. dec 2010

teda neriesim taky problem, ale neda sa to nejako napadnut? stazovat sa? Ved to naozaj tu nie je mozne....
Mam skusenosti s inymi uradmi , a to je katastrofa - tu je to bud bludny kruh, alebo vysloveny nezaujem alebo cakacie doby. Vsade sa to da bez problemov, ale ked pridete do ZA, rozum sa vam zastavuje...
Namiesto toho, aby tety konali v zaujem deti, podkopavaju takto nohy??? 😲

ml1976
17. dec 2010

Olivovka je to tak. ale na druhej strane sa musis pozriet aj na to ako to je v nasom state vseobecne.. ak ziadas o adopciu tak ta nahanaju ako takeho zloducha.kontroluju / opatrnost/ ale ak je podozrenie na nezdrave zaobchádzanie deti v rodine tak socialka pred kontrolou zatelefonuje ze prídu. aka je podla teba toto spravodlivost. pozeram ze mas 2 deti. tvoje bio alebo adoptovane.. a v akom stadiu adopcie si teraz?

m

jennynnka
12. júl 2013

ja som tiež zo ZA kraja a nedávno sme končili prípravu a dozvedeli sme sa, že jednému páru dali bábätko až po piatich rokoch čakania.... to je už fakt na psychiku... šialené, nechápem tomu... 😒

rachel36a
14. aug 2013

@jennynnka na malinké sa tak dlho čaká, moja známa už čaká štvrtý rok , ale už by mali byť na rade...my sme tiež teraz nedávno ukončili prípravu, tak dúfam, že sa to rozbehne.. teraz bolo , ja som tiež zo žil. kraja trošku viac detičiek, jedno išlo nedávno z utajeného pôrodu, jedno tušim dvoj mesačné a viem aj o ročnom.... u sa neviem dočkať... tiež záleží od kraja, jedna tu na MK nedávno písala , dostali chlapčeka a čakali len niečo vyše roka.... ale iný kraj bola...

jennynnka
14. aug 2013

@rachel36a v podstate človek by mal brať život tak, ako ide a teda moja "mrzutosť" je už dávno preč, a tým že na to nemyslím a sústredím sa na iné aktivity, mi v podstate pomáha nepripúšťať si, že budeme čakať tak dlho... veď keď to bude mať prísť, príde to... a držím vám palce, aby vám to tiež dopadlo tak, ako si predstavujete 🙂

rachel36a
14. aug 2013

@jennynnka možno nás prekvapia a príde to skôr ako čakáme... veľa šťastia...

ralanka
29. aug 2013

@ml1976 no ja už mám adoptované jedno dieťatko a čakáme na druhé už tretí rok a v ZA bohužial len čakáš teda ak nechceš romske alebo poloromske to ti daju s prepáčením za výraz aj s celou rodinou 😀 ale na biele malinké čakáš ja som skušala tuež cez Návrat a ked sa mi to pani pokušala neako vybaviť respektívne pomocť ako v iných krajoch normálka tak mi potom volala že pokial tam bude v ZA istá pani sedieť na stoličke čo bude tak nikdy nič nevybavím a musíme čakať tak asi tak o praktikách v Za a to som len jeden príklad dala a viac nerozoberám lebo nikdy neviem kto tu chodí a aby nás náhodou ešte nevyradili

majka2
7. okt 2013

ahoj. no my sme si tiez adoptovali pred 5 rokmi chlapceka tvrdili nam ze maly ma bielych rodicov nakoniec sme zistili ze otec je rom ale to nam uz nevadilo kedze sme sa uz do maleho zalubili teraz nam ponukli dievcatko tiez asi poloromske babo ale nevadi ale to vybavovanie teraz no hruza je to mimo kraja a hadzu si to ako horuci zemiak jedny nemozu to druhy zasa ono no najlepsie bude asi ked ta mala si to pojde vybavit asi sama lebo ja uz mam v tom gulas to som nezazila tak ale zijeme na slovensku no nie 😉

ralanka
17. jan 2014

@majka2 chcela si povedať patríme do ZA kraja lebo takéto caviky a komplikácie som nikde nepočula že robia ako v ZA kraji a my pri prvom ked sme si sami hladali dieťatko a tiež našli mimi nie zo ZA kraja tak najprv povedala že nie sme v poradí myslela ako na prvom mieste a potom že nevyberá si rodič dieťa ale dieťa si vyberie rodiča ako nechápem ako si mimino može vybrať dieťa ale nevadí a to bol len výnatok z obštrukcii ako som povedala zatial to prehryznem ked by sme chceli ešte jedno ale nikdy viac potom v ZA kraji niečo vybavovať radšej by som sa asi presťahovala už len kôli bábu kde sa dá viac vybaviť a väčšia ochota ako v ZA najhorší kraj čo sa týka adopcii, náhrad. rodičovstva a všetko s tým súvisiace 😠

kykuska
21. apr 2014

..my sme si osvojili babätko hned po narodeni, z liptovskeho mikulasa nam zavolali po 4.rokoch cakanie....mala som pocit ze sa nam to nepodari po takom dlhom case, ale malý uz ma 2 ročky a je moim najlepsim rozhodnutim🙂)))stasria dcerka biologicka 8r.bezi zoi skoly aby uz bola so sebastiakom🙂))je to cesta na dlhe lakte, teraz ked si uz na to spomeniem, len sa usmejem, ale tiez by som bola za to ke´by sa to dalo vybavit rýchlejsie🙂)))hlavne je ze to sojiiii za toooo🙂)))vela stastia🙂)

anina1211
12. jan 2016

Štyri roky. To je neuveriteľné.

nela007
12. jan 2016

Už 5 rokov.

miriama888
15. mar 2016

Prajem pekny vecer. Do zoznamu ziadatelov sme boli zpisani 2/ 2010 boli sme cca.69 v poradi. Maly sa narodil 1/2014 . Brali sme si ho z porodnice. Adopcia bola uspesne a konecne doriesena v 4/2015. Dalsiu ziadost na babo sme posielali 5/2015 a boli sme v poradovniku cca. 116 . Tento rok v januari som volala a sme cca. 113. Je to cesta na dlhe trate, pevne nervy a aj hodne strachu😭. Nech to ale neodradi. Je to ta najlepsia vec kt.sme s manzelom spravili. Hlavne necakajte ze vsetko pojde lahko a bude to jednoduche. 😱

pralinkaaaa
7. nov 2016

Milé mamičky, budúce mamičky a my všetky ktoré premýšľame o adopcii. Ak máte niektorá z Vás chuť podeliť sa o Váš príbeh buď z cesty za vysnívaným adoptovaným dieťatkom alebo o živote s ním, napíšte mi prosím svoj príbeh na práve založenú facebookovú stránku o adopcii. Pomôžme si tým navzájom.
https://www.facebook.com/Adopcia-92211092458759...
Ďakujem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre