Adopcia zo zahraničia. Máte s ňou skúsenosti?

katarinkamt
5. nov 2009

Ahojte, hľadala som tu informácie, alebo niekoho, kto absolvuje adopciu dieťatka ZO zahraničia, našla som len páry zijúce v zahraničí, ktoré chcú adoptovať slovenské dieťatko. Nenájde sa tu niekto, kto by mal skúsenosť alebo informáciu ? My už tretím rokom čakáme na dieťatko a sme zapísaná do poradovníka, ale žiaľ, tých detičiek je tak málo, že čakanie je nekonečné...........

kiaramia
12. sep 2014

@silviaa dakujem za info, ako sme si pisali, velmi ma to mrzi, mala som pocit, ze sme uz tak blizko😢...ja som rozmyslala, ze by sme mozno zobrali aj dvojicky, alebo jedno babatko s mensimi zdrav problemami, ale muselo by byt malicke, starsie by som sa uz bala☹ Len mne sa tak velmi pacilo, ze som od Vas vedela kazdy detail procesu😀 a teraz pri tychto zmenach, jaj☹

silviaa
12. sep 2014

@kiaramia chapem, treba rychlo ist do pripravy, ak ste rozhodnuti ist do adopcie, bud vam vyjde Kongo alebo si adoptujete zo Slovenska. Drzim pace!!!! 😉

silviaa
12. sep 2014

@kiaramia vzdy su nejake prekazky, to by som vedela pisat, ach jaj, co sme si mi vytrpeli, to by som vedela pisat, v Kongu sme uz boli rodicmi, u nas sa zakony sa zmenili (pas pre dieta s biometrickymi udajmi), ako dostat dieta na SR? ale nevdala som to, ani keby co sa dialo. treba bojovat!!!!

kiaramia
12. sep 2014

@silviaa no to si viem uplne predstavit😀 My sme mali svadbu na Kube, to tiez bolo pol roka len zistovanie co a ako a rok legalizacia😀, nie je to sice ani zdaleka nieco tak komplikovane ako adopcia, ja len ze nejaka byrokracia ma tak lahko nezastrasi😀, skor ma tam trapia tie ine rizika, choroby (ebola) atd 😖...no v kazdom pripade presne ako pisete a ako sme sa rozpravali, zacneme s pripravou, ja paralelne skusim este pozistovat, ako je to inde a uvidime...

hankaop
14. sep 2014

Ja viem, ze aj chore deti a starsie si zasluzia domov, lenze napriklad ja sa na take nieco necitim, starsie dieta, ktore uz ma vlastne navyky alebo chore dieta, ktore vyzaduje specialnu starostlivost. No, uvidime, ako to cele dopadne, v kazdom pripade vdaka za cenne informacie.
Pre mna to tiez je neprijemne, lebo tiez sme to planovali v horizonte 2-3 rokov. Budem dalej sledovat situaciu, ak by ste mali nove informacie, prosim podelte sa s nami o ne 🙂

nini1010
14. sep 2014

Kokos toto je des tu citat vase prispevky ze kolko musite cakat na deticky!praxovala som v DD pre deti do 2 rokov v Trnave.decak plny nadhernych deticiek,prekrasne biele aj romske malinke odvrhnute babanka ktore len dychtivo cakali kedy si ich pomojkame a na dieta sa u nas caka pre kristove rany 4,5 roka?!posrane byrokraticke Slovensko!s prepacenim ale mam taku zlost ze dovidenia...

cairka
15. sep 2014

@nini1010 , ale ono to má dve strany mince... nie je to len o "ponuke", ale aj o "dopyte" ... áno, niektoré veci zdrží byrokracia a súdy, ale je tam aj ale...

740211
17. okt 2014

@hameeda Ahoj.Chcela by som sa opýtať,či si sa pohla niekam s myšlienkou kancelárie pre adopciu detí zo zahraničia z roku 2011. Nejak novšie články k tejto téme som nenašla a zaujíma ma to.
ďakujem. Maťa K.

zu70
27. apr 2015

@hameeda su to sice uz dva roky, ale zaujimalo by ma, ci si sa posunula so svojimi planmi. ak ano ozves sa mi? dakujem

peter445
6. máj 2015

Môžte mi dievčence povedať prečo tak moc chcete práve černoška? 😒 ....chápem prečo uprednostňujete iné národnosti rasy pred rómskymi deťmi (i keď výchova a prostredie je 90% takže hlavne z toho záleží aké cigánča z malého vyrastie) ale prečo uprednostňujete černoška pred arabskými deťmi, bielymi deťmi, ázijskými deťmi či juhoamerickými?

hankaop
23. nov 2015

@aliza mohli by ste prist vysvetlit par cisto bielym detom v mojom okoli,ze nemaju vhodny temperament k svojej farbe pleti 🙂 alebo ich rodicom vysvetlit,co znamenaju slova vychova a zodpovednost,lebo skor tam bude pes zakopany

zu70
25. nov 2015

len na vysvetlenie.. pracujem v zahranici a presuvame sa kazdych 5 rokov.. adminstrativa k adopcii na slovensku je tak narocna a vyzaduje si tak castu pritomnost, ze je to pre nas nerealne aby sme taketo podmienky naplnili.

blska4
9. apr 2016

@silviaa
@silviaa ahoj.prave citam vase odkazy ako postupovat a riesit adopciu dietata zo zahranicia. Uz je tomu 6r. Ale napriek tomu sa hcem opytat ci sa pohli lady a reagovali na vase ziadosti alebo ste to uz prestali riesit?dakujem

ajusinka
18. máj 2016

Baby viete mi poradiť ako prebieha adopcia dieťaťa z Ukrajiny?
Aké su postupy?
Chceme si zobrať 5 ročne dievčatko

salajaja
28. okt 2016

Ahojte,prosim Vas je tu niekto kto ma realne skusenosti s adopciou dietatka zo zahranicia a poskytol by mi nejale informacie. Dakujem velmi pekne

pralinkaaaa
7. nov 2016

Milé mamičky, budúce mamičky a my všetky ktoré premýšľame o adopcii. Ak máte niektorá z Vás chuť podeliť sa o Váš príbeh buď z cesty za vysnívaným adoptovaným dieťatkom alebo o živote s ním, napíšte mi prosím svoj príbeh na práve založenú facebookovú stránku o adopcii. Pomôžme si tým navzájom.
https://www.facebook.com/Adopcia-92211092458759...
Ďakujem.

lucia8854
14. jan 2017

@hameeda iba sa chcem opyta ci si nejak pokrocila. My by sme si chceli adoptovat dietatko zo zahranicia

bianka080
22. apr 2017

ahojte vedel by mi niekto poradit? s priatelom by sme si chceli adoptovat novorodeniatko alebo par mesacnu mulatku. ma niekto skusenosti? dakujem 😘

nini1010
22. apr 2017

@bianka080 ak chcete "biele" dietatko tak nech sa paci budete cakat v poradovniku aj roky.ak nemate problem ani s romskym dietatkom tak je cakanie ovela kratsie.

bianka080
22. apr 2017

pisala som,ze malu mulatku zo zahranicia...

sazara22
2. sep 2017

@hameeda sice komunikacia bola par rokov dozadu no prave o to viac sa asi stihlo za tie roky pohnut, takze moja otazka znie ci sa vam toto podarilo rozbehnut? Dakujem

sazara22
2. sep 2017

@bianka080 podarilo sa vam niekam posunut ohladom tej adopcie prosim? My sme na tom obdobne s tuzbou 🙂 dakujem

stenly_l
6. sep 2017

keď sme sa my informovali na túto možnosť, bolo nám povedané, že naše CIPC sa predovšetkým zaujíma o to, ako umiestniť deti "von" a nie smerom zo zahraničia. Tiež by nás to zaujímalo...

belicoff
22. dec 2018

cau preslo kopec informacii stale malo. ach tazko tazko, a pritom tolko dticiek trpi..

monkri
23. feb 2019

má niekto konkrétne info ako postupovať lebo nikde my nevedia poradiť ,tiež uvažujeme o adopcii s manželovej krajiny ( je cudzinec s Afriky) a chceli by sme potom zobrať na slovensko no nik nevie ako máme postupovať

stenly_l
25. feb 2019

Ahoj, čo som sa dopátrala, tak Slovensko musí mať podpísaný s krajinou tzv. Haagsky dohovor. Každá krajina má iné pravidlá. Väčšinou tam treba na vlastné náklady vycestovať a nejakú dobu tam s dieťaťom žiť - počas interakcií. Treba ovládať úradný jazyk a v moslimskych krajinách sa hlásiť k ich náboženstvu. A na Slovensku nikto nepomôže. My radšej "vyvážame" deti preč....

monkri
25. feb 2019

@stenly_l dakujem za odpoved

ninakrajcovic
13. nov 2019

@zanulienka a neviete ako postupovali?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre