Adopcia zo zahraničia. Máte s ňou skúsenosti?

katarinkamt
5. nov 2009

Ahojte, hľadala som tu informácie, alebo niekoho, kto absolvuje adopciu dieťatka ZO zahraničia, našla som len páry zijúce v zahraničí, ktoré chcú adoptovať slovenské dieťatko. Nenájde sa tu niekto, kto by mal skúsenosť alebo informáciu ? My už tretím rokom čakáme na dieťatko a sme zapísaná do poradovníka, ale žiaľ, tých detičiek je tak málo, že čakanie je nekonečné...........

lenkove
5. nov 2009

Katarinka
kedysi tu daval niekto link na DD v Rusku.
Adopcia zo zahranicia je rovnako casovo a hlavne financne narocna, za dietatkom musis napr. vycestovat, byt tam cez interakcie 😅 Zvycajne si ludia zo zahranicia adpotuju deticky zo Slovenska 😉
Moj stryko, ktory zije v USA si adoptovali dievcatko z Ukrajiny. Cakali vyse dvoch rokov a malicka mala 13 mesiacov, ked si ju vzali domkov. AK chces skor dietatko a ste dlho v poradovniku /ak sa nemylim vyse dvoch rokov?/, tak si zmente poziadavky 😕 na starsie, alebo romske a mas ho, podla mna, hned 😅 ste uz isto dost vysoko.

katarinkamt
autor
5. nov 2009

Ahoj Lenkove, vies, problem je v tom, ze v nasom kraji je strasne malo deti a vela ziadatelov, od leta sme sa nepohli ani o jedno miesto, ked som tam teraz volala, az mi bolo do placu, stale sme desiaty, uz to trva prilis dlho, dohodli sme sa s manzelom na malickom bielom dietatku a on uz nechce na tom nic menit....takze t o je problem.

lenkove
5. nov 2009

Nuz, neviem ci by bolo mozne podla vasich poziadaviek adoptovat zo zahranicia... 😅
Informuj sa na urade, co spominala Maznacik ....

maznacik007
5. nov 2009

uz som ti odpisala do tej druhej temy skus si to precitat tuto temu ti aj tak zamknu kvoli duplicite ako bieleho novorodenca zo zahranicia to je utopia podla mna

jazminn
30. dec 2009

MY sme sa tiež pokúšali o adopciu dieťaťka zo zahraničia, konkrétne z Ukrajiny. Dostali sme odpoveď, že Slovensko nemá so žiadnou krajinou zmluvu o adopcii do krajiny. Adoptovať sa môžu deti len von a konkrétne boli vraj prípady o adopcii romských deti do Talianska. Treba mať len trpezlivosť a chodiť za tým, otravovať na úrade. My sme s manželom čakali dva roky. Zo začiatku nám tvrdili, že len rómske, potom polorómske a my sme len trvali na bielom novorodencovi a splnilo sa to. Tam kde ja som si bolo pre svoje bábätko na pôrodnici, ide vraj mesačne 2-3 deti na adopciu. Držím palce všetkým, lebo je to niečo úžasné.

mywiel
30. dec 2009

Ja zijem vo Svajciarsku a manzel ma sestru a brata z Columbie. 😉 Ségra mala tri roky a brat tyzden, obaja su polotmavi, ona skor mulatka a on ako aztécky indian su pekni. 🙂

silviaa
2. jan 2010

Ahoj Katarinka,
tiez sa sem pridava 😀 . Velmi by sme chceli dietatko zo zahranicia.
S MM sme rozposlali mail do 30 krajin sveta na jednotlive ministerstva.
Prisli aj odpovede, ale zatial len ze nasu ziadost posunuli v ramci krajiny
na prislusny urad. Nam nezalezi na farbe pleti, ale romske dieta necheme.
V amerike je kopec agentur, ktore robia medzinarodnu adopciu,
zial je to strasne drahe, cca do miliona korun ☹ .
Na Slovensku neexistuje ziadna agentura ktora by sa medzin.zaoberala, je tu len
Centru pre medzinarodnu adopciu - http://www.cipc.sk/. Aj tam sme boli, ale nic sa
nam nepodarilo zistit. Oni ani velmi nemaju zaujem, skor nas doradili, oni sa skor snazia
nase romske deti dostat prec zo Slovneska. Jedine co nam poradili, aby sme sami skusali hladat.

Tiez hladam niekoho kto zo SR kto si adoptoval zo zahranicia.
Viem ze minimalne jedna rodina si zobrala dietatko z Afriky. Zatial bez uspechu :(.
Ak sa dozvies nieco nove daj vediet, pripadne IP 🙂 .

atrami
2. jan 2010

Katarinka,
Neskúšali ste pestúnsku starostlivosť alebo profesionálnych rodičov?
My plánujeme tiež adopciu.

mata25
2. jan 2010

zial pokial mate prilis specificke poziadavky tak to vzdy trva dlho. my sme tiez chceli male biele dietatko do roka, a po 15 mesiacoch ked mi zavolali z uradu tak som si skoro nohy zlamala aby som tam co najrychlejsie dobehla. ukazali mi krasneho sikovneho chlapceka ktory mal bez par dni pol roka. nechapala som akoto ze mu nenasli rodinu, lebo my sme boli este dost daleko v poradovniku. no a teta hovori, ze ma pisane romske etnikum. keby to nepovedala ani to neviem. myslim skor, ze je polorom a v nasej tmavej rodine bielych bol dlho najbledsi, cez leto sa trocha opalil, ale na tatina este nema.

atrami
4. jan 2010

Mne osobne by nevadilo poloromske, ale manžel je proti. Síce u nás majú v pestúnskej jedno dievčatko- poloromske a tú keď moj manžel vidí, tak by ju hneď bral domov. My by sme chceli dievčatko. Ale keď bude chlapec, nevadí.

mata,
Filipko je zlatunký.

ralanka
6. jan 2010

Katarinkamt nezúfaj poslala som ti IP a uvidíme možno sa pohneme zas dalej pošlem ti info cez IP v piatok alebo sobotu pá 😉 😵 😵 😵

jazminn
8. jan 2010

Ja by som na Vašom mieste neuvažovala o žiadnej adopcií zo zahraničia, pretože k dieťaťu sa dá prísť aj u nás, tak ako sa to podarilo mne. Po nás si v dedine o pol roka adoptovali 2 ročného chlapčeka, v susednej dedine 2 ročné dievčatko-všetko biele pekné deti, ktoré im robia radosť, asi tak poznám 10 adoptovaných deti behom 4 rokov. Treba len trpezlivosť, pevné nervy a tiež trochu zdravej drzosti na úradoch a neústupiť.

marti35
22. júl 2010

ahoj mam romske deti 3 adoptovane su krasne a velmi zlatucke vseci ich lubime najskor rodicia boli proti chceli len biele a teraz by ich nevymenili za nic na svete to si iba hlupe predsudky ludi ze cierne deti su horsie mame v dedine biele deti a nie vsetky su ako aniely vela zalezi na vychove a usmerneni dietata romske deti su temperantne maju velky talent na hudbu tanec a davaju nam vela lasky 🙂

yukki
22. júl 2010

Marti35, téma Prišli k nám.....je o ado a pestu a profideťoch...z veľkej časti práve rómskych
😉

zanulienka
22. júl 2010

cafte,kocky ja ked vas tu citam,tak ked tak porovnam situaciu na svk a v espna kde zijeme tak mi je do placu.v espana ma strasne vela ludi problem otehotniet a adoptuju si deticky z afriky alebo z ciny.mojho muza sesternica ma malu cinanku a po poziadani o adopcie nepresiel ani polrok a uz ju mala doma a z detmi z afriky to ide este rychlejsie,pretoze adopciou tymto detickam len pomozu z biedy.druha vec mozes byt slobodna,bez roboty...byvat u rodicov dieta dostanes..ziadne posedenia u psychologa,ziadne testy...

zanulienka
22. júl 2010

este ked isla muzova sesternica do ciny si pre dievcatko sa rozplakala nad malymi detickami...bolo ich tam strasne vela,plakali v postielke...sedeli na stolickach z priviazanymi rucickami,aby neodbehavali od stola...hroza

evula2
29. júl 2011

ahojte, prvý krát píšem niekam, ale aj ja už roky rozmýšĺam adoptovať si dieťatko - černoška, mám tri vlastné deti a prvý krát som sa pozrela na internet, ako by sa to dalo. Na aké úrady to treba ísť? Či to bolo o detičkách zo Slovenska? Vôbec neviem kde mám začať.

hameeda
30. júl 2011

babi ked vas tu tak citam, neviem mam taky zvlastny pocit v zaludku,,,chcela by som sa opyat,,ale porosila by som len o vazne a uprimne odpovede,,,ak by na slovensku fungovala kancelaria na adopciu deticiek zo zahranicia,,co myslite o kolko deticiek rocne by bol zaujem,,ake by ste preferovali,,teda z akych krajin,,,babi pytam sa uplne vazne,,,vsetko legalne,,,co by ste pozadovali teda aky vek, pohlavie atd. Napiste mi viac info,,mozno by bolo zaujimave take nieco otvorit,,kontaktov medzinarodnych mam dost,,deticiek je vela a hlavne v krajinach kde sa deti mimo manzelstva ihned davaju na adopciu, financii je tiez dost,,povolenie na slovensku to by nebol problem, mam tam na ministerstve par znamych,, ale nechcem sa do nicoho pustat pokial si nie som ista ze by bol zaujem....

evula2
30. júl 2011

Ahoj, ak to myslíš vážne, tak to by bolo super. Ja osobne by som chcela aby bolo hlavne menšie ako moje najmladšie , to jest do 6 rokov, ale predstavovala som si také ročné napríklad. Vždy som chcela černoška, ale mohlo by byť aj z Indie alebo inej krajiny. Myslím, že keby som zašla do nejakého takého ústavua zbadala tie deti, asi by som nevedela, ktoré skôr zobrať.

hameeda
30. júl 2011

evula2 : ano myslim to vazne, ale treba to poriadne premysliet vyziada si to kus prace, hoci uz som sa v par krajinach stretla s tym ze deticky by boli,,,pretoze som predcasom robila na jednej zakazke kde sme dodavali zdravotnicke zariadenia do takych ustavov a poviem vam deticiek tam bolo dost a je mi luto ze tie chudence tam tak vyrastaju, v pakistane to bol strasny pohlad deticky od jedneho roka spinkali na zemy len na takych prikryvkach lebo ich nemali kam davat, u vecsiny z nich sa ani nevie kto su rodicia, pretoze tam ked zena otehotnie mimo manzelstva tak sa toho rychlo zbavi a obycajne su zeny nevzdelane tak niekedy ani par mesiacov nevedia ze su tehotne, tam mi to vtedy riaditel povedal ze u nich jedina moznost je ze ich davaju na medzinarodnu adopciu pretoze pakistanske rodiny maju dost svojich deti,,,ale ze je to tazke lebo nemaju ludi kto by to sprostredkoval,, inak zakony su celkom fajn,,pretoze je to pomoc pre obe strany,,,tak ked som to tu teraz citala tak sa mi to vratilo ten pohlad tam na tie deticky,,,bolo by to trosku narocne ale si myslim ze ked sa chce tak vsetko sa da,,a hlavne detsky usmev vam to vrati 100 nasobne,,ono vsetko by nebol problem,,len by bol jeden problem ako zistit ze rodina je ok,,teda aby ste mi rozumeli,,viete je to diata ziva bytost,,nechcem aby si povedzme prisiel niejaky parik a povedzme ze chcu cernoska,,tak by si ho vzali a pridu mi za tri mesiace,, ze pani viete co mi sme si to rozmysleli mi uz ho nechceme, pretoze viete okolie k detom inej rasy tiez nemusi byt zrovna privetive,,, preto vas poprosim ak naozaj by bol zaujem napiste mi nieco k tomu co si myslite,,,a tak,, ci by ste povedzme chceli za detmi cestovat alebo by ste si ich vybrali na zaklade fotografii,,,co by ste uprednostnili,,ake sluzby,,,atd.

evula2
31. júl 2011

No, tak som nad tým nerozmýšľala, asi by mi stačili fotky, hlavne pri maličkých detičkách, neviem si predstaviť koľko stojí cesta tak ďaleko, to by sa uvidelo keby to bolo aktuálne. S prijatím okolia by nebol podľa mňa problém, máme aj známych - černochov aj deti a aj keby nie, tak to je jasná vec, že deti sa nevracajú.

mona333
3. aug 2011

ja zatial nemam deticky,ale neskor,by som si chcela isto nejake adoptovat a tiez by som mala zaujem o inu narodnost .... a na zaklade coho by som si vybrala? asi najskor podla fotiek, mozno opisu vlastnosti dietata,lebo letenky su drahe ....

maxjolie
4. aug 2011

@hameeda veľa odvahy a držím teda palce ak sa do toho pustiš, aby sa to podarilo...

karelia
14. sep 2011

ahoj 🙂 velmi ti drzim prsty hameeda 🙂 dufam ze ak sa do toho pustis vsetko pojde ako po masle a nikto ti nebude robit problem, je to uzasna krasna myslienka🙂 snivam ze si raz adoptujem dietatko zo zahranicia a dam mu sancu na zivot aky by mu nebol dopriaty. zatial nie som pripravena, ale dufam ze ak raz budem, tak sa najde cesta... btw: ja si myslim ze vacsina ludi chce dietatko do roka pripadne polrocne, podla mna cim mensie tym viac sa bude citit ono ako doma a aj pre okolie to je jednoduchsie. vybrat si staci podla fotografie, ale urcite bohatsi par by sa celkom rad aj vybral za dietatkom a vybral si osobne. myslim si ze ak sa niekto rozhodne pre adopciu a trva to aspon par mesiacov ma cas na rozmyslenie ci ho naozaj chce alebo nechce,... uz len rozhodnutie musi trvat nejaky cas, preto si myslim, ze nikto si dietatko ktore dostane uz nikdy neda vziat.

aliza
15. sep 2011

ked som si to tu vcera citala, tak ma napadlo, ze treba brat do uvahy, ze deti inej narodnosti maju tiez uplne iny temperament, podobne ako romske deti. Aby z toho nebol len modny trend, ze 'chcem cernoska lebo sa mi to paci'. Nehovorim, ze tieto deti su problematicke alebo co, ale je to uplne iny naturel, temperament...skor taky zivelny, divoky...takisto aj ine narodnosti, trebars spominany pakistan. A podla mna, treba mat aj nejaky vztah ku krajine, z ktorej dietatko pochadza, kedze same skoro zisti, ze nie je zo SLovenska a urcite sa bude zaujimat o svoje korene.

seraffa
21. sep 2011

hameeda drzim palce dufam ze sa ti tato myslienka podari, prave sama dumam nad touto myslienkou ja by som si raz chcela adoptovat male cinske dievcatko- stale vravim ze som sa narodila v zlej kozi... nemozem mat vlastne deti a ked budem mat raz dost peniazkou aby som sa vedela postarat o malu i o seba tak si ju adoptujem- zaklad teraz najst chlapa ktory do toho pojde so mnou :D kedze neviem ci ako slobodna by som dieta dostala...

severaseptima
20. okt 2011

@seraffa v cine by si dostala dieta aj ako slobodna matka... 🙂

monikamc
6. dec 2011

Ahojte. S manzelom mame podanu ziadost o adopciu, vo februari budu 2 roky, co sme v poradovniku. A cely cas cakame. Dali sme si ziadost na malicko do jedneho roka. Nezalezi ci to bude chlapec, dievca, rom, alebo polorom. Sme z toho smutni, ze to tak dlho trva. Uz niekolko rokov zijeme v zahranici v Anglicku, spoznala som pana, ktory chodi obchodne do Ruska a jeho manzelka tam zasa chodi pomahat detom, ktore ziju na ulici. Beru ich z ulice a davaju do domovoch. Bolo mi povedane, ze peniaze spravia zazraky. Tam to asi tak funguje. U mna nie su problem, ale asi do konca zivota by som si vycitala, ze som si dieta kupila. Takze takou cestou urcite ist nechcem. Poradte nejaku legalnu cestu adopcie zo zahranicia, je uplne jedno z akej krajiny, statu.

tortelinka
16. feb 2012

@monikamc a preco si nechces adoptovat zo slovenska?

veronickamm
28. feb 2012

@hameeda Ahoj, no ja by som si rada adoptovala dieťa zo zahraničia a dokonca by som šla s tebou do toho, myslím s tou organizáciaou. Vždy ma takého veci, na tento smer bavili. Tak mi odpíš ako si na tom, či niečo už organizuješ, a dávaš niečo dokopy. Myslím to vážne. veronickam@azet.sk

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre