Dá sa vybrať adoptívna rodina pre novorodenca pred pôrodom?

bluevelvet918
13. okt 2013

Prajem príjemný večer. Nedávno som zistila, že som tehotná... Samozrejme partner o dieťa (a už ani o mňa) záujem nemá. Ja som mladá, nijako finančne zabezpečená. Rada by som sa o svoje dieťatko starala, ale viem, že mu nebudem vedieť ani kúpiť základnú výbavičku.... Takže prosím, neriešme to, že si mám bábätko nechať. Rozhodla som sa pre adopciu aj keď to veľmi bolí a viem, že si to nikdy neodpustím. Zaujímalo by ma, či existujú organizácie, alebo úrady cez ktoré by som si vedela nejako vyhliadnuť adoptívnych rodičov už vopred. Skôr ako sa bábätko narodí. Zrejme žijem v rozprávke, ale neviem si predstaviť, že by ho dali najprv do nejakého ústavu a až po čase by ho niekomu priradili... Ak by navyše mal niekto z rodiny či známych záujem o moje dieťa, je možné vybaviť, aby si ho mohli adoptovať ?

nini1010
14. okt 2013

Nuž,ja určite rešpektujem tvoje rozhodnutie,ale ako 20 ročná by som babo na adopciu nedala.už si v podstate dospelá žena.keby si mala 15-16 nepoviem...rozhodnes sa ako sa rozhodnes a ak si babo necháš určite to nebude lahke.ale ako sa tu už písalo určite je tu dosť maminiek,ktoré by ti všeličo podarovali.avšak mi vsetky vieme to čo nevieš ty.a to čo je to držať vlastné babanko v náručí...ak to bábätko dáš preč nikdy si to neodpustis.vsetko sa dá vždy nejako zvládnuť,vždy.ale dať preč bábätko to sa dá zvládnuť len veľmi ťažko...

lenka1993
14. okt 2013

@bluevelvet918 Nič nie je také zlé ako sa na začiatku zdá 🙂 . Z výbavičkou netresuj ako tu už jedna baba písala je kopu maminiek ktoré radi podarujú veci. A ak máš podporu v mame tak nie je o čom hovoriť. Ja mám 20 síce sa na mňa muž nevykašľal ale žijeme u našich v trojizbovom byte a dá sa 🙂. Nepracovala som čiže som bez prímu a muž má splátky za auto takže tiež toho nemáme boh vie ako veľa a žijeme. Vieš koľko mamičiek mi tu písalo že podarujú vecičky? Neverila by si, bábo si nechaj, najlepšie čo pre neho môžeš urobiť je že bude mať maminku 🙂 .Držím palce 🙂

nini1010
14. okt 2013

@bluevelvet918 a este jednu vec tí poviem.stale mám pocit že to ako sa zachová expriatel rozhoduje o tom či si necháš bábätko. ten čo sa na teba vykašľal verzus človek čo tá bude mať najradsej na svete... načo ho vlastne potrebujes?neboj sa,tebe a babatku bude spolu dobre 🙂

lucinkab
14. okt 2013

@bluevelvet918 a keby si ho osvojili tvoji rodicia...? pomohli by ti ho isto vychovat... sestra otehotnela v 19tke a mala rovnaky problem... porodila 8dni pred 20tkou... nasi jej pomohli malu vychovat, bolo to tazke najme financne ale teraz je stastna ze ju nedala adoptovat a uz ubehlo 7rokov od vtedy a ma aj robotu aj vlastne byvanie a konecne normalneho priatela, co ju berie aj s jej dvoma detmi, ktore nie su jeho... ☹ porozmyslaj....ako tym ze das na adopciu potesis nejaky par co nemoze mat deti to ta obdivujem ze to dokazes a nesla si na "lahsiu" cestu potratu... drzim palce... 😉 nech sa uz rozhodnes akokolvek...

bluevelvet918
autor
14. okt 2013

Ďakujem za vašu podporu. Je to všetko stále všetko čerstvé. Už teraz však viem, že malé milujem a ak po prvý krát pocítim ako ma kopne, tak neviem či už vôbec niekedy potom budem vedieť uvažovať nad tým, že by odišlo odo mňa preč...

billam
14. okt 2013

@bluevelvet918 ja uz teraz viem, že si svoje dieťatko nechas pri sebe 🙂

edita84
14. okt 2013

@bluevelvet918 si mladá a múdra baba, nech sa rozhodneš akokoľvek bude to správne rozhodnutie lebo ho spravíš zo srdca a len pre to aby bolo drobátku dobre. z tvojich príspevkov ide láska k babatku dúfam že ti bude dopriate si ho nechať 🙂 držím ti silno palčeky 🙂

mamainprogress
14. okt 2013

Zahod strach. Onedlho budes dakovat ze ti bol zoslany tak velky dar- dietatko. Dietatko ti pomoze prekonat vsetky tazke chvile a vidim, ze si rozvazna a inteligentna mlada zena. Zvladnes to a budes este silnejsia. Tiez ti mozem poslat nejake veci pre babatko, kludne mi napis IP, rada ti pomozem. Urcite sa pomocnikov najde viac aj v tvojom okoli. Babatko nestoji vela penazi. Nepotrebuje vsetky vychytavky a hity, monitory, kolotoc, sterilizator, ergonomicka vana, interaktivna deka...aj my sme vsetci vyrastli bez toho. Daj mi len lasku a dar zivota s tebou-jeho mamou.

jaja018
14. okt 2013

@bluevelvet918 nedavaj babetko na adopciu. Mať pri sebe to malinke stvorenie je to najkrajšie čo môže byť. Ak by si mohla bývať u mami aj s babom tak by to bolo super. Je tu veľa mamičiek co by ti pomohli s vybavickou oblečením a potrebnými vecami. A aj ja by som určite niečo na podarovanie našla. 🙂 Budeš dostávať nejaké peniaze od štátu takže by si nebola úplne zavysla na mame. Najlepšie pre teba a babo bude byť spolu. Je nás tu dosť veľa na to aby sme mohli pomôcť aj ked každý iba nejakou drobnostou.

Je tak baby?

mamainprogress
14. okt 2013

@bluevelvet918 malo tam pisat - daj MU lasku🙂 nie daj mi🙂

kveta
14. okt 2013

@mamainprogress To uz nevysvetlis.. :D

bluevelvet918
autor
14. okt 2013

Ste ako moje poklady ♥ V živote by som sem nešla preto aby som robila zo seba chúďa a pýtala vecičky, lebo nie som ešte zabezpečená. Hreje ma pri srdci, že ste také milé a už rozumiem tomu, prečo sú tieto mamičkovské portály také obľúbené. Lebo je tu tak veľa úžasných žien...Určite budem rada ak sa vám budem môcť ozvať s tým, že sme s maličkým spolu ♥

lolitka25
14. okt 2013

@bluevelvet918 Viem máš to ťažké, no prosím, nevzdávaj sa bábätka... vidieť, že už teraz ho ľúbiš a chceš mu len to najlepšie. Uvedom si, že to najlepšie pre neho si TY - najviac potrebuje mamku. Máš 20 život pred sebou, určite to nebude také zlé ako sa teraz zdá. Držím prsty a ak budem môcť a vedieť rada ti pomôžem, poradím... len sa nevzdávaj toho najcennejšieho v živote... dieťatko nepotrebuje solventných rodičov, ale milujúce objatie matky 🙂 Iste sa v okolí nájdu dobrí ľudia čo ti v ťažkých chvíľach pomôžu .

lauricka
14. okt 2013

@bluevelvet918 ak mas rodicov, ktori Ti pomozu, nevzdavaj sa ho. Drzim palce a prajem vela stastia!

lauricka
14. okt 2013

@bluevelvet918 ak si ho nechas a budes potrebovat, aj tu najdes maminky, ktore ti budu ochotne poslat vecicky pre male. Ja mozem tiez, ak budes potrebovat.

willy_wonka
14. okt 2013

@bluevelvet918 ahoj, necitala som vsetky komenty, len tvojich par na prvej strane a uz teraz ti poviem,ze sa drobceka nevzdas 🙂 verim,ze s pomocou rodiny a blizkych to zvladnete ! Mozno tvoje malicke nebude mat satnik plny znackovych veci, ale tym sa stastie ani laska nemeria. Drzim ti palce ! PS: ak budes potrebovat s niecim pomoct, ozvi sa, ak budem vediet pomozem ti.

vvia
14. okt 2013

@bluevelvet918 tu nejde o to ci su chuda preto, ze potrebujes vybavicku alebo nie. je to normalne. ak ti to pomoze v rozhodovani, tak mnohe radi pomozeme. mnohe totiz z nas posuvaju vecicky dalej, po rodine, kamaratkach.....nie je problem posunut aj tebe, ak budem mat nieco co ti pomoze. nie je hanba ozvat sa, hanbou je tvarit sa, ze vsetko zvladas, ked to nie je pravdou - tym mozes ublizit viac.

katkasofi
14. okt 2013

@bluevelvet918 prosím ťa nevymysľaj s tou adopciou... Ja som zostala v treťom mesiaci tehu tiež sama.. A som tu. A dokonca má dcérka uz aj súrodenca 🙂 všetko bude ok.. Ako baby písali nepotrebuje dieťatko neviem aké vymozenosti dnešnej doby... My ti pomozeme, teda aspoň ja určite. Len daj vedieť co to bude a pošlem ti vecicky. Pre chlapčeka mám určite oblečko a pre dievčatko tiež určite niečo nájdem ( odkladala som pre druhé). Zvládneš to!! Nebude to ľahké ale pôjde to. Nájdes si potom prácu a bude lepšie.. Ja som tiež išla po roku a pól do prace a mala do jasli.. A teraz mame uzasneho tatinka, aj vy budete mat🙂

kiki68
14. okt 2013

Moja sesterka takto ostala, s rozvedenym tehu, ono ju zradila HAK, na gynde jej 3 mesiace nechcela verit lekarka,ze je tehotna,stale mlela o tom,ako to skresluje HAK...no a potom vida...babo v brusku. Jej partner sa zachoval takto isto,ostala byvat u rodicov,mala 20 rokov, nejak zila z materskej,nieco pomohli rodicia. Dotycny musi platit alimenty...ako sice to je take,ze ako slnko svieti,ale je. Babo vobec nelutuje,aj sa bala,ze co bude,cela rodina veriaca, babka skoro infarkt lapla...ale jej mama babke vysvetlila,ze aj oni takto k detickam prisli,len mali stastie,ze bola ina doba. Tiez tato sa tvaril nemastno neslane,ale ked sa to narodilo chodil po dome po spickach,len aby male nezobudil,uplne inak sa na to zacal divat,navyse to bol prvy vnuk. A vecicky sa najdu,to este len uvidis ten prival,lebo kazdy ma cosi doma,cosi sa kupi....my sme kupovali napriklad vanicku aj s tou special podlozkou a dalsie taketo somarinky a nakoniec sesterka nevedela kam to davat. Maly jej dnes robi radost,uz ma par rockov,ona ma super zamestnanie. Len si to babo nechaj, budes ho milovat 😉 Tiez Ti nieco posleme,ked budes chciet, ja by som stale nieco kupovala aj ked nemam este babatko 🙂

bronia13
14. okt 2013

ahoj, fakt skoda ze sa to neda adoptovat do USA aj ked to je daleko ale tu si mozes vybrat rodicov do predu, ony ti pokriju este aj tehotenske oblecenie, vytaminy, porod, upratovacku ak nevladzes....a mozes mat otovrenu adopciu a zarobis pritom od asi tak 30,000$+... a este mas 6 mesiacov od narodenia ziskat svoje baby naspet, smozrejme potom musis vratit $ naspet....

katy2
14. okt 2013

@bluevelvet918 mas moj obdiv, normalne si vstupila do mojho srdca a od vcera teba aj malicke zahrnam do svojich modlitieb. VERIM, ze vsetko nakoniec dobre dopadne a ty budes ta najstastnejsia maminka v okoli a tvoj drobcek ti vynahradi svojou pritomnostou vsetku tvoju lasku 🙂 Ziadna kasa sa neje taka horuca, ako sa uvari. Este mas dost casu, aby sa vsetko na dobre obratilo. Krasne si to napisala s tymi pocitmi, akonahle pocitis kopanceky, a neskor ho uvidis priporode, bude rozhodnute. Verim, ze ostanete navzdy spolu. Peniaze nie su vsetko. Je to vela dobrych mamiciek s velkym srdcom, ktore ti rady pomozu. Urcite budeme sledovat tvoj pribeh nadalej a urcite pomozeme.
Drzim ti palce a hlavne to nevzdavaj 🙂 Budes uzasna maminka, vlastne uz teraz milujes svoje babatko celym svojim srdcom. Citit to z kazdeho tvojho pismenka 🙂 Myslim na teba 🙂

bluevelvet918
autor
14. okt 2013

Dievčatá prestaňte už lebo ma rozplačete.. Ste veľmi milé a nikdy by som nečakala toľko pomoci... ♥

tanja111
14. okt 2013

@bluevelvet918 Urcite ti je tazko...ale nesies sa vzdat to malinke si to nezasluzi.A kedze stoji pri tebe mama neviem nad cim rozmyslat,a peniaze,luxus nieje to co bude potrebovat tvoje malinke.A ked sa rozhodnes pre adopciu urcite sa budes viac trapit ako ked malinke sa narodi...NEVZDAVAJ TO...

scoutka
14. okt 2013

🙂 @bluevelvet918 V provom rade by som ta chcela pozdravit a povedat ti ze si dostatocne silna osobnost na to aby si zvladla vychovat dieta v 20-tich rokoch. V dnesnej dobe sa casto nevidi aby mladi ludia pristupovali k rieseniu takto zodpovedne ako ty. Citala som niektore tvoje riadky, a po par minutach mi je iste ze tvoje dieta ostane s tebou. Rozhodne zodpovednejsiu matku uz pre neho nenajdes, uz si tu potvrdila, ze si nou ty. Mozno to znie ako klise alebo velmi zjednodusene, ale ver mi, neries ci budes komplikovat zivot sebe, alebo mame, rodine. Ver zenam, mamam ktore hovoria ze dieta je na prvom mieste. V tejto chvili je velmi dolezite ze tvoja vlastna mama je ochotna ti pomoct. A v tom momente ked tvoje okolie zisti ze si tehotna a ze ty sama sa tesis na svoje dietatko, uvidis ake mnozstvo ludi ti s radostou povenuje alebo kupi vecicky pre dieta. Nebude to lahke, ale zvladnutelne urcite. Nechcem si ani predstavit cim si si psychicky musela prejst ked si dospela k adopcii, ale neboj sa, mozno si este poplaces viac alebo menej (a to nehovorim o tehotenskych hormonoch) 🙂 , ale verim ze ked budes prvy krat pocut tlkot srdiecka tvojho vlastneho dietatka a ked budes citit ako si tam u teba v brusku robi kotrmelce, zije si tam, tak ho budes vnimat uplne inak.
Drzim ti palce aby si nabrala silu a urobila take rozhodnutie, aby si si jedneho dna povedala, ze to bolo to najlepsie. Lebo teraz len zvazujes co je lepsie a co horsie. Ale v prirode je jedno pravidlo a to, ze matka a dieta patria k sebe 🙂
Drz sa zlatko, mas tu obrovsku podporu a ak budes nieco potrebovat napis !!

nikitkad
14. okt 2013

@bluevelvet918 ach (( no taka sprosta otazka preco si nesla na potrat ked to babetko nechces. ked si vedela ze sa oto nedokazes postarat??!

vladkamarcus
14. okt 2013

ahoj. ja ti drzi palce aby ste mohli ostat s maly spolu a velmi rada ti pomozem s vecickami pre babatko.

bluevelvet918
autor
14. okt 2013

@vladkamarcus Ďakujem, veľmi si to cením 🙂)) ♥

@nikitkad o tom, že som tehotná som sa dozvedela len pred pár týždňami a zabiť vlastné dieťa ? Viem, že bolo maličké, ale som zo zdravotníckej školy a po všetkých tých informáciách a videách o potratoch som to nedokázala... Nechať doslova potrhať svoje dieťa na kusy ? Je to čisté mäsiarstvo... A možno je to nemoderný názor, ale na takéto zverstvo by som nikdy nepristúpila.

veriiii
14. okt 2013

@bluevelvet918 neboj, ako pises ,je to vsetko cerstve,uvidis, ze casom si vytvoris take silne pito,ze si vsetko rozmyslis..nerob unahlene rozhodnutia..ako pisu mamicky, kludne popros tu na MK a urcite ti mnohe sa ponuknu, ze ti poslu vecicky pre maleho. a urcite niekdo pomoze aj s kocikom napr...po narodeni si vybav prispevok k narodeniu a prispevok k prispevku k narodeniu ,tlacivo tusim namatrike dostanes acele sa to vybavuje na okresnom Urade prace ,soc.veci a rodiny ..to je jednorazovo dokopy cca 840 eur, to ti pomoze na plienky napr..a budes mat narok na matersku?ved 1.sest mesiacov mas matersku a potom rodicovsky 199 eur do 3.rokov...a priatel nech ti plati alimenty, ale to nemam skusenosti, tusim musi byt zapisany ako otec,ale hovorim,nie som si ista,skus sa popytat aj nato..alebo ako pisu mamicky, tvoji rodicia si ho mozu osvojit,..

lenuska74
14. okt 2013

nikitkad a kde si našla že ona to bábo nechce? ona len povedala že sa o neho nedokáže postarať ale to je asi normálna reakcia keď ostaneš sama a zrazu zistíš že si tehu. nechápem, ale ja Ti len želám, aby si Ty sama nemusela riešiť nikdy potrat myslíš si že to je len tak že zbavím sa momentálne niečoho nechceného a je to za mnou ? Minule jeden farár hovoril o tom že ako spovedal v jednom veľkom meste a že prišla za ním jedna asi 80r. žena a že sa spovedala z toho že bola na potrat a rozplakala sa a on sa jej pýta že či od vtedy nebola na spovedi a ona že nie že chodí každý mesiac a každý mesiac má potrebu sa z toho vyspovedať, lebo je to pre ňu aj po tých rokoch hrozná vec, ktorú nikdy nemala urobiť. ☹

nikitkad
14. okt 2013

@lenuska74
@bluevelvet918 jasne ved ani ja by som nesla !!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre