Dá sa vybrať adoptívna rodina pre novorodenca pred pôrodom?

bluevelvet918
13. okt 2013

Prajem príjemný večer. Nedávno som zistila, že som tehotná... Samozrejme partner o dieťa (a už ani o mňa) záujem nemá. Ja som mladá, nijako finančne zabezpečená. Rada by som sa o svoje dieťatko starala, ale viem, že mu nebudem vedieť ani kúpiť základnú výbavičku.... Takže prosím, neriešme to, že si mám bábätko nechať. Rozhodla som sa pre adopciu aj keď to veľmi bolí a viem, že si to nikdy neodpustím. Zaujímalo by ma, či existujú organizácie, alebo úrady cez ktoré by som si vedela nejako vyhliadnuť adoptívnych rodičov už vopred. Skôr ako sa bábätko narodí. Zrejme žijem v rozprávke, ale neviem si predstaviť, že by ho dali najprv do nejakého ústavu a až po čase by ho niekomu priradili... Ak by navyše mal niekto z rodiny či známych záujem o moje dieťa, je možné vybaviť, aby si ho mohli adoptovať ?

bluevelvet918
autor
14. okt 2013

@tiumen Tak ten je nádherný ! S manželom ste naozaj požehnaný 🙂 Je nádherný a prajem nech je zdravý ako buk 🙂

michellka85
14. okt 2013

@bluevelvet918 ochci 😝 nazov diskusie je o adopcii a na 4. strane je uz viacmenej rozhodnute ze ostava s mamkou 😵 🙂 😉 😉 milujem toho "kona" 😀 dufam, ze vsetko zvladnes, a budes hrda mamicka 😎

bluevelvet918
autor
14. okt 2013

@michellka85 Tohto koňa už milujem aj ja, pretože sa tu nemusím hanbiť vyjadriť svoj názor bez toho aby na mňa niekto kričal, že som hlúpa a pokazím si život, keď si krpca nechám ♥♥♥ Myslím, že aj ten raz bude ďakovať tejto stránke za to, že sa tu ženy postarali o to, aby sme zostali spolu :P Patrí vám obrovské ďakujem. Každej jednej z vás ♥

zita19
14. okt 2013

@bluevelvet918
@michellka85
@bluevelvet918
a vsetky ostatne
Ten kon ma fakt vyznam. Keby len toto, tak si zasluzi vstupenku do neba!!!!!
A nech si chlapi trepu o tom, ze sa tu len o obsahu plienok, krupici a podobnych nepodstatnych (pre nich nepodstatnych) ptkovinach tliachame. Tliachame si rady a ma to zmysel 🙂

hexena
14. okt 2013

@bluevelvet918 znama z mojho okolia presla dacim podobnym, a nakoniec sa musela dietata neskor aj tak vzdat, lebo tento stat VOBEC nepomoze slobodnym matkam aby sa s dietatom uzivili, z 220e si clovek nezaplati ani ubytko, nieto uz zakladne veci k prezitiu...je to tazky krok kazdy si musi sam zratat pre a proti ci ma aspon strechu nad hlavou a moze pocitat s DLHODOBOU podporou od niekoho zodpovedneho...kazdy pozna svoju situaciu najlepsie...

darzneba
14. okt 2013

@bluevelvet918 ja Vas chcem poprosit, aby ste si premysleli toto cele, sama mam 3 deti, bojim sa one viac nez o hocikoho ineho, je to milionkrat vacsia laska k dietatu akok rodicu, je to Vasa krv, Vam ma hovorit mama nie inemu, materstvo je dar, i ked sa na zaciatku zda byt zufale, ale vsetko sa vyriesi!!! Mam kopec kamaratok, co boli tehotne este kedysi na strednej,. boli nestastne, atd, ale ked ovonali to male klbko stastia, na vsetko zabudli a boli tie najstastnejsie na svete!!!! trocha zabojovali a dostali krasny dar v podobe dietatka!! Verte mi, ak sa rozhodnete pre dieta, nikdy, ale nikdy si nebudete vediet ani len predstavit, ze by ho mal mat niekto iny!!!! A budete rada, ze ste rozhodlio spravne!! Ked bude neskoro, pukne Vam srdce a nebude cesty spat

tiumen
14. okt 2013

@bluevelvet918 ďakujem 🙂 aj vy budete zdraví, netreba myslieť na zlé veci aby sa naozaj nestali.. Aj keď s bábom bude veľa starostí, ale o to viac radostíí 🙂

darzneba
14. okt 2013

@bluevelvet918 este som zabudla, 2 deticky sme planovali ale tretie nie, maly byt, malo penazi, stresy, male auto. ked som nahodou otehotnela, bola som nestastna, ze neviem co budem, ako to zvladnem, a teraz mam tu najkrajsiu babenku na svete, ktore my dava tolko mudrosti, lasky a neviem si predstavit, ze by nebola, TERAZ JE MOJA RODINKA UPLNA, osud vie co preco robi. budete ta naj mamina pre to vase dietatko, budete pre to male NUMBER 1 v jeho zivote, nik Vas v jeho zivote nenahradi

bubulka722
14. okt 2013

@bluevelvet918 Zvládneš to, nemusíš sa báť! Bola som na tom rovnako ako ty a dnes ti môžem naozaj zodpovedne povedať, že nikdy svoje rozhodnutie neoľutuješ. Je to prejav obrovskej lásky napriek všetkému a láska sa láskou opláca. Dieťatko ti ju milión-násobne vráti. Rokmi sa všetko dá do poriadku a ty sa nikdy nebudeš musieť hanbiť pozrieť do zrkadla.
Mám dosť dievčenských vecičiek, tak ak by sa ti hodili, ozvi sa. Rada ti pomôžem!

zita19
14. okt 2013

@hexena Tento stat nepomaha NIKOMU!!!! Zaujimavi sme len v den volieb a ked mame zaplatit dane. Ale to je do inej temy. Ocakavat pomoc od statu je uplne zytocne. Musime si pomoct sami a navzajom. A toto je jedna z foriem vzajomnej pomoci. Ked nemozme pomoct tak povediac z ruky do ruky aspon si navzajom poradme podla nasho najlepsieho svedomia a vedomia.
Tym nechcem povedat, ze nemas pravdu. Situacia sa moze v ktoromkolvek case zvrtnut, ale pomozme im najst tu najlepsiu cestu k stastiu.

bubulka722
14. okt 2013

@zita19 Máš pravdu! Ak si nepomôžeme my obyčajní ľudia navzájom, už nám nič nepomôže. Všetko je rozkradnuté, utápame sa stále vo vyšších štátnych dlhoch a čakať, že nenažranci pri válovoch pochopia našu ťažkú životnú situáciu je viac ako naivné.
Preto prosím aj ostatné mamičky aby boli takýmto mamičkám nielen morálnou podporou. Tá je veľmi potrebná, ale dieťa žiaľ nezasýti. 😉

hexena
14. okt 2013

@zita19 mozno som sa zle vyjadrila, tiez som to myslela tak, ze sa neda spoliehat na pomoc inych (ci uz statu alebo inych) a clovek musi sam posudit ktore riesenie je najlepsie...lebo tazko tu budeme teorizovat, nech si to dieta necha, ze to zvladne, ked to tak nemusi byt...ked nebude mt peniaze na strechu nad hlavou, alebo na stravu pre dieta, aj tak nakoniec jej to dieta aj tak zoberie socialka...takze nie sa spoliehat ze to bude dobre, ruzove, nadherne ale mala by uz teraz hladat nejake riesenia, napriklad sa obratit na nejaku organizaciu co by jej pomohla aj pri rozhodovani, pripadne s ubytovanim, radami ohladom vyzivneho, atd, atd, atd....ruzove okuliare nestacia...ano babo bude krasne, vonave ale treba z dacoho platit najomne, jedlo, lieky, plienky...
MYSLIM to v dobrom, nie v zlom, treba mysliet aj trochu realne

zita19
14. okt 2013

@hexena Presne tak som to pochopila. Ono USG je fajn, ale kupit veci pre skolaka do prvej triedy alebo zaplatit internat je o inom.
Viem o com hovorim, presne toto mam za sebou. Syn ma 35 a nebolo to ruzove hlavne na zaciatku.

bluevelvet918
autor
14. okt 2013

Každé slovo si pozorne čítam a verte mi, že to v žiadnom prípade neberiem na ľahkú váhu 🙂
@darzneba Máte nádherné detičky a moc vám to prajem 🙂 Všetko čo ste napísala si plne uvedomujem a urobím všetko preto, aby sme s malým mohli byť spolu 🙂

leus10
14. okt 2013

@bluevelvet918 držím vám obom palce

zuzi0110
14. okt 2013

Ahoj 🙂 Vidim, ze ta srdce viaze ku dietatku a preto ti chcem povedat svoj pribeh. Ja som bola tiez slobodna matka a dokonca som studovala na vysokej skole 🙂 Otca som malej nedala zapisat lebo som vedela, ze najdem lepsieho ocka a tak aj bolo. Hlupaci sa na mna prestali lepit a zrazu som bola obklopena muzmi s otcovskymi sklonmi co mi chceli pomahat. Vsetci mi chceli pomahat. Ucitelky, susedky, tety.... Az som si z tych mojich obdivovatelov co ma obdivovali za moje rozhodnutie postarat sa za kazdu cenu vybrala toho najkrajsieho a najuzasnejsieho, ktory ma miluje za to, ze som sa nam o dcerku tak dobre starala pokial jeho nebolo. Minule mi dokonca povedal ze si bude stale vycitat, ze so mnou nebol pri porode prvej dcerky 😀 Teraz mame deti 3 a bez nej by to nebolo ono. Ak ti chce mamka pomoct tak ju nechaj. My matky sme tu na to aby sme chranili nase mladatka a ich deti. Ak by si mala dieta v manzelstve tak by si sa musela vynajst a vynajdes sa aj teraz. Dobrych ludi je vsade vela, kludne ich nechaj aby ta chytili za ruku a potiahli ta. To nie je hanba. Raz ty potiehnes niekoho ineho 🙂 Vsetci vieme, ze cely zivot je risk. Niekedy sa nieco zacina dokonale a konci zle a inokedy sa nieco zacina zle a konci rozpravkovo. Treba sa len nadychnut a vykrocit tam kde ta srdce vedie lebo myslienky sa mozu menit ale srdce nikdy neklame. Prajem vam krasnu rozpravkovu cestu zivotom plnu dobrych vil a princa na bielom koni 🙂

zuzu31
14. okt 2013

Ahoj, ja pridam svoje .. mala som prve dieta v 32 rokoch lebo som si stale vravela ze sa nie je kam ponahlat, a ze mam na to cas. teraz maju moje dievky 5 a 2 roky a uplynulych 5 rokov hodnotim ako najlepsie a najstastnejsie obdobie v mojom zivote. nie je pre mna nic krajsie ako mat deti a dat im kus seba ... teraz aj lutujem ze som ich nemala skor, moj zivot by bol asi stastnejsi 🙂

Predstav si ze by si niekedy v buducnosti chcela mat dieta a napriklad by sa ti nedarilo otehotniet ... bola by si velmi nestastna, ze si s svojho prveho dietatka vzdala. Neviem, ale pre mna by ta predstava, ze moje dieta je niekde na svete a ja neviem ako sa mu dari, ako rastie, ako sa uci, ako dospieva bola asi este horsia ako keby umrelo ...:(. Toto sa ponesie celym tvojim zivotom...
Drzim ti palce, aby si sa rozhodla spravne, bude to isto tazke, ale zvladnes to. Budes mama a mamy zvladnu vsetko 🙂

ajka30
14. okt 2013

@bluevelvet918 ahoj, necitala som vsetky prispevky, ale moj nazor je, ze si to ajtak nakoniec rozmyslis a budes si to babo chciet nechat 🙂 Sudim to podla toho ako zodpovedne sa k celej veci stavias. Jedna vec je chciet zabezpecit malinke, ale druha vec je, ked ho zacnes v brusku citit a ked ho uvidis, ked si ho zamilujes..... Drzim palce, nech ti to dopadne najlepsie ako sa da- pre oboch.

michellka85
15. okt 2013

@bluevelvet918 ahoj, mame novu temu - dalsi svina chlap a opustena tehotna - meinkind (tak ja len tak vas davam dokopy 😉

zuzkanik
15. okt 2013

@bluevelvet918 môj názor je taký, že všetko, čo sa v živote udeje, má svoj význam. Ak si otehotnela, potom to dieťatko máš mať. Ono sa ti to teraz nezdá, si mladá, partner ťa opustil, nevieš si predstaviť, ako to zvládneš. Ale zase na druhej strane až taká mladá nie si (nemáš predsa 15 rokov) a iba niekoľko rokov dozadu ženy v tvojom veku už kočikovali. Si teda vo veku, keď svoje tehotenstvo aj bábätko určite zvládneš. Na začiatku to bude možno náročné, ale uvidíš, že všetko bude dobré a to maličké, čo v tebe rastie bude tvojím životným šťastím. Čo sa týka financií, tých je naozaj pomenej a ver mi, keby sa ľudia rozhodovali pre dieťatko až v čase, keď ho dokážu finančne zabezpečiť, nikdy by ho nemali. Výbavičku ti poskytnú ochotné mamičky - tých je neúrekom. Psychickú podporu hľadaj u rodičov a kamarátov. Neboj sa, všetko bude dobré a navyše máš deväť mesiacov čas, pripraviť sa na príchod dieťatka. Ja mám 36 rokov, jednu dcérku 11-ročnú, jednu 4-ročnú. Ty v mojom veku budeš mať 16 ročného tínedžera a celý život pred sebou. 😀 Tak držím všetky palce.

zeta
15. okt 2013

@bluevelvet918 necitam cele, len tak utrzkovite, verim ze to zvladnes 🙂. Neviem ci tu tu uz niekto ponukal pomoc s vybavickou/vecickami pre babo, ak hej tak sa pridavam, ak nie, tak som prva a urcite sa pridaju aj dalsie maminy 😉
a este - v niektorom prispevku od teba som zachytila ze "sa budes modlit aby ste mohli byt ty a tvoj drobcek spolu", tak pridavam k tvojej aj moju modlitbu 😉

giowana17
15. okt 2013

Nepoznam ta,nechcem ta sudit ale nerob to! nevzdavaj sa toho dietatka! budes tu bolest niest so sebou cely zivot...podla mna to zvladnes,pises ze by si sa hambila keby ti mamina financne pomahala,tak prijmi od nej pomoc! Zvladnes to..drzim ti pslcr a prajem ti aby si svoje rozhodnutie-nech bude akekolvek,nikdy neolutovala...

livka299
15. okt 2013

@bluevelvet918 Ahoj keď som si čítala úvod diskusie hneď som si pomyslela, že zatiaľ ho necítiš, nekopká ťa, možno si naštvaná na otca dieťatka ale nakoniec by si to určite neurobila. Teraz pri konci som to zistila. Som veľmi veľmi sťastná, že si sa tak rozhodla.

bluevelvet918
autor
15. okt 2013

@zeta Ďakujem ti veľmi pekne za pekný komentár a už som dostala veľa krásnych ponúk na pomoc. Ja však nechcem chamtivo niečo brať keď ešte neviem ako to s nami bude vyzerať napríklad o mesiac. Každopádne ak bude tvoja ponuka platiť, tak by si ma svojou pomocou rozhodne len a len potešila a určite by som sa ti neskôr chcela aspoň nejako odvďačiť 🙂

@giowana17 Si veľmi milá a už aj ja viem, že ak by krpec mal ísť odomňa preč, tak by som si to nikdy neodpustila ♥

bluevelvet918
autor
15. okt 2013

@livka299 Musím priznať, že vtedy som si ešte nahovárala, že bude ľahké sa len tak bábätka vzdať aby sa o neho niekto postaral lepšie, ale už teraz mi puká srdce keď na to len myslím...

anatalia77
15. okt 2013

@giowana17 tiež by som mala vačší strach z toho,že jedného dna sa mi karta života zvrtne, a ja nebudem mocť byť so svojím dieťatom,lebo teraz to už je iné,alebo mám priatela a čakáme bábo...alebo som vyhrala prachy v športke...
Neodsudzujem,ale na toto by som asi nemala odvahu.Obdivujem.

livka299
15. okt 2013

@bluevelvet918 Určite, ja som pri druhom a treťom tehu mala tiež všelijaké myšlienky. Nemali sme nič, ani auto ani byt. Horkoťažko sme platili prenájom....bolo to ťažké ale všetko v živote sa dá vyriešiť... 😉 Práve preto som tvoje myšlienky chápala....

bluevelvet918
autor
15. okt 2013

@livka299 Veď práve. Žijeme v dobe keď už bohužiaľ len láska a podpora rodiny nestačia. Všetko je ľahšie ak je tam aspoň muž, ktorý zarába počas materskej a je aj kde bývať...

anatalia77
15. okt 2013

@bluevelvet918 poznala som jednu pani,čo prvé dieťa dala na adopciu-lebo nezvládla,a podporil ju aj jej priateľ ☹ .Potom ako roky išli sa zoznámila so svojím mužom a založila si rodinku,majú dve deti a ona sa odvtedy napcháva tabletkami na depresiu.Verejne priznala,že vtedy mohla niečo urobiť,čokolvek,aspon sa o niečo pokúsiť...aj pokus sa ráta.

livka299
15. okt 2013

@bluevelvet918 tak to je pravda. Ale nesmúť. Ja som ostala s dvoma deťmi sama keď dcérka mala 3 mesiace. Nechcem rozpisovať ako a prečo. Teraz mám dcérku s druhým mužom a sme šťastní aj tak. Stará sa o všetky decká rovnako, vôbec neľutujem že som sa tak rozhodla. Tým ti chcem len napísať, že pre chlapa jedno dieťatko nieje prekážka, pokiaľ ťa ľúbi. A tá pravá láska čaká možno niekde za rohom....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre