Dá sa vybrať adoptívna rodina pre novorodenca pred pôrodom?

bluevelvet918
13. okt 2013

Prajem príjemný večer. Nedávno som zistila, že som tehotná... Samozrejme partner o dieťa (a už ani o mňa) záujem nemá. Ja som mladá, nijako finančne zabezpečená. Rada by som sa o svoje dieťatko starala, ale viem, že mu nebudem vedieť ani kúpiť základnú výbavičku.... Takže prosím, neriešme to, že si mám bábätko nechať. Rozhodla som sa pre adopciu aj keď to veľmi bolí a viem, že si to nikdy neodpustím. Zaujímalo by ma, či existujú organizácie, alebo úrady cez ktoré by som si vedela nejako vyhliadnuť adoptívnych rodičov už vopred. Skôr ako sa bábätko narodí. Zrejme žijem v rozprávke, ale neviem si predstaviť, že by ho dali najprv do nejakého ústavu a až po čase by ho niekomu priradili... Ak by navyše mal niekto z rodiny či známych záujem o moje dieťa, je možné vybaviť, aby si ho mohli adoptovať ?

mimi3706
17. okt 2013

ahoj, chcem ti povedat, ze ti drzim palce, a myslim si, ze ked po case budes uvazovat nad svojim problemopm a rozhodnutim, prides na to najlepsie rozhodnutie ake si mohla urobit, len si nechaj este cas. ja som otehotnela ako 24 rocna a mala som po vyske, mala som partnera - 9 rokov sme spolu chodili - a mala som aj kde byvat aj vsetko co inych ludi trapi, bolo v poriadku. v poriadku som nebola ja, lebo som sa zalubila do ineho chlapa...a to vsetko mi vzalo zdravy rozum a ja som to dieta, ktore som zrazu cakala brala ako obrovkske bremeno a problem ktory treba odstranit. chcela som ist na potrat, riesila som adopciu do nemecka a tak, aby som si mohla ist svojou cestou. ale ako inak, moj zivot sa vzdy uberal inou cestou ako som si ja naplanovala, resp. predstavovala. po neskutocnom boji, cele tehotenstvo trvajucom, odmietani dietata, sa po jeho narodeni vsetko vyriesilo. ta vauba, ktora tam vznikla, podotykam svoje dieta som doslova chcela zabit, ist na potrat, vsetky zakazy ktopre maju tehotne som porusovala jednoducho som bola hrozne hrozna, neprijala som tehotenstvo mozno posledny mesiac mi doslo ze to asi naozaj skonci porodom...tak tolko chcem povedat ze po narodeni sa stal zazrak, so svojim priatelom som zostala, je pravda, ze z jeho strany som mala podporu, ale ten citovy boj bol velky, ale co chcem úpoveda je, ze mam dnes 7rocnu slecnu, ktora je tak uzasna a skvela, ludska, citliva, vesela osobka, ktzora miluje ludi okolo seba a kazdy den mi hovori ako ma lubi, ze si vzdy pri pohlade na nu kladiem otazku - ako som vobec mohla vtedy uvazovat nad tym nad cim som uvazovala...tak len tolko, nechaj si cas, to dieta budes milovat a rozhodnutia clovek niekedy meni lebo dozrieva .... a inak teraz sa snazime o druhe uz 2 roky a nedari sa....esteze mam aspon moju slecnu....

leus10
25. okt 2013

@fidka79 nechcem nikoho sudit Ale myslim ze je dostatocne zrela a prave preto så zaujima o moznosti ako svoju aj babetkovu situaciu riesit keby som nåd tymto riesenim uvazovala ja tiez by som chcela vediet o dietatku ci hö napriklad netyraju alebo ci je zdravè chcela by som aby adoptyvni rodicia veselo ze keby dietatko Mali zdravotne problemy a mocka by pomoct len " biomatka" mozu sa na mna obratit ....

dana_l
25. okt 2013

poznam jednu pani ktora dala svoje dieta na adopciu. vies co jej povedal clovek ktory jej pomahal s vybavovanim papierov - laska matky k dietatu je obrovska, ale este vacsia je laska matky ktora sa dobrovolne vzda svojho dietata aby malo zabezpecenu lepsiu buducnost ako by mu ona mohla poskytnut.
po rokoch sa jej syn rozhodol najst ju - svoju biologicku matku. su doteraz v kontakte, spoznala adoptivnu matku svojho dietata a povedala ze lepsiu matku pre svojho syna by si ani nemohla priat.
dufam ze tvoje dietatko najde podobnu novu rodinu, ktora ho prijme s laskou. ty budes cely zivot spojena s tvojim dietatom, I ked nebude pri tebe. bude navzdy v tvojom srdci a mozno neskor sa I stretnete a ty budes moct vysvetlit tu velku otazku - preco.

zuzub
25. okt 2013

@bluevelvet918 veľmi ti držím palce a chcem ti napísať NEVZDAVAJ TO!!!! ver, že sú maminy v oveľa horšej situácii ako si ty a musia sa starať o 1,2,3 a viac detí.peniaze a finančná situácia je síce dôležitá, ale nie je to to najdôležitejšie.hlavne, aby ste boli zdraví!!!
ak sa predsa len rozhodneš bábätko si nechať, kľudne sa ozvi do IP viem ti poslať nejaké veci na oblečenie a pod.DRŽÍM PALCE!

ivia123
25. okt 2013

@bluevelvet918
to hovoriš teraz,že sa dieťatka vzdaš,ale keď budeš citiť jeho pohyby,jeho kopkanie a keď pride na svet a ty ho uvidiš,bude to naozaj veľmi ťažke vzdať sa svojho dieťatka.Porozmyšľaj lebo to všetko ťa poznači na cely život.Neprehovaram ťa ,len ti chcem povedať,že ako si zariadiš svoj život tak sa budeš mať.A čo ak už vôbec nebudeš môcť mať deti.Teraz si povieš, to sa mi nemôže stať.Ale poviem ti jedno , život si nemilo zahrava aj s ľudmi ,ktori si to vôbec nezaslužia. 😉 😉

jankahar
17. nov 2013

Skor nahodne som tu, pozerala som si ako je to s profi rodicovstvom a pestunskou starostlivostou a nasla tu tvoj pribeh a zaujalo ma tvoje uvazovanie. Urcite nie si v lahkej situacii, ale ona nemusi aj taka ostat, na tom svete nic nie je trvale a zaroven nemenne. Mas obdiv u mna, ze si sa rozhodla pre zivot dietatka, kt. nosis pod srdieckom a tiez aj to ako uvazujes nesebecky, aby jemu bolo lepsie. Mozno skus sa uvolnit a dopraj si aj niejaky mesiac na to, ze si ho nechas a uvidis co to urobi, mas velmi milujuce srdce maminky. Skus sa informovat aj v centrach pre pomoc matkam a ako sa tu uz pisalo, pridam sa k tym co ti pomozu s... kociarik sme sice uz darovali soc. slabsej rodinke, ale stale sa najde este nieco aj pre tvoje babo.

jankahar
17. nov 2013

Skor nahodne som tu, pozerala som si ako je to s profi rodicovstvom a pestunskou starostlivostou a nasla tu tvoj pribeh a zaujalo ma tvoje uvazovanie. Urcite nie si v lahkej situacii, ale ona nemusi aj taka ostat, na tom svete nic nie je trvale a zaroven nemenne. Mas obdiv u mna, ze si sa rozhodla pre zivot dietatka, kt. nosis pod srdieckom a tiez aj to ako uvazujes nesebecky, aby jemu bolo lepsie. Mozno skus sa uvolnit a dopraj si aj niejaky mesiac na to, ze si ho nechas a uvidis co to urobi, mas velmi milujuce srdce maminky. Skus sa informovat aj v centrach pre pomoc matkam a ako sa tu uz pisalo, pridam sa k tym co ti pomozu s... kociarik sme sice uz darovali soc. slabsej rodinke, ale stale sa najde este nieco aj pre tvoje babo. 😉

janulap
1. dec 2013

@bluevelvet918 ahoj,no ako sa mas?Co nove?Casto myslim na teba....vas 🙂 🙂 🙂

bluevelvet918
autor
19. dec 2013

@jankahar Veľmi pekne ďakujem za váš komentár a radšej všetko nechávam na pocity. Do ničoho sa nehrniem a netlačím. Verím, že čas všetko ukáže 🙂

@janulap Máme sa super. Už na 100% viem, že budeme samé baby, takže sa veľmi teším ♥ Našťastie žiadne komplikácie nemám, akurát mám malú uloženú priamo pod ľavými rebrami (ako v kryte) a tak nedokážem dlho sedieť bez toho aby ma malá netlačila. Tiež kope ako o život, takže sa teším, že je jej sveta žiť :P Hnevajú ma len strie, ktoré na mojej bledej a "priesvitnej" pokožke sú vidno až príliš, ale čo už. Prípravkov mám na to milión, ale poznáme ako to býva :D

freyjanr
19. dec 2013

@bluevelvet918 ahoj,klobúk dole pred tým co sa chystáš urobiť,to chce veľa sili,držím palce aby si to zvládla.niekoho spravíš najšťastnejším párom na svete....ale môžem sa spýtať ako sa s tým chceš vyrovnať?podľa toho co a ako píšeš si inteligentná a citlivá osoba takze mi je jasne ze ti nebude všetko jedno ked ti budú dieťa brať,chodíš k psychológoví ktorý ta na to pripravuje?

bluevelvet918
autor
19. dec 2013

@freyjanr nechodím, ale asi začnem... Aj keď sa bojím, že potom na to budem myslieť ešte viac... Už teraz keď si pozriem fotky čerstvých mamičiek s bábenkami tak mi je do plaču.... Viem, že tam navždy zostane veľké prázdno a do smrti budem myslieť na to ako sa má moja maličká, aký má život a čo z nej vyrástlo....

monika15
20. dec 2013

@bluevelvet918 sorry mozem sa spytat preco to mimco nechces?
je tu toho strasne vela a citam ale nejako to neviem najst.... :(

bluevelvet918
autor
20. dec 2013

@monika15 Je tam toho hrozne veľa. Od vlastnej nepripravenosti, žiadneho finančného základu, otecka, ktorý mi chce komplikovať život a pomstiť sa mi len za to, že by som chcela vychovávať naše dieťaťko...

janulap
20. dec 2013

@bluevelvet918 ahoj,tak predsa pojde mala na adopciu?Som si myslela,ze nakoniec ostanete spolu 😔 😢

bluevelvet918
autor
20. dec 2013

@janulap Ja už fakt neviem. Keď začne byť všetko super a rozhodnem sa, že malá bude so mnou, prídu tie najhoršie komplikácie, ktoré by som s bábätkom nezvládla.

isabel11163
20. dec 2013

@bluevelvet918 Ahoj, prečítala som si celú diskusiu a myslím si, že si pripravená postarať sa o dieťatko..nie je vždy všetko len o materiálnych veciach.. pre dieťa je dôležitá hlavne láska a tú mu dávaš už teraz takže si myslím že by si neskôr veľmi ľutovala keby si sa drobčeka vzdala..a z toho hlupáka si nič nerob môže sa ti vyhrážať koľko chce ale nenechaj sa ním deptať..predsa sa nemieniš vzdať dieťatka ktoré tak veľmi ľúbiš len preto že sa ti nejaký hlupák vyhráža.. proste ho daj na súd a nech platí..teraz sa ti to možno zdá ako nekonečný príbeh ale keď bude tá malá na svete bude to ona ktorá ti dá silu bojovať!! ver mi všetko bude dobré! okolo teba je určite mnoho ľudí ktorý ti ochotne pomôžu keby som mala detičky som prvá ktorá ti pošle aj celú výbavičku..držím palce aby si sa rozhodla správne 🙂

adahogh
20. dec 2013

Neboj sa, bluevelvet918, zvládneš to, len sa prestaň báť a bojuj o svoje šťastie. Tvoje bábatko potrebuje teba a nie náhradnú rodinu. Vyrastá v tvojom brušku, papá tvoje jedlo a počúva tlkot tvojho srdiečka...bolo by naivné si myslieť, že mu bude lepšie u iných rodičov. Jediné miesto na svete, kde sa bude po narodení cítiť bezpečne a šťastné, je tvoja náruč. Ani si nevieš predstaviť, čo to s tebou urobí, keď ho prvý krát uvidíš. Si mladá, krásna a inteligentná baba, tak bojuj, máš na to !!! Raz budeš na seba hrdá. Bábatko nepotrebuje prepych, ale maminku. Svoju maminku, pokiaľ je to čo len trošku možné. Ak máš podporu u svojej mamy, máš spolovice vyhraté. Držím palce a ozvi sa ak budeš čokoľvek potrebovať . Rada ti pomôžem. Kočík mám jeden voľný, darujem s radosťou, je pekný a moderný. Napíš mi IP ak chceš.

janulap
21. dec 2013

@bluevelvet918 neboj sa,to si len teraz myslis,ze by si nezvladla.....ale zvladnes,pre svoje dietatko urobis ako kazda mama cokolvek na svete...ver si,ty si silna osobnost 😉

inspiration2
30. dec 2013

@bluevelvet918 nechcem ťa súdiť, to v žiadnom prípade, len som si prečítala predposledný komentár...ty chceš dať dieťatku šancu na lepší život bez matky? ja si to neviem predstaviť, ale poznám okolo seba dosť adoptovaných ľudí, čo nikdy matke neodpustili, že sa ich kvôli sebeckým dôvodom (peniaze, práca, vek) dokázali vzdať....ja si myslím, že každá žena to po čase veľmi ľutuje a hlavne keď už niet cesty späť. Treba si to v prvom rade premyslieť, možno vyhladať odbornú pomoc - psychológa, určite sa nedá tu na MK riešiť, akým spôsobom a či vôbec sa máš vzdať dieťaťa. To by som riešila v prvom rade s odborníkom a s rodičmi. V každom prípade držím palce, aby bolo rozhodnutie správne

nikatika13
5. jan 2014

@bluevelvet918 ahoj prosim napis mi.... my sme manzelia co nemozu mat deticky... a velmi po nich tuzime... ak by si ho ty nechcela my by sme sa o neho alebo o nu postarali.. napis mi prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim!

mijunik
7. jan 2014

@bluevelvet918 Ahoj, poslala som Ti IP, mohla by som Ti, ak by si chcela, posunúť nejaké veci pre bábenko. 🙂 Už sme do nich zrejme veľkí a mám pocit (dúfam a verím), že Tebe sa zídu. 🙂

lelatt
8. jan 2014

@bluevelvet918 ahoj klobuk dolu pred tebou, naozaj to nemas lahke. Verim ze si sa rozhodla nechat si malinkeho/malinku. Posobis rozumne na svoj vek a preto si myslim ze by z teba bola dobra mamina. A ako sama vidis tu na MK je kopec uzasnych zien ktore vzdy a radi pomozu.

luciferkax
8. jan 2014

Ahoj.. tak ako si sa napokojn rozhodla? len očami som prebehla celú diskusiu...
Dúfam,ž e ťa nakoniec baby "ukecali" a bábo si necháš.. neboj, zo začiatku to vyzerá strašidelne, ale mať bábo nie je vôbec také zložité, hlavne, ked ťa rodičia "podporili", nevyhodili z domu, máš kde bývať... dostaneš dosť penazí na začiatok 30 dní po pôrode, každý mesiac 220 eur, z čoho sa myslím v pohode dá 🙂 a navyše, dieťatko ste splodili obaja, či sa to tatinkovi páči a či nie, ked sa neprizná, v mojejs ituácii - šiel by pekne na súd a nech platí, aspon menšie fin.prilepšenie.. .výbavičku kooopa maminiek daruje, ja sama so po svojch drobcoch vela vecí rozdala, kočík tiež, bábo potrebuje hlavne mamu!!! máš 20 rokov, si dosť "stará" mať dieťatko a aj ho vychovať.. sama soms a stala maminouv 19-ke, škoda počká, nestresuj.... určite by som bábo na adopciu nedávala,

ivastefancova
11. jan 2014

Je to smutny ale dalo by se to resit pestounskou peci pak by jste mohla dite i navstevovat a byt v kontaktu nebo ych vam mohla nejak pomoci vim ze ho urcite milujete.

martinka150
5. feb 2014

Boze ja toto fakt nechapem, strasne

vvia
5. feb 2014

@bluevelvet918 ako sa mate? Uz si sa nejak rozhodla? Ostsnete spolu s mali kou? Inac gratulujem k babe 🙂 baby su fajn 😉

argyro
5. feb 2014

@bluevelvet918 ahoj, z tvojich príspevkov cítim, že o svojom rozhodnutí nie si vôbec vnútorne presvedčená. Neurob prosím rozhodnutie, ktoré môžeš ľutovať celý život (viem o čom hovorím). Je to tvoje prvé dieťatko, teraz sa ti to môže zdať všetko strašne komplikované a nemožné, ale ver, že sa to zvládnuť dá. Ako ti už písali predtým, čo sa týka financií, hovoríme tu o 2-3 rokoch, potom môže ísť dcérka do škôlky a ty do práce. A nezabúdaj, že každý deň sa môže situácia zmeniť o 180 stupňov, možno stretneš úžasného človeka, ktorý jej bude skvelým otcom a spolu budete mať ešte ďalšie detičky. Raz sa budeš chcieť vydať, mať deti, ver mi, nebude to dobrý pocit, že im si dala šancu byť so svojou mamou a tomuto dieťatku nie. Možno dostane tých najlepších adoptívnych rodičov /no nič nie je isté a ty sa o tom nedozvieš/, ale dieťatko najviac potrebuje svoju mamu, teba. Držím ti palce akokoľvek sa rozhodneš. Už len to, že si o tom založila tému svedčí o fakte, že v skutočnosti to urobiť nechceš, ver svojmu vnútru, nie svojej hlave. Hlava kalkuluje, no vnútro - to je srdce.

anett9
5. feb 2014

osobne si myslím,že moment ,kedy malinké príde na svet,rozhodne.Ked vezmeš to novorodeniatko do náručia,už ho nepustíš... 😉

katka0905
5. feb 2014

@bluevelvet918 ked tak citam tvoje prispevky, mam pocit, ze som z ineho sveta. Obdivujem tvoju zodpovednost a zaroven ma sokuje, ze vobec nieco take pripustas, vzdat sa dietata kvoli materialnym podmienkam. To by som asi samu seba musela velmi trestat alebo sa nenavidiet, aby som si take nieco spravila. Podla mna si ochotna sa jej vzdat jedine preto, lebo suvisi s partnerom, ktory ta sklamal. Ale tvoja dcerka nie je on. Je to samostatna bytost, ktora ta lubi, uz teraz. Mozno to spojenie medzi tebou a nou nie je, nastala nejaka "chyba programu" a ste pripravene sa rozlucit ,aj ked osobne si myslim, ze taketo odlucenie moze sposobit dozivotnu schizofreniu - tebe aj jej. Proste stratu pocitu identity. Uz teraz, ked citi tvoju nerozhodnost, ju formujes a zrejme aj zranujes. Mala by si hlavne lubit seba, potom ju a vo vnutri v sebe odpustit jej otcovi. Mozete byt stastne aj same dve.

rachel36a
5. feb 2014

@bluevelvet918 podľa toho, že už máš vybrané aj meno pre dcérku je mi jasné že si sa rozhodla si dieťatko nechať... bude to ťažké, ale určite to zvládneš... keby to bolo s adopciou také jednoduché, tak by som ti hneď poslala naše profily, fotky a čo by si len chcela vedieť len aby sme sa mohli stať rodičmi tvojej dcérky... už roky túžime po dieťatku, a na osvojenie sa čaká hrozne dlho, nás čaká ešte niekoľko rokov čakania.. ale ver, že keď malú uvidíš, zamiluješ sa do nej, a ak by si sa aj napriek tomu rozhodla ju dať k osvojeniu, ver, že všetci čo takto čakáme na dieťatko, by sme pre neho urobili všetko aby bolo šťastné a spokojné, každú jednu rodinu si preveria tak, že sa nemusíš báť, že by sa dostala do zlej rodiny...ja osobne veľmi obdivujem ženy, ktoré sú ochotné sa vzdať dieťatka, aby mu zabezpečili lepšiu budúcnosť, keď sú si vedomé toho, že to už z akéhokoľvek dôvodu nezvládnu... prajem ti veľa šťastia a správne rozhodnutie.. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre