Dá sa vybrať adoptívna rodina pre novorodenca pred pôrodom?

bluevelvet918
13. okt 2013

Prajem príjemný večer. Nedávno som zistila, že som tehotná... Samozrejme partner o dieťa (a už ani o mňa) záujem nemá. Ja som mladá, nijako finančne zabezpečená. Rada by som sa o svoje dieťatko starala, ale viem, že mu nebudem vedieť ani kúpiť základnú výbavičku.... Takže prosím, neriešme to, že si mám bábätko nechať. Rozhodla som sa pre adopciu aj keď to veľmi bolí a viem, že si to nikdy neodpustím. Zaujímalo by ma, či existujú organizácie, alebo úrady cez ktoré by som si vedela nejako vyhliadnuť adoptívnych rodičov už vopred. Skôr ako sa bábätko narodí. Zrejme žijem v rozprávke, ale neviem si predstaviť, že by ho dali najprv do nejakého ústavu a až po čase by ho niekomu priradili... Ak by navyše mal niekto z rodiny či známych záujem o moje dieťa, je možné vybaviť, aby si ho mohli adoptovať ?

alexandra1104
5. feb 2014

@bluevelvet918 pomozem s oblecenim

olivia31
5. feb 2014

@bluevelvet918 Ahoj čitala som tvoj príspevok . Ak ti môžem poradiť nechaj si bábo budeš nešťastná ak tú malú dáš preč. Som čerstvá mamina a neviem si predstaviť, že by som to malé niekomu dala. Neboj sa zvládneš to ak budeš chcieť pošlem ti nejaké vecičky pre malé. Môže sa stať, že raz budeš chcieť mať dieťatko a nebudeš môcť a potom si to budeš vyčítať nikdy nevieš. Stačí keď mi napíšeš do ip. Držím palce a určite sa rozhodneš správne. 😉

bluevelvet918
autor
5. feb 2014

Ahojte baby 🙂 Čím bola malá väčšia a aktívnejšia (mám pocit, že za chvíľočku mi vykopne minimálne jeden pár rebier :D), tak tým viac som si bola istá, že by som to nezvládla. Pri pohľade na malé detičky mi bolo zle a do plaču, že nad čím to vôbec uvažujem. Malinká za nič nemôže a ja by som nikdy nedokázala zabudnúť, že niekde mi behá moje prvorodené dieťatko a ja neviem ako sa mu darí. Ďakujem za všetky vaše reakcie aj keď som zarazená, že aj v takýchto situáciách sú tu dospelé ženy, ktoré vás radšej zvozia pod čiernu zem ako by sa mali vôbec skúsiť zamyslieť aké to je pre mňa. Obavy z financií nemám kvôli sebe (nezabije ma ak si nič nekúpim aj rok), ale kvôli malej. Každopádne v mojom živote sa objavil jeden perfektný muž, ktorý už sám od seba začal hovoriť o tom, že si malú necháme, on si ju osvojí a budeme rodina... Bude to ťažké, ale s milujúcou osobou po svojom boku a takým malým šťastíčkom to určite nejako zvládneme.

zuzub
5. feb 2014

@bluevelvet918 držím silno place 😉 ak budeš niečo potrebovať ( oblečko, kozmetika a pod ...) kľudne sa mi ozvi cez IP 🙂

bluevelvet918
autor
5. feb 2014

@zuzub
Veľmi pekne ďakujem ♥

edvelyn
5. feb 2014

Aj ja mozem daco poslat.rada pomozem.ak budes mat zaujem napis IP.

monyccka
5. feb 2014

@bluevelvet918 napis, co potrebujes, normalne zoznam. Som si ista, ze to dame dokopy. Sama rada pomozem. Mam dost veci po dcerach.

mamisali
6. feb 2014

ahoj, necitala som vsetky prispevky, len ti chcem napisat, ze mam kamaratku, ktora adoptovala dietatko, uz maju medzicasom dokonca dve adoptovane. adoptivni rodicia, ked im je uz natrvalo zverene dieta, dostanu rodne cislo biologickej matky, cize ak raz dietatu povedia, ze je adoptovane a dieta bude chciet, podla rodneho cisla sa moze dopatrat svojej biologickej mamy. maju aj informacie o jej zdravotnom stave, resp. pokial je zdrava, tak len to, ze je zdrava. ta kamaratka mi vravela, ze ich maleho hned po porode vzali od biologickej mamy, ta ho nikdy nevidela, robia to aj pre ochranu matky, pokial je rozhodnuta pre adopciu, vraj sa lepsie vysporiada so vzdanim sa dietatka...ma ale stale 6 tyzdnov na to, aby sa rozhodla inak a dietatko si nechala. ak sa rozhodne aj po tych 6 tyzdnoch ze ho ponecha na adopciu, dostava ho natrvalo adoptivna rodina a ona nema informaciu o tom, kde dietatko skoncilo, ani ako sa ma...to je zase pre ochranu adoptivnych rodicov, aby sa nestalo, ze si biologicka mama zmysli napr. po troch mesiacoch, ze dietatko predsa len chce...ak by mala informacie o adoptivnej rodine, mohla by ich obtazovat. tych 6 tyzdnov je dietatko v nemocnici a buduci adoptivni rodicia ho chodia navstevovat a ucia sa postarat sa on. do rodiny sa dostane najskor az po uplynuti tych 6 tyzdnov. aspon tak to bolo u kamaratky.
cize ak je pre teba dolezite nestratit kontakt s dietatkom a vediet, ako sa ma, adopciu nezvazuj.
vyssie v prispevku som si vsimla, ze si niekoho stretla a ze snad predsa len tvoje dietatko zostane pri tebe, drzim palce.

maja923
6. feb 2014

@bluevelvet918 S chlapom, bez chlapa, zvládli to ženy, ktoré boli na tom stokrát horšie. To najdôležitejšie čo svojej malej dáš je láska a dobrá výchova - myslím aby malo zdravé priority a podobne. A po čase si maličké samé uvedomí, ako veľmi ho mamina ľúbi. Každému dieťaťu niečo občas chýba...aj keď majú rodičia dostatok peňazí, ale pokiaľ majú zdravý názor na život, nedoprajú deťom všetko čo im na očiach vidia..len pre ich dobro. Takže aj keby si bola sama (to že máš pri sebe niekoho, kto ti pomôže a s radosťou sa o vás postará, pretože ľudia sa menia a nesmieš to brať ako nejakú podmienku, ktorá ti pomôže v rozhodnutí nechať si dieťa) ber nedostatok financií svojim spôsobom ako PLUS. Od hladu isto neumriete, to vás nikto nenechá, a to že maličké nebude mať nové veci? Že nebude mať povedzme do 3 rokov svoju postieľku? Že nebude to hento a tamto?? Ja mám síce svoj domov, priateľa, ktorý sa na dieťa teší a v rodine x ľudí ktorí viem že pomôžu. Samozrejme tiež chcem pre maličké SAMA, resp. s priateľom zabezpečiť to najlepšie. A aj napriek tomu, že mám aké-také finančné zabezpečenie pre dieťa, tiež mám obavy, či to budeme zvládať..a teraz keď si to tu čítam...áno, nezávidím ti situáciu, ale sú na tom aj horšie ženy, a VER, ŽE NAOZAJ SÚ! Ale LÁSKA, je to najdôležitejšie pre to dieťa. Preto sa vôbec neboj, keď budeš vedieť dať dieťaťu dobré základy pre určenie životných priorít, raz sa ti za to odvďačí a bude rado, že mamina dlho nemala peniažky. Držím palce a už neuvažuj nad tým čo dieťatku nemôžeš dať, ale len nad tým, čo mu vieš poskytnúť a rob to najlepšie ako vieš!

mijunik
18. feb 2014

@bluevelvet918 júúúúúúúj, strašne sa tešíííííííím! Posielam Ti obrovské objatie do radosti - za to, že si sa rozhodla malinkú si nechať a nedávať ju na adopciu a aj za to, že sa v Tvojom živote "niekto" objavil. 🙂 Uvidíš, že to zvládneš (tú lásku Ti veľmi prajem, ale aj keby si malinkú mala vychovávať sama, tak to dokážeš). Ozaj, ako sa bude babuľka volať? 🙂 Inak, moja ponuka nejakých vecičiek pre Teba platí (písala som Ti do IP). Držte sa a fakt si mi urobila obrovskú radosť. 🙂 A ozaj - malej odkazujem, nech sa ukľudní a nech Ti rebrá nevykopáva, ešte Ťa bude potrebovať... 😀

oktobermimi
18. feb 2014

@bluevelvet918 jééj to je paráda 🙂
já by som tiež nedokázala malu dat preč 🙂
no viem že si vtedy bola v tažkej situacii 🙂 A tie Inteligentné čo ta zvozili ignoruj 🙂 tu je to akosi v mode 😅

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oxiaction
18. feb 2014

Ahoj,mam dcerku aprilovku🙂 ked budes nieco potrebovat kludne mi napis,velmi rada ti pomozem🙂 🙂 🙂

vladkamarcus
9. mar 2014

ani nevies aka som stastna z toho ze si malu chces nechat a ze mas priatela ktory vam bude pomahat a bere vas ako sucast. drzim palce.

nituka
16. mar 2014

Pekný večer prajem, chcela by som poprosiť všetkých náhradných rodičov o pomoc pri vyplnení dotazníka, za každý jeden dotazníček Vám zo srdca ďakujem https://docs.google.com/forms/d/18KeOSzcEUQqu9y...

janulap
12. apr 2014

@bluevelvet918 tak ste spolu...to je uzasne,ze to takto nakoniec dopadlo,velmi sa tesim.Gratulujem k Matuskovi 😉

bluevelvet918
autor
12. apr 2014

@janulap Veľmi pekne ďakujem ♥ ♥

katy2
13. apr 2014

@bluevelvet918 jej, zo srdca blahozelam a velmi sa tesim, ze to vsetko tak krasne dopadlo 🙂 a pozeram, ze nakoniec je z Ninky Matusko 🙂 Tesim sa s vami a zelam len to najlepsie 🙂

bluevelvet918
autor
13. apr 2014

@katy2 ďakujeme 🙂)

mamulibabuli
13. apr 2014

@bluevelvet918 precitala som si komplet tvoj blog...si skvela! Dufam, ze si stastna a ze Ti nechyba laska.Verim,ze po mat.stranke si zabezpecena aj Ty aj drobcek.Zaujimalo by ma ako si nazivate v suvislosti s partnerom/ockom???Drzim palce a zelam vsetko dobre!

akwee
14. apr 2014

Zelam vela stastia v novom zivote s krasnym syncekom! ;) Bola si, si a aj budes super mamina pre tvojho maleho Matuska! ;)

bluevelvet918
autor
14. apr 2014

@mamulibabuli si zlatá a som naozaj šťastná, že sa ti môj blog páči 🙂) po materiálnej a finančnej stránke sme našťastie ok a tiež sa chystám vrátiť rýchlo k práci, keďže mám možnosť pracovať z domu, takže by to malo byť len a len lepšie. S biologickým otcom maličkého nie som v kontakte asi od druhého mesiaca tehotenstva. Avšak už takmer polroka mám po svojom boku partnera, ktorý ma ľúbi a najmä malého ako svojho.Dokonca ma straší tým, že si ma do roka chce zobrať :D

@akwee si veľmi milá, ďakujem za krásne slová 🙂)

charlotkacharlotka
11. dec 2014

ahoj nedavaj dieta tomuto statu nikdy nevies kde sa ocitne a nedajboze ze nie na telesne organy taka je dnes zla doba ked ti je tazko pros o pomoc kde len mozes ved ja zijem sama s dvoma detmi a s toho je jedno postihnute verim ze to zvladnes das to len treba pozbierat vsetky svoje sily uvidis neobanujes budes mat male pri sebe 😉

kali1710
8. apr 2016

ja kcem mat dietatko a ja sa nemozem sa pozerat na ostatne mamicki ako maju dietatko mam 18 rokov ja deti mam strasne rada mam kamaradkinu cerku si beriem ako svoje vlastne ☹

anti13
8. apr 2016

@bluevelvet918 necitala som vsetky komentare len mi pride zvlastne ze 6.4. hladas pre priatela daco k vyrociu a o dva dni chces dat dieta na adopciu , teda neviem co vyviedol a dieta by som koli chlapovi prec nedavala a co sa týka věci pre dieta ved uz jedno mas tak musíš mat věci predsa po nom ci nie?

kmkke
8. apr 2016

@anti13 Toto tu je stará diskusia z roku 2013 🙂 Treba si prečítať pod prvým príspevkom aj dátum 🙂

jajuskajana
17. apr 2016

Dobrý deň, ak je tu nejaká žena ktorá sa rozhodla dať svoje dieťatko na adopciu prosím ozvite sa mi do správy. Možno budem vedieť pomôcť...

jano011
13. máj 2016

Príbeh zo štátnym koncom, dobrý námet na knihu, alebo film podľa skutočných udalosti 🙂 Rôzne emócie sa premietali vo mne, keď som to čítal, som rád že všetko dobre dopadlo, držkajte sa a veľa zdravička, každému kto pomohol finančné alebo hlavne psihycky, mladej mamičke 🙂

bluevelvet918
autor
16. máj 2016

@jano011 Niekedy si naozaj hovorím, že toto sa môže stať len vo filme či knihe a zrazu je to môj život. Som nevýslovne šťastná, že to celé dopadlo tak, ako to dopadlo. Synčeka nadovšetko milujem a máme sa lepšie ako kedykoľvek predtým. Veľmi sa hanbím, že som vôbec myšlienku na adopciu mala v hlave...

smolinka007
28. máj 2016

Krasny pribeh so stastnym koncom!
Slzicky mi vyhrkli z oci... Mala by si poslat svoj blog kazdej, ktora uzvazuje nad interupciou...v tych tazkych chvilach ked dievca nevie kudy-kam, je zmatene, vystrasene... Aby nespravili nieco strasne, co sa uz neda vratit spat....
Uzasne spracovanie problemu a vidis, vyriesilo sa to!!!
Vsetko dobre prajem!
MM

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre