Deti narodené drogovo závislým matkám. Máte skúsenosti?

angel78
21. jún 2009

Ahojte, chcela by som sa podelit o vase skusenosti s detickami, ktore sa narodili drogovo zavyslim matkam.. ako sa im darilo pri vychove, raste a tak.. ci to zanechalo nejake nasledky a tak... mame totiz moznost adoptovat si sestricku nasho osvojeneho synceka, ale jej bio mama bola na drogach pocas tehotenstva, takze malicka sa narodila s abstinencnymi priznakmi. musela byt 2 tyzdne v nemocnici, ale teraz je uz snad v poriadku.. momentalne ju presunuli do decaku.. nechceme nic uponahlat.. bolo by uzasne keby mal Tomi svoju bio sestrisku pri sebe, ale bojime sa, ze ci nebude jej vychova a stav tak problematicky, ze nebudeme mat dostatok casu venovat sa obom tak, ako by sme mali.. prosim ak mate nejake skusenosti piste.. dakujem velmi pekne
Angel

lucinka1230
1. aug 2010

berika naplno s tebou súhlasím 🙂

maminuska
1. aug 2010

@lucinka1230 , za to aké sa to dieťa narodilo, jej matka nemôže aj keď bola narkomanka. Downov syndrom je genetické ochorenie a rodí sa aj ženám ktoré nikdy nedrogovali.
Chyba vzniká už priamo pri oplodnení vajíčka alebo pri delení. Deti s downovým syndrómom chodia , rozprávajú a nie su plienkované. Skôr si myslím že tu si niekto pomýlil diagnozu a dievčatko bolo inak postihnuté

lucinka1230
2. aug 2010

@maminuska no tak mozno to bola ina choroba ale taka co sposobila matka toho dievcatka ☹ mozno si krasaaa pomylila diagnozu ☹ ale ja si myslim ze postihnutie toho dievcatka sposobila matka

vodnarky
5. aug 2010

pridam jeden pribeh,ktoremu som bola svedkom..na nasom sidlisku uz od malicka som poznala jedno dievca..otec aj mama boli alkoholici,to vedeli vsetci na nasej ulici..ked to dievca dovrsilo 14 rokov,zacala brat heroin a pracovat ako prostitutka..sem tam som ju niekedy stretla,ked akurat isla navstivit svojich rodicov a ja som bola tiez nahodou na dovolenke na slovensku..menila sa mi pred ocami..vlasy,zuby,nechty jej poopadavali..na tele sa jej zacali objavovat otvorene rany,ktore sa jej menili na strasne chrasty..stavala sa z nej chodiaca mrtvola..pravdupovediac,vsetci co ju pozname jej uz nedavame dlhy cas zivota..po 16 rokou takeho zivota,dievca otehotnelo..ked som sa to dopocula,na nic ine som nemyslela,len na to male,ako a komu sa to chudatko narodi,ak sa vobec narodi.. ☹ ..
narodil sa chlapcek,ktoremu jeho matka "darovala"zavislost na heroine..ona hned po porode usla z nemocnice..lekarom trvalo asi rok co ho zbavovali zavyslosti..babka z dedkom(jej rodicia) si ho osvojili,neviem,proste byva s nimi a obcas ho aj vidavame vonku..vyzera to bez problemou,ale kto vie,co sa moze nasledkom toho vsetkeho ukazat neskor.. ☹ ..mozno to pre niekoho bude zniet divne,ale vzdy ked dojdem domov a ho nahodou uvidim,vzdy sa za neho a jeho zdravie pomodlim.. 😔

stastny
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macekova
25. dec 2014

Ahojte, rada by som znova otvorila túto tému. Je tu nejaká mamička, ktorá má adoptované takéto dieťatko, alebo profi mama alebo detská sestrička, ktorá má skúsenosti s takýmito deťmi ? Mala by som totiž pár otázok ohľadne bábätiek narodených s abstinenčnými syndrómami. Budem veľmi vďačná ak sa niekto ozve 😉

papajka76
30. jan 2015

@macekova ahoj a čo by ta zaujímalo?

jeennyv
30. jan 2015

noo moja kamaratka ma mamu, ktora je profi rodic a stara sa o dieta, ktore z takejto "rodiny",deti su trochu opozdene vo vyvoji..u nich sa to odrazilo takto, ale lekari im hovoria, ze sa to casom vyrovnava ako deti rastu, inak zatial nemaju deti vacsie problemy... vsetko zalezi od prostredia v akom rastu a ako sa im clovek venuje....

malarebeka
13. nov 2020

@angel78 ako to dopadlo cele-po rokoch?

mata2
13. nov 2020

@malarebeka asi sa nedozvieme.. Uz neni aktivna

malarebeka
13. nov 2020

@mata2 dakujem za upozornenie 😉

angel78
autor
14. nov 2020

ahojte, uz s sice nechodievam, ale dostala som upozornenie ako to dopadlo😀 Tak nas pribeh dopadol vyborne. Rozhodli sme sa do adopcie ist a neľutujeme.. Zaciatky boli sice tazke, lebo babatko prezivalo divoke stavy hlavne tme, ale uz ma dcerka 11 rokov a je to jedno uzasne bezproblemove dievcatko.. Uvidime ako to bude v puberte a neskor, ale verim, ze sa da vsetko zvladnut.. Ak aj drogy zanechali nejake stopy, nie je to nic badatelne, dokonca bola ako malicka tak sikovna,ze zacala veelmi rychlo chodit, veelmi rychlo rozpravat, dokonca v dvoch jazykoch 😀 Takze za mna ak sa niekto rozhoduje, vsetko je risk a zisk... Nikdy nevieme dopredu ako sa to vyvinie... V kazdom prípade, viem, ze su aj pripady, ktore dobre nedopadnu, ale treba verit😀

mata2
14. nov 2020

@angel78 to je radost citat 😃

oliviakatka
14. nov 2020

❤️❤️❤️ Konečne niečo pozitívne v tieto dni ❤️❤️❤️

malarebeka
14. nov 2020

@angel78 dakujem Vam,ze ste si nasli cas a napisali nam par riadkov,velmi ste ma potesili...a prajem Vam aj Vasmu dievcatku vela dalsich pozehnani a hlavne pevne zdravie😉😇

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre