Deti narodené drogovo závislým matkám. Máte skúsenosti?

angel78
21. jún 2009

Ahojte, chcela by som sa podelit o vase skusenosti s detickami, ktore sa narodili drogovo zavyslim matkam.. ako sa im darilo pri vychove, raste a tak.. ci to zanechalo nejake nasledky a tak... mame totiz moznost adoptovat si sestricku nasho osvojeneho synceka, ale jej bio mama bola na drogach pocas tehotenstva, takze malicka sa narodila s abstinencnymi priznakmi. musela byt 2 tyzdne v nemocnici, ale teraz je uz snad v poriadku.. momentalne ju presunuli do decaku.. nechceme nic uponahlat.. bolo by uzasne keby mal Tomi svoju bio sestrisku pri sebe, ale bojime sa, ze ci nebude jej vychova a stav tak problematicky, ze nebudeme mat dostatok casu venovat sa obom tak, ako by sme mali.. prosim ak mate nejake skusenosti piste.. dakujem velmi pekne
Angel

magimary
21. jún 2009

angelík, ihneď sadám k Tvojmu IP...i keď opäť by bolo lepšie, keby sme sa stretli osobne... 😉
čo Ty na to? 😕 🙂

angel78
autor
21. jún 2009

ahooj, jasne rada...a kde a kedy?? dik moc

mamutka
21. jún 2009

ja myslim, ze to babatko si uz vytrpelo dost a bolo by to nakrajsie co sa mu moze stat keby ste si ho vzali k sebe.
to je obdivuhodne co robite baby!

grenadinka
22. jún 2009

angel- a preco sa nechce starat o svoje dieta aj ona?
poznam nespocetne mnozstvo zavislych ludi, ale malo kto z nich ma oslabene materske citenie.
pracovala som a aj zila s ludmi ktorych postihol podobny osud.
skutocne aj velmy extremne pripady som stretla ale kazda z tych zien sa snazila nieco pre dieta urobit.
to ona naozaj nemala zaujem o dcerku? 😢

grenadinka
22. jún 2009

a este nieco, nestretavala som sa sice uz z ich detmi ale spravanie by nemuselo byt taky problem, skor choroby ktore sa prenasaju z matky, ale to uz je asi davno zistene.
prajem vela stastia.
inak si myslim ze je jedno ci je zena drogovo zavisla alebo nie, ale ak odvrhne dieta malo by sa to riesit, a zabranit jej znovu otehotniet- sterilizaciou

katy1979
22. jún 2009

angel ak mas urcite obavy skus sa obratit na AT sanatorium a na MUDr. Novotneho. myslim ze ti urcite zodpovedaju tvoje otazky.
ja som absinujuci narkoman uz skoro 13 rokov takze moj syn sa narodil cistý. ale nebala by som si vziat take babatko do starostlivosti. take deti potrebuju veeela lasky a pozornosti. Ale urcite ak bude vyrastat v normalnej milujucej rodine tak jej vychova bude prebiehat uplne normalne.
takisto sa obavam o svoje deti ci niekedy nevstupia na tu cestu. kedze vyskumy si protirecia a niektorí tvrdia ze deti narkomanov a alkoholikov maju na to nabeh. uz len z toho pohladu sa bojim ze viem co vsetko to obnasa

prasiatko30
22. jún 2009

grenadinka - ak uz dala aj starsieho syna na osvojenie tak asi o deti vobec nema zaujem a myslim si ze ak angel sa rozhodne jej dat lasku a stabilitu ktoru potrebuje to dievcatko bude omnoho stastnejsie s nimi ako s matkou ktora sa opakovane vracia ku drogam 😒

angel78
autor
22. jún 2009

DIEVCATA, DAKUJEM ZA PRISPEVKY, ona uz ma toto 7 dieta. zaujem o ne nema. 3 su u babky, jedno u nej, 2 adoptovane a teraz toto 7 je uz v decaku.. ona sa dala na drogy na konci predosleho tehotenstva, takze toto posledne uz bolo naplno na drogach.. urcite by sme nevahali si ju zobrat, bojim sa vsak ci nebude mat nejake vyvojove problemy mozgu alebo nervovej sustavy.. zatial nemam ziadne detajlne info o nej.. zaujimali ma nejake vseobecne informacie o takychto detickach. dnes som ju videla, bola drobunka a krasna.. narodena vraj predcasne ☹

grenadinka
23. jún 2009

prasiatko - netvrdim ze malej bede lepsie v adop. rodine. 😉

yukki
23. jún 2009

grenadinka, lepšie ako kde? Ako pri biologickej mamke alebo ako v Domove?

lienocka235
23. jún 2009

grenadinka tiez encahpem. ako kde jej ma byt lepsie?

pises ze si sa s ich detmi nestretavala.. tak mozno zajst niekedy na novorodenecke kde tieto deti prezivaju abstinencne zachvaty... mozno by si sa na to pozeraal aj z ineho pohladu...

mojej pestunskej sestry nevlastna sestra je na drogach a do dnesneho casu mala cca 4-5 deti a o ziadne z nich sa nestara... resp. o to prve sa skusala.. a ako dopadlo tak z toho ma clvoek do dnesneho dna zle sny

marlene
23. jún 2009

angel 78,

ja mam kamaratku,ktorej dcera bola na drogach a alkohole pocas celeho tehotenstva ,michael sa narodil predcasne a zistilo sa unho casom tazke poskodenie mozgu,jej mama moja kamoska si ho vzala,celkom kvoli nemu prevratili ich zivot staraju sa onho a vramci jeho moznosti sa jeho stav pomaly zlepsuje.
podla mna by bolo najlepsie keby si sa porozpravala s odbornikmi,nemusi mat ziadne tazke nasledky,ale nik ti to nezaruci.hoci musim ti povedat,poznam vela rodin s detmi s postihnutim a nie je to take strasne ako sa zda,hoci chapem tvoje obavy ,aj by som mala.ale takto by mala v rodine ovela lepsiu sancu ,prave kvoli jej nelahkemu startu do zivota a bud si ista,ze aj ak by sa vyskytli problemy ,tak by si to zvladla 😉

magimary
23. jún 2009

marlene, ja poznám (resp. vychovávam/-vala som) viacero detičiek matek tvrdých narkomaniek (nie len počas tehotenstva, ale už dlhoooooooooooooo pred ním a dlhooooooooooo po ňom) a žiadne z "mojich" detí nemá žiadne ťažké poškodenie mozgu (sme v sledovaní neurologov ai.odborníkov) a deti sú v podstate úplne fit (viem, že iné deti môžu dopadnúť aj horšie, ale keď už teraz maličkú ponúkajú na adopciu, nebude to také zlé...)...
hoci mali ťažké začiatky a zlé štarty v zmysle abstinenčných príznakov, dnes sú to už detičky na nepoznanie... sú úplne ako ich zdraví a "čistí" rovesníci...
myslím, že aj vďaka tomu, že okrem zdarvotníckej starostlivosti dostali aj milujúcu lásku našej rodiny... (som si viac ako istá, že vo svojej biologickej rodine by vyzerali úplne inak... 😔 )...
v tomto smere som teda presvedčená o tom, že láska a starostlivosť milujúcej (adoptívnej) mamy dokáže naozaj aj nemožné...
i napriek možným úvodným ťažkostiam... 😉

smejka
23. jún 2009

mary suhlasim s tebou....i ked je to velka zaberacka dat taketo dietatko do pohody.....nebude to sibnutim zazracneho prutika 😔

magimary
23. jún 2009

smeji,
môže byť, ale i nemusí...(riadna zaberačka)...
sú deti rovnako zácislých matiek a niektoré nezareagujú ani len absťakmi a sú také, ktoré "búelivo reagujú už aj na minidávku alkoholu...
chcem povedať, že nie všetky deti musia mať "krízu"... 😉
každé telíčko, každý organizmus sa s tým inak vysporiada...

smejka
23. jún 2009

mary vdaka Bohu ze mas taketo pozitivne skusenosti.....my to prenatalne obdobie dobiehame tusim stale...

marlene
23. jún 2009

magimary,

ved ja nepisem ze vsetky maju tazke poskodenie mozgu,ja pisem len o tomto jednom konkretnom pripade.a ak si si vsimla ,pisem ,ze v rodine by mala ovela lepsie sance .angel chcela vediet ci ma niekto skusenost,ja mam jednu takuto - a o tej som pisala.

magimary
23. jún 2009

ok, oki, marlen...kľud... 🙂
všimla som si dobre, čo si písala 😅 , adoptívnym domovom ako výborným riešením som skôr reagovala na grenadinku, nie na Teba... 😉

smeji, ja mám skôr negatívnejšie skúsenosti s tými "krízami",ale i napriek tomu som optimista s realistickými názormi... ( 😅 )...

smejka
23. jún 2009

mary ja som tiez optimista....i ked co sa tyka zdravotneho stravu som deformovana pracou 😝 ...vidim i to co nie je 🙂
u nas okrem prenatalneho zleho obdobia je tam este tych 11 mesiacov v dd ☹ ☹ ☹
ale uz sa dostavame za vodu a surodenec to myslim vylieci uplne 🙂 🙂

magimary
23. jún 2009

smeji, matúško bol aj v dd??? 😨 😕 😕

smejka
23. jún 2009

bol....chuda male...kym sa vsetko poriesilo....bolo to komplikovane ☹ ....medzistatna ado a pod....my sme boli vtedy vlastne v tom case este len zasnubeni....

magimary
23. jún 2009

wow,tak to som nevedela, som si myslela, že išiel rovno z pôrodnice 😔
a tak dlho... 😢

smejka
23. jún 2009

mary ja sa nad tym radsej nezamyslam....lebo ked si na to pomyslim ide mi srdce puknut ☹
ale som straaaaasne rada ze je s nami a je stastny 😵

smejka
23. jún 2009

a mary ved vies ze este tuzim po novorodencovi 😉

magimary
23. jún 2009

viem, viem... 😉
a verím, že bude... a som rada, že Matúško už má to najhoršie za sebou... 😉

krasaaa
18. aug 2009

Angel ja som sa s takýmto už stretla :(( Moja kamoška Ivana začala drogovať ako 17 ročná a vtedy mala aj frajera a tak otehotnela keď mala 18 rokov ale v drogovaní a v pití alkoholu pokračovala ☹ ☹ ☹ ☹ Tak potom sa jej narodilo dieťatko v 6 mesiaci tehotenstva a o dva dni aj zomrelo ☹ ☹ ☹ ☹ Ivana tak preplakala asi celé 2 roky ale neprestala drogovať a stávala sa z nej ešte väčšia drogová závisláčka a potom zase otehotnela tentoraz porodila dieťa normálne v 9 mesiaci tehotenstva ale ani nechodila na prehliadky ani na kontroly a vôbec k doktorke ☹ Tak sa jej narodila postihnutá dcéra Barborka mala Down syndróm vtedy mala Ivana len 22 rokov a nevedela sa o dcérku postarať. Tak jej dieťa vychovávali a dodnes vychovávajú jej rodičia , pretože Ivana pred 1 a pol rokom zomrela vo veku 29 rokov vtedy mala 7 ročnú dcéru a dnes jej dcéra má takmer 9 ,nevie chodiť ani rozprávať je na vozíčku,nosí plienky a od svojichh starých rodičov vyžaduje starostlivosť 24 hodín denne takže to majú ťažkéé ☹

sue
19. aug 2009

Krasaaa 😢

claudinka
20. aug 2009

krasaaa to sa velmi zle cita, neviem si to ani len predstavit 😒

lucinka1230
1. aug 2010

krasaaa ☹ je to nieco hrozne co si tu pisala ☹ neviem si to vobec predstavit ☹ ako mohla byt ta tvoja kamaratka taka hlupa a pri prvom dietati si neuvedomila co robi ☹ a v podstate ani pri druhom ☹ a ze potom roky plakala ... mohla plakat kolko chcela sama si to zapricinila ☹ ako mohla byt taka ahh ☹ radsej sa k tomu ani velmi vyjadrovat nebudem ☹ lutujem to malicke dievcatko cim vsetkym si muselo musi a aj bude musiet prejst ☹ chudatko ☹ a takisto lutujem aj starych rodicov toho postihnuteho dievcatka ze ake trapenie museli prezivat ze im zomrela dcera a ze maju choru vnucku ☹ to dieta za to vobec nemoze ☹ zato ze je postihnuta moze len jej matka ☹ urcite to mala Ivana tazke ved urcite mala vela problemov ked zacala s drogami ale v tehotenstve naozaj mohla trocha prestat drogovat az kym sa babo nenarodi 😢 proste je to hrozneee

berika
1. aug 2010

@mamutka súhlasím, to dieťako potrebuje domov a rodinu.
@krasaaa mráz mi behá po chrbte z tvojho príbehu, jenoducho hrôza
@angel78 ja by som do toho išla, v živote by som si nedopustila keby nie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre