Hádky, problémy, dieťa, dom a hypotéka

snehulienka88
6. okt 2014

Ahojte mamicky. Mam skoro 3 rocnu dceru, muza s ktorym sme uz par rokov spolu a kupili sme dom.na hypoteku. Financne sa nemame zle, nic nam nechyba skor tu ide o neustale hadky, krik, hadzanie veci, klamstva a urazky... Citim sa bezcenna a aj ked mi po mater. Stranke nic nechyba tak to najhlavnejsie - laska to mi chyba neskitocnw. Tu sa nedockam peknych slov, slov ze dnes ti to sekne, dakujem atd atd. Vzdy iba hadky hadky hadky a hadky. Boli uz aj klamstva, ked sa opil par krat po mne leteli veci, udriet ma neudrel ale vyhrazal sa mi tym a ja som ss vymkla s malou v izbe. Obcas sa ho bojim, vsetku nervozitu prenasa na mna a ja na malu. Nevieme normalne komunikovst. Ked vytishne nieco ze ci vzdy musim zacinat aby sme sa hadali atd atd... Samozrejme jeho mstka je nas najvacsi problem... Je to na fakt velmi dlho. Neverim mu lebo mi klamal. Pisal si so zenami, klame mi kde ide a podobne. Nemyslim ze ma podvsdza ale zas ani tomu neverim. Neviem co si mysliet... Teraz sme sa vyrozpravali a povesal ze sa zmeni. Ale take t uz bolo.mm neviem ci mam chut este davat sance. Ja vlastne ani neviem ci ho milujem... Povedal mi. Ze keby sme nemalo malu uz davno by sme spolu neboli... Ked nad tym uvahoval a ostali sme spolu len kvoki malej o com to je? Naco mi je vzath bez doveri? Mam to wste skusat? Da sa niekolko krat stratena dovera este ziskat? Som zmetena... Bojim sa... On si je isty ze nemam s malou kam ist tak nikdy neodidem. Tento vikend slibil ze sa neopije. Lebo on nikdy si nevie iba vypit... Nepije xasto tak 4x do mesiaca ale to za zrube jak vol... Uz ma urazi kazde jeho slovo, vsetko mi uu vadi a uu sa neviem kontrolovat aj ja... Dala som mi svoju foto na pozadie pytam sa ze ci ok ci pekna a on mi povie ze tak som sa nanej prikraslila... Ako bie som urazliva za normal. Okolnosti to neriesim ale teraz ma to vzalo... Preco ma nikdy nepomojka, nepochvali... Uz neviem co to je objatie, spontany bozk alebo nieco podobne... Sex mame tak dva krat do mesiaca z donutenie... Moji rodicia ho zboznuju lebo ja im nikdy nehovorim o nasich probl. Ako vyzerame ako stastny psr pokial.nedojdeme domov... On sa pred vsetkymi ovlada a nikdy nic zle nepovie ale doma je ako besny. Ku malej sa sprava aj dobre aj zle... Mala sa ho tiez obcas boji ked pride a uz krici na nas... Ale zas niekedy sa s nou tak hrajeze az mi srdiecko rychlejsie bije a som na nich hrda. Ja som mu nikdy neklamala. Nikdy nijako neublizila prsvze vsetko obetovala.. mala som v 19 dieta preto lebo on je starsi a proste tak sme to chceli. Snazim sa robit vsetko pre rodinu... Ale na uu tak nevkadzem... Potrebujem niekoho kto ma miluje a nie niekoho kto po mnw huci a nevieme prehovorit dve suvisle vety bez toho ze by niejto z nas nevybuchol alebo co. Ja si svoje xhyby proznam a aj to ze aj ja by som sa mala krotit ale on nie... Jemu vobec nevadi ze si pisal s kurvami zatajil mi tolko veeelmi pods. Veci ze az... Nechcem tu vsetko pisat lebo nie som moc zastancom tychto for ale teraz potrebujem radu. Som sprosta ze som s nim? Hodil po Mne kvetinac, 4x dialkove, flase vody, telefony hoc co... Ako stava sa to raz za 2-3 mesiace obcas to vyprovokujem aj ja nevravim ze nie ale peoste ked sa opije ako hovado a vibev neberie ze mala spi a poslete ho len pekne lahnut si do drihej izby lebo strasne chrape ked vypije a on taky cirkus... Bojim sa ozvat ked vypije... A teraz som este k tomu stretla jedneho cloveka, strasne mi na nom zalezi. Je fakt dokonaly ale ked aj nahdoou niekedy nieco zas budem ja ta zla lebo kvoli druhemu sme sa rozisli. Moja rodina by ma zs to obvinovala a aj vsetci... Ale skutocnost ze pol roka to vobec neklape by nijto nevidel... Co mam robit? Dakujem za rady, dufam ze to nejak zvladnen lebo moja psychika je uz uplne nulova a tefaz ked pocujem od toho ze som pekna, co pre mna uz urobil, ze som skvely clovek som z toho hotova... Verim mu za par dni viac nez muzovi za par rokov... Moje sebavedomie je nulove... A tak dobre sa pocuvsju take slova... Nic vazne sme spolu nemali ale strasne ma to laka len vzdy si poviem ze nemozem... On je naozaj velmi dobry, nikdy nic neskusa prave naopak ma podppruje aby som zachranila manzelstvo aj ked vieem ze ku mne citi nieco viac... Poradte... Som zufala

pribinak
6. okt 2014

Ja ti poradiť velmi neviem, ale jedno by som určite spravila, prestaň sa pretvarovat pred tvojimi rodičmi a obom normálne vysyp aké máš problemi, je dobre sa niekomu vyrozprávať a nedusit to v sebe, je to tvoja najbližšia rodina, ak by si sa rozhodla pre odchod, kam inam by si šla ak nie k ním? Nebude to pre nich taky sok a nebudú sa snažiť to velmi riešiť, nechajú tomu všetkému cas a to je asi to najlepšie

adri266
6. okt 2014

@snehulienka88 moja rada je okamzita diskusia s manzelom v manzelskej poradni. Ak to nepomoze a nezmeni sa, povedat, ze od neho odchadzas. Noveho partnera si hladaj AZ KED budes rozvedena, az vtedy si hladaj novu lasku.
PS Davaj si riadny pozor na sladke slova. Teraz by stacilo, aby niekto povedal,z e mas pekne oci a zmaknes. Daj pozor, aby teraz niekto nevyuzil Tvoju zranitelnost.

vililienka
6. okt 2014

určite to povedz rodičom , narovinu, a skus to este z manzelom nejak , znova a znova sa ho opytaj na rovinu ake ma predstavy a co mas robit inak, avsak problem je aj to ze si mu to dovolila...musis mu dat najavo ze uz dost a ze uz to tolerovat nebudes a nebude sa na teba nicim zahanat! ale hlavne nenechaj sa vytocit! musis byt v klude inak nic nevyriesis. drzim ti palce....vztah je ako ucet--- ked nanho nic nevkladate , nemozte donekonecna z neho cerpat, chodte niekam samy dvaja.