Kampaň : Rýchly odchod detí z detských domovov

zuzanocka
28. máj 2008

ahojte!

prestudovala som si "Pravidla stranky" a kedze som nikde nenasla, ze by sa taketo "kroky" podnikat nesmeli 😎, chcem vas tymto, mile mamicky, skoro-mamicky, snazilky, ale i oteckovia 😉 , poziadat o zahlasovanie do kampane a pripojenie sa k hormadnej pripomienke:

http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=353405

smajlika, ak chcete, si mozte do albumu vlozit cez:

...deticky dakuju 😵

zuzanocka
autor
28. máj 2008

edit:
""

zuzanocka
autor
28. máj 2008

😠
nejde mi vlozit odkaz na smajlika. tak teda tuto najdete: http://stellahanzelova.blog.sme.sk/c/149645/Hla...

mouse
28. máj 2008

Zuzanocka, neda sa mi ta stranka nacitat. Napis o co ide...

elise
28. máj 2008

zuzanocka podporila som 😉

elise
28. máj 2008

nech sú detičky čo najkratšie v detských domovoch a čo najrýchlejšie v náhradných rodinách 😉

zuzanocka
autor
28. máj 2008

tak, tak, elis - vystihla si to 😉

elise
28. máj 2008

zuzanocka 😉

pacna
28. máj 2008

hotovo 😀

zuzanocka
autor
28. máj 2008

elise, pacna,
diky 😵

lenuska74
28. máj 2008

zahlasované 🙂 🙂 🙂 tak dúfam že tentokrat to výjde 🙂 😉

penelope10
28. máj 2008

podporene 😉

zuzanocka
autor
28. máj 2008

leni, 😵

zuzanocka
autor
28. máj 2008

pene, 😉

danullinnka
28. máj 2008

Zuzi,podpořeno 😵

ikar
28. máj 2008

Ahojky pracovala jsem pro Nadaci Terezy Maxové v dětském domově dva roky. Setkala jsem se tam s touto problematikou. Některými věcmi jsem byla šokována. Klasickým zvykem odchodu dětí z domova je, že děti jeden den skládají zkoušky a druhý den již musí odejít. Domov se jim většinou snaží pomoci, ale jednou jsem zažila, že skutečně nemělo kam jít.

bilushka
28. máj 2008

Podporene 😎

ikar
28. máj 2008

Problematika náhradní rodinné péče není tak černobílá. Nezastávám se dětských domovů, ale praxe, že má náhradní rodina dětí osm taky není řešení! Je nastaven celý systém naprosto chybným způsobem. A věřte mi, z devadesáti procent dětí, které prošli domovem, se stávají kriminálníci a prostitutky.

takco
28. máj 2008

tak nech vam zahlasuje co najviac ludi 🙂aj ja davam hlas za rozumnu vec 🙂

ikar
28. máj 2008

Ale setkala jsem se také s tím, že se do náhradní rodiny dostala dívka, kterou už potom, ale rodina nezvládala, putovala zpátky a dneska je dívka bezdomovec

lenuska74
28. máj 2008

zuzanocka
hodila som link aj na stránku adopcia na koníku tak dúfam že nás bude dosť, aby si to páni v čiernych oblekoch a s notbukami pod pazuchou za naše dane, uvedomili čo sparavili pri prvom rokovaní a hlasovaní a napravia to 😉 🙂

mouse
28. máj 2008

Ikar, mozno sa mylim, ale podla mna sa v tej pripomienke riesi dlzka pobytu babatiek v domove... Teda, ze netreba cakat do 6 mesiacov veku dietata. Ak sa mylim, opravte ma prosim 😉

ikar
28. máj 2008

takže kojenecký ústav. Toto je naprosto neoddiskutovatelné. Děti byměli být u někoho co nejdřív, bazální důvěra apod.

zuzanocka
autor
28. máj 2008

danullinka, bilushka, leni... dakujem 😵 😵 😵
lenuska, dobry napad 😵

elise
28. máj 2008

ikar tak tak, dôležité pre dieťa je, aby bolo v náhradnej rodine čím skôr, 😵 😵 😵
nie ako tí vo vláde vravia vraj je to jedno že to nezohráva žiadnu roku 😠 😠
ja som poslala linku aj u nás v práci 😉

lenuska74
28. máj 2008

zuzanocka veď ani nemáš nám za čo ďakovať, som rada že sa do toho dakto pustil my čakateľky zo sekcie adopcia by sme ti mali ďakovať 😀 😉 🙂

ikar
28. máj 2008

Z hlediska psychickévo vývoje je pro dítě v prvním roce života velice důležitý kontakt a navázání důvěry, zpravidla s matkou nebo s jednou libovolnou osobou, se kterou se setkává nejčastěji, cítí u ní největší důvěru. Z praxe v domově znám případ dítěte, které prošlo kojeneckým ústavem a jeho stav celkového citového a emocionálního strádání to dospělo až k hospitalizaci na psychiatrické léčebně v 6 letech

sue13
28. máj 2008

Zahlasované 😉

rusovcanka
28. máj 2008

Prečítané,zahlasované 😎

etuska
28. máj 2008

zahlasované 🙂

mouse
28. máj 2008

Mne sa nepozdavaju ani tie prve 3 mesiace v ustave, pokial je dieta samozrejme zdravotne v poriadku - myslim primerane veku. Hned z novorodeneckych oddeleni by tieto deti mali ist do profi rodin a tam by mali pockat na adoptivnu rodinu a za ten cas by mohli byt teda lekarsky sledovane, ci je vsetko v poriadku.. Ale to je len moj nazor, ja ked porodim, nikto moje dieta nebude brat, aby zistil odbornu diagnozu... A v profi rodine by sa problemy urcite podchytili skor ako v ustave, nakolko v profi rodine sa dietatu venuje ovela vacsia pozornost..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre