Používame cookies. Viac informácií tu. OK
nika82
4. nov 2019

tak neviem ako je natom dotycna ale co siel serial Male lasky tak tam vozickarka v pohode vynosila dieta

tecko28
4. nov 2019

Ak nie ste manzelia adoptovat si moze len jeden z vas, samozrejme istejsie je ked to bude ten zdravy jedinec. Treba vsak pocitat s velmi dlhou dobou cakania (zalezi od poziadaviek na dietatko)

lacibo
4. nov 2019

@nikolka1986 v prvom rade by som zvážila takýto krok, ak nie ste ani manželia..to ako chcete vytvoriť rodinu a navyše s cudzím dieťaťom??.. adopcia je mimoriadne psychicky náročný a dlhodobý proces, to majú čo robiť aj zdraví jedinci - dlhoroční manželia, aby to ustáli.čo v prípade, ak sa rozídete? dieťa v adopcii sa už nedá vrátiť..skôr nad tým by som sa zamýšľaľa..v samotnom telesnom postihnutí ako takým by som problém nevidela..

nikolka1986
autor
4. nov 2019

@lacibo sme spolu 10 rokov, nevzali sme sa len preto, pretože priateľ je môj osobný asistent, a ako manžel by mi osobného asistenta robiť nemohol, kvalitný osobný asistent sa zháňa ťažko a hlavne zodpovedný, takto je to pre nás najlepšie.

pribinak
4. nov 2019

U nas na sídlisku kedysi býval par, maju teraz cca 9-10 rocne dievčatko
Ona na invalidnom vozíku a on mal choditko
Poviem vam, to dievčatko bolo fakt sikovne, ta sa v živíte nestratí, pomáhala rodičom, vedela si poradiť, proste sikulka
Aj kamoska ma kolegyňu, ktora je na vozíčku a donosila dieta

Neviem aky mas zdrav.dovod, ale drzim ti palce

lady083
5. nov 2019

Ja mam kamaratov ale su manzelia, on na voziku, ona zdrava a maju 2 deti adoptovane. Drzim palce, nech sa vam to podari!

moonikajan
5. nov 2019

@nikolka1986 skús sa nakontaktovať na oz návrat https://www.navrat.sk/poradna/otazky-podla-kate... oni ti budú vedieť najlepšie poradiť aké sú podmienky adopcie a aké máte šance.

lacibo
5. nov 2019

@nikolka1986 chápem..každý vám tu napíše svoj názor zo svojho pohľadu, ale vy sami si musíte zvážiť všetky pre a proti..lebo len vy poznáte všetky okolnosti a situáciu..😉

joannita
10. nov 2019

@lacibo v com je adopcia tak mimoriadne psychicky narocna, aby to ustali aj zdravi jedinci? 😮 Nevidim na tom nic tak strasne narocne.....

lacibo
10. nov 2019

@joannita vo veľa veciach, očakávania aké máš ty, aké partner od toho, aké dôvody vedú teba, aké partnera, či sa v tom dokážete zhodnúť obaja (aby sa napr. jeden len neprispôsoboval, ale naozaj to chcel), dokázať prijať cudzie dieťa aj keď prídu problémy, toto je mimochodom náročné aj u vlastného dieťaťa, tiež sú tu predsudky mnohokrát z okolia, ďalej prijať fakt, že nemôže vyrastať v domnení, že je vlastné, ako sa na to pripraviť, že raz možno odíde spoznávať biologických rodičov, ktorí budú navždy preňho "zidealizovaní", kým adoptívny rodič si bude prechádzať všetkými úskaliami vo výchove..čo v prípade, ak sa rozvedú, kto sa postará o dieťa.. skrátka, je to mnoho, nedá sa to všetko postrehnúť v jednom príspevku..keby to nebolo náročné, bolo by zrejme oveľa menej detí v domovoch..nehovorím, že to nemôže byť šťastím, ale určite to vyžaduje určitú zrelosť osobností rodičov a dlhodobejšiu, kvalitnú prípravu...😉

tecko28
10. nov 2019

@lacibo Mas osobnu skusenost? Presla si pripravou na adopciu/mas adoptovane dieta? Vies preco je tolko deti v domovoch? Ak sa chces k teme vyjadrovat mala by si najprv nieco o problematike vediet.

joannita
10. nov 2019

@lacibo ja adoptovane dieta mam a teda nemozem s tebou suhlasit. Vsetko co pises su veci, s ktprymi buduci osvojitelia pocitaju a su na ne pripraveni, inak by do toho nesli. Ty mas adoptovane dieta?
A ovela menej deti v domovoch? 🙂 Prepac ale toto moze napisat len clovek, ktory sa v tejto problematike vobec nevyzna, pretoze vsetci zainteresovani vieme, ze ziadatelov o adopciu je ovela ovela viac ako pravne volnych deti v domovoch. Ostatne deti v domovoch niesu pravne volne a nedaju sa adoptovat, preto su plne domovy.

lacibo
11. nov 2019

@joannita súhlasím s Tebou, myslela som to tak, že veľa detí v domovoch je právne voľných, ale sú to deti, o ktoré nie je záujem..a prejavujem Ti naozaj rešpekt, keď si sa podujala na tento typ rodičovstva..🙂😍

lacibo
11. nov 2019

@tecko28 osobnú skúsenosť nemám, zvažovala som v určitej dobe, keď som mala staršie deti väčšie, ale potom sa mi narodilo tretie..😉 skúsenosť mám z pracovnej sféry.. ale samozrejme nemám patent na rozum a v príspevku som len chcela vyjadriť svoj názor na otázku autorky, ako napokon všetci, ktorí prispejú, nemám záujem o širšiu diskusiu na túto tému s ostatnými prispievateľkami🙂

moonikajan
14. nov 2019

@joannita biele deti nie sú právne voľné. Rómskych detí je dosť voľných k adopcii aj do roka od podania žiadosti a aj pre samožiadateľov.

tecko28
14. nov 2019

@moonikajan su volne aj "biele" ibaze dopyt je vyssi ako ponuka a preto sa na ne caka nekonecne dlho. A predlzuju sa aj cakacie doby na polo a romske, lebo vela ziadatelov prehodnocuje poziadavky

joannita
14. nov 2019

@moonikajan pravna volnost vobec nesuvisi s etnikom. Problem je v tom ze bielych deti je jednak menej na osvojenie a jednak ich chce viac ziadatelov, preto sa na ne caka nekonecne dlho.

kikuska_wedge
14. nov 2019

Keďže nie ste manželia nemôžete si spolu osvojiť dieťa. Mohli by ste ale požiadať individuálne. Telesné postihnutie nie je problém, pokiaľ by nebránilo starostlivosti o dieťa. Vo vašom prípade, by ste to ako manželia mali v procese osvojenia jednoduchšie.

moonikajan
15. nov 2019

@joannita @tecko28 áno tak som to myslela, že bielych deti je voľných malo a preto sa na ne dlho čaká, rómskych je viac a je o ne menší záujem, preto sa nečaká tak dlho. Sledujem info na stránke Návratu a kolegyňa si adoptovala takto dieťa, ktoré mala pomerne rýchlo.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli