Čo musíme spĺňať pre náhradné rodičovstvo?

anndreina
5. apr 2019

Ahojte ,chcem sa spytat ,co vsetko treba splnat pri nahradnom rodicovstve?Dakujem?

juma2
5. apr 2019

@anndreina Myslíš adopciu? Všetko ti povedia, keď budeš žiadať na príslušných miestach osvojenie dieťatka, ale potom dostaneš dotazník budu k vám chodiť na kontroly a tak... aspoň tak to mali susedia adoptovali si synčeka, novorodeňa, musel tam byť príjem, zázemie, psychotesty robili, ale bolo to pred 7 rokmi, možno už teraz sú tie procesy úplne iné.

tecko28
5. apr 2019

Treba podat ziadost na prislusnom UPSVar, dolozit potrebne papiere (lekar,prijem, register trestov..),absolvovat pripravu a po zaradeni do poradovnika sa obrnit obrovskou trpezlivostou. Viac info a vsetko potrebne sa mozes dozvediet v diskusii https://www.modrykonik.sk/forum/adopcia-a-nahradna-rodina/adopcia-aka-bola-vasa-cesta-k-dietatku/

standusina
5. apr 2019

@anndreina Adopcia/nahradne rodicovstvo je narocny a dost zdlhavy proces... vsetko budu kontrolovat uplne vsetko

nikanu
5. apr 2019

@anndreina Ahoj, veľa papierovačiek, samé kontroly, návštevy, čas, nervy, stres... nenechajte sa odradiť 🙂

tecko28
5. apr 2019

@standusina nie je to zasa take hrozne ako to v prvom momente vyzera. Ano, pridu sa pozriet na podmienky v ktorych ziadatelia ziju, pridu sa pozriet aj z detskeho domova ked uz pojde dietatko k ziadatelom domov. Nie je to extra prijemne, ale da sa to zvladnut a ak je niekto presvedceny a je to jeho mozno jedina cesta ako mat dieta, tak to stoji za to. Na tom celom je podla mna najhorsie to dlhe cakanie, ak ma ziadatel poziadavku co najmensie, zdrave a z majoritneho etnika. Presla si tym? Nestalo to za to?

anndreina
autor
5. apr 2019

Ja by som to chcela robit ako profi mamina,chcem vediet či na to treba nejaké vzdelanie?Vysokoskolske alebo stačí aj maturita?

tecko28
5. apr 2019

@anndreina treba na to tiez pripravu cez UPSVaR, potom najst DeD ktory ta zamestna. Inak narocne zamestnanie 24/7 za male peniaze, v skupine co som ti poslala link je vela profi mamin, urcite rady napisu co vsetko to obnasa. Urcite staci maturita.

anndreina
autor
5. apr 2019

@tecko28 dakujem

anndreina
autor
5. apr 2019

Ak by sa tu našla nejaka profi mamina ,bola by som rada sa jej nieco popýtay

tecko28
5. apr 2019

@anndreina vyššie som dala link,v tej diskusii ich je kopa,nápis tam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre