Pestúnska starostlivosť a názory pestúnskych rodičov

soffi
27. dec 2011

Uz dlhsi cas sa pohravam s touto myslienkou, mam vsak z toho aj obavy....chcela by som vediet nazory pestunskych rodicov, ci nelutuju svoje rozhodnutie, verim"ze ma pochopite, chcem, s ak tomu postavit zodpovedne, ved nejde predsa o kus nabytku....bojim sa ci by som nerobila rozdiely medzi mojim a "cudzim" dietatom, tiez mam strach z toho, ze nam ho potom vezmu....teda ak sa ohlasia rodicia, neviem ako to funguje, taktiez by ma zaujimalo ako je to s financiami, nejde o peniaze, ale niesme na tom tak, aby ma aj tato tema nezaujimala, na nete som sa docitala maloco, ...budem vdacna za vsetky odovzdane zazitky, skusenosti, pribehy....dakujem

pepopestun
3. feb 2021

Ahojte, chcel by som vás pekne poprosiť ak si nájdete čas. Som študentom Vš. a píšem prácu na tému pestúnska starostlivosť. V súčasnej situácií je veľký problém vyhľadávať ľudí, alebo robiť prieskumy nakoľko je lockdown. Rovnako aj ja som pestún a preto hľadám niekoho kto má tiež dieťa, alebo deti v pestúnskej starostlivosti. Ide však o dieťa, ktoré nie je úplne zdravé čiže má nejaké zdravotné problémy ( mentálne postihnutie, zrakové, sluchové, telesné, poruchy učenia, ADHD - hyperaktivita spojená s poruchou pozornosti, narušená komunikačná schopnosť, atď.. .) Ak by sa tu našla taká osoba bol by som veľmi rád ak by mi s mojou prácou pomohla. Ide len o vaše pocity, problémy ktoré vás postretli, prípadné riešenia problémov, váš názor atď... . Ak by bol niekto ochotný mi pomôcť a napísať svoj príbeh s dieťaťom veľmi by ma to potešilo. Samozrejme to nechcem zadarmo, ak máte takéto dieťa určite by ho potešili hračky či iné veci. Predávam hračky a za ochotu by som poslal nejaké, samozrejme zadarmo. Ak by ste mali záujem mi pomôcť budem rád ak ma kontaktujete do správy. ĎAKUJEM 🙂

najjulinka
3. feb 2021

@pepopestun my mame jedno s poruchami učenia - integrovane

pistastevo
8. feb 2021

Dobry den,dlho som rozmyslal ci Vam odpisat lebo nemam dobre skusenosti, v Modry konik. Ano, mam skusenosti v tejto oblasti nakolko mame 3.deti v pestunskej starostlivosti a jedno s toho je postihnute ako mentalna retardacia a dalsie ine poruchy.
Na taketo informacie si vyhladajte odborneho lekara. Ja, ako pestun Vam nedam ziadne informacie o detoch o ich zdravotnom stave. Preto Vas prosim, aby ste sa neobracali na mna s takymi poziadavkami. Zelam Vam vela trpezlivosti. S pozdravom.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre