Prečo by som si mala/nemala adoptovať dieťa?

etuska
8. apr 2008

Viem,ze na MK uz existuje tema Adopcia,no tam pisu prevazne zienky,kt. su pre adopciu rozhodnute...Zaujima ma preco by ste si dieta /ne/adoptovali vy? 😉

mixka
9. apr 2008

no mozeme rozbehnut nejaky spolocny biznis 😀

rusovcanka
9. apr 2008

Fajn,ja sa postarám o reklamu a umeleckú stránku veci a ty budeš tachnička 😀

mixka
9. apr 2008

ok 😀 😀 😀

rusovcanka
9. apr 2008

No pekne-nepísala som tachnička miesto technička 😀 😀 Návrat do života po materskej je ťažký 🙂

pralinka25
9. apr 2008

ja som tiež kedysi uvažovala že ak by som nemohla mať vlastné adoptujem si ale teraz (aj keď vlastné zatiaľ nemám) už neuvažujem. Bohužiaľ stretla som sa s veľa zlými skúsenosťami a to ma odradilo ☹

Obdivujem každého kto sa na to dá a o to viac im prajem aby im to vyšlo a aby boli šťastný.

mixka
9. apr 2008

pralinka, ake mas zle skusenisti 😕 ??? velmi ma to zaujima...

pralinka25
9. apr 2008

nerada by som niekoho odradila len preto že ja som mala "šťastie" na nie vydarené prípady. Ako píšem, obdivujem každého kto sa na to dá nie je nič obetavejšie a ľudskejšie ako toto.

mixka
9. apr 2008

pralinka, mna odradit nemozes, ale kedze to momentalne s manzelom riesime, fakt ma to zaujima. ale ked nechces verejne, kludne mi napis do ip.

albireo
9. apr 2008

ahojky.moc zaujimava tema. teraz cakame 1. -vlastne dieta- ale nad adopciou sme sa uz zamyslali. Niekedy nejde len o stastne detsvo ale o samotny fakt,ze adopciou sa da dietatu povedzme z Vietnamu alebo Indie celkom zmenit zivotna perspektiva.
Teraz nezijeme na Slovensku, preto pisem o moznosti adopcie zo vzdialeneho zahranicia. Ak by sme zostali zit mimo SVK, pravdepodobne by sme okrem vlastneho dietata- deti , radi vychovali aj nejake dalsie.
Vsetkym co sa pre adopciu rozhodli drzim palce a tym co bojuju s predsudkami u najblizsich tiez.

etuska
autor
9. apr 2008

...ja osobne si myslim,ze ak sa clovek dietatu venuje a aj mu postupne krok za krockom odmala hovori odkial prislo,vztah to len utuzi/ved aj psychologovia to odporucaju/.Nie je to ako niekedy,ze dieta sa dozvedelo "nahodou" od susedov odkial pochadza...
Najdu sa tu este zienky,ktore realne nad adopciou uvazuju???? 🙂 -Mixka-nehlas sa 😀

maja22
9. apr 2008

etuš, darí sa ti dávať mi chrobáka do hlavy.... 🙂 🙂 🙂 😉

etuska
autor
9. apr 2008

Maja 🙂 🙂 🙂 -hej ved aj manzelika na to namotavam 😉

mixka
9. apr 2008

ok etus, nehlasim sa 😉 😀 😀 😀

etuska
autor
9. apr 2008

😀 😀 😀

mata2
9. apr 2008

My chceme do pestunstva dievcatko 😵 .Moj mangel tiez zo zaciatku nechcel o tom ani pocut.Trvalo asi rok,pokym zmenil nazor,a teraz sa uz nevie dockat,kedy budeme mat malu cicu doma 😵 .

esci
9. apr 2008

etuska, ja by som si adoptovala dieta z inej kultury, aby som nejakemu dala sancu na dobry ( dufam ) zivot a aby moje deti vyrastali s niekym totalne "z ineho sveta '. A preto, ze strasne lubim deticky.

lucik77
9. apr 2008

baby ja by som si chcela adoptovať černošku....len u nás to asi nie je možné 😉

tinusi
10. apr 2008

Moja teta uplne odmieta adopciu, lebo je presvedcena, ze geny su geny... neveri, ze vsetko zavisi od vychovy...

etuska
autor
10. apr 2008

...je to vec nazoru,ale aj zakorenených predsudkov 😉

zuzanockamt
10. apr 2008

ja by som si dieta adoptovala, keby som nemohla mat vlastne ale mozno keby som aj mohla mat 😉 ... ale moj manzel je vyslovene proti ... povedal, ze on cudzie dieta vychovat nebude, ze ten kto ho spravil, nech sa stara ... ale keby bolo tak, ze ozaj nemozeme mat vlastne, tak by urcite privolil

vivien742
10. apr 2008

gény sú gény, to je pravda, ale ako môžeme vedieť, že sa na našom vlastnom potomkovi neprejavia gény spred troch pokolení? Mám v okruhu svojich známych tri ženy, ktoré dieťa adoptovali a v pohode, jedno z nich dokonca promovalo minulý rok na medicíne a tí rodičia boli nesmierne šťastní. Koľkokrát čítame, že vlastné dieťa okráda alebo bije rodičov. U mňa by toto prekážka teda nebola, ale, na to musia byť bohužiaľ dvaja...

mata2
10. apr 2008

Na mojom mangelovi sa asi prejavili geny spred troch pokoleni 😀 .Lebo keby bol po svojich rodicoch,tak je nezodpovedny alkoholik 😝
Ked som navrhla,aby sme si vzali dieta z domova,tiez mal plnu pusu genov.Tak som mu povedala,ze keby on mal 1r,a bol by v DD,a potencionalny nahr.rodicia by videli jeho spis,nasli by tam foto pocerneho chlapceka s poznamkou ze obaja rodicia su alkoholici,tak by asi tiez rozmyslali ci si ho vyberu,a pritom je to teraz super chlap,pracovity,zodpovedny a starostlivy.Az mi je to divne,ked vidim jeho rodicov 😀 .Ale ked su triezvy,tak su super 😉

uhlikova09
10. apr 2008

Moj ujo ma adoptovane dievčatko,ked ju dostali mala 6 tyzdnov a dnes je z nej uz pomaly 4 ročna kocka ktora dostava vsetku lasku sveta od svojich rodicov sice nie biologickych ale tych co ju vychovavaju a staraju sa o nu 😉

ukana
11. apr 2008

http://www.rodina.cz/clanek5607.htm

baby, ja len aby ste si to niektore nepredstavovali moc ruzovo. Malokedy sa dieta 'bielych" vysokoskolakov dostane do detskeho domova, su tam vacsinou problemove deticky, postihnute, a romske.

ak ste sa aj napriek tomu rozhodli, drzim vam palce a zelam hlavne pevne nervy 😉

uhlikova09
11. apr 2008

No neviem o tom zeby moja sesternicka bola postihnuta,romka alebo problemova kedze ako som pisala mala 6 tyzdnov ked ju dostali 😕 a podla mna nemas celkom pravdu

ukana
11. apr 2008

uhlikova, ja som predsa nic take nenapisala! 😕

len som chcela trosku poukazat na rizika adopcie, ale to naznamena, ze to je aj pravidlo, a ze to tak vzdy musi byt! predsa aj tvoj ujo musel prejst skolenim u psychologa o rizikach adaptacie deticiek a pod. O tom bol moj prispevok, nie o tom, ze tvoja sesternicka je problemova 😒 Nech vam robi aj nadalej radost 😉

uhlikova09
11. apr 2008

No ja viem ja som to ani nezobrala hned na seba alebo svoju rodinu len som to hlupo napisala,bolo to myslene tak ze nemas pravdu 😀

etuska
autor
12. apr 2008

Ukana-rizika su vsade-aj u vlastných deti 😉 Mozno ani my to nedotiahneme do uspesneho konca,i ked mojim snom uz davno bolo si nejake dieta adoptovat.Uvidime... 😉 Ja som optimistka

cairka
13. apr 2008

Ahojte. no čiastočne súhlasím s Ukanou. V DD sú naozaj len deti "problémové" - nemyslím s problémovým správaním, pretože sú tam aj novorodenci. 😉 Ale všetky deti majú v podstate rovnaký základ - vzišli nie s veľmi dobrých sociálnych vrstiev, matky väčšinou počas tehotenstva nijako nebrali ohľad na dieťa, naopak nie sú výnimkou deti, ktoré prežili aj niekoľko pokusov o "potrat" . Takmer všetky deti sa narodili ako nechcené, čo je veliký zlom v psychike, aj napriek tomu, že deti si to vedome nepamätajú. Sú častejšie rôzne mentálne a fyzické postihy postihy, ako u bežných detím, čo súvisí s fajčením, pitím alkoholu a nechcem vedieť čoho ešte počas tehotenstva.
Na druhú stranu sú to deti, ktoré práve preto, čo zažili počas vnútromaternicového vývoja a počas prvých dní, mesiacov, rokov života potrebujú ovaľe viac lásky, ako biodeti. Potrebujú istotu, niekoho, kto ich bude dennodenne ubezpečovať, že sú tí najkrajší, najlepší, najšikovnejší a za nikoho iného by ich nevymenili.

etuska
autor
13. apr 2008

Cairka-super prispevok 😉 .no myslim,ze kazdy kto si dieta chce adoptovat si to nepredstavuje ruzovo a o tychto rizikach vie 😉 -ze? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre