Prečo by som si mala/nemala adoptovať dieťa?

etuska
8. apr 2008

Viem,ze na MK uz existuje tema Adopcia,no tam pisu prevazne zienky,kt. su pre adopciu rozhodnute...Zaujima ma preco by ste si dieta /ne/adoptovali vy? 😉

ivka2007
19. máj 2009

etus-drzim palce pri druhom babu aj pri adopcii,ked sa chce vsetko sa zvladne.v ktorom state byvas?

etuska
autor
19. máj 2009

Ivka-aj ja vravim-ja som po adoptovanom babatku tuzila stale a povazujem to za uplne prirodzenu vec a ludi co maju predsudky nechapem.
Byvame v UK,takze teraz to nie ej velmi realne,ale ja vravim,ze postupne si plnim vsetky sny,tak raz snad 🙂 a velmi ma tesi ,ze aj nasi znami,kt. maju 2 bio deticky uvazuju podobne

zrzulka
19. máj 2009

Mayap,Ivi krasne ste to napisali... Tiez sa pohravame s myslienkou adoptovat si dieta. A preco sme to neurobili? Prve som chcela vlastne pretoze som strasne tuzila zazit ake to je ked v zene rastie novy zivot. proste som si chcela vychutnat tehotenstvo, porod. kedze dcerka ma zdravotne problemy tak zatial cakame kym jej dame surodenca /cov. tiez neriesime bio deti a nebio. V nasom ponimani je len dieta. ja aj muz zboznujeme deti a je nam jedno ci si ho vynosime alebo sa nam narodi do srdiecka. Proste to berieme len tak ze chceme dieta. Skor som smutna z reakcie okolia:((( z nazorov ludi, dokonca ludi ktori maju deti. niekedy mi z ich pripomienok rozum zastavuje.... je to smutne, velmi smutne.

zrzulka
19. máj 2009

etus drzime palceky cela rodina nech vam vyjde to po com tuzite, snivate....

markiza
19. máj 2009

adoptovala, preco nie....

etuska
autor
19. máj 2009

Zrzulka-tiez drzim palce 🙂 Nase dcerky maju rovnake meno 🙂
No,ja som nasim hovorila ze si adoptujem dieta uz davno,ale stale to beru ako "vyplod mojej fantazie"-uvidime aka bude reakcia ked sa na to dame 🙂 -pevne verim,ze len pozitivne

zrzulka
19. máj 2009

Etus maju krasne meno vsak?🙂)))) U nas praveze nasi uplne chapu nasu tuzbu adoptovat si, myslim ze aj muzova rodina by to v pohode prijala. Skor okolie je zvlastne. Niekedy mi je z tych reci zle. A to si hovoria "vzorni rodicia" Hold je taka doba ze kazdy vidi len to svoje dieta zatemnenie mysle pre seba a svoju rodinu ci ako by sa to dalo nazvat....
mas moju plnu podporu, nenechaj sa odradit ak to tak citis. Chod za tym ak si presvedcena ze je to to po com tvoje srdce pisti. ja ta uplne chapem a drzim silno palceky....

sjuzocka
19. máj 2009

ja by som si aj adoptovala. ale manzel nechce. ze ked nemame problem splodit nase tak na co vymyslat....

etuska
autor
19. máj 2009

Zrzulka-podobne 😉
Sjuzocka-ani moj nie je na 100% rozhodnuty,ale "vymyvam mu tym mozog" tak si uz na tu myslienku myslim zvykol a uz je to len lepsie a lepsie 🙂 A ja argumentujem aj tym ,ze som pohodlna 3x rodit 😀

zrzulka
19. máj 2009

u nas je to rozhodnutie oboch na adopcii. ja by som nemohla muzovi vymyvat mozog. vieme sa na vsetkom krasne dohodnut a v podstate mame rovnaky nazor na vychovu, rovnaky vkus, rovnako sme obaja citlivi... Mozno mam tak trochu "vyhodu", ze ho nemusim na nic ukecavat, do nicoho nutit....

zrzulka
19. máj 2009

A najviac sa mi paci ked sa ho spytam co ak sa to nebude niekomu v tvojej rodine ci v okoli pacit? A on na to vzdy odpovie ze jeho nezaujima co si budu o tom mysliet ostatni. V tomto je uplne perfektny. nemal problem prijat postihnutie nasej dcerky. Kvoli tomuto som na neho velmi hrda ze je taky.Szale ju chvali aka je uzasna a sikovna. Nie je vela muzov co to takto zvladaju.

etuska
autor
19. máj 2009

Zrzulka-no ja az tak velmi "vymyvat " nemusim to som napisala skor obrazne.myslim ze je to uzasne poskytnut domov dietatku a tymto mu uplne zmenit zivot-hadam k lepsiemu 🙂
No bezim ja za mojou Bambulkou,ale vecer nakuknem 😵

zrzulka
19. máj 2009

etus je to uzasne ze existuje takato moznost.Adoptovane deti vedia byt take vdacne za trochu nehy, pohladenie......je uzasne ze sa najdu ludia ktori sa nenechaju ovplyvnit okolim a adoptuju si dieta. my sme sa s manzelom rozpravali aj o profesionalnom rodicovstve ale toto nie. nemohli by sme sa starat o dieta s tym ze raz od nas odide. na toto by som muza asi nezlomila. PR je naozaj o zamestnani. Aj ked je to super ze deti nemusia byt v ustavoch ale v rodine...

ivka2007
19. máj 2009

etuska-myslela som si ze ste v UK,aj moja sestra tam zije-Manchester(to len na okraj) ja keby som mohla rodit tak si asi odrodim aj 3krat,ale momentalne som stastna ze mam zdrave-krasne deti ktore niekto nechcel-preto sa im snazim dat vela vela vela lasky a oni mi to odplacaju. zrzulka-krasna myslienka 🙂

digysa
9. jún 2009

Neadoptovala by som si dieta len z jedneho dovodu....mam pocit, ze by som robila rozdiel medzi vlastnym a cudzim a to by nebolo voci tomu dietatku ferove... Myslim, ze moja povaha na to nie je stavana...

Ak by som nemala vlastne deti, tak by som si urcite adoptovala...tolko deti potrebuje pomoc a hned aj 2 by som brala...

matax
17. dec 2011

suhlasim s @mata25 , ja mám dve deti v nrs a beriem ich, akoby som ich porodila, nikdy ma inak mysliet nenapadlo... este hore niekto pise, ze poloromske... ci uz poloromske, romske, ci uz take alebo take, jedno by malo byt, ze dieta sa svoju identitu dozvie... drzte sa mata25 😀 😀

matax
17. dec 2011

az teraz citam, aka stará debata to tu je 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tulipan43
16. aug 2018

Ahojte. My máme moje, tvoje a to naše malé zlato v predosvojitelskej. Všetky milujeme rovnako a nič by som nemenila. Pôvodne sme brali malého do pestúnskej až potom bio matka súhlasila s osvojitelnostou. Teraz ma Silvinko 14 mesiacov

pumi21
16. aug 2018

@tulipan43 Páči sa mi, že to voláte biomatka 🙂 Oslovenie matka by bolo v tomto prípade zvláštne, kedže pre mňa je matka, človek, ktorý dieťa vychová a postará sa oňho a nie ten človek, ktorý ho porodí 🙂 🙂

tulipan43
17. aug 2018

@pumi21 ako iná ju nazvať. Je jeho biologická matka ale inak nič. Vieš ako sa hovorí, nie je matka ta co porodí, ale ta co s láskou výchova. My ich mame inak dokopy šesť, dve su plnolete a štyri este v rozmedzí 14 rokov až 14 mesiacov ☺️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre