Prečo by som si mala/nemala adoptovať dieťa?

etuska
8. apr 2008

Viem,ze na MK uz existuje tema Adopcia,no tam pisu prevazne zienky,kt. su pre adopciu rozhodnute...Zaujima ma preco by ste si dieta /ne/adoptovali vy? 😉

mywiel
12. jan 2009

Kili ja som sa narodila v 32 tyzdni, 43cm, 1790g a keby som nebola leniva tak by som mala okrem Ekonomickej aj vysku, ale nestazujem sa. 🙂
Vychovavat teanegerov je uz iny oriesok ale malé babo. 😅

mywiel
12. jan 2009

ako malé babo som chcela napisat... 😅 😀

kili
12. jan 2009

no, však ja by som začínala pomaly 😅 , najprv len jedno okolo 13r, to sa hádam dá ešte dobre vycepovať 😀

mywiel
12. jan 2009

No neviem nechcem ti brat iluzie... 😀 😉

kili
12. jan 2009

tak neber 😀 😀 😀
ale nie, no hádam sa to nejak zvládnuť dá. najpr vy asi chodilo na víkend, alebo ako sa to robí. ale to je ešte výzia ďalekej budúcnosti, tak si ešte nič nezisťuejm

najjulinka
13. jan 2009

kili geny si pamätaju 7-8 generacii dozadu veci bez toho aby sa niečo prejavilo.. .Takže ak sa nejaká vady vyskytla niečo po roku 1800 a odvtedy nič a naraz po 7-8 generaciach sa ti narodi dieta a ty ani netušíš co v tvojich predkoch bolo pred 200 rokmi... Ci nebodaj maš modru krv a podrobné rodokmenové záznamy aj s poznámkami o genoch predkoch???
Lebo ja sice rodokmen mam do toho obdobia,a le taký strohý, že aj presne datumy chybaju.. .Len mena su presné a fakt z toho geneticky nevyčítam nič...
Takže by som povedala, že rovanký risk aj pri bio... A nevraviac o tom, že ešte aj keby bol rodokmeň 200 rokov do zadu s poznámkami o genetickej výbave jedinca, tak fakt netušíme či tá praprapraprababka súložila len s manželoma (teda s papierovým prapraprapradedom) alebo šmykla bábo so susedom, ktorý v našom rodokmeni ani nevystupuje... Netušíme ani kto to bol a nie to ešte aké mal gény.... 🤐 🤐 🤐

najjulinka
13. jan 2009

kili to so kcela len k tomu, že "Pri vlastných deťoch sa ešte niečo očakávať dá" , tak len som chcela vyvrátiť túto teoriu... 😝 😀

mywiel
13. jan 2009

Kili tak klobuk dole, lebo je malo takych co chcu aj starsie deti, vacsinou od 7 rokov hore tie deti uz nemaju sancu byt adoptované, lebo vsetci chcu len babatka. V Kolumbii mozu byt v sirotinci do 15 rokov a potom sa musia o seba starat uz sami, takze dost smutné... ☹

kili
13. jan 2009

najju, juj, ty to máš nejak preskúmané 😀 . No ale predsta len niečo človek očakáva, lebo je to jeho krv. Ja teda som tak po svojich rodičoch, že až. Aj keď teda taká mrcha nie som 🤐
mywiel, no o to mi práve ide, že také väčšie deti už tam zostávajú. a ja by som ani nechcela adoptovať, ale ako pestúnstvo.

kocurik16
13. jan 2009

ja by som ešte pred pár rokmi bola pristala na adopciu ale teraz,ked bývalých anjelikov plieska puberta tak hovorím rozhodne nie. 😢 pri spomienke aké deti sme boli my aspon zhruba sme rátali s tým čo nás čaká ale hlavne u staršieho vysoko prevýšila naše očakávania,niekedy mám dojem,že anni neni v byte taká stena na ktorú by som ho namazala.Nemala by som odvahu vziať do výchovy niekoho o kom v podstate nič neviem 😖 , hlavne ked mám dojem,že mi vlastné prerastie cez hlavu.

najjulinka
13. jan 2009

Zato, ked ja som sa sťažovala na našu "potvoru" čo robí, tak moja mama s kludom povedala "No čo? Však je po tebe" a to sme si ju vzali z domova.. .žiadne gény... A to my si doma hovoríme, že Kiko je viac po mne a Lucka po manželovi a gény žiadne... Ale to potvorstvo Luckine to je po mne - to ano... To je to dieťa čo som sa v puberte raz vyjadrila, že najväčší trest pre mňa bude, ak budem mať dcéru ako som ja... Tak to je presne ten moj trest 😀 😀 😀 ale ked my ten náš "trest" tak lúbime 😀 😀 😵 😀 😀

kili
13. jan 2009

najj, tak preto si sa nedala na vlastné deti, aby si nemala dcéru po tebe? 😀 ti to nevyšlo? 😀

najjulinka
13. jan 2009

Však sa vraví kili, že "trest nikoho neminie" 😀 🙄 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

kili
13. jan 2009

najj, S. je tiež v jedení po mne 🤐 , zje veľa, ale keď niečo nie, tak ho ani párom volov nodonútim. a keď niečo ochutná a nesedí mu to, tam mu to trebárs upravím, ale už si ďalšiu lyžičku ani za svet nezoberie do pusy, aby zistil, že už je to dobré.

kocurik16
13. jan 2009

no mne sa jedná hlavne o to,že ked treba aj hlasnejšie napomenuť,alebo nejaký trest tak to svoje je iné ako adoptované,a čoho by som sa bála najviac je príklad,čo máme z okolia,kde rodičia dali chlapcovi tie najlepšie podmienky,starali sa o neho a teraz bývajú tam kde ich nechajú prespať,lebo pre syna prišli o dom, proste o všetkoa na staré kolená sa ešte asi aj rozvedú.Stále sa hádajú lebo on sa zmieril s tým,že nebudú mať dieťa a ona trvala na adopcii, sú z toho iba hádky.Pokojný život dvom dôchodcom obrátil na ruby človek pre nich v podstate cudzí.
v dobe drog a kadejakej hávede si človek nemôže byť istý ani vlastným nie ešte niekym o kom nevie nič.

cairka
13. jan 2009

kocúrik, ale to je presne o tom, čo sme písali včera, že neboli obaja rozhodnutí a brali to len ako východisko zo svojej situácie. a ako im môže byť v podstate cudzí človek, ktorého 20, abo koľko rokov milovali 😖

kocurik16
13. jan 2009

pod tým cudzí myslím,že o jeho predkoch ako to mám povedať o jeho génoch bude asi lepšie nič nevedia. Každý si od svojich predkov nesieme niečo ,čo je v nás zakodované,čo nám nikto nemôže dať ani zmeniť aj ked s nim budeme žiť aj 100 rokov s láskou,alebo bez nej.To sa nedá zmeniť

cairka
13. jan 2009

ťažko sa takto generalizuje, ked ich nepoznám, neviem, ako sa oni stavali k nemu, ako sa stavali k tomu, že je adoptovaný a ako hovorili o jeho biorodine. každopádne ak to došlo tak ďaleko, že prišli o dom kvôli nemu, tak asi aj oni niečo zanedbali - nemyslím vo výchove, abo vo vzťahu, ale v tom, že si nič nevšimli a neriešili skôr ☹ možno som len naivný optimista, ale verím tomu, že predtým ako prišli o dom videli nejaké náznaky toho, že niečo nie je v poriadku.
a gény sa prerobiť nedajú, to je pravda, ale zas sa dajú trocha krotiť, len ich človek nesmie brať ako pôvodcu všetkého zla, čo sa deje. ked niečo urobí adoptované dieťa, tak to je vina génov, ked to isté spraví biodieťa, tak za to môžu rodičia, puberta, kamaráti...

teodorka
13. jan 2009

kocurik 16,
dam blbu otazku....ked si sa vydavala, svojho manzela si si najskor preeverila ake ma GENY?Ake GENY maju jeho rodicia ,preastary rodicia....?Myslim ze nie .....a predsa si s nim mala deti a teraz ak by neboli ,,vydarene" tak sa ideme vyhovarat na GENY?Myslim ze je to trosku prizemne myslenie .Prikladom je moj manzel ,najdi si par stranok dozadu dost som toho popisala .Takisto suhlasim s nazorom nedovolit si adoptovat dieta ako alternativu-nahradu ked nemozu mat vlastne dieta-zase zivy priklad moj manzel.

yukki
13. jan 2009

A keď sme už celkom pri tom aj moja sestra bola našimi rodičmi osvojená, síce hneď po narodení, je dnes šťastne vydatá a má krásneho chlapčeka a veľkú skvelú rodinu z manželovej strany, úspechy v športe, je spoločenská a zábavná. Podľa všeobecnej mienky žije teda usporiadanejším životom ako ja. 😀 😝

kili
13. jan 2009

kocurik, ono toto sa často stáva aj s biologickými deťmi, neviem, keby niekto spravil percentuálny vyhodnotenie, že či sa náhodou biologické deti na svojich rodičov nevykašlú viac 😕

kveta
13. jan 2009

Teodorka, Ty si za zákaz možnosti adoptovať dieťa neplodnými pármi? 😲

kocurik16
13. jan 2009

teodorka vedela som koho si beriem a deti sú naše vlastné.ťažko je povedať čo zanedbali,ale chceli mu v 16 rokoch povedať že je adoptovaný ale niekto ich predstihol.Od tej chvíle chlapec vôbec nepočúval z oddôvodnením,že sa nemajú do neho čo starať. Chlapec sa otočil zo dňa na deň a z dobrého poslušného syna čo sa učil na čisté jednotky chcel isť na výšku sa stal prvotriedny darebák.Nepomáhali psychologovia ani nič iné . Matka skončila na psychiatrii a stále je na liekoch.
môj názor je ten,že svojmu skôr môže rodič "stupiť na krk"ako sa hovorí,ale adoptované hlavne ked to vie už má navrch.Je pravda,že sa nedá povedať dopredu ako sa deti vydaria aj pri najlepšej snahe,ale aj preto,alebo práve preto by som si neadoptovala dieťa.
Môj obdiv patrí všetkým čo sa na adopciu dajú,ja by som žila radšej bez detí.

teodorka
13. jan 2009

kveta,
ano ,nesuhlasim s Tym aby si pary ktore nemozu mat vlastne dieta adoptovali cudzie .Hlavne ak sa svoje pokusaju roky rokuce a nic a potom ze ked uz nic tak si adoptujme.Vzdy to maju v sebe ze keby sme mali vlastne tak si neadoptujeme .
kocurik 16,
nie nevedela si koho si beries ,neskumala si jeho rodokmen proste si sa zamilovala a podla mna by Ti bolo jedno co ma za rodicov a akych ma predkov ze co ak sa v nom nahodou nieco prebudi....
Hrabnut moze cloveku v kazdom veku je jedno ci je adoptovany alebo nie ale tito ludia sa vzdy budu posudzovat inac .Ked hrabne normalnemu dietatu alebo dospelemu tak sa chyba hlada v spolocnosti,okoli v akom sa nachadza a ked hrabne adoptovanemu tak su na chybe jeho geny .Tak na toto som alergicka . 😀

etuska
autor
13. jan 2009

Teodorka-aj ja 😒 Ved to dieta bolo v podstate cely zivot "klamame" 😒

kili
13. jan 2009

kocurik, tým sa len potvrdzuje to, že dieťa má vyrastať s tým, že je adoptované, lebo keď sa to dozvie v nepravú dobu, tak to narobí len paseku. určite, keby s tým už vyrastal, tak to berie prirodzene 😉

kili
13. jan 2009

teodorka, keď sme my s MM zistili, že otehotnieť tak ľahké nebude (teda napokon bolo, stačilo brať lieky, ale nie každému zaberú, ale to sme nevedeli), tak sme sa dohodli, že ak sa nám do 5r nepodarí, tak si adoptujeme, ale snažiť sa budeme naďalej. Takto fakt neviem posúdiť, že či všetky pári, čo sa snažia o vlastné a nedarí sa im, že nie je pre ne dobrá adopcia, ale niečo na tom môže byť, ako si písala, že keď sa snažia roky rokúce a nič a až ako poslednú šancu si adoptujú.

yukki
13. jan 2009

Je tam formulácia nedovoliť SI, a nie nedovoliť adoptovať. Aspoň teda ja som to tak pochopila.

teodorka
13. jan 2009

No vsak keby som zistila ze aj mna niekto klame a este tak dlho tiez za seba nerucim.Kazdy ma pravo na svoje Ja a nikto nema pravo mu to brat.Mojim detom slubim ze zajtra ideme do zoo a nahodou je skaredo a zmenim plan uz som klamarka co si vymysla.Tak si neviem predstavit zeby som mala nieco taketo tajit pred dietatom a este umyselne.Ved to je sebecke. 😖

kili
13. jan 2009

ono to asi nie je myslené sebecky, ale skôr čakajú, kedy to pochopí, ale to je blbosť, treba to povedať predtým, ako z toho má rozum

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre